Варненското чедо загоряло - за листенца есенни е закопняло!!!

  • 14 769
  • 284
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 167
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА МАРТИ НА МАМА ВЕСИ-LINA И НА АЛЕКС НА МАМА ДИДИ. ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ И САМО РАДОСТ ДА НОСЯТ НА СВОИТЕ РОДИТЕЛИ!!!

# 226
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Всяка църква иска различни неща ,Коте тази иска зехтин,купи малък от 250мл Peace
Ами ние бяхме точно в тази църква,иначе нямаше да се включа с отговор.

# 227
  • Мнения: 1 554
аз наистина си търся колежка ,ама не за кафенце . Confused...наистина ни трябва човек за репортажи.....ама нещо не намирамееееееееее ooooh!
А неставам аз за такава работа-гълтам си граматиката пред камера Mr. Green
то ти няма да са виждаш ма уууууууу,само този който ще интервюираш hahaha

# 228
  • Мнения: 319
Много благодаря на момичетата,които ми дадоха отговор за ОДЗ Петър Берон  bouquet
Не ми хареса това което troia е написала,че не ги прехвърлят автоматично в детската Thinking
Аз пуснах една тема за въпросното заведение и засега получих негативни мнения за директорката!

# 229
  • Мнения: 2 960
Daninka, ако намериш баба дето за 110 лв да го гледа добре..
но цените започват от 350-400 лв и другото при нас като фактор беше, че той е много контактен и иска да играе с деца, а бабата която гледа дете в нашия вход упорито държи детето в количката и избягва площадките "майка му като се върне да си го води"


А да а нашите баби са далече, пък и имат по доходна работа и моята майка е мнооого далече от пенсията

да бе така е и моята е още далеч от пенсията ,но става дума все пак ,че държавата ще дава не 110, а минималната за 2009-та година РЗ,която ще е може би 240лв.И близък пенсионер /дали баба,прабаба или дори дядо  или някоя позната жена/ще може освен пенсията да взима за гледане на детенцето още 240лв.към пенсията си и ще и се отрази още ,като допълнителни години върху стажа за вече взетата пенсия.Това е нова програма ,която е замислена уж да стимулира мамите да се връщат на работа и ще обхдаща деца от 9м.до 3 годинки.
Друго си е ако си взел дори гледачка-пенсионерка да и доплащаш върху инече дадените от държавата 240 лева.
Това всъщност е добре за бабите ,които така или иначе си гледат внучетата....а те не са хич малко,като гледам колко много са по разходките bowuuТа това ми беше hahahaтънката мисъл.

Последна редакция: чт, 09 окт 2008, 09:54 от daninka

# 230
  • Мнения: 5 178
Aаа за пенсионерите е 1/2 минимална, за тези в трудоспособна възраст е 1 минимална.
Последно инфо от преди 2 седмици, когато братчедката пусна документи в социалните. За момента за Варна няма бройки, туй е другата важна особеност

# 231
  • Мнения: 2 960
Не е така ,а ето как:Това е ново и вече е гласувано ,влиза в сила от януари 2009-та и важи само за пенсионерите

Бабите и дядовците ще могат да гледат внуците си с допълнителен доход от 240 лева
Пенсионираните баби и дядовци вече ще могат да гледат внучетата си, ако майките им искат да се върнат на работа. Това предлагат обсъдените от депутатите окончателни промени в закона за насърчаване на заетостта.

Догодина около 3 хиляди баби и дядовци ще получават всеки месец по 240 лева допълнителен доход и осигурителни вноски за сметка на държавния бюджет, за да гледат собственото си внуче. Условието е възрастните хора да са регистрирани в бюрата по труда.

БНР
ЕТО ОЩЕ ПО ТЕМАТА:
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=292654
http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=527269

това е нещо напълно различно и единственото условие е бабата да се регистрира в бюрото по труда-такова нещо като "допустими бройки не съществува"!!!!

# 232
  • Мнения: 423
Аз честно , не мога и да си представя идеята за "допустими бройки" Това вече ще е прекалено.  Naughty

# 233
  • Мнения: 2 960
Аз честно , не мога и да си представя идеята за "допустими бройки" Това вече ще е прекалено.  Naughty
няма такова ограничение  ,всяка майка/която ще се връща на работа/ с дете от 9м.до 3 години ще има правото и възможността да се възползва от програмата.

# 234
  • Мнения: 5 178
пробвайте се да подавате и тогава ще говорим, пиша факти.
сега свекървата гледа детето без един лев, а молбата им си отлежава

# 235
  • Мнения: 48
Благодаря на всички за пожеланията   bouquet
Марти ще черпи днес след 16.00 часа на слънчевата алея в Морската градина.....ВСИЧКИ СА ДОБРЕ ДОШЛИ  Mr. Green

# 236
  • Мнения: 3 743
А защо от 9мес до 3г е програмата за майчинството, нали в бюджет 2009 е заложено майчинството да се увеличи на 1 година newsm78 и въобще кога ще го приемат този бюджет, някой да знае?

Уф, ние бяхме на ДК днес. Диди пак не е наддала много 550г и се чудя вече какво да правя. Доки вика изцеждай и давай /ама тя мойта щерка не иска да яде от шише/, дохранвай. После пък подметна ами вие май трябва вече да почвате зеленчуковите пюрета, ама изчакайте още един месец, направо много ми помогна, няма що Crossing Arms, да се чудя какво да правя Thinking

# 237
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Gali80 нямаш повод за притеснение, 550 г за 4м не са зле, Митака наддаде 250 г на тази възраст, почват да се движат вече малчовците и ще наддават по по малко от колкото в началото, когато почнеш да захранваш ще отскочи изведнъж.

# 238
  • Мнения: 2 960
А защо от 9мес до 3г е програмата за майчинството, нали в бюджет 2009 е заложено майчинството да се увеличи на 1 година newsm78 и въобще кога ще го приемат този бюджет, някой да знае?


За удължаване на майчинството не съм сигурна кога и какво ще се решав.Но така или иначе тази програма "баби гледат внучета" е с цел да си стимулира по бързото връщане на майката на работа.А ако се реши да се увеличи с 1 година ,то пак си е въпрос до желание на майката-дали ще се върне на работа и ще си взима РЗ ,а бабата ще бъде подпомогната от държавата  или майката ще си гледа детето до три години.Въпрос на личен избор!!!

# 239
  • Мнения: 1 554
добро утро

Много хубаво на МЕН НИКОЙ не ми каза за в4ерашната почерпка Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт