Kakwo и дали закусват децата ни преди у-ще?

  • 4 197
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 367
Привет,
събирам идея за закуски и организация на сутринта. Досега ядяха при жената к ги гледа,но сега ния ходи на у-ще 3 /седмица и трябва да е яла. Освен овесени ядки в разни варианти,плодове и кисело мляко и понякога палачинки от предната вечер-за друго нямам ни време,ни акъл (имаме около 20мин сутрин от ставането до излизането).Не допускам ядене навън/по път и на купени готови храни,тук банички и боза няма Laughing Мерси предварително за споделения опит!

# 1
  • Мнения: 25 615
Топли и студени сандвичи; баница, приготвена от предния ден; кекс - изобщо, гледам да хапне нещо засищащо, защото нямам гаранция дали и какво яде в голямото междучасие. Това - когато е първа смяна, защото се прибира късно от училище. Когато е втора, може и нещо по-леко, за да огладнее до обяда.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 508
Дъщеря ми най-много обича да закусва с пържени филийки с яйце, а рано сутрин няма апетит и тези филийки са единственото, което е съгласна да яде. Приготвянето им не отнема много време, бихте могли да станете малко по-рано, за да ги направите.

# 3
  • Мнения: 1 312
Мой те дечица с ставането си правят Нескуик  и тръгват за училище,но това скоро ще им втръсне и трябва да мисля друго   Flutter

Последна редакция: ср, 24 сеп 2008, 16:04 от Аника81

# 4
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Пържени филийки,топъл или студен сандвич,кекс с кисело мляко,домашно приготвена баница...,това ядем ние.
 Нескуика им го спестявам засега,личния ми опит показва,че ги засища за кратко. Peace

# 5
  • Мнения: 7 263
През седмицата предимно закусват мюсли, понякога баница или сандвичи. Държа да са закусили преди да излязат от къщи.

# 6
  • Мнения: 3 367
mersi na всички! таз баница и за вечеря и за закуска ли я предлагате или ставате в 5 ? Laughing
сандвичи често вечерят със супа,та това не е много популярно; май ще се науча са правя кекс

# 7
  • Мнения: 7 263
таз баница и за вечеря и за закуска ли я предлагате или ставате в 5 ? :
В къщи са 3-ма мъже - няма такава баница дето да стигне и за вечеря и за закуска. Правя я вечерта след като легнат за другата сутрин.

# 8
  • Мнения: 2 803
Задължително закусва преди тръгване за у-ще- сандивич, намазана филия с масло и мед, ако има баница останала от вечерта, кекс, пържени филийки.

# 9
  • Мнения: 998
Аз правя закуска само за големия си син. Малкият закусва в детската градина. Закуските са споменатите вече. Баницата мисля едва ли в днешно време някой ще запретне ръкави в 5 да точи корите;)
Иначе за разнообразие се сещам, че могат да се предложат яйца в различни варианти, омлети и др., стига да ви понасят подобни закуски.
Вариант е и попарата, която обаче повечето порастнали деца вече не ядат.
Вечер освен баницата правя и мъфини в по-голямо количество, които остават и за закуска или си ги взима за училище.
Същото и с останала пица - обича да я яде за закуска.
Бързо се пържат и бухти, могат да станат за 20 минути спокойно.

# 10
  • Мнения: 998
Сетих се за разни закуски с бутер тесто. И те стават бързо, макар че аз не се юркам толкова сутрин Wink

# 11
  • Мнения: 25 615
Спокойно могат да се направят от предния ден, после само се притоплят на сутринта.  Laughing

# 12
  • Мнения: 3 367
mersi..аз вечер приготвям вечеря(салата,иначе предимно претоплям,готвя 1-2/седмица) и правя обяди по кутии (готвено),за следв.ден, като гледам ще започна и закуски да дробя,поне 2/седмица. Абсурдно ми е да пържа филии и омлети сутрин,от моя сън по-важно ня-ма Laughing благодаря на всички пак!

# 13
  • Мнения: 339
Аз му правя припечени филийки с масло (понякога и с мед) и чаша прясно мляко. Или кроасан с мляко.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Лори яде най-често филийка с мед и масло - впрочем, това може да го яде през целия ден, ако я оставиш. Flutter

# 15
  • Мнения: 836
Малко му е трудно със закуската толкова рано сутринта.
Пържените филии обича, палачинки, кексчета, филийка с нещо отгоре и топло прясно мляко. Това е най-често.

# 16
  • На село
  • Мнения: 873
Не я пускам да излезе сутрин без да е закусила. Хапва филийка (мед и масло, запечен кашкавал, сирене или пушено сирене, крема-сирене, течен шоколад...); макарони или спагети; домашни баница, козунак, кекс или руло; филии с яйце и сирене, печени във фурната; попара със сирене или прясно мляко. Днес закуси палачинки. Към всяка закуска - чаша с прясно мляко.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 952
Зависи как ще им продължи храненето на децата през деня.
Тук ходят на лавката и си купуват пакетирани боклуци или непакетирани баници, кифли и нещо, което не знам защо се нарича пица. Затова закуската в учебни дни е само една - прясно мляко и шоколадов корн-флейкс. Така поне си е взел млякото за деня, после си взема в училище тестените и мазни боклуци, вечерта и след обяд гледам да хапне плодове, евенуално салата с вечерята и някаква белтъчна храна - зависи какво имаме за вечеря.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 421
Хапват задължително - филии с кашкавал, филе, сирене, пастет, кекс, баница, нескуик.

Тази сутрин ядоха "принцеси" с кашкавал.
Снощи ги наредих в тавата и сутринта само включих фурната, докато минем през банята бяха готови. Изядоха ги с удоволствие.

# 19
  • Мнения: 2 803
Снощи правих баница и естествено оставих и да закуси с нея.

# 20
  • Мнения: 24 467
Моят син не закусва у нас, много е рано и той не е гладен, а за мен е изключително вредно да насилвам когото и да било се храни, когато организмът му не желае. Самата аз не закусвам изобщо почти от 15 години. Е, дете е, не го карам да спазва това, което правя аз, поради което му правя закуска за училище, за когато се почувства гладен.
Закуската я слагам в кутия с капак, а нея той си я нарежда в раницата. За пет дни правя различни сандвичи- с риба тон и краставица, с пушено сирене и домат, с кашкавал /настъгран/ и яйце, със сирене и яйце, банички също приготвям вечерта- със сирене, със спанак, с ябълки или тиква, това са си баш 5 дни- напълно достатъчни. От понеделник сме отново на линия. Баничките правя и с бутер тесто и с точени кори- все ще се изядат. Сандвичите ми отнемат точно 5 минути сутрин, дори с печенето, ако се налага- т.е. въпрос на желание от моя страна.
Не пържа в къщи, не давам на децата пържени неща. Кайма не купувам, ясно защо. Лавката- не ми се обсъжда просто, на сина- също.
Обядът си е у нас. Плодовете- след обяд също у нас. 

# 21
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
anette1104, за разнообразие аз лично наблягам на тестените изделия в магазина  Embarassed Ябълкови пайове, кроасани и едни навити на руло като охлюви с канела са любимите на моя. Съчетавам го с айран или чай. Сириела за него е закуска номер едно Confused А тостовете, са на последно място. По едно време обичаше сандвичи направени в сандвич мейкъра, но сега ги отказва. Събота и неделя гледам да направя по така закуски, уж да има разнообразие, въпреки че синът, ако го оставя само на сириел, няма да се оплаче  Crossing Arms
Щерката е по-лесна сутрин, тя минава с плодове, най-често банан, филия с масло и сирене или какъвто и да било сандвич, както и филия хляб от този със стафидите, даже не иска да й го мажа. За хляба със стафиди, ако имам време, го препичам, мажа с масло и отгоре подреждам парченца банан ... мммм

# 22
  • Мнения: 998
Merry, какъв е този хляб със стафиди? Асоциирам го с козунак

# 23
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Merry, какъв е този хляб със стафиди? Асоциирам го с козунак
Обикновен хляб, в който са добавени стафиди и канела, понякога има и други сушени плодове, но класиката са стафидите  Grinning

Това ме подсеща за френския хляб briochette, който е като нашия козунак и него го продават в магазина. А има и една вариация briochette с крем, която не само на мен се услажда и не само на закуска Crazy

# 24
  • Мнения: 3 886
Закусва да.не бих го пуснала без да е закусил да излезне.Ядеме   каквото  иска.Филия с чубрица,или с с лютеница или с шунка, с мед също.Макарони ,кекс  или баница зависи.Има и още не мога да се сеятя сега.Ако имам  слагам и боза или топло прясно мляко с какао  bouquet

# 25
  • Мнения: 8 999
Нито имаме време, нито пък на децата им се яде толкова рано сутрин. Няма разточителни закуски. По една чаша студено мляко с какао, само понякога допълнено от няколко бисквити, суха паста, парче кейк или просто филийка /с течен шоколад, с конфитюр, с мед, с масло, с колбас, със сирене, с нищо/, кроасани, парче козунак. Ако предния ден за вечеря е имало мусака, то синът ми задължително закусва мусака на следващата сутрин - много обича.
Палачинки, пържени филийки и плодове НЕ давам на закуска.

# 26
  • Мнения: 1 069
И аз държа децата да закусят преди да тръгнат на у-ще. Тото става в 6:45ч и въпреки това закусва. Давам това, което вече сте изброили, колкото по- бързо става, толкова по- добре!
Днес ми разказва как няколко негови съученици, които не закусват в къщи използвали свободния си час, за да пътуват 3 спирки с автобус, за да си купят китайско. И това в 10ч сутринта!  ooooh!

# 27
  • Мнения: 3 367
mersi na всички!
*
дете излиза в 8.30 та време тя има бол ако някой го е надробил; закуската е навик к се гради,има много л-ра колко по-малко дебелеят тези к закусват и колко по-читав е хран.им режим,та не ми седи ? "дали" толкова колкото "какво"
*
аз самата не закусвам и колкото и да се пъна не мога да се науча,а бих искала..
*
стафидения хляб е супер идея,иначе сириълите са на почит,ма все туй ядат,на мен взе да ми писва,на тях не знам; правя и смутита (всякакви плодове / мляко и малко фъст,масло) к са страхотно хубави и засищащи,но малечко не ги иска; на обяд ядат готвено,на вечеря супа и сандвич или пак готвено,имам правило за " сандвич само 1 на ден"  и не ми се иска да си го хабя от сутринта Wink
не пържа, та бухти и мекици отпадат,а това помня от моето детство..

пак мерси за идеите!

# 28
  • Мнения: 2 123
Тъй като избягвам бялото брашно правя -


Овесени кексчета - два варианта - солени и сладки
Овесена палачинка
Малки банички, които правя много наведнъж, после ги замразявам по две, три в пакетче и пека сутрин по едно пакетче - отнема 15 мин.

А иначе любимата закуска на хлапето е кисело мляко, овесени ядки/трици, нарязани пресни плодове. Звучи като закуска за орторексик  Mr. Green, ама факт - любимата му е

Последна редакция: чт, 25 сеп 2008, 17:29 от Fussii

# 29
  • Мнения: 168
При нас много вървят бисквитките - с кисело мляко, или с масло и чаша прясно мляко. Налага се да закусва, за да мога да я среша докато е седнала за малко.

# 30
  • София
  • Мнения: 1 654
Закусва винаги, ако е първа смяна хапва в къщи- мюсли, кекс, филийка с масло и мед най-често. Ако пък предиобед е на занималня, купуваме кифла с мармалад, рогче или гевречета и си ги хапва в училище, т.к. я оставям 15 мин по-рано.

# 31
  • Мнения: 24 467
Ами нали това пишем- какво правим за децата си, а в колко точно закусва всяко дете си е личен въпрос. Лично аз, по съвети от книги  Laughing именно, не насилвам хлапетата, а им предоставям възможност сами да решат кога са гладни, понеже аз не мога да знам това вместо тях. По- добре е да си хапне приготвеното в 9.30, когато е наистина гладен, а не насила да придъвква у нас в 8.00. Че този час и половина- два  е нищо. Предпочитам не аз да им създавам навици, а да следвам природните им нужди.
/От както не закусвам не ми се налага да пазя диети и си поддържам теглото с лекота, но не го правя затова. Следвам системи, също по книги и съм излекувала две хронични мои заболявания, не само отказвайки се от закуската, изцяло променяйки начина си хранене, но това е друга тема./
Та по темата писах аз какво приготвям и колко време ми отнема. А само мимоходом упоменах, че по отношение на храната у нас думата "задължително" не се употребява. Пък и заглавието е "Kakwo и дали закусват децата ни преди у-ще".
Проблемът с боклуците в училищния стол и лавка за мен е особено съществен и наболял. Класната сподели, че имало пици от няколко дни, които само се претопляли, а по тях има разни гадории, като кайма и колбаси, дето при такъв престой стават на... не ми се мисли. За пакетираните боклучета просто не ми се говори вече, това не е храна. След проведена родителска среща синът ми сподели, че почти целият клас си носи като него по нещо от къщи за закуска.
anette1104, при вас все пак предполагам има някаква организация на хранене за учениците. Другите деца как и къде се хранят?

Последна редакция: чт, 25 сеп 2008, 22:43 от Judy

# 32
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Моето дете задължително закусва в нас, защото на училище не яде. Най-много в голямото междучасие да изяде 1 кроасан. Вкъщи най-често е филийка с масло, пастет или лютеница.

# 33
  • Мнения: 3 367
Judy ,понеже това и работя съм абсол.съгласна с не-насилването,но и с това че хран.навици се градят,хормони на глад и ситост се отделят по режим и според регулируем биолог.ритъм, ако се създаде читав (какъвто на мен лично ми липсва) такъв детето си огладнява и си яде и това редуцира следващи проблеми (евентуално).
*
Заглавието ми явно не е коректно,извинете за което.
Няма значение, за мен, дали яде в 8 или в 9.30,ако яде читава храна и това ядене е "закуска"а не една от 5те мини-боклучави закусчици к заместват 1 основно нормално хранене по ситост,но носят около 3но повече калории
*
Система тук няма,децата се предполага са закусили у дома,на обяд в у-ще (доколкото знам,децата ни са малки)може да си носиш или да ядеш в стол,прибират се у дома след 4 от 1клас насетне та опцията "обядва си в къщи" липсва.В забавачката на ния дават 1 хрупалка в 10,след сума караници е солети / стафиди /солени или бисквити с ниска захар или плод вместо чиповете и захаросани сладишчета с к ги гощаваха
*
Храненето тук е огромен проблем,децата ядат по макс.4-5 продукта,има голяма битка за здравосл.столове и пр след последните 10 години данни за детско затлъстяване, но те пак избират 1 предлаган джънк. Яде се много навън,много фаст фуд,много на крак и без навици около к-ра на хранене,тъпчат се "снаксове" с повод и без повод,мъка голяма.
Има нова голяма вълна и на абсол.обратното,деца дето не вкусват друго освен салата (предимно богати семейства)та и оттам се чака проблем в другата посока..

Последна редакция: пт, 26 сеп 2008, 03:47 от anette1104

# 34
  • USA
  • Мнения: 559
Анет, полуготови пържени филии (french toast) има в Trader Joe's - four wheat. В микровълнова се готвят - много са хубави и въобще не са мазни. Има и полуготови гофрети там (whole wheat), на тостера стават бързо. Филия със салам/кашкавал/сладко+фъстъчено масло или нормално масло.

# 35
  • usa
  • Мнения: 2 113
Анет, полуготови пържени филии (french toast) има в Trader Joe's - four wheat. В микровълнова се готвят - много са хубави и въобще не са мазни. Има и полуготови гофрети там (whole wheat), на тостера стават бързо. Филия със салам/кашкавал/сладко+фъстъчено масло или нормално масло.

има и варианти за тостера. въобще прегледай щанда за замразени закуски за тостера, има варианти. у нас баща им ги буди и изпраща на училище, затова закуската не трябва да включва повече готвене от затопляне в микровълновата или тостера. освен сириълите, овесените ядки, замразените гофрети, френч тостове и пенкейкове, у нас прочипопулярни са кроасани, варени яйца(от предишната вечер), препечени филийки с масло, стринг чийз, бейгъл с крийм чийз, ей такива работи. като правя палачинки, правя в индустриални количества и остават поне за още една закуска, а даниел е съгласен да ги яде и тридневни...

# 36
  • Мнения: 2 123
Не съм фен на полуготовите храни  Blush Имам предвид, тези, които купуваме отвън. Иначе аз, както писах сама приготвям полуготови банички и си ги изпичам сутрин.

А пък полуготово пържено нещо, съвсем ми се вижда кофти... Разбира се трябва да му се погледне съдържанието и Е-тата

Анко, защо не приготвиш един овесен кекс с плодове. Изпичаш го в неделя, ще ти стигне поне за 3 дни. После ще караш на познатите закуски
А пък бисквитите с кисело мляко също са чудесна идея

# 37
  • Мнения: 3 367
пак мерси; има голямо разнообразие на замръзналости,факт,но не съм им фен и аз,не че не стигам и до тях но се опитвам всеячески да избягвам "храни от кутии"(както казва бащата на децата); лош модел ми е,искам да гледат че храната е нещо к се приготвя,иска време и душа и пр.(друга темА).
*
чудна идея ми дадохте с меда,бях го забравила/изключила като продукт!

# 38
  • София
  • Мнения: 62 595
Закусват всяка сутрин. Задължително топла напитка - чай или мляко. Не можеш да ги  съблазниш с плодове, мюсли и кисело мляко на много гладен стомах. Искат нещо тестено, може и кашкавал, някакво месце. Но понякога ядат кекс или бисквити. Винаги си носят нещо и за училище. Разни корнфлейкс не ядат изобщо - от една страна не искат, а от друга това си е боклучава храна, колкото и да се опитват да я пробутват за здравословна. Много обичат попара със сирене, но не винаги ми се занимава с това.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Уффф, пък моето хлапе и с краставица може да закуси успешно.  Simple Smile От къде е наследил този вкус  Rolling Eyes newsm78. Никога не прибягва до храна поне един час след като се е събудил. Следват за закуска плодове или зеленчуци. Никой не му е създавал подобни навици, но пък и мама не меси питки и тутманици. Защото не може(добър повод да разгледам Готварския). Но пък топло мляко, с каквото си го пожелае, като овкусител (всъщност избора ми е сведен до мед, захар, какао и канела) и кекс винаги има, или палачинки. Лично за мен това е неприемливо подреждане на менюто за деня, но...
Тръгвайки за училище не ще и да чуе за закуска. Има и изключения, разбира се, но рядко. Чантичката за закуски, по тази причина му е пълна (аз и в темата за правилното хранене изявих притеснение, че трябва с щайги със зарзават да го стоварвам в училище Joy) с 2 банана, ябълка и само два сандвича, на обяд си купува пица, докато заработи стола. Това е за цял ден.

P.S Ненавиждам полуфабрикати.

# 40
  • Мнения: 948
Моята дъщеря е основно на сириълс/овесени ядки под всякаква форма, с прясно/кисело мляко/топли/студени, с плод, мед, стафидки. Сама си измисля какво иска вътре, и почти не повтаря  Crazy

Скоро открих отново българската юфка  Simple Smile Взех един-два пакета пробно; сега ще поръчвам пак: става за точно 3 минути, със сирене я хареса много. И това е идея, ако не за през седмицата, в събота/неделя. Анет, в Малинчо сигурно има юфка; иначе и по турските магазини, ама тяхната е малко по-различна.

# 41
  • Мнения: 304
имаме проблем-не иска да закусва ooooh!

# 42
  • Мнения: 24 467
имаме проблем-не иска да закусва ooooh!
Просто не гледай на това като проблем, тъй като не е, нормално е. Проблем е храненето насила. Единственото, което следва да се направи, е да се осигури възможност на детето просто да се нахрани с нормална здравословна храна, когато е наистина гладно.
Не мога да си представя някой да ме кара да ям сутрин в 7.00 часа, не бих го направила за нищо на света. Защо да го причинявам на децата?

# 43
  • София
  • Мнения: 17 283
правя и мъфини в по-голямо количество, които остават и за закуска или си ги взима за училище.

Ще ми дадеш ли рецепта за мъфините, които правиш, моля те, може на ЛС. Правя аз по разни рецепти, ама все не ми се случват както трябва ...

# 44
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Най-често е зърнена закуска или мюсли с пр.мляко, сандвич и чаша мляко с Нескуик, баница или сиренка (правени предната вечер) с айрян, плодово мляко и банан.
Дори и да не яде много, около часи половина по-късно е голямото им междучасие и тогава пак закусва с нещо от вкъщи.

# 45
  • София
  • Мнения: 17 283
Иво е втора смяна и сутрин ходи на частна занималня в 8:30. Правят почивка за закуска към 10 и тогава закусва сандвич и плод от вкъщи.
У нас е прекалено рано за ядене - пие мляко, или сок.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 044
И Йоанна е първокласничка от тази година и закусваме сутрин у дома. Преди го нямахме тоя проблем, защото закусваха в детската градина). Сутрин сервирам:
- Студени сандвичи (филии намазани с краве масло, топено сирене, лютеница + нарязан салам, филе, шунка, кашкавал + резенчета краставица, домат и т.н.)
- Топли сандвичи – филиии с яйце и сирене; с кашкавал и салам и т.н. запечени на парти грила
- Банички и т.н. тестени претоплени на микровълновата

Винаги гледам и някаква топла напитка – мляко или чай.

# 47
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Всяка сутрин закусва преди тръгване,но...Нескуик и сие..за друго неще и да уче. Confused

# 48
  • Мнения: 168
Всяка сутрин закусва преди тръгване,но...Нескуик и сие..
Установих, че ако дъщеря ми закусва малко по-дълго Нескуик, я боли корем през деня. Вече е забранена храна.

# 49
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Моите обичат и кисело мляко с бисквити,слагам му лъжичка сладо или мед. Peace

# 50
  • София
  • Мнения: 62 595
У дома въпросната стока се купува в малко пакетче веднъж-два пъти в годината, изпиват се няколко чаши и после си седи и само я подмятам из шкафовете, докато накрая ми писне и я хвърля.

# 51
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Те май имат предвид за ядене,а не какаото. newsm78

# 52
  • София
  • Мнения: 62 595
И за яденето важи. Като дойде някоя баба през годината купува една такава кутия (естествено без да пита) и си мисли, че така много ще ги зарадва. Те изяждат по една-две порции и после и го оставят. И на мен ми е жал да го хвърля и държа кутията докато ми писне или реша, че е стояла твърде дълго отворена и я хвърлям.

# 53
  • Мнения: 998
Моите миналата година ме побъркаха със зърнената закуска на Нескуик. Нищо друго почти не искаха да ядат. До известна степен им се радвах, заради млякото, което поемаха по този начин, защото големият не обича кисело и прясно не пиеше. Но сега вече разнообразяваме закуските. Преситиха се просто и си я искат само от време на време. А какаото на Нескуик пак беше от помощ - вече всяка закуска се съпровожда от чаша мляко с какао Peace

# 54
  • София
  • Мнения: 4 867
Цитат
А какаото на Нескуик пак беше от помощ


И за Габриела това е решението - чаша студено мляко с една лъжичка "розово какао" на Нескуик. Вече цяла седмица пие прясно мляко сутрин и аз не мога да повярвам на очите си  Shocked

# 55
  • София
  • Мнения: 62 595
Ставате жертва на рекламите, хей!  Laughing

# 56
  • София
  • Мнения: 4 867
Всички сме жертви на рекламите, въпросът е кой на кои се е поддал Wink
Докато сме далече от продуктите за вдигане на самолета и лепене на протезите, още сме добре Mr. Green

# 57
  • София
  • Мнения: 17 283
И за Габриела това е решението - чаша студено мляко с една лъжичка "розово какао" на Нескуик. Вече цяла седмица пие прясно мляко сутрин и аз не мога да повярвам на очите си  Shocked

Същата работа и у нас, с ягодовото мляко сутрин  Grinning

# 58
  • Мнения: 1 103
Ние по принцип не закусваме но не отказва на Нескуик само гледа по бързо да се изнесе от къщи.После се трупат на опашка пред лавката и гаражчето на баба Пена  #Cussing out ама кво да се прави  ........  деца.

# 59
  • Мнения: 1 073
Всяка сутрин закусва преди тръгване,но...Нескуик и сие..за друго неще и да уче. Confused
И в къщи е така, всяка сутрин само това- зърнени храни, мюсли, овесени ядки. Доволна съм, определено ги предпочитам и аз пред много други закуски. В събота и неделя- палачинки или кус-кус.

# 60
  • Мнения: 80
Ох, аз всяка сутрин правя закуска. И то три различни- всеки се храни по различен начин в къщи. Мъжът ми закусва, аз също, но детето/независимо дали е първа или втора смяна/  не иска да закусва. Голяма мъка. Изяжда закуската вместо обяд, в резултат на което, обяда остава, а той яде боклуци в лавката на училището. От известно време съм му казала, че пари ще му давам, само ако е закусвал, обядвал и вечерял в къщи. Засега действа да видим докога.

Общи условия

Активация на акаунт