Есента настъпва тъй красива, а ЯНУАРЧЕТО расте със пълна сила

  • 15 732
  • 296
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 102
Много ВИ БЛАГОДАРЯ МОМИчЕТА!   bouquet
Днес хапнахме навън, от мнооогооо отдавна не съм яла навън и съм много доволна, в някой и друг магазин влезнохме и сега съм много доволна.

# 286
  • Мнения: 917
Киша, то всеки трябва сам за себе си да си прецени. Дени зимата има възможност баба й да я гледа и миналата зима я бях спряла от ясла. Обаче тая ми се струва, че даже и баба й да я гледа, както сме в една къща тя все ще вдига врява, ще се вре при мене и при бебето, а и не на последно място -  и аз съм човек, малко спокойствие искам. Та Деница ще ходи на ясла, като от време на време просто ще си я оставям при мен да си я поглезя, когато реша, но за постоянно не. Никой обаче не може да ти каже кое е най-добро за теб.

# 287
  • Мнения: 63
Аз също съм за ранното премахване на памперсите, ама Гого още си спи с памперс нощем. Май, както пише Доника, момчетата по- късно "загряват" за повечето неща. Оставала съм го напикан, не му пука. А вечер ме притеснява да го оставям за дълго опикан, особено сега, когато се захлажда. Пробвах и нощното събужадане, но това си е тормоз и за майката, и за детето. Никой не е останал за цял живот с памперси, така че ще го чакам.
Киша, по- лесно ще е май, ако я дадеш на ясла, но ако ти е кротка и смяташ,че ще успееш да си я гледаш успоредно с бебо, остави я вкъщи.

# 288
  • София
  • Мнения: 2 613
Здравейте и от мен,
Мюрвет- честит байрям и от мен-  bouquet
Досега четох дискусията за праха за пране, че и аз съм в чуденка, ще видим накрая на какво ще се спра- newsm78
Четох и инфото за ЕБХ- определено ми беше интересно!
В къщи само стоя далеч от мъжа ми, защото е много болен и уж да не ме зарази, засега удържам положението, дано да не се разболея и аз, че иначе ще е лошо.

# 289
  • Мнения: 180
Хайде да се отчета, но първо Мюрвет, честит байрам! Много вкусотийски да си хапнеш! Simple Smile Оцеола, честит празник (но да си призная не разбрах какъв точно е празникът ви  Embarassed така че може да споделиш  Hug ). Невенче, честита дрешка! И аз си търсих днес, но нищо не си харесах  Sad Друг път Simple Smile
Силвия и Грета, добре дошли при нас!  Hug Много красиви моменти да споделяте с нас  Peace

Днес ходих на лекцията на "9 месеца" за кърменето. Интересно беше и мисля, че са полезни тези лекции. Записах се за следващия месец още на място. Оказа се, че по тел записване не става  Joy Така че ако искате да посещавате, не си правете труд да звъните Simple Smile Уж записват, но вече 2 пъти не съм в списък (Доника знае) Wink Ааааа и Доника, ами аз мисля да ходя на тази лекция на 2-ри Wink Пак ще сме двете Wink Може и други да се присъединят  Hug

За ЕБХ мисля да опитам, но то ще си проличи дали ще се получи Simple Smile В началото сигурно ще ми е много непохватно за всичко и може би първият месец няма да стане. От втория може с опити поне 2-3 пъти дневно пък каквото се получи Simple Smile Да видим бебето дали ще е схватливо Wink

# 290
  • Мнения: 387
Момичета, относно майките...мисля че всички много си ги обичаме, но когато са по-дълго време край нас и с много си съвети не винаги се получава...то това си е ясно...аз сега коко като е на работа съм при мойта мама по цял ден...и знам как е...но това е нормално...
silvia_ch добре си ни дошла в прекрасния отбор...да ти кажа само, че всяка тема се състои от горе-долу 15страница, затова почваме и новата...понеже аз много се чудих защо е необходимо, затова и обяснявам сега...
Доника айдееееееееееее къде ни е новата тема   bouquet  bouquet  bouquet
Сладурки КОКО СИ ДОЙДЕ два дена по-рано и съм МНОГО ЩАСТЛИВААААААААААААА!!!!

# 291
  • Мнения: 87
Киша, и аз бях в същата дилема, само че нямах опцията ясла. Обаче преди 2 седмици го приеха Иван и го записахме. Още не е тръгнал, че не сме направили изследванията, но мислим да пробваме. На мен лично доста трудно взе да ми става, а и за него мисля че ще е добре, в дъждовните дни носеше обувките и плачеше на вратата да излиза. Sad Доника, много ми е общителен, а деца обожава, та се надявам да му хареса.

# 292
  • Мнения: 140
Как сте момичета, много сте активни- браво Peace Честит празник на Мюрвет!
За ритането- миналия път бебка беше много спокойна и ме риташе малко- аз си мислех, че е така защото е седалищно, ама тя си остана кротка и до сега. Сега обаче е друго- доста повече усещам ритничета, в момента дори ме рита отстрани в кръста- как става този номер не знам, ама усещам и с ръка как ми повдига кожата на кръста Rolling Eyes
За праха- преди перях в началото с Тео Бебе докато Алекс стана на година. После започнах да купувам Сано и да й пера дрехите с нашите. Сега освен на тях двете ще им ги пера заедно , а нашите отделно. И ние сме още с памперс- мислех лятото да се заема сероизно с махането, но се върнах на работа, малката отиде при баба си и дядо си и не ми е удобно да ги занимавам с това. Като изляза в отпуск и си я взема се заемам сериозно, че не ми се купуват по 2 пакета памперси януари. На нас ни се размина яслата- за сега мисля да ги гледам заедно с каката- тя е кротка и се надявам да се справя, ако не- има кой да помага.
И аз съм "За" срещата началото на ноември - ако Алекс е при мен ще я взема и нея да се запознаят с другите дечица Peace Дони- да водиш записки за захранването и на срещата ще ни проведеш един семинар Simple Smile

# 293
  • Мнения: 68
Здравейте момичета,

много се радвам че започнахме дискусията за ЕБХ - много се чудя какво ще правя - хем съм за, хем ми се струва трудно. Сигурно ще се пробвам, особено, ако има с кого да споделям. Има една книга - "Близо до бебето" - в нея много обстойно се разказва за този процес. Е, някои неща ми идват малко в повече, но като цяло ми харесват идеите, като всъщност всеки може да използва, това, което му се струва най-подходящо за него.

Соня, това с гъбичките е много често срещано, но само мазане с клотримазол няма да стане. Аз сега също се съмнявам и утре ще ми излязат резултатите и ако излезе + ще си слагам Гино дактарин от 50 мг за 15 вечери. Това ми го каза гинеколожката. Не, че аз не си го знам, щото съм си спец в тази област, че с години съм с еразправяла да се лекувам  ooooh! То аз вече веднъж лекувх гъбички в 4ия месец и сега подозирам, че пак. Със сигурност преди рждане трябва да се излекуват, защото иначе при излизане бебчето се заразявало - нещо май беше по очичиките и май кожата, доколкото си спомням.

# 294
  • Бургас
  • Мнения: 338
Честит празник на всички, които имат поводи.

За гъбичките - аз също се оказа, че имам след като направих първите изследвания /Candida/ и моята наблюдаваща също ми предписа Гинодактарин, но само за 3 вечери. Ако не се излекуват при нормално раждане бебчето ще получи конюнктивит.

# 295
# 296
  • Мнения: 705
Лено, и аз я прочетох, почти на един дъх, всъщност от книгата разбрах за ЕБХ. Страшно ми допаднаха повечето идеи, най-вече за привързаното родителство. Относно кърменето на бебета има доста информация тук http://www.lalechebg.com/library.html , а за захранването... утре  Simple Smile
Дано съм полезна.
Приятна вечер на всички!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт