В голяма дилема съм,моля помогнете ми!

  • 4 191
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 517
С "В" Виктор е моят фаворит, а с "Р" Ростислав или Роман.   

# 16
# 17
  • Мнения: 1 763
Да не кажеш, че много се меся, но въобще не мисля, че щом едното дете е кръстено на едната рода, другото задължително трябва да е на другата. Много ми харесва  идеята имената на двете деца в едно семейство да започват с една и съща буква. Пък и Калоян е хубаво име.
Иначе с В ми харесват Валентин и Веселин. С Р не мога да се сетя за хубаво мъжко име, освен някои от тези, които си посочила, че не ти харесват.

# 18
  • Мнения: 340
С Р предлагам Роман-- хем оригинално (че забелязвам не си падаш по обикновени, често срещани имена), хем класическо, хем международно (ако това те интересува).

Валери не харесвам изобщо защото в английско-говорящи страни това е 100% женско име и ако някой ден детето ти реши да живее в чужбина ще му е проблем.

# 19
  • Мнения: 4 555
Логично ли е след като едното дете е кръстено на страната на мъжа,другото да е на страната на жената?Според мен е направо нагло да не се направи  Thinking
Какво значи нагло? За кого да е нагло?
Ти си женската страна, ти прецени какво предпочиташ, дали да избереш за детето си името, което най-много ти харесва, без да се съобразяваш с букви и други подобни или да "зачетеш женската страна" и да си кръстиш детето с име, което не ти харесва особено, обаче понеже първото било на свекървата, не може да отстъпим... Thinking За единия принцип, който искаш да уважиш за пред кого? Пред себе си?

# 20
  • Мнения: 2 172
Логично ли е след като едното дете е кръстено на страната на мъжа,другото да е на страната на жената?Според мен е направо нагло да не се направи  Thinking
Какво значи нагло? За кого да е нагло?
Ти си женската страна, ти прецени какво предпочиташ, дали да избереш за детето си името, което най-много ти харесва, без да се съобразяваш с букви и други подобни или да "зачетеш женската страна" и да си кръстиш детето с име, което не ти харесва особено, обаче понеже първото било на свекървата, не може да отстъпим... Thinking За единия принцип, който искаш да уважиш за пред кого? Пред себе си?

Айде,ако обичаш,без този тон.Като нямаш предложение какво се включваш неподготвена  Shocked

Искрено благодаря на момичетата,които са дали предложенията си.Ще помисля малко и ще реша.

Мъжът ти  ти е предложил много хубаво име -Виктор незнам какво не ти харесва. На мен ми е любимо.
С Р на мен ми харесва Росен, ти пак не го одобряваш, накрая май пак ще скалъпиш някое като Теодора - Клавдия .И в крайна сметка как и казвате ?
С Р мога да ти предложа Румен.

Виктор определено не ми харесва.Незнам,защо ми се натрапва.
Детето ми се казва Теодора-Клавдия и за миг не съм си помислила,че не ми харесва!Трябва ли да е кръстена с нещо тъпо ,което се среща под път и над път  newsm78 Това въобще не се коментира сега.Да се благодари мъжа ми ,че въобще уважих майка му.Иначе щеше да е само Клавдия.Но не виждам ,защо той продължава да се налага при положение,че имената по-скоро трябва да се измислят от майките  Thinking

Не разглеждам случая като моята и неговата страна от родата.А като това,че името на първото ни дете измисли по-скоро той,защото отхвърли моето предварително предложение.А сега не може пак да се налага,къде оставам аз в случая  #Crazy 

Моето желание е след като има кръстено дете на едната баба,трябва да има и на другата баба(дядо).Естествено,че не е задължително,но аз съм за равенството във всичките му измерения и това е и моето желание, точка  Naughty

Темата беше за предложения за имена,а не за това на кой трябва да се кръсти или пък дали е хубаво дадено име или не.Това беше просто анонс към въпроса ми.

За мен името  "Роман" или "Волен" са направо  Sick Как да си кръстя така детето  Shocked
Но на повечето от вас им харесва.За мен името Валентин е най-хубавото име с "В" ,но повечето от вас не го харесват.Това означава ли,че няма да се възползвам от него?Не,разбира се.Просто исках малко гледни точки,но някои от вас прекалиха с изказванията  ooooh!

На Теодора-Клавдия и викаме Клавди или Клавдия.Не виждам какво странно има  newsm78

П.С.Моля модератор да заключи темата.Мисля,че не необходима повече.

Последна редакция: чт, 25 сеп 2008, 13:19 от elfi4ka

# 21
  • Мнения: 1 364
Ростислав, Венцислав, Владимир

# 22
# 23
  • София
  • Мнения: 44 100
От валери и Валентин - Валери.
С Р.......Май само Радослав харесвам...Румен - как ще му е галеното - Руми???? Нещо не ми е мъжко името....
Можеш и Ронин да си го кръстиш.....даже с част от фамилийте в БГ се връзва...а и значението ми харесва Simple Smile)) И умалително - Рони си има...ама няма имен ден Simple Smile
И Робин може - по-ми харесва от Робърт....

Но ако ще е на майка ти Радка - то би следвало да е Радослав, Радостин или нещо от сорта....

# 24
  • Мнения: 3 216
На мен много ми харесва името Виан-имаме едно детенце в махалата ,което се казва така . Много сладко ми звучи.

А и не се пали толкова. Много е рано имаш още доста месеци да помислиш Wink

# 25
  • София
  • Мнения: 44 100
Добре де, щом Валентин е най-хубавото име с В...какво му се чудиш - мисля, че си имаш отговор на въпроса. Кръщаваш си го така...не на майки и татковци, а защото това име ти харесва и ти е легнало на сърцето - и толкова....
Пък чесно казано и двете деца да са с К пак лошо не виждам.....още повече че момичето ви е с две имена...

# 26
Виан е дамско име.
Розалин,Ромул и Росилен ще ги скъсат от бъзици в училище. Ронин ми звучи като герой от Стар Трек или Стар Уорс Whistling
Люк Скайуокър и дервишът Йода.

На мен ми харесват Валери,Владимир,Валентин.
С "Р" Радостин.


  

# 27
  • София
  • Мнения: 44 100
Ронин няма нищо общо със стар трек - всъщност е самурай без господар....както и да е...

А Виан - що да е дамско - Борис Виан не е жена, ама е с такава фамилия...аз си мисля, че именно на него някой си е кръстил детенцето така....

А всъщност авторката я чака момче я момиче...надали някой й е казал във втория месец...

Последна редакция: нд, 12 окт 2008, 16:17 от Angel_Dust

# 28
  • Мнения: 4
Румен но съм пристрастна така се казва съпругат ми

# 29
  • Мнения: 3 216

Абе не знам ,ама този Виан дето го познавам си е бая момченце. На мен ми звучи като Боян.

Общи условия

Активация на акаунт