Къщурката на бебчо отеснява, а ОКТОМВРИ с пълна сила наближава!

  • 14 631
  • 283
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 697
Ариана много са тия 96 мм. То бебето толкова се ражда. Поне така пише, че главата е толкова в 40 седмица.
Ето ги размерите глава от 88 до 100мм
тегло от 3004 до 4234
Теб гледам доктора те е сложил на горната граница почти. Дано да бърка нещо.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 058
Мими и аз се учудих, ама лично го видях на ехографа...уж гледах и диаметъра как взе... newsm78 ама все пак преди 2 седмици бебо беше 2500 гр, не може да е пораснал с цяло кило и повече...и главичката беше 90 мм!
Алис, на 34 съм, през януари ставам на 35  Confused.
Абе аз помня кога ме ритна бебо за сефте, но беше във 21-а седмица. Ако предположим, че няма да пренося значи другата седмица на 24-ти трябва да раждам. Ама нямам ни разкритие, нито пък главичката се е ангажирала в таза все още...та ще ги опровергавам колежките  Wink

# 32
  • Мнения: 57
Малееее момичета ама вие много сте писали днес  #Crazy сега първо да се отчета и после ще ви прочета.
Та бебо Крис е 2600 кг.,нооо ми казаха,че главичката отговаря на 37 седмица  #Crazy ,а той самият на 36  #Crazy нямаше ми я моята докторица някои от вас знаят как се водят ЖК в Шейново та се досещате как некви непознати доктори те хващат гледат нанасят в картона и айде довиждане.Мисля тези дни да ида на частно да видя бебо,че пък нито плацентата нито водите ми казаха как са абе какво да ви кажа ужас в това Шейново.

# 33
  • Мнения: 10
Фийл Ю  Praynig Денис да оздравява бързичко много го мъчи тази болест детето  Praynig и бързо и дълготрайно смъкване на температурата  Praynig
утре за срещата се записвам и аз Simple Smile дано само майстора си тръгне за да може и аз да дойда Simple Smile
и аз така не нам точно кога усетих първото подритване или движение  newsm78 че аз дълго време не можех да опредля какво ли е това  Peace
темичката и оформлението са страхотни   bouquet Инче  love001  
 newsm10 само така все хубави резултати от прегледите  newsm51 ама много са послушни сладурчетата

# 34
  • Мнения: 899
Алис, на 34 съм, през януари ставам на 35  Confused.
Мда, раждат се първи бебета и на по-големи години, ама нейсе. На голяма част лекари не им се рискува и не им се напъва и предпочитат сигурното. Твоя си е преценил силите, така че наистина по-добре е така. Пък ако ти е писано....нали си чела колко случаи има с планирани операции и последващи нормални раждания преди тях  Simple Smile. Между другото аз сега ги навърших 35, и докторите и аз сме за нормално, да видим какво ще се получи.
t1dt, не си създавай излишни главоболия, предполагам бебчо е наред  Hug

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Ариана , ето тука може да видиш размера на главичката в дадена седмица http://www.brooksidepress.org/Products/Military_OBGYN/Ultrasound … soundScanning.htm  в таблицата, която е към средата на страницата. Размера на главата е BPD
Има още една таблица, ето тука http://babymed.com/tools/ultrasound/third%5Ftrimester/  като тука нанасяш първо седмицата и после деня в който е бременноста, натискаш Калкулате и ще ти сметне стандарти и допустими отклонения за твоята седмица, както и теглото на бебо. Позволих си да го направя вместо тебе, в случай че ти се затрудниш. Ето какво излезе:

At 36 weeks and 3 days menstrual age, the expected ultrasound data are: Measurement  Abbrev.  Average  From - To  Notes 
Estimated Fetal Weight  EFW  2905 grams  2411g to 3399 g  10-90th %ile 
Biparietal Diameter  BPD  89 mm  83 mm to 95 mm  +/- SD 
Femur Length  FL  69 mm  65 mm to 77 mm  10-90th %ile 
Abdominal Circumference  AC  326 mm  285 mm to 366 mm  +/- 2SD 
Head Circumference  HC  330 mm  311 mm to 349 mm  10-90th %ile 

Удебеленото е допустимите отклонения. Съответно няма за какво да се притесняваш,както и всички останали дето днес се похвалихме с големи кратунки,  а и до 1-2 милиметра зависи от ръката на лекаря ти. Ако трепне, ето ти 2 мм.



Когато не ви казват теглото на бебчовците, но ви замерят глава, бедро и корем, може сами да си нанесете данните ето тука http://babymed.com/Tools/Ultrasound/Fetal_Weight/Default.aspx и ще ви изчисли теглото на бебето. Ще ви изкара различни варианти, но гледайте това на Хадлок, защото него използват и нашите лекари.

И сега се сещам че трябва да добавим вече на първа страничка Таймер за контракциите, защото и до него ще опрем скоро. Повечето от нас де. Wink
http://www.patatamonkey.com/entries/2005/10/need_to_time_co.html
http://www.friendsandfamilies.com/pregnancy/contracttimer.html

Всеки да си преценява кой таймер му е по-удобен. Wink

Последна редакция: пт, 19 сеп 2008, 00:45 от *Pukanka*

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 576
8Eos8, понеже пишеш и към Октомврийки и към Септемврийки, ми е интересно към кои ще се водиш официално? Към Октомврийки, родили през Септември и ще ни зарадваш тия дни, или към другия отбор? Питам, защото аз лично малко се засегнах от информационното затъмнение че имаш контракции през 45 минути днес и ние тука незнаем, а септемврийки знаят. Знаеш, че чакаме с нетърпение септемврийско бебче все пак. Wink


Пък аз да ви се похваля днес нямам никакви болки, нъц, нъц, нъц  smile3534 smile3533  Явно Магнезия ми свърши работа тия дни. Та днес бях като една фурия из къщи с чистене и готвене. Дано се задържа така. Утре в 15.00 съм на преглед и ще се хваля после с повече подробности.

Момичета, от вчера следобед до сега съм изяла сам самичка една шоколадова торта. Blush Не парче торта, а цяла торта.И ми се яде още и утре пак ще си купувам. Аз ли съм най-голямото прасенце в темата? Успокойте ме , че и вие ядете толкова много сладко. ooooh!

Няма ли нощна смяна тука тази вечер?  newsm78

Последна редакция: пт, 19 сеп 2008, 01:36 от *Pukanka*

# 37
  • Мнения: 817
Пуки, успех утре на прегледа и да се върнеш с хубави новини. Доколкото си спомням  май утре ще определяте датата на секциото, нали?

А за сладките неща - на мен последния месец ми се яде много сладко, ако мога по цял ден само сладко ще ям, а не съм фен по принцип. Така, че спокойно, не си само ти така ящна.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Пуки, успех утре на прегледа и да се върнеш с хубави новини. Доколкото си спомням  май утре ще определяте датата на секциото, нали?

А за сладките неща - на мен последния месец ми се яде много сладко, ако мога по цял ден само сладко ще ям, а не съм фен по принцип. Така, че спокойно, не си само ти така ящна.

Абе Севче, тия нашите обриви да не са от сладкото бе? newsm78 Сега се замислих че преди време една бременна ми каза че се обрива като яде сладко.

А датата за секцио я определихме още в Понеделник. Даже си имам две дати определени. Едната е близо до термин а другата доста преди термин.Но не пиша датите , защото съм суеверна за това и смятам че колкото повече хора знаят датата, толкова по-трудно е едно раждане. Глупости бабини ама съм си го навила на акъла. Laughing

# 39
  • Мнения: 817
Ох, да ти кажа хич не бях замисляла, че обрива може да ми е от сладкото. Аз гледам да не прекалявам, ама май всеки ден си хапвам по нещо сладичко Blush

А за прегледа не съм разбрала явно  ooooh! А за датата никой няма да ти се сърди, че не я казваш, това си е твое право, пък ти така или иначе ще ни информираш като се появи бебчето  Wink

Последна редакция: пт, 19 сеп 2008, 02:20 от Severinka

# 40
  • Мнения: 678
Няма ли нощна смяна тука тази вечер?  newsm78
Има, има  Crazy Ама то така се получава като заспиш в 8  Mr. Green
Относно сладкото и на мен ми се яде непрекъснато, но с цел да не стане като с Пуки се стремя да има по-малки количества около мен.
Сев кята влезеш във форума на tialoto.bg има подраздел пластична хирургия и е много интересно там  Wink
Фийл бързо оздравяване на баткото. Много е гаден тоя вирус. Част от януарчетата го изкараха и направо ми беше жал за мъниците Sad
Бебочка честита кола. Пожелавам ви безаварийно шофиране и скоро да имате възможност да я смените за по-нова и хубава  Hug
На мен отдавна спряха да ми казват килограми и т.н., а и аз не питам. Докторите си мерят основно диаметъра на главичката и се водят по него, тъй като вече бебчовците са големи и замерванията не винаги са много точни.
Що се отнася до първия ритник аз го усетих в 13-14 г.седмица и това какво ще рече  newsm78 Знам, че беше през работно време, но не и дата. Карай да е весело - тая деветина ще я пропусна да я проверя. Когато реши, тогава да излиза, само дано да разбера, че е тръгнал  Mr. Green

# 41
  • Мнения: 104
Добро утро  Simple Smile

Нощна смяна, ама не пишете  Crazy

Аз отивам да си правя ОГТТ , демек ще си изгубя половината ден, няма да има какво да правя и ще се изкушавам да ходя по магазините  Crazy ooooh!
Мислех, че мога и на софийската ви срещичка да отида, ама няма да свърша до тогава  Tired

Приятен ви ден, изпълнен с хубави новини   bouquet

# 42
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Добро утро. Аз заспах някъде към 4 сутринта Tired и в 7 станах. Няма как да си доспа сега , щото трябва да излизам по работа. Ужас.Който прекали със шоколадовите работи, ей тъй става.;

Адинка, какво е ОГТТ ? newsm78

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 33
Добро утро, голям студ днес.

Датата на първия ритник и аз ще я опровергая, но с първата бременност. Знам точно кога ме ритна за първи път - на 18,07, бяхме на сватба, а родих на 05,12,. С тази незнам кога беше първото ритниче, но беше много рано, може би като Мананка някъде в 13-14 седмица.

И на мен много сладко ми се яде напоследък, то май и всичко друго, въобще нямам засищане.

# 44
  • София
  • Мнения: 368
Ама снощи е имало сериозна нощна смяна! Аз пак бях с контракции, ама доки каза, че ще е така и по - болезнени щели да стават  #Crazy #Crazy #Crazy Събудих се рано рано с болки в кръста и корем твърд като камък! Направих закуска на мъжо и го изпратих на работа! Пуснах една пералня и ще се отдам на почистване на къщата днес!
Пуки, чакаме добри новини след прегледа! А кво се притесняваш, че си изяла една шоколодова торта сама, голяма работа, яде ти се, ще ядеш! Еееех, де да можех и аз, ама нейсе!
Стискам палци и на Гери днес на прегледа всичко да бъде наред с бебка и от нея ще чакаме новини!
Аз размерите на беба си ги следя от Бейбимед, хубавото там е, че са зададени допустимите отклонения, което ме спасява от параноични изблици! Винаги до сега сме били на златната среда!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт