Задръстването към Младост

  • 4 219
  • 90
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 990
В Нови искър какви други специалисти търсят????Айде, помагайте с инфо!Хенкел няма да ме вземат, та не ме грее...

# 46
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Леле, ако и моят имаше къща наблизо изобщо нямаше да се замисля-а ДГ има и там, нали? Но си представи спокойствието, сигурността за детето е по-голяма, двор, тревни площи-всичко в пъти по-чисто от тук.Изобщо, какво му мислиш? Пътуването ще е сигурно пак толкова като време Mr. Green

# 47
  • Мнения: 9 814
Чут Чут, знам.
Сестрата на мъжа ми и семейството й живеят в Нови Искър.
Свекърва ми работи в училището в Курило.
Само дето аз съм репортер, а местна телевизия още няма.
Просто за моята работа е малко кофти живеенето там- прибирам се късно, често не се знае кога.
Много го мислехме, но за сега избрахме препълнената София.
Като ни изгони детето след 20 години  Laughing, айде на село.

пенелопа

1. Цех за ски обувки
2.Цех за производство на гъби за почистване
Не са много алтернативите.

Лично аз се бях засилила да изуча и една начална педагогика и да заработя при свекито в училището на Курило, а пък и братовчед й е директорът щяха да ме вземат със сигурност:mrgreen:, и чудесно да се уредим семейно на работа всички.
А пък и Нови Искър си се води София.

# 48
  • Мнения: X
А лятото знаете ли какво правех вечер - щом се докопам до ХМС, слизам от рейса и си ходя пеша. Хем избягвам задръстването и жегата в транспорта, хем фитнес си правя.
И аз така правя вече!  Peace То не се търпи! Ад, кошмар, ужас неописуем!  Особено ако си наблъскан в някой вмирисан рейс като сардина в консерва.

# 49
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Мога само да кажа че съм благодарна, че ходя на работа пеша  Laughing

При първи удобен случай изчезвам от София и се заселвам на морето, имаме си и къща там.

Остава само и хубава работа да има  Whistling

# 50
  • Мнения: 4 195
пенелопа, в Нови искър е фабриката на Convoy ( кърпите, с които всеки от нас си бърше масата), за справка, предлагаха ми длъжността Асистент на Изпълнителния директор за 750 лв преди 2 години, което е доста сериозна заплата за това, което изискваха от мен, яд ме е, че тогава реших, че повече към секретарската професия няма да се върна Confused
както и да е, работа има и все повече ще има, което ме радва.
А училището меджу другото е на доста добро ниво и като база и като обучение на децата.
Абе.....с две думи не се връщам в София за нищо на света Crazy
Просто ми е чудно, колко по - трагичноот това може да стане положението Tired

# 51
  • Мнения: 1 291
И аз с носталгия си спомням времето, когато ходех на ресторант, театър или просто на кафе в центъра, с колата, без това да е свързано с някаква съвсем конкретна неизбежност...

в центъра с кола се влиза само при крайна необходимост ... 1-2 пъти седмично се жертвам да ходя с колата на работа
иначе ме возят - мъжО или таксито
то с таксито пак си е кола и пак си в задръстване-само където плащаш маса пари на таксито

# 52
  • Мнения: 46 518
Ето затова избягах от там  Mr. Green в Младост 1 и 2 съм живяла, не стига, че е на майната си, ами и не можеш да стигнеш до там  Crazy

Моля някой да каже къде в София няма задръствания?  Simple Smile


Люлин  Sunglasses много рядко има, само, ако е станала катастрофа или спешен ремонт. Кварталът е нов, с големи булеварди, предвидени да поемат трафика като цяло (понякога в тунела има проблем, но минаването през него не е задължително). Като тип не го различавам от Младости-те, инфраструктурата даже е една идея по-добра  Peace

# 53
  • Мнения: 9 990
Извинете, но човек няма как да се изолира само в един квартал.Той учи, работи, ходи на лекар и т.н.Колежката от Люлин оня ден е пътувала 3 часа до училище.Та и в Люлин не е Рай.Ако се огранииш до разходки до кооперативния-разбирам, инак не си е работа от Люлин да пътуваш. NaughtyЖивяла съм И там, не говоря наизуст.

# 54
  • Мнения: 46 518
Извинете, но човек няма как да се изолира само в един квартал.Той учи, работи, ходи на лекар и т.н. ... Та и в Люлин не е Рай.Ако се огранииш до разходки до кооперативния-разбирам, инак не си е работа от Люлин да пътуваш. NaughtyЖивяла съм И там, не говоря наизуст.

Така е, ако работиш в Горубляне, наистина не е удобно (просто пример) ...

П.П. Аз на лекар ходя във 2 поликлиника на Славейков - 8 (осем)мин. ми е с метрото и после лека разходка в центъра, няма задръствания, гаранция Laughing до работата - 10-тина, максимум 15 мин., (до 2 градска болница е), на зъболекар - пак там  Sunglasses
Сметни ги същите тези разстояния от блок 212 на Младост (там откарах няколко години) и пак ще сравняваме  Mr. Green

# 55
  • Мнения: 9 990
склонна съм да се съглася-заради метрото само.Ако ти е удобно т.е. ако си в микрорайона пред спирката и дестинацията ти е пак около спирка.Абе-метрото да ти е пътеводната.Тогава-да.Но-аз си спомням първата копка на метрото, помня и кога пуснаха отсечката, помня и кога обещаваха за изграждането на цялата мрежа...абе-да им имам и метрото, съвсем малък периметър покрива...Когато аз живеех в Люлин биех като луда до трамвая, нямаше от къде да си купиш месо-само на коо-па и пак пеша се биеше до там, за една спирка с рейса, за да стигнеш до пазара се ходеше пеша разстояние две спирки, муахахаха...Метрото до някъде повтаря линията на трамвая, така е-пак не е панацея за всеки Люлин.Няма хубава мрежа туй метро и това е.За мен е това, малцина са "богопомазани"да им е пред носа.Втора метростанция е току пред блока, който навремето нашите взеха като крайно нуждаещи се.Обаче-над нас-мургави-под нас мургави, правеха си курбан в асансьора...ми-мерси метро да имам и да се интегрирам с подобни. Tired
Ехх, простете, последно личрично отклонение и няма да мрънкам повече.. Crazy

# 56
  • Мнения: 1 008
Вчера сутринта се разревах в колата.
Вече спрях да псувам всички пришълци, дошли от Сусорлево и пр.,
(смятам,че те на първо място са виновни, за това, което се случва по софийските улици)
ами започнах да обвинявам съдбата,че не съм се родила/не живея в Пазарджик или друг град, не знам.
Абе, важното е да сме в Софията, да теглим тридесет и кусур годишни кредити за 49 квадрата жилище (жилище не е точната дума за стая и бокс, но нищо), и едно овърдрафтче, за да си купим кола/кенеф на 10 години, която г-н Австриецът или германец е потрошил и изхвърлил. Но колата/кенеф ще я купим за 500 евра и ще си я направим,като нова, нищо че все пак ще си остане кенеф. Въпросът е в това, че ще ръчкаме първа, втора и спирачка, градският транспорт е за другите.
Аман, аман, ама от много работи: от старите коли, безумните строежи, боклука, и от Желю Желев(той отмени софийското)!!!!

# 57
  • Мнения: 46 518
склонна съм да се съглася-заради метрото само.Ако ти е удобно т.е. ако си в микрорайона пред спирката и дестинацията ти е пак около спирка ...

Баш на спирката съм, не случайно, местоположението на апартамента е решаващо за нас, оставихме депозит, преди да го видим отвътре Peace
Мургави рядко има около мен, но пък в Хиподрума си имахме цяла фамилия до 10-то коляно  Sick та не е определящ квартала май  Tired

... (смятам,че те на първо място са виновни, за това, което се случва по софийските улици) ...

Какво да кажат нюйоркчани, примерно  Laughing

# 58
  • Мнения: 1 008
Ми, незнам Никол, какво да кажат нюйоркчани, а и не ме интересуват.
Щото аз не живея в щатите, а в България.
Защото не ми пука за американчетата толкова, колкото за моето дете, което за съжаление няма да познава София така, както аз съм я познавала,като малка, примерно.

# 59
  • София
  • Мнения: 61
По времето на Живков нямаше такива неща  smile3534
Предлагам да върнат 'софийското жителство'
А докато го върнат си ходете с велосипеди на работа. Аз с колелото взимам разстоянието от СУ до Руски Паметник за 10 минути, кой може да се похвали с подобно нещо  Sunglasses
А за по-заможните и мързеливи предлагам по един мотопед (скутер) да вземат. За децата с допълнителен кош  Grinning
А простосмъртните просто си хващат градския транспорт.

Общи условия

Активация на акаунт