Коледни картички за децата в домове в БГ

  • 19 807
  • 372
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 959
Аз нали съм малко нахална Grinning откъм въпроси...
Кога ги пратихте картичките? Началото на декември ли? Че нали знаете, пътуване/поне при мене 2 седмици/, натовареност на пощите..Та, така, питам си.
И има ли някакъв начин да се разбере дали са пристигнали? Hug

Не се притеснявай за питанията ние като можем отговаряме.Ако не ме лъже паметта миналата година ги пращахме до директора/ката на дома те от своя страна даваха инфо за това кои деца са получили картичките и ако някой са се забавили веднага някой който е по близо изпращаше нови за да не останат деца без картички. PeaceАз моите смятам да ги пусна края на ноември за по сигурно

# 46
  • Canada
  • Мнения: 1 773
КатастроФа, вече са ти отговорили, но и аз да допълня:
Изпращаме коледна картичка, адресирана поименно до всяко дете, сложена в пощенски плик с името на детето върху него. Пликовете с картички за всички деца, които ти се паднат, се слагат в по-голям плик с адресат - директора на дома. Целта е директорите да получат всички картички и да ги раздадат на Коледа, едновременно на всички деца. Специално първата година, когато изпращахме, много от картичките се получиха по-късно и бяха раздадени по-късно. Миналата година имаше случаи на неполучени картички, но момичетата от ДБМ веднага надписваха на място, така че всяко дете беше зарадвано. Всяка година получаването на картичките се превръща в празник за децата, много се радват и показват едно на друго, а после държат и да се похвалят на момичетата от ДБМ. За съжаление е доста сложно да получа информация, точно за кои деца картичките ги няма (изгубени са от пощите), но винаги всяко от тях получава, нищо, че на някое не е от чужбина.
Хубаво е картичките да бъдат изпратени до края на ноември, за да пристигнат навреме, имайки предвид натовареността на пощите по това време на годината и несигурността на българските такива.

# 47
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
И аз мисля, че краят на ноември е най-добре. Една година бях изпратила около 10 декември и голямо стискане на палци падна, защото все не се получаваха в дома. 

# 48
  • загубено
  • Мнения: 6 491
Сега ми дойде една идея.
След като има загубени картички,защо да не изпратим празни картички до някое от момичетата от ДБМ?
Ако всяка изпрати по няколко от държавата в която е,така ще имат възможност при необходимост да надпишат колкото е необходимо.Хем и децата ще получат картички от чужбина и няма да се чувстват изолирани.

# 49
  • Мнения: 5
Момичета, пишете ме и мен с 10 - 15 картички  Grinning

# 50
  • Мнения: 314
Мога да поема 5-7 дечица, миналата година имах 5 от Доганово.

# 51
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
и тази година си чакам адресите  Peace

# 52
  • Мнения: 2 381
Чак сега виждам темата...
Имам 3 дечица, на които съм пращала последните 2 години в Белоградчик.
Мога да взема още.
Снежи, моля те добави ме в списъка.

# 53
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Следя темата, момичета Hug
Получих непълни списъци за Ново село и Белоградчик, чакам пълните. Доганово и Медвен са с нови директори и ще видим дали ще са "сговорчиви" по отношение на данните на децата.
Радвам се, че бавно, но напредваме със списъка от желаещи да пращат картички  bouquet

# 54
  • Мнения: 1 147
Аз ако може да си получа "моите" дечица. Трета година ще им пращам вече.. понякога си мисля за тях, какво ли се случва с тях, как са, получават ли, радват ли се..
Нямам нищо против да получа и повече имена, радвам се да изпращам..

# 55
  • Мнения: 1 173
Може ли да се включа и аз. Мога да изпратя на 10 дечица. Имам някои въпроси но първо ще изчета написаното досега и после ще питам.

# 56
  • Мнения: 405
Момичета, пишете ме и мен.
Мога да изпратя на 3 дечица.

# 57
  • Мнения: 352
Искам и да се включа и тази година. Моля, вкарайте ме в списъка.
Благдоаря!  Simple Smile

# 58
  • Мнения: 52
Нали не сте ме забравили? Даваите ми имена и адреси,колкото ми дадете толкова,няма да се оплаквам   bouquet

# 59
  • Canada
  • Мнения: 1 773
jufka, никой не е забравен. Трябва технологично време за да може момичетата от ДБМ да получат имената на децата. На мен самата ще ми трябва време за да разпределя всички деца сред желаещите мами. За съжаление, не става бързо. Все още чакам списъци, получа ли ги, обещавам да действам максимално бързо с разпределянето:hug:

Общи условия

Активация на акаунт