9 месец и подготвяне за раждане

  • 6 113
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 489
И аз след два дни влизам в 9-тия месец. Наистина вече много тежи, а накрая ако преносиш става още по- тежко. Надявам се този път да стане по- рано, по- бързо и по- безболезнено. Багажа о6те не съм го приготвила, но тази седмица мисля да го направя, за всеки случай. Мислях да раждам в Шейново, но май накрая ще ходя в ТК, защото ми е по- близо и тук ми следят бременността от самото начало. С първата бременност преносих, но все пак си родих нормално, без да се налага да ми предизвикват раждането. Сега ще видим как ще е 2-я път. Иначе съм доста по- спокойна от 1-та бременност, защото знам какво ме очаква, но с наближаване на термина, започва по- малко да ме хваща страх... За упойката още се чудя, но сигурно ще искам за разлика от първия път, въпреки, че още не съм решила окончателно.
Както казва iliana_cv , трябва да се настроим положително и всичко ще мине без проблеми. Нагласата е много важна. Леко раждане пожелавам на всички бременни мамчета:)

# 16
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
 Карах малко проблемна бременност, 2 месец прокървих, 3 направих вирусна пневмония и ме беше достра страх за бебето. Нямах проблеми със съня, за киселините ми изписаха Талцит и направо се родих Simple Smile.Като влязох в деветия месец си отдъхнах от тревогите за преждевременно раждане, че имах и контракции почти през цялото време, но пък започна да ме е  страх от раждането. Но като родих се учудих, че не е чак толко страшно, колко си мислех. Embarassed , въпреки че доста ме шиха. А и като видях бебето и разбрах, че всичките ми притеснения са били напразни и тя е добре, се почувствах най-щастливата и наистина разбрах, че всичко си е струвало. Искам и втор бебе след време, но още от сега усещам страх от раждането Embarassed

# 17
  • гр.Сливница
  • Мнения: 84
Поздравления за всички минали успешно до тук.Благодаря за отзивите и добрите думи,когато човек прочете нещо утешително му става по-леко.Ние ,които сме в 9 месец си оставаме да чакаме,с надеждата за скорошно, лесно и бързо раждане.

# 18
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Пожелавам ви го от все сърце  Hug

# 19
  • Мнения: 344
Карах нормална бременност , но доста кг наддадох/30/.В деветия месец вече едв адишах , но не спирах  да се движа , макар че пуфтях като парен локомотив LaughingНямах търпение да видя бебето.Ходих на прегледи на три дни  , пазарувах по магазините.Настроението ми беше променливо - ту се радвах , че ще ставам мама , ту ми ставаше страшничко /минаваха ми едни мисли Rolling Eyes/ .Раждах секцио и бях подготвена за датата , но най - много се притеснявах от упойката/никога не ми се е налагало да изтърпявам медицинсак манипулаци , която да изисква упойка/.Оказа се , че само много съм се шашкала , не беше толкова страшно  , може би защото и екипа , при който раждах беше предварително ясен.

# 20
  • Мнения: 82
Хайде да се включа и аз. така като ви мчета и сякаш малко се поуспокоявам. На мене също ми е 2 бременност, в 9 месец съм и.....чакам. Остават ми около 20 дни до термина. Много ме е страх. Първия път го преносих и родих много трудно, дано наистина втория път бъде по-лесно. Дано!!!Страх ме!!!!

# 21
  • Мнения: 2 013
С всички ни е така,и аз съм в 9 месец и чакам,още не съм си приготвила куфара за родилното.Все си мисля "още е рано" и имам чувството че приготвя ли го значи трябва да тръгвам   tiptoe а хич не съм готова още.Чувствам се много странно,ту си викам-всичко ще е ОК и се успокоявам,ту ме хваща шубето и почвам да плача  newsm45
Той мъжо вече ме ръчка "айде гласи сака и го слагай до вратата,кво чакаш още " Shocked
Няма търпение човека,спокойно му е няма той да ражда,я!  Hug

# 22
  • Мнения: 3 034
ти вземи се успокой, че ще се побъркаш докато родиш! а ако преносиш, направо не те виждам  Laughing според мен е най-важжно да имаш доверие на лекаря/ката. аз се готвех за вагинално, то излезе, че ще е секцио, но имах желязно доверие на гинеколога си и на всяка негова дума. това ми помогна страшно много. изплаших се за малко чак в операционната, но това вече беше закъсняла реакция  Wink всичко ще мине. сега си почивай, защото като дойде бебето няма да имаш време - това е голямо клише и аз хич не вярвах и мислех, че всички преувеличават. е, сега съжалявам, че не се подух от спане девет месеца  Crazy

иначе в деветия месец работех все още, спрях две седмици преди термина и пет дни преди секциото. не ми тежеше особено, но много ме болеше срамната кост. това май ми беше най-голямата болка, заедно с изтръпванията на ръцете и болките в китките - цяла бременност ме тормозиха! но като цяло бях свежарка. багажът ми беше готов още в седмия месец (аз да не взема да пропусна), стаята на бебето - и тя от тогава  Grinning

# 23
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Момичета, маалце извън темата, но... преди няколко месеца попаднах на темичка какво трябва да се купи на първо време за бебо, но сега не мога да я намеря. Ако някой може да помогне с линк - мисля, че ще е от полза за всички, на които ни предстои появяването на бял свят на малчо...

# 24
  • Мнения: 798
Ох, и аз съм в девети вече. Ама хич не съм готова за раждане. Психически, иначе всичко съм приготвила. Ама нощес сънувах акушерката си от предишното раждане и се събудих, а то се оказало, че имам контракции. Стисках очи да заспя, защото бяха хаотични, но в акъла ми беше само, че ако зачестят трябва да добавя еди какво си в раничката. Тя си стои приготвена от няколко дни, ама в последния момент ще прехвърля докумените от чантата си например, зарядното за телефона и т.н.
Днес пък бях на лекар и тя ми каза, че ми се полага направление за кръв и урина и ако до утре не родя, да ида сутринта на гладно...
Сега не знам на кой свят съм, хем съм готова, хем не съм.  Confused Embarassed Rolling Eyes

# 25
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
Аз влязах преди дни в деветия и много се вълнувам. Прихванала ме е една предстартова треска да купувам купувам........... Купихме креватчето, но е в магазина и одеалца и кмплект за изписване, но има още толкова неща, които искам да купя, а незнам дали ще стигне времето............Чакам най-последният мемент за да приготва и моят багаж, защото той не е толкова сложен. Ще си раждам тук във Велико Търново дай Боже всичко да е наред! Бебечито си го усещар всеки ден и така се успокоявам, че е наред. Иначе не точно, че ми тежи ами ме боцка ниско долу като ходя и почти не мога да спя от киселини, рева за най-малкото нещо- много съм станала емционална. Но това са бели кахъри с всеки изминал ден чувствам все повече и повече любов към бебето и татко му  love001 Two Hearts

# 26
  • Мнения: 789
Имах страхотна бременност.С наближаване на раждането хем не ми се разделяше с бременността,хем нямах търпение да гушна малкото човече.
Иначе...относно подготовката - гладех,перях,чистех.Подреждах или се разхождах вън.Чувствах се страхотно.Отидох в родилно спокойна и уверена.Не че не се притеснявах,но не чувствах страх или паника.
Всичко мина ОК.
Сега искаме второ дете.Дано всичко мине наред като първият път.

На теб пожелавам безпроблемно раждане и скоро да гушнеш рожбичката си Heart Eyes!

# 27
  • Мнения: 30
Очаквах, че 9-я месец ще бъде тежък. Мина леко, утре ще раждам с планово секцио. В резултат не мога да заспя днес... Нормално е да се притесняваш, но не драматизирай - това те блокира...
Е... малко повече се пълнее последния месец, малко по - трудничко се диша, малко тежи, но не с всеки е така и не винаги. А и радостта от наближаването на момента лекува, според мен. Изживей последните дни с усмивка, те никога няма да се повторят  Hug

# 28
  • BG
  • Мнения: 1 900
Май преди мен са ти казали точно момичетата.

# 29
  • Мнения: 1 554
жената е родила отдавна Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт