Kakwo и дали закусват децата ни преди у-ще?

  • 4 194
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 654
Закусва винаги, ако е първа смяна хапва в къщи- мюсли, кекс, филийка с масло и мед най-често. Ако пък предиобед е на занималня, купуваме кифла с мармалад, рогче или гевречета и си ги хапва в училище, т.к. я оставям 15 мин по-рано.

# 31
  • Мнения: 24 467
Ами нали това пишем- какво правим за децата си, а в колко точно закусва всяко дете си е личен въпрос. Лично аз, по съвети от книги  Laughing именно, не насилвам хлапетата, а им предоставям възможност сами да решат кога са гладни, понеже аз не мога да знам това вместо тях. По- добре е да си хапне приготвеното в 9.30, когато е наистина гладен, а не насила да придъвква у нас в 8.00. Че този час и половина- два  е нищо. Предпочитам не аз да им създавам навици, а да следвам природните им нужди.
/От както не закусвам не ми се налага да пазя диети и си поддържам теглото с лекота, но не го правя затова. Следвам системи, също по книги и съм излекувала две хронични мои заболявания, не само отказвайки се от закуската, изцяло променяйки начина си хранене, но това е друга тема./
Та по темата писах аз какво приготвям и колко време ми отнема. А само мимоходом упоменах, че по отношение на храната у нас думата "задължително" не се употребява. Пък и заглавието е "Kakwo и дали закусват децата ни преди у-ще".
Проблемът с боклуците в училищния стол и лавка за мен е особено съществен и наболял. Класната сподели, че имало пици от няколко дни, които само се претопляли, а по тях има разни гадории, като кайма и колбаси, дето при такъв престой стават на... не ми се мисли. За пакетираните боклучета просто не ми се говори вече, това не е храна. След проведена родителска среща синът ми сподели, че почти целият клас си носи като него по нещо от къщи за закуска.
anette1104, при вас все пак предполагам има някаква организация на хранене за учениците. Другите деца как и къде се хранят?

Последна редакция: чт, 25 сеп 2008, 22:43 от Judy

# 32
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Моето дете задължително закусва в нас, защото на училище не яде. Най-много в голямото междучасие да изяде 1 кроасан. Вкъщи най-често е филийка с масло, пастет или лютеница.

# 33
  • Мнения: 3 367
Judy ,понеже това и работя съм абсол.съгласна с не-насилването,но и с това че хран.навици се градят,хормони на глад и ситост се отделят по режим и според регулируем биолог.ритъм, ако се създаде читав (какъвто на мен лично ми липсва) такъв детето си огладнява и си яде и това редуцира следващи проблеми (евентуално).
*
Заглавието ми явно не е коректно,извинете за което.
Няма значение, за мен, дали яде в 8 или в 9.30,ако яде читава храна и това ядене е "закуска"а не една от 5те мини-боклучави закусчици к заместват 1 основно нормално хранене по ситост,но носят около 3но повече калории
*
Система тук няма,децата се предполага са закусили у дома,на обяд в у-ще (доколкото знам,децата ни са малки)може да си носиш или да ядеш в стол,прибират се у дома след 4 от 1клас насетне та опцията "обядва си в къщи" липсва.В забавачката на ния дават 1 хрупалка в 10,след сума караници е солети / стафиди /солени или бисквити с ниска захар или плод вместо чиповете и захаросани сладишчета с к ги гощаваха
*
Храненето тук е огромен проблем,децата ядат по макс.4-5 продукта,има голяма битка за здравосл.столове и пр след последните 10 години данни за детско затлъстяване, но те пак избират 1 предлаган джънк. Яде се много навън,много фаст фуд,много на крак и без навици около к-ра на хранене,тъпчат се "снаксове" с повод и без повод,мъка голяма.
Има нова голяма вълна и на абсол.обратното,деца дето не вкусват друго освен салата (предимно богати семейства)та и оттам се чака проблем в другата посока..

Последна редакция: пт, 26 сеп 2008, 03:47 от anette1104

# 34
  • USA
  • Мнения: 559
Анет, полуготови пържени филии (french toast) има в Trader Joe's - four wheat. В микровълнова се готвят - много са хубави и въобще не са мазни. Има и полуготови гофрети там (whole wheat), на тостера стават бързо. Филия със салам/кашкавал/сладко+фъстъчено масло или нормално масло.

# 35
  • usa
  • Мнения: 2 113
Анет, полуготови пържени филии (french toast) има в Trader Joe's - four wheat. В микровълнова се готвят - много са хубави и въобще не са мазни. Има и полуготови гофрети там (whole wheat), на тостера стават бързо. Филия със салам/кашкавал/сладко+фъстъчено масло или нормално масло.

има и варианти за тостера. въобще прегледай щанда за замразени закуски за тостера, има варианти. у нас баща им ги буди и изпраща на училище, затова закуската не трябва да включва повече готвене от затопляне в микровълновата или тостера. освен сириълите, овесените ядки, замразените гофрети, френч тостове и пенкейкове, у нас прочипопулярни са кроасани, варени яйца(от предишната вечер), препечени филийки с масло, стринг чийз, бейгъл с крийм чийз, ей такива работи. като правя палачинки, правя в индустриални количества и остават поне за още една закуска, а даниел е съгласен да ги яде и тридневни...

# 36
  • Мнения: 2 123
Не съм фен на полуготовите храни  Blush Имам предвид, тези, които купуваме отвън. Иначе аз, както писах сама приготвям полуготови банички и си ги изпичам сутрин.

А пък полуготово пържено нещо, съвсем ми се вижда кофти... Разбира се трябва да му се погледне съдържанието и Е-тата

Анко, защо не приготвиш един овесен кекс с плодове. Изпичаш го в неделя, ще ти стигне поне за 3 дни. После ще караш на познатите закуски
А пък бисквитите с кисело мляко също са чудесна идея

# 37
  • Мнения: 3 367
пак мерси; има голямо разнообразие на замръзналости,факт,но не съм им фен и аз,не че не стигам и до тях но се опитвам всеячески да избягвам "храни от кутии"(както казва бащата на децата); лош модел ми е,искам да гледат че храната е нещо к се приготвя,иска време и душа и пр.(друга темА).
*
чудна идея ми дадохте с меда,бях го забравила/изключила като продукт!

# 38
  • София
  • Мнения: 62 595
Закусват всяка сутрин. Задължително топла напитка - чай или мляко. Не можеш да ги  съблазниш с плодове, мюсли и кисело мляко на много гладен стомах. Искат нещо тестено, може и кашкавал, някакво месце. Но понякога ядат кекс или бисквити. Винаги си носят нещо и за училище. Разни корнфлейкс не ядат изобщо - от една страна не искат, а от друга това си е боклучава храна, колкото и да се опитват да я пробутват за здравословна. Много обичат попара със сирене, но не винаги ми се занимава с това.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Уффф, пък моето хлапе и с краставица може да закуси успешно.  Simple Smile От къде е наследил този вкус  Rolling Eyes newsm78. Никога не прибягва до храна поне един час след като се е събудил. Следват за закуска плодове или зеленчуци. Никой не му е създавал подобни навици, но пък и мама не меси питки и тутманици. Защото не може(добър повод да разгледам Готварския). Но пък топло мляко, с каквото си го пожелае, като овкусител (всъщност избора ми е сведен до мед, захар, какао и канела) и кекс винаги има, или палачинки. Лично за мен това е неприемливо подреждане на менюто за деня, но...
Тръгвайки за училище не ще и да чуе за закуска. Има и изключения, разбира се, но рядко. Чантичката за закуски, по тази причина му е пълна (аз и в темата за правилното хранене изявих притеснение, че трябва с щайги със зарзават да го стоварвам в училище Joy) с 2 банана, ябълка и само два сандвича, на обяд си купува пица, докато заработи стола. Това е за цял ден.

P.S Ненавиждам полуфабрикати.

# 40
  • Мнения: 948
Моята дъщеря е основно на сириълс/овесени ядки под всякаква форма, с прясно/кисело мляко/топли/студени, с плод, мед, стафидки. Сама си измисля какво иска вътре, и почти не повтаря  Crazy

Скоро открих отново българската юфка  Simple Smile Взех един-два пакета пробно; сега ще поръчвам пак: става за точно 3 минути, със сирене я хареса много. И това е идея, ако не за през седмицата, в събота/неделя. Анет, в Малинчо сигурно има юфка; иначе и по турските магазини, ама тяхната е малко по-различна.

# 41
  • Мнения: 304
имаме проблем-не иска да закусва ooooh!

# 42
  • Мнения: 24 467
имаме проблем-не иска да закусва ooooh!
Просто не гледай на това като проблем, тъй като не е, нормално е. Проблем е храненето насила. Единственото, което следва да се направи, е да се осигури възможност на детето просто да се нахрани с нормална здравословна храна, когато е наистина гладно.
Не мога да си представя някой да ме кара да ям сутрин в 7.00 часа, не бих го направила за нищо на света. Защо да го причинявам на децата?

# 43
  • София
  • Мнения: 17 283
правя и мъфини в по-голямо количество, които остават и за закуска или си ги взима за училище.

Ще ми дадеш ли рецепта за мъфините, които правиш, моля те, може на ЛС. Правя аз по разни рецепти, ама все не ми се случват както трябва ...

# 44
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Най-често е зърнена закуска или мюсли с пр.мляко, сандвич и чаша мляко с Нескуик, баница или сиренка (правени предната вечер) с айрян, плодово мляко и банан.
Дори и да не яде много, около часи половина по-късно е голямото им междучасие и тогава пак закусва с нещо от вкъщи.

Общи условия

Активация на акаунт