Яде само на реклами

  • 2 150
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 610
За мен е просто свикване с определено място и по определен начин.

Кой го е свикнал?  Mr. Green
Не, не ми се струва редно да се използват рекламите като време за хранене. Достатъчно промиват мозъка и сами по себе си, няма нужда и да се свързват с полезни неща като храната.
Ако утре заведеш детето си на цирк и му дадеш да хапне нещо, пък то вземе, че "свикне", какво ще правиш тогава?  Wink Laughing
Щом детето не изпитва отвращение към храната, значи още по-лесно можеш да го откажеш от този вреден навик.
А за храненето сам... Вместо реклами, защо не превърнеш някое от яденетата в игра? Например следобедното даване на плод. Но играй и ти с него или поканете някое дете, което може само да се храни, за да гледа твоето и да му подражава. Нарежи му плодовете на малки парченца, дай му някоя виличка за десерт или пластмасова и го подлъжи да си боцка сам. Накарай го да храни теб, такива неща.
Ако продължава да отказва да слага сам храна в устата си, може би трябва да се консултираш със специалист. Но вярвам, че рано или късно ще се научи.  Grinning

# 16
  • Мнения: 22 433
Много съм съгласна с Как`Сийка.
Аз също имах една баба (още си я имам де) при която ми беше най-омразно да ям. Казваше се, че докато не си изям всичко от чинията няма да стана от масата, просто отвратително. Но както и да е.
И по-напред казах, че храненето пред телевизор не е препоръчително (да не казвам вредно) не само за малко дете, но и за възрастни хора. Няма да обяснявам по научен начин защо е така, тъй като ще стане много дълго. Основната и единствена функция която трябва да се извършва по време на хранене е дъвченето, гълтането на храната и смилането и от стомаха. Не мога да се съглася, че едно 1.5-3г дете, гледайки телевизия се съсредоточава върху това да сдъвче както трябва храната, а по-скоро гълта хапките почти цели.
Никога не съм насилвала дъщеря ми да яде, ядосвала съм се разбира се, но нищо не мога да направя. Имало е дни, в които сутрин си е изядала млякото, цял ден не яде и вечерта изпива другото мляко. Това в продължение на 1седмица, както и доста други дни, в които също почти нищо не е ядяла. Ами нищо и няма, нито е отслабнала, нито се е разболяла.
Спри телевизора и храни детето без него. А това, че не държи нищо в ръка - давай му и ще се научи. А и не е нужно да яде солети, сладки и т.н. от сорта.

# 17
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами ако не възнамеряваш да го храниш ти до гимназията, трябва да направиш нещо...

# 18
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Но първо изясни за себе си защо се вманиачваш на темата "ядене"? .

Както вече писах и моят син е от тези,които ядат само пред ТВ.Аз се вманиачавам на тема "ядене",защото от малък е злояд.Миналата година имаше един период от 2 седмици,когато нищо не ядеше и ако изпиеше 200мл мляко на ден ,бях доволна.Резултата беше изследвания ,ниско съдържание на желязо в кръвта от недояждане и естествено започнахме с лекарствата.Затова по-добре да яде и да гледа ТВ,отколкото да ходим по лекари.А като тръгне на ДГ ще се научи да яде сам. Peace

... Вместо реклами, защо не превърнеш някое от яденетата в игра? Например следобедното даване на плод.


Това според мен е грешка.И аз така  обърнах на игра яденето на плодове.И сега когато му оставя някой плод на масата,той идва да храни мен и  не иска да яде плодове.За него това е игра. Naughty

А по въпроса с бабите-и мойта доста ни тъпчеше,но не съм станал злояда.Напротив от злояда се превърнах във всеядна.Сега ям всичко и затова съм все на диети.Не искам сина ми да е дебел,а само да яде всичко. Peace

# 19
  • Мнения: 193
Благодаря на всички, които споделиха опит или ми помогнаха със съвет.

# 20
  • Мнения: 7 723
Ми че то и аз се разяждам най- много от рекламите....
Тогава ми се дояждат дори и кренвирши,
които по принцип ненавиждам... Crazy

# 21
Цитат
A ne si li opitala ot sashtoto, s koeto ti se hranish da mu dadesh. Decata na tazi vuzrast obiknoveno projavjavat poveche interes ot tova, koeto e servirano v tvoijata chinja i te vijda che go duvchesh. Hubavo e ako vije imate vazmojnost da se hranite s edna i sashta hrana i go vkljuchi v podgotokata za da mu zasilish interesa kum produktite. Sahtoto kato igra e da te vijda kak srjazash goljama zelena krastsavica i mojata dushterja dori poluchava parchenca ochte na surovo da si vkuse, da go pomirishe, da go useti v ruchichka. Dokato mama razpolagashe s povechko vreme i gotveneto nbeshe malko po-komplicirano imashe i interes. No sega s bebata e drugojache i ne vinagi imam nujnoto vreme i sredstva da se zanimavam kakto predi i interesa j ponamalja estestveno. Deteto ne e takova sled tri meseca kato dnes i vinagi mojesh da go promenish. Roditel ne dopuska dojiotna greshka s edna munichka propuska i vinagi ima vazmojnost da se popravi, stiga da znae kato cjalo kakva cel za vazpitanje presledva.

А не си ли опитала от същото, с което ти се храниш да му дадеш. Децата на тази възраст обикновено проявяват повече интерес от това, което е сервирано в твоята чиния и те вижда че го дъвчеш. Хубаво е ако вие имате възможност да се храните с една и съща храна и го включи в подготовката за да му засилиш интереса към продуктите. Също като игра е да те вижда как сразяваш голяма зелена краставица и моята дъщеря дори получава парченца още на сурово да си вкуси, да го помирише, да го усети в ръчичка. Докато мама разполагаше с повечко време и готвенето не беше малко по-комплицирано имаше и интерес. Но сега с бебата е друго яче и не винаги имам нужното време и средства да се занимавам както преди и интереса и понамаля естествено. Детето не е такова след три месеца като днес и винаги можеш да го промениш. Родител не допуска дожиотна грешка с една мъничка пропуска и винаги има възможност да се поправи, стига да знае като цяло каква цел за възпитание преследва.

====
Пиши на Кирилица!

Последна редакция: пн, 29 сеп 2008, 10:28 от Ellypr

Общи условия

Активация на акаунт