Очакващи ЮНИ 2009

  • 16 909
  • 309
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 475


 А за изчислението на термина - http://www.bg-mamma.com/site/kalkulator.htm - тук си пише всичко, много полезен калкулатор. Всъщност за начало на бременността условно се приема първия ден от последната менструация и така започват да се броят гестационните седмици. От последна менструация до термина са точно 40 седмици.

Много благодаря за калкулаторчето! Много полезно ми се струва!!!Ами при мен пак така си излезе, както ми го сметнаха лекарите!! Wink

А на вас от коя седмица започна да ви се гади, на мен чак ми стана странно, че на мен не ми се гади и се чудя, дали е нормално, да нямам такива моменти, само корема от време на време ме придръпва ниско долу, но не взимам и нош-па!!

Последна редакция: пн, 27 окт 2008, 13:50 от somebody

# 271
  • Мнения: 2 074
С предната бременност нито ми се гадеше, нито съм повръщала. Сега от петък ми е много зле, непрекъснато ми е лошо, боли ме глава, краката ми се разтреперват, 2 сутрини подред повръщам. Дано да мине този период скоро.

# 272
  • Мнения: 69
А на вас от коя седмица започна да ви се гади, на мен чак ми стана странно, че на мен не ми се гади и се чудя, дали е нормално, да нямам такива моменти, само корема от време на време ме придръпва ниско долу, но не взимам и нош-па!!
Първата седмица след като разбрах - т.е. 5-та г.с. ми нямаше нищичко. И нищо не предвещаваше предстоящите тежки вечери. В края на 5-та г.с. обаче започна да ми се гади и да не понасям нищо. После дойдоха и повръщанията - всяка вечер по 3-4 пъти. Днес колегата ми по стая е с тежък парфюм и ми идва да го убия... А много добре знае, че не ми понасят миризмите Simple Smile
somebody, ти може да си от щастливките, на които не им се гади и повръща! Пожелавам ти да е така и няма нищо лошо и опасно, ако караш такава бременност! Simple Smile 20% от жените по света са така! А останалите 80 -  Sick Sick Sick

# 273
  • Мнения: 1 419
Привет и от мен днес. За смятането, просто предложих един бабешки метод - на който му допада, ок, на кой не - иам лекари и калкулатори. Така или иначе всичко е условно, защото раждането на термин е по-скоро статистическа грешка, отколкото правило  Mr. Green.

Моите деца са най-накрая по-добре и от две вечери спим малко по-добре  Crazy. Аз вчера бях много зле и днес си останах в къщи, за да се леувам по-активно, защото утре трябва да заминавам в командировка.

vanny_76, за хремата много ме облекчиха инхалация с лайка и пиене на чай лайка с мед и малко сода  Peace. Снощи не можех да си кажа името, а днес почти не говоря на нос вече  Simple Smile. Иначе пия и Ефералган, отделно вит.С.

# 274
  • Мнения: 165
Не съм пробвала с инхалации за хремата, но може би наистина помагат за по-бързото й изчезване. Аз ползвам вечер едно мехлемче с ментол евкалипт и прополис и промивки с вода с разтворена морска сол. Някъде бях чела, че за бременни е по-добре да няма ментол, обаче забравих защо, но като се прилага локално едва ли вреди с нещо.
Aya радвам се, че дечицата са оздравяли, аз отначало дори се зачудих, защо не спите по цели нощи, но после разбрах като започна и моята по цяла нощ да кашля.

# 275
  • Мнения: 0
Здравейте на всички майчета!!!
Аз съм сеъвсем нова тук. И съм толкова щастлива, за всички Вас - че Ви има!
Оказва се, че и аз ще съм юнска мама. Изчислявайки си сама термина - трябва да ми е на 29.06.2009.
Довечера съм на лекар за потвърждение. Дано всичко да е наред...
Пожелавам много усмивки и много любов на всички Ви.

# 276
  • Мнения: 1 475
Fate , първо едно ГОЛЯМО Честито  bouquet и добре дошла!

С теб ще "раждаме" живот и здраве в един и същи ден!!! Hug

# 277
  • Мнения: 25
EEEYYY, zdraveite!
Да се запиша и аз - моя термин е на 18 ЮНИ. ВИЖДАМ ЧЕ МИ ПАЗИТЕ ДАТИЧКАТА И НИКОЙ НЕ СЕ Е ЗАПИСАЛ ТАМ  Laughing Heart Eyes
ВЪПРОСА Е КАК ДА СЕ ЗАПИША АЗ?

# 278
  • Мнения: 0
Благодаря, Somebody!
Утре ще пиша как мина при чичо доктор.
И ще трябва да се видим задължително.
Целувам Ви всички.

# 279
  • Мнения: 1 475
  Май аз съм най-приказливата днес, ама така е , като няма шеф в офиса и цял ден не съм излизала от форума, ама  утре дупе да ми е яко Simple Smile

 Та да ви питам, вие казахте ли на колегите си в работата, че чакате бебе??? - аз устисках точно една седмица и днес казах на всички, не успях повече, хем знам, че е рано, ама като съм щастлива, не мога да крия причината за радостта си!! Heart Eyes

# 280
  • Мнения: 25
 Rolling Eyes аз на никой не съм казвалааа...за сега, ама ще трябва да кажа в скоро време! и без това качих някое килце....което ме кара да се чувствам малко дискомфортно, но ще се справя!
Като ти е весело и си сметнала за правилно що да не им кажеш!!!  bouquet браво за смелостта somebody

# 281
  • Мнения: 165
Здравейте и от мен!Аз също съм новичка, чета редовно, но почти не съм писала..След година опити и аз видях двете чертички..последния цикъл ми беше на 09/09(каква дата само:)), а овуто на 22/09(пак каква дата)..Чакаме бебчо на 16/06/2009..а иначе съм на 28 години, първа бременност.Успех момичета!

# 282
  • Мнения: 25
хей и аз съм на 28..първо си мислех че точицата е зачената на 22 09, ама май е с 1-2 дни по-късно...ДОБРЕ ДОШЛА!

# 283
  • Мнения: 165
хей и аз съм на 28..първо си мислех че точицата е зачената на 22 09, ама май е с 1-2 дни по-късно...ДОБРЕ ДОШЛА!

Благодаря!Аз за зачеването не съм много сигурна, но нали бяха тогава почивни дни, та сме се потрудили  Embarassedможе и по-късно и при мен да е било, че положителен тест имах чак на 31 ден, а цикъла ми е средно 27...

# 284
  • Мнения: 25
Доста време ни чака...също и много емоциии през този период! Много сме щастливи но на мен ми доста лошо, не повръщам а само гадене, побърквам се-сутрин не ми се става от леглото. Първото нещо е храна...затова и пълнея...а самочувствието ми - надолу!
При теб как е? Гледам че другите мами ги няма......

Общи условия

Активация на акаунт