Есента настъпва тъй красива, а ЯНУАРЧЕТО расте със пълна сила

  • 15 749
  • 296
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 705
mimi_79,
Уважавам мнението ти, но родители, практикуващи ЕБХ твърдят, че бебето им се чувства по-добре след като не му се налага да седи в собствените си нечистотии. Тук не говорим за "дресировка", а по-скоро за навременно откликване на нуждите на детето.
Друг аспект е опазването на околната среда, който стои доста сериозно в западните общества. Мисля, че точно в сайта, който съм посочила се споменава, че с памперсите, използвани от едно единствено дете до втората му годишнина, може да се изпълни апартамент 80 кв. м.
Разбира се всичко, което споделям тук като идеи е прочетено, а не споделено от личен опит, но наистина се надявам да успея да помогна на детето си да се чувства добре като същевременно се старая негативното влияние върху околната среда от моя страна да се сведе до разумни граници.

# 241
  • Мнения: 2 122
зозима, без да го приемаш като заяждане- по образование съм еколог, средно специално- Машини и апарати за очистване на въздуха
казах, че АЗ съм против, не налагам мнение ни най-малко, а приложих аргументи за своя избор

# 242
  • Мнения: 387
по въпроса за ЕБХ и естественото раждане аз съм твърдо ЗА...не знам как ще се справя, но според мен връщането към естествения начин на живот е най-добър за децата...но както каза mini_79 това си е лично мнение... всеки разбира нещата по свой собствен начин...
айде лека нощ от мен и много усмивки на всичкииииииииииии

# 243
  • Мнения: 524
Здравейте сладки януарки!  bouquet

Докато имах проблеми с компютъра и нямах възможност да чета и пиша в любимия форум, вие сте изписали цели две теми. Party Сега ще си имам сериозно занимание да ви изчета, доколкото е възможно. Надявам се, че всички сте добре, бебчетата растат и риткат. Нашето човече доста ритка, особено вечер. На прегледа в сряда се видя, че е пораснала и док. каза, че всичко е наред. По време на прегледа си мърдаше устничките, все едно нещо ни казваше. Много миличко. Heart Eyes
момичета, от утре застъпвам по-сериозно в темата. Сега ви желая приятна вечер!  bouquet

# 244
  • Мнения: 28

Добро утро и успешен и слънчев ден! newsm51
Аз днес съм по-добре май с хремата - благодаря на всички за съветите, надявам се до утре съвсем да се оправя. Praynig

# 245
  • Пловдив
  • Мнения: 535
Добро утро!
Мерси за кафенцето Идими!
Очертава се хубав ден   Nature Sunny
Да ви кажа от разходките определено има полза за отоците по краката.Вчера почти цял ден обикалях улиците и снощи отоците ми ги нямаше.Освен това се уморих хубаво и вечерта спах като къпана.И тази сутрин съм свежа и бодра.
За Пловдивската среща-ако искате да оставим за 11.10.08-събота.Час-когато кажете,но май ще е по добре да е някъде по обедно време,че тогава е по-топличко и приятно.

Приятен ден,пълен с положителни емоции ви пожелавам! Hug

Последна редакция: вт, 30 сеп 2008, 09:55 от kali-m-g

# 246
  • Мнения: 0
Добро утро и хубав ден от нас.При нас и днес май се очертава прекрасно време...
Мами вие усещате ли бебо активно...Имам в предвид всеки ден.Щото аз НЕ.И въобще не я усещам като се върти...Усещам само като ме ритва леко,ама найстина е много леко и то само 1,2 на ден.Всички мой близки ми казват че няма проблем инмало за какво да се тревожа,ама а де,като се тревожа.А и последния път ни правиха 4Д и доки не каза нищо обезпокоително,напротив.Ама ще се радвам и вие да кажете какво мислите.
Целувки...

# 247
  • Варна
  • Мнения: 389
Добро утро и от мен:)
Аз продължавам да бачкам, че както съм си в нас, така ме лудват:)
Хубав ден на всички!

# 248
  • София
  • Мнения: 3 249
Добрютруууууууу Simple Smile
Ако знаете какво ми се случи вчера...ей тъй от нищото ми изчезна гласа. Мъж ми е много доволен, че по-малко ще съм му мрънкала hahaha Нямах сили вчера дори да викна Хриси, че съм дошла да го взема-той човека се заиграл и не вижда, че го чакам...Днес все още го няма-къде ще го търся newsm78
Хубави идеи има това ЕБХ, но не при всеки приложими...Да ви споделя моя опит. От 7 месечна възраст започнах да слагам Хриси на гърне-уж по-рано да махнем памперсите. Де вършеше нещо, де не вършеше. Дойде моментът на прохождането (1г) Започна сам да става от гърнето и да не иска въобще да сяда. Купихме дъска за тоалетна чиния-радва и се, но толкова. Пробвала съм да го изпишквам държейки-пищи все едно го коля...Докато в един слънчев ден, точно както Мини 79 спомена-около 2-рата годинка човека идва при мен, носейки гърнето и се дърпа за гащите. Аз се Shocked и викам, чакай да махна памперса и да видим какво ще направи-седна, изпишка се и си каза Баво=браво и почна да пляска. Викам аха-дойде момента. И чета аз по книгите бебето се изпишква след сън, преди ядене, след ядене-слагам го пишка, но не сме махнали памперса. Изкарва с един цял ден. Та реших да го пробвам с гащи-изпишкване по старата схема-е да, ама не. Той човека си е една малка жабка-пие вода в огромно количества. Ами изпишка се в гърнето и след 15 мин. пак в гащите, смених ги с други и след още 15 мин пак ги намокри...Докато не се научи да си казва, мисля, че е мисия невъзможна...
Та така, май на наща улица ще изгрее слънце Simple Smile Гледам, прокрадва се през мъглата.

# 249
  • Мнения: 645
Добро утро тумбачета HugИдими мерси за кафето и по бързо да се оправяш,Доника тази сутрин  те няма Crossing Arms къде си Grinning ,кали-м-г и тук в Плевен се очертава слънчев ден   Nature Sunny от сега се показа време само за разходки,но днес е мой ред да  clean да използвам времето че все ми е студено и нищо не ми се прави Embarassed,така лека по лека стая по стая и ще направя есенното основно чистене Simple SmileГеоргоева не се претеснявай при всеки е различно аз лично често осещам бебека ,но преди 2-3 седмици не беше така активна както сега и аз се притеснявах,но четох в нета че бебетата спят по 16часа и то през деня а нощем са активни Simple Smile,пък и нали доки ти е казал че няма проблем така че се успокой няма за какво излишно да се притесняваш Hug Сега ви желая приятен ден и много newsm47

# 250
  • Мнения: 645
 newsm62 ooooh! newsm62 Доника ето те голяма съм блейка Laughing явно още   sleepuu за да не те видя,засякли сме се с писането Laughing

# 251
  • Мнения: 641
Добро утро и от мен мами!  Heart Eyes
Как сте днес!
Уууу какво хубаво кафенеце е направила idimi
kali-m-g, браво за крачетата. Аз пък като вървя известно време и страхотно се уморявам и почват едни болки ниско долу в корема и тежест. Трябва да питам докторът това нормално ли е, на вас случва ли са такова нещо?
Взех си изследванията хемоглобинът ми е нисък 110 – май се ядеше месо, дроб и ядки за вдигането му нали? Дайте съвети за подходяща храна със желязо.
Smiling_Sisi, lorini какво напарвихте с шалтетата? Аз пък трябва да пазарувам пердета за спалнята, ама не мога да реша още в синьо или бежево ги искам и освен това трябва да са много плътни.
За прозорците – мъжът ми забрани категорично да ги мия, да не ми станело нещо. Сега ще търся жена за тях, дайте идея къде да потърся – в интернет ли по обяви ли?
ral4e:), добре си дошла от Трция, bili_bili приятна почивка в Испания!
Georgieva1, не се приетснявай за ритничетата, твоята бебка е момиченце и явно е по-кротичка, моят юнак от сега ме буди нощем, та се чудя после какво чудо ще е. Мъжът ми вчера разправя – добре че бебетата не ревяли още от коремите на майките си, та да видим чудо тогава  Laughing

Хубав и усмихнат ден, аз се залавям за работа, че макар да съм си в къщи яко ме ядосват от бачкането   bouquet. Мим май сме в един отбор по отношение на това

# 252
  • Мнения: 32
Дубрютру девойки !
И в Бургас днес е един слънчев деннн  smile3508
Някой питаше какво даваме на децата си за повишаване имунитета . Аз лично давам Респивакс , понеже от Есберитокса ефект не видяхме . Дава се на почивки 20 дни се пие , 10 почивка . И така три месеца е курса , като може да се повтори след 6 месеца отново . Но ние го правим веднъж годишно . На практика не боледуваме да си кажа . С изключение на някои много масови епидемии разбира се . Това е неизбежно вече ...
Момичета , може да ми се смеете , но ще обясните ли какво е ЕБХ  ?  Embarassed
Принципно знаете ли аз как отучих моята щерка от памперса . Започнах още в десети месец някъде . Слагах я непрекъснато на гърне и и говорех /и обяснявах с други методи също / че там трябва да си върши работата . Около годинката започна да го проумява . Слагам я на гърнето - пишка . После в гащите - пак . Викам си - И това е някакво начало . Започнах да и слагам гащички и като ги напишка я оставям известно време с мокрите гащи . / Не много - минута , две / След като разбра за дискомфорта от мокрите гащички и виждаше моите наставления  когато свърши работата където трябва , на година и два месеца спряхме изцяло памперсите .
Още да ви кажа най голяма роля изиграха похвалите и мъмренето . Винаги като се изпишка в гърнето и се радвах , БРАВО БРАВО - казвам , целувам я . сьответно като се напишка в гашите и се скарвам / умерено  , без истерии / и така при нас ...

# 253
  • София
  • Мнения: 3 249
Обержин, ЕБХ=Естествена бебешка хигиена. Абе аз съм казвала и повтарям-мъжете са по-бавноразвиващи в много отношения. Опитът и статистиката с памперси те го доказват Simple Smile Има ли желаещи да ходим на 02. 10. 2008 г. – 10.00 ч. в Лого Тайгър Степ (ЦУМ) – Д-р Татяна Ралчева, педиатър, Национално сдружение на педиатрите специалисти от извънболничната помощ ще представи темата “Най-чести грешки в храненето и захранването на бебето.” Да свиркат-аз засега ще съм там Simple Smile

# 254
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Добро утро и от мен   bouquet имам малко време и ви попрочетох
Espa за нисък хемоглубин- червено месо, дроб, цвекло, моркови.
За повишаване на имунитена на детето сега давам омега-3, а  от днес и шведска горчивка- по 1 ч.л.  разстровена във вода.
Доста пъти досега съм давала респивакс, ефект обаче не видях.

Общи условия

Активация на акаунт