Скъсани коленни връзки- къде се оперирахте?

  • 404 642
  • 879
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 10
Здравейте и от мен! Някой може ли да разтълкува това заключение от ЯМР - в смисъл дали е частично или напълно скъсана ПКВ:
При проследяване на ПКВ не се представя феморалната и инсерция и част от влакната и са с абнормна ориентация, което е косвен белег за възможна увреда - "инкомплетна към комплетна руптура от тристепенната МРТ - класификация. Уместна е артроскопия.
Другият ми въпрос -някой правил ли е скоро ПКВ при проф. Аспарухов - по кой метод оперира?

# 826
  • Мнения: 241
Здравейте и от мен! Някой може ли да разтълкува това заключение от ЯМР - в смисъл дали е частично или напълно скъсана ПКВ:
При проследяване на ПКВ не се представя феморалната и инсерция и част от влакната и са с абнормна ориентация, което е косвен белег за възможна увреда - "инкомплетна към комплетна руптура от тристепенната МРТ - класификация. Уместна е артроскопия.
Другият ми въпрос -някой правил ли е скоро ПКВ при проф. Аспарухов - по кой метод оперира?
Значи , аз на моито ЯМР , което правих ми написаха две неща които бяха за лечение с инжекции според единият доктор , а когато го занесох на другият каза че това което са ми написали е все едно нищо ми няма , и че един вид някои неща се допълвали в ЯМР ей така просто да има нещо.Провери и при друг , който може да ти разчете ЯМР , аз от толкова доктори през които минах вече някой неща мога и сам да ги чета гледайки моето ЯМР и снимки в нета.Внимавай с докторите само и проверявай на кой си даваш коленете,Просто съвет.

# 827
  • Мнения: 49
Здравейте и от мен! Някой може ли да разтълкува това заключение от ЯМР - в смисъл дали е частично или напълно скъсана ПКВ:
При проследяване на ПКВ не се представя феморалната и инсерция и част от влакната и са с абнормна ориентация, което е косвен белег за възможна увреда - "инкомплетна към комплетна руптура от тристепенната МРТ - класификация. Уместна е артроскопия.
Другият ми въпрос -някой правил ли е скоро ПКВ при проф. Аспарухов - по кой метод оперира?

Късането на кръстна връзка е съпроводено с ужасна болка, оток и ако нямате такива спомени, то нямате скъсана връзка. Прочете ми постовете за методите и за ортопедите. Не казвате какви са ви оплакванията. Моето мнение за заключението от ЯРМ е, че просто ще се усвоят едни пътеки за артроскопия. Артроскопията е метод, а не лечение. Не си причинявайте това.

# 828
  • Мнения: 10
Здравейте и от мен! Някой може ли да разтълкува това заключение от ЯМР - в смисъл дали е частично или напълно скъсана ПКВ:
При проследяване на ПКВ не се представя феморалната и инсерция и част от влакната и са с абнормна ориентация, което е косвен белег за възможна увреда - "инкомплетна към комплетна руптура от тристепенната МРТ - класификация. Уместна е артроскопия.
Другият ми въпрос -някой правил ли е скоро ПКВ при проф. Аспарухов - по кой метод оперира?

Късането на кръстна връзка е съпроводено с ужасна болка, оток и ако нямате такива спомени, то нямате скъсана връзка. Прочете ми постовете за методите и за ортопедите. Не казвате какви са ви оплакванията. Моето мнение за заключението от ЯРМ е, че просто ще се усвоят едни пътеки за артроскопия. Артроскопията е метод, а не лечение. Не си причинявайте това.Другият ми въпрос -някой правил ли е скоро ПКВ при проф. Аспарухов - по кой метод оперира?

Болка имаше, и то голяма . Всъщност се касае за сина ми /на 17г/ и отдавна не го бях виждала да плаче с глас и сълзи, доста време беше с отток. Това се случи м. април. Един от лекарите му направи  и пункция. От тогава досега имаме две мнения - че трябва да оперира  скъсани ПКВ, две - че нищо му няма и едно ,че може да се оперира, но не е задължително.... В интерес на истината болка няма от 2-3 месеца, но го усеща нестабилно. Същевременно не си позволява да играе баскетбол усилено- казва , че играел на здравия крак, макар да не знам как точно става това  Rolling Eyes В смисъл , че избягва да прави разни "пируети". Иначе, като го погледнеш отстрани - върви като "кон", все едно нищо му няма.

Последна редакция: пт, 02 дек 2016, 09:39 от bubanka

# 829
  • Мнения: 49
Не звучи добре.При скъсана връзка коляното приплъзва (медиално) към другото коляно. Това са тестовете и ясно се вижда как се мести подбедрицата. Ако е скъсана не може да се занимава със спорт и пак трябва да внимава да не го усуква, приземява и да засили мускулатурата. След операция никога не е същото и няма гаранция, че ако спортува пак няма да я скъса.
https://www.youtube.com/watch?v=vEQw-G1Vr18

# 830
  • TX
  • Мнения: 590
ерика77
https://www.youtube.com/watch?v=q96M0jRqn7k
това е метода, по който оперира проф. Аспарухов

# 831
  • Мнения: 10
ерика77
https://www.youtube.com/watch?v=q96M0jRqn7k
това е метода, по който оперира проф. Аспарухов




Благодаря, не знам откъде сте го изнамерили,  но придобих много ясна представа. А дали имате възможност да качите и другите методи

# 832
  • TX
  • Мнения: 590
https://www.youtube.com/watch?v=9EgRHfoleLc
това пък е предпочитаната методика, за реконсрукция на ПКВ, от Тони Коляното ( Антонио Георгиев) от бедрения кондил се взема не от пателата , но при него след време стават по халтави реконструираните връзки, но пък доста по бързо се възстановяват и не е толкова инвазивен метод, както от пателата. 
отстрани на видеото има доста предложения за видея, но важното е с когото и да изберете лечение е да питате него, всеки случай си е специфичен и си изисква индивидуален  подход, доколкото разбрах става въпрос за сина Ви, който е още подрастващ. В отбора на моя син също има такова хлапе с напълно разкъсана ПКВ, но отлагат операции, заради възрастта, ходи на рехабилитации и фитнес , за да не атрофира.

# 833
  • Мнения: 49
https://www.youtube.com/watch?v=9EgRHfoleLc
това пък е предпочитаната методика, за реконсрукция на ПКВ, от Тони Коляното ( Антонио Георгиев) от бедрения кондил се взема не от пателата , но при него след време стават по халтави реконструираните връзки, но пък доста по бързо се възстановяват и не е толкова инвазивен метод, както от пателата. 
отстрани на видеото има доста предложения за видея, но важното е с когото и да изберете лечение е да питате него, всеки случай си е специфичен и си изисква индивидуален  подход, доколкото разбрах става въпрос за сина Ви, който е още подрастващ. В отбора на моя син също има такова хлапе с напълно разкъсана ПКВ, но отлагат операции, заради възрастта, ходи на рехабилитации и фитнес , за да не атрофира.

Взема се от semitendinosus (hamstring). Бедрената кост завършва с 2 кондила (изпъкналост)

# 834
  • Мнения: 13
Здравейте, препоръчайте ми добър диагностик, който не се държи като задник и няма да ме одере за едното здрасти.  newsm78
Преди 2-3 години си претоварих крака след тренировка, реших да си почина, куцах известно време и ми мина. Остана ми обаче една болка в колянната област, която се активизира от време на време, най-вече в легнало положение вечер или в колата. Ако можех да го избегна изобщо не бих отишла на лекар, толкова са ме разочаровали, но сега искам да започна пак да тренирам по-силово и май няма как.

# 835
  • Мнения: 23
Здравейте, ще Ви помоля за съвет.
Преди малко повече от 2 месеца ми излезе капачката на коляното, последва 30 дена шина. Направих си ЯМР, който показа скъсан латерален менискус в предния рог и частична руптура па вътрешна странична връзка. Отидох при доц.Георгиев, който без много обяснения, каза, че не съм за операция.
20 дена след прегледа, крака ме боли, нестабилен е. Ще се консултирам с д-р Братоев от Ст.Загора.
Има ли тук някой, който може да сподели впечатления от д-р Братоев и също така, ако не са оперирали менискус или са, ще се радвам на всякакви мнения.

# 836
  • Мнения: 205
Здравейте, ще Ви помоля за съвет.
Преди малко повече от 2 месеца ми излезе капачката на коляното, последва 30 дена шина. Направих си ЯМР, който показа скъсан латерален менискус в предния рог и частична руптура па вътрешна странична връзка. Отидох при доц.Георгиев, който без много обяснения, каза, че не съм за операция.
20 дена след прегледа, крака ме боли, нестабилен е. Ще се консултирам с д-р Братоев от Ст.Загора.
Има ли тук някой, който може да сподели впечатления от д-р Братоев и също така, ако не са оперирали менискус или са, ще се радвам на всякакви мнения.
Проверете и д.р Хубенов в Драгалевци той е добър.

# 837
  • Мнения: 49
Здравейте, ще Ви помоля за съвет.
Преди малко повече от 2 месеца ми излезе капачката на коляното, последва 30 дена шина. Направих си ЯМР, който показа скъсан латерален менискус в предния рог и частична руптура па вътрешна странична връзка. Отидох при доц.Георгиев, който без много обяснения, каза, че не съм за операция.
20 дена след прегледа, крака ме боли, нестабилен е. Ще се консултирам с д-р Братоев от Ст.Загора.
Има ли тук някой, който може да сподели впечатления от д-р Братоев и също така, ако не са оперирали менискус или са, ще се радвам на всякакви мнения.
Тук сме за да търсим помощ, но поне потърсете информация, що е това колянна става и травми и че това не е раничка да мине за 1 седмица, а  сериозна контузия, още повече излизане на капачето. И, ако някой ортопед Ви каже, че не е за операция 99 % е вярно, защото те при най-малка вероятност обичат да оперират. Пък като искате ходете по още ортопеди, но аз ви препоръчвам да отидете при спортен рехабилитатор, но ако търсите операция  - ще я намерите. И това са много тежки операции, особено за капачето и почти никога не се възстановяват напълно. успех.

# 838
  • Бургас
  • Мнения: 380
Здравейте. Мъжът ми е с операция след скъсване на предна кръстна връзка направена преди 2 години в София. Нямаше никакви проблеми освен лека болка понякога, а днес мястото е подпухнало и боли, чак едвам ходи. Не спортува, не е правил нищо по-необичайно, никакви натоварвания...Случвало ли се е на някой от вас и какво се е оказало впоследствие?

# 839
  • Мнения: 205
Здравейте. Мъжът ми е с операция след скъсване на предна кръстна връзка направена преди 2 години в София. Нямаше никакви проблеми освен лека болка понякога, а днес мястото е подпухнало и боли, чак едвам ходи. Не спортува, не е правил нищо по-необичайно, никакви натоварвания...Случвало ли се е на някой от вас и какво се е оказало впоследствие?
Аз съм след операция на близо 3м.и кляното не е спряло да се пълни с течност и всеки път когато ходех да ми слагат кръвна плазма ми вадеха течност .Така че явно се е напълнило с такава течност в коляното на  съпругат ви.Първо пробвайте с ,,бабини дивитини,,народна медцина има в нета.Болката е голема и не можеш да си изправяш кракъти да ходиш.

Общи условия

Активация на акаунт