Сглобяеми къщи 2

  • 297 026
  • 745
  •   1
Отговори
# 240
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Специално за мазето по-добре потърсете инжинер. Неговата преценка е меродавна що се отнася до конструкцията, натоварванията и т.н. А архитектите тук сме много, имате голям избор Simple Smile

Благодаря за съвета, Боб. Както е ясно, не разбирам много от строителство  Embarassed но скоро ще знам доооста повече - обичам да съм наясно с това, което правя/за което плащам  Peace
По моята елементарна непрофесионална логика, щом 50 г. е издържало тухлена къща без циментова плоча (е, верно, че е доста напукана, но все пак...), би трябвало да може да издържи и сглобяема. Вероятно ще трябва укрепване - теренът не е равен, а по улицата под него непрекъснато минават тежки камиони.

# 241
# 242
  • Перник
  • Мнения: 4 863
И аз така  Mr. Green Прерових всички (почти) сайтове на фирми за дървени къщи, харесах няколко. Имам елементарна таблица с контакти, цени, промерни проекти. Сега ще правя по-подробна с дебелина и структура на стени, вид изолации и т.н. После почвам да пращам запитвания  #Crazy

# 243
  • Мнения: 318

Прерових всички (почти) сайтове на фирми за дървени къщи, харесах няколко.
И аз така Laughing Тази на която се спрях ги прави изцяло от дъб. 

# 244
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Успех! Ще споделяш впечатления  Peace

# 245
  • Мнения: 2 673
Четох, четох а една къща на съфрумка не видях...има ли такива въобще? ДА кажат мнение от първа ръка.
Преди години гледах репортаж на пострадала жена. Къщата и се напукала и големи ядове имаше. Не помня фирма или каква точно е била къщата, каква конструкция ..но важно е да споделят хора вече построили такава.

# 246
  • Перник
  • Мнения: 4 863
..но важно е да споделят хора вече построили такава.

И аз се надявам на това.
Щом тръгнат нещата при нас ще ви затрупам с информация, обещавам  Mr. Green
Иначе, знам една дървена къща на съфорумка,но тя не е особено активна. Поканена съм там на гости и като отида да разгледам, после непременно ще разкажа. Къщата е сравнително нова - на няколко месеца и засега са доволни. Имали са проблеми с фирмата, която им е правила основите и  довършителните работи. Знам и на коя фирма е къщата...

# 247
# 248
  • Мнения: 318
И аз ще се отчета,  нека само да поче работата  typeuu  И снимки ще ви пусна photo 

# 249
  • Мнения: 990
Записвам се да следя темичката, не съм изчела още всичко, но знам, че не всички фирми са надеждни, всъщност на какво трябва точно да се обърне внимание, и може ли някой да ми предложи надежден строител на все пак сносна цена, гледах сайта на хонка, но ми идва скъпичко  Confused

# 250
  • Мнения: 38
Здравейте,
Аз се интересувам от сглобяеми къщи от доста време. След това имах късмет да започна работа в такава фирма. Освен другите условия ме привлече и това, с което се занимава.  Simple Smile
Всяка технология на строителство си има + и - , изборът зависи от целите и конкретните  и условия, при които се строи.

# 251
  • Мнения: 38
Steli Meli аз работя в МИЛИН КАМЪК АД и мога да ти дам подробна информация само за нашият начин на работа.
Когато  касае различни видове технологии мога да споделя само общо информативни неща. Всъщност едва ли има наистина "лоши" технологии важно е за какво са предназначени да строят - леки временни построики, бунгала, производствени халета, търговски обекти или жилища. Но по принцип най-важното за надежността на фирмата е актуалното и състояние, регистрацията в Централният Професионален Регистър на Строителя, устойчивото присъствие на пазара и разбира се мнението на хората, които вече са работили с нея.
Чрез интернет може да се събере само предварителна информация.

# 252
  • Мнения: 4
Здравей, Innann,

Искам да попитам колко ориентировъчно излиза в момента кв. м. на сглобяема къща - не много претенциозна, на равен терен в Пловдивско, на два етажа и приблизително 140 кв м. И към коя фирма си работила - на ЛС ако не е тайна. Просто проучвам пазара и се лутаме от едно решение на друго.
Благодаря предварително   bouquet 

# 253
  • Мнения: 4
Извинявам се, че се повтарям, но си отговорила докато писах  Embarassed

# 254
  • Мнения: 394
Innann , а можеш ли да публикуваш снимка на къща, правена от вас, реална Simple Smile
Благодаря и лек ден!

Общи условия

Активация на акаунт