Скъсани коленни връзки- къде се оперирахте?

  • 404 729
  • 879
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 0
Можете ли да ми кажете нещо за д-р Костадинов от Св.Анна? И горе долу на каква цена излиза при Тони Георгиев във ВМА с направление, до колкото разбрах ти планират операцията месеци напред...

# 211
  • Мнения: 355
Аз съм била оперирана 1 път (артроскопия) при д-р Костадинов, но в частния му кабинет - Св.София на цар Борис III... През 2005.

Препоръчвам ти да потърсиш И друго мнение... Честно.

# 212
  • Мнения: 0
Защо не си доволна от него? Аз претърпях вече операция на менискуса при него преди 4 години и за сега нямам оплаквания...не мога да намеря никакви отзиви за него в нета. Хубенов има както и положителни, така и отрицателни мнения, докато Халваджиян ми е доста далече.

# 213
  • Мнения: 355
Аз отидох при него след като преди това оперира два менискуса и две предни кръстни на мои приятели - басктболисти. И те не са доволни, защото не ги е зашил като хората, аз след него на следващата артроскопия като бях, и опериращия гледа камерата и викаше доста изумен "Леле, какво е това, кой те е оперирал последно?".

Така че, не е като аз да съм доволна или не, просто според следващия ортопед не си е свършил добре работата Костадинов (без да знае, че е точно той, де).

+ доста неприятна история: ходих след операцията при него на курс инжекции... И друг път съм минавала курса - неприятно е, но не чак силно болезнено. Човече, този човек 2 пъти НЕ МИ УЦЕЛИ КАПСУЛАТА! Той Е ортопед, баси! А като не уцелиш се познава мноооого лесно - боли зверски, иглата е 6-7 см, все пак Sad

# 214
  • Мнения: 0
Благодаря за информацията . Ще се насоча към д-р Петров.

# 215
  • Мнения: 0
Здравейте.Искам да попитам дали някой е попадал в моята ситуация?Опериран сам за ПКВ и менискус обаче не излезе сполучлива все още си имам така нареченото предно чекмедже.Ходих при доцент Тони Георгиев на преглед и той каза, че не можело да се направи нищо и ми стана много криво защото бях чувал, че е добър специалист.Някои ако има мнение по - моя въпрос и може да ми помогне с някаква информация.Благодаря предварително.

# 216
  • Мнения: 0
Мисля, че се движиш много добре със градусите

# 217
  • Мнения: 355
Какво значи "чекмедже"?
На мен също д-р Георгиев ми беше казал, че "няма какво да се направи", но то като няма - няма. По-честно е да ти го каже, отколкото да експериментира с теб...

# 218
  • Мнения: 0
Май няма такива каръци като мен? Twisted Evil
Чекмедже означва когато ти се мести ставата.

# 219
  • Мнения: 0
Здравейте отново, моята операция вече мина - на 13.02 при проф. Аспарухов в гр. Трявна. За съжаление не беше само артроскопия, а и пластика на ПКВ и зачистване на скасан минискус.  Имам вертикален разрез през средата на коляното и две дупки отстрани. В момента съм с шарнирна шина на крака и се движа твърде ограничено и с неимоверни усилия. Болката е сериозна, операцията също. Дали е успешна или не все още не мога да кажа - това ще си проличи с времето, но според професора пак ще мога да карам ски  Wink.  Единствено това ме крепи сега! Незнам кога ще започна с рехабилитацията - според програмата на професора трябва да е още през първата седмица след операцията. Но аз чувствам крака си много зле и не съм сигурна, че ще мога толкова скоро. Моля кажете как е при вас. Пожелавам успешно възстановяване на всички с такива проблеми!
Здравейте!На дъщеря ми и предстои артроскопия на предния рог на латералния мениск на лява колянна става.Чудя се къде да я заведа да и направят тази процедура.Понеже в Русе искат да заплатя не малка сума.Бихте ли ми дали някакъв номер за връзка с проф.Аспарухов от гр.Трявна за да проверя как стоят нещата в тази болница?Благодаря Ви предварително!

# 220
  • Мнения: 0
Не бих ти препорачал да ходиш при професор Аспарухов.Мен ме ряза три пати и още не сам се възтановил по - горе съм писал какъв ми е проблема.За мен по добре е да потарсиш др.Динко Хубенов или доцент Антони Георгиев.Ще намериш повече инфо в нета за тях.

# 221
  • Мнения: 0
Благодаря ти за информацията!

# 222
  • София
  • Мнения: 218
Здравейте и от мен.
От много време страдам от т.нар. 'халтави колене', капачетата се местеха, аз падах, ставах и заминавах..... но минаха години и нещата се влошиха. Сега вече излизането на колянното капаче е придружено с много болка и отоци. Преди една седмица изместих едновременно и двете колена и положението стана нетърпимо. Реших да се взема в ръце и да се консултирам със специалист. избрах си доц. А.Георгиев от ВМА. Днес бях при него в медицински център Артендо (той там извършва прегледи). Докторът беше категоричен - наложително е операции и на двете колена  и то в най-скоро време понеже от многобройните луксации на капачките имам вече изкривявания, изместване на капачките, разрушаване на хрущяла, на рентгена се виждат дори раздробени  частици от капачката, вероятно имам и разкъсани предни връзки  и още незнам си какви там поражения. Аз много се разстроих и загубих и ума и дума (въпреки че донякъде знаех че ще се наложат операции, очаквах го, но все се надявах да ми се размине, а то се оказа че е проблем нетърпящ повече отлагане).Доц. Георгиев ми обясни , че мога да се оперирам във ВМА и като здравноосигурена ще мина по клинична пътека само трябва да си платя консумативите  свързани с операциите като имало два варианта - с по-евтини консумативи (около 1000 и нещо) и  с по-скъпи, по наи-модерен метод (основния консуматив струвал 2200 лева). Аз обаче бях много разстроена и неразбрах подробности  отностно двата варианта, а и не попитах. Сега лежа в нас, ближа рани и размишлявам и се чудя аджеба какво точно ми каза лекаря и немога да се сетя. Много моля ако някой е вече минал по пътя по който ми предстои и на мен да мина, нека сподели какви точно са тези операции (и двата варианти) как протичат те, колко е престоя във ВМА, какъв е възстановителния период и изобщо всичко свързано с процедурата.
Благодаря ви предварително   bouquet

# 223
  • софия
  • Мнения: 757
*MiMiTo* съпругът ми се оперира края на май при доц. А. Георгиев. Страхотен специалист е. Всичко е индивидуално за всеки. Нашия случай беше скъсани връзки, менискус и остеотомия. Вече месец и половина е с патерици, не стъпва на крака. Раздвижване ще започне едва в началото на юни.
Затова ти казвам- случай лекаря! И се довери на доцента. Peace

# 224
  • Мнения: 355
Мимито, и моят мъж беше с луксация на капачката, на него обаче му се случи само 1 път и лекарите казаха, че може да почака с операцията. Но бяха категорични - случило ли се е веднъж, ще се повтори, и тогава задължително операция. Спокойно, не е страшно, ВМА е добра болница с подготвени ортопеди с голям опит. Давай, стискам палци да мине. По-добре да се довериш на професионалиста, а не да чакаш да мине само...

Общи условия

Активация на акаунт