СТРАСТИ - класиране, записване, ГРАДИНИТЕ В СОФИЯ

  • 94 910
  • 1 846
  •   1
Отговори
# 1 680
  • Мнения: 223
Lovi - татко.

Това е списъка на ОДЗ-тата, в които свободните места за набор 2006 бяха запълнени само от деца с предимство през 2008 г:

1 ОДЗ, Възраждане 
2 ОДЗ 'Звънче ', Триадица
5 ОДЗ 'Ракета ', Подуяне
7 ОДЗ 'Детелина ', Триадица
14 ОДЗ 'Карлсон ', Младост
24 ОДЗ 'Надежда', Надежда – само 2 са без предимство
32 ОДЗ 'Българче ', Люлин
38 ОДЗ 'Дора Габе ', Надежда
39 ОДЗ 'Пролет ', Овча Купел – само 1 е без предимство
43 ОДЗ 'Талант ', Триадица
48 ОДЗ 'Братя Грим ', Сердика
50 ОДЗ 'Зайчето Куики', Възраждане
53 ОДЗ 'Дядовата ръкавичка ', Сердика
54 ОДЗ 'Дъга ', Красна Поляна
55 ОДЗ 'Иглика ', Люлин – само 2 са без предимство
59 ОДЗ 'Елхица ', Младост
60 ОДЗ, Оборище
61 ОДЗ 'Шарено петле ', Слатина - само 1 е без предимство
67 ОДЗ 'Мечо Пух ', Слатина
68 ОДЗ 'Ран Босилек ', Люлин – само 2 са без предимство
69 ОДЗ 'Жар птица ', Подуяне
73 ОДЗ 'Маргарита ', Люлин – само 3 са без предимство
77 ОДЗ 'Ханс Кристиан Андерсен', Искър
81 ОДЗ 'Лилия', Възраждане
85 ОДЗ 'Звездичка ', Искър
86 ОДЗ 'Асен Босев ', Люлин
88 ОДЗ 'Детски рай ', Искър
93 ОДЗ 'Чуден свят', Красно село





Благодаря за списъка.В такъв случай ще кандидатсвам за останалите 6 ОДЗ в район Надежда,май там ще имаме шанс. Laughing

# 1 681
  • Мнения: 473
за мен е безумие децата които са стигнали донякъде в класирането от миналата година да нямат поне някаква привилегия /точка най-малкото/, извинете много но по анкетата която миналата година ми изпратиха да попълвам, ние  не влизахме по нито един критерий с точките /едно дете, без увреждания, без предимства/ и по това което гледах с разясняването на точките, ние ще вземем пак много малко, нищо че сме кореняк софиянци. и пак казвам това пък с томболата е супер обидно, как ще се проследи прозрачността... нямам нищо против социалния принцип, но си мисля че свободните места ще се заемат изцяло от такива деца, и тогава какво правим другите без предимства, може би ще се ориентираме направо към първи клас...

# 1 682
  • Мнения: 7 392
Ясно е , че все по някакъв критерии ще се приемат децата, но въпросът ми е какво ще правят тези 5000 или 8000 деца, за които така или иначе няма места???За тях какво предлага общината, въобще държавата, дали я интересува въобще?


Въобще не и дреме на държавата - нали е е задължителна градината. Най-много да дадат по 100 лв. на месец на не влезлите деца - в което се съмнявам / а и да дадат ще са от огромна помощ/. 
И да ги дадат - ще се дадат на директорите на ЧДГ по списък на децата,които ги посещават.Поне така беше гласувано - "за деца посещаващи ЧДГ".Нито един родител няма да получи ваучер на ръка.

# 1 683
  • София
  • Мнения: 1 541
Стига с този постоянен адрес. Преди 3 месеца го сменях и никой не ми е искал нот. акт или нещо друго. Попълних бланките и за постоянен, и за настоящ( и него сменях) и това беше. После трябваше да сменя и личната си карта. Дори явно решиха,че се развеждам защото ме питаха : "За вас и децата ли?"  hahaha Мъжът ми набързо го отлюспиха. Вярвам ти все пак живеем в България и работата на повечето места се върши през пръсти!
И в последната версия се приема и настоящ, а не само постоянен адрес.ЕТО ТУК Е ГРЕШКАТА( СПОРЕД МЕН ) Ако не сте разбрали жителство отдавна няма. Щом живея тук( имам адресна регистрация) и работя тук, то и детето ми има същото право да посещава детска градина, като останалите.Това не оспорвам , просто трябва да има ред и той се" кове от критериите" които трябва да се доогледат )от Справка- така цитираното в последно време определение за дискриминация. Щом един може да дойде тук на квартира и да работи , то друг също може да го направи, нали?  Wink Хваща си чуковете и заминава във Враца , да кажем, щото там сигурно има място в детските градини. Ехо ... говорим за София - тук е проблема !

До вчера се настройваха майките на 1 дете с/у майките на 2 деца. Сега започва да се засилва спорът между "кореняци" софиянци и "провинцията".И аз и мъжът ми сме от провинцията , но имаме дом тук в София ТАКА ЧЕ С ПОСТОВЕТЕ СИ  не търсех лична облага , а преразглеждане и уточняване на К1  за да имат предимство тези които все пак няма как да сменят квартирата си... Да видим до края на седмицата кое ще е на дневен ред.  Popcorn

И ТАК...ЩЕ ще си позволя да цитирам и Ger4o за което МОЛЯ да бъда извинена от нея  bouquet
"Аз се боря да има справедливост за всички, а не за моето дете. Казах веднъж сега пак ще го кажа - мен не ме мисли - аз варианти ще си намеря. И моето дете има доста по-големи шансове да влезе от твоето по ред причини и една от тях е финансова. Затова ти си тази, която трябваше да застане зад моите искания, а не против тях - те ще облагодетелстват повече теб, а не мен! По тази причина аз ще си водя моята битка от тук насетне, но тая битка ще включва само моите персонални искания и тези, които лично ще облагодетелстват моето дете. Аз битката ще я доведа до край, но това ще е моята лична битка, а ти ми прочети още веднъж постовете и ще разбереш какво губиш."
Останете си със здраве , явно тук се "подвизават участници повече от провинцията , от колкото от София - за това  намерих много малко разбиране !
Съжалявам за постовете си явно са били спам в темата СТРАСТИ - класиране, записване, ГРАДИНИТЕ В СОФИЯ !

# 1 684
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992

Благодаря за списъка.В такъв случай ще кандидатсвам за останалите 6 ОДЗ в район Надежда,май там ще имаме шанс. Laughing
Ние нямахме и в тях...

# 1 685
  • Мнения: 223
Стига с този постоянен адрес. Преди 3 месеца го сменях и никой не ми е искал нот. акт или нещо друго. Попълних бланките и за постоянен, и за настоящ( и него сменях) и това беше. После трябваше да сменя и личната си карта. Дори явно решиха,че се развеждам защото ме питаха : "За вас и децата ли?"  hahaha Мъжът ми набързо го отлюспиха. Вярвам ти все пак живеем в България и работата на повечето места се върши през пръсти!
И в последната версия се приема и настоящ, а не само постоянен адрес.ЕТО ТУК Е ГРЕШКАТА( СПОРЕД МЕН ) Ако не сте разбрали жителство отдавна няма. Щом живея тук( имам адресна регистрация) и работя тук, то и детето ми има същото право да посещава детска градина, като останалите.Това не оспорвам , просто трябва да има ред и той се" кове от критериите" които трябва да се доогледат )от Справка- така цитираното в последно време определение за дискриминация. Щом един може да дойде тук на квартира и да работи , то друг също може да го направи, нали?  Wink Хваща си чуковете и заминава във Враца , да кажем, щото там сигурно има място в детските градини. Ехо ... говорим за София - тук е проблема !

До вчера се настройваха майките на 1 дете с/у майките на 2 деца. Сега започва да се засилва спорът между "кореняци" софиянци и "провинцията".И аз и мъжът ми сме от провинцията , но имаме дом тук в София ТАКА ЧЕ С ПОСТОВЕТЕ СИ  не търсех лична облага , а преразглеждане и уточняване на К1  за да имат предимство тези които все пак няма как да сменят квартирата си... Да видим до края на седмицата кое ще е на дневен ред.  Popcorn

И ТАК...ЩЕ ще си позволя да цитирам и Ger4o за което МОЛЯ да бъда извинена от нея  bouquet
"Аз се боря да има справедливост за всички, а не за моето дете. Казах веднъж сега пак ще го кажа - мен не ме мисли - аз варианти ще си намеря. И моето дете има доста по-големи шансове да влезе от твоето по ред причини и една от тях е финансова. Затова ти си тази, която трябваше да застане зад моите искания, а не против тях - те ще облагодетелстват повече теб, а не мен! По тази причина аз ще си водя моята битка от тук насетне, но тая битка ще включва само моите персонални искания и тези, които лично ще облагодетелстват моето дете. Аз битката ще я доведа до край, но това ще е моята лична битка, а ти ми прочети още веднъж постовете и ще разбереш какво губиш."
Останете си със здраве , явно тук се "подвизават участници повече от провинцията , от колкото от София - за това  намерих много малко разбиране !
Съжалявам за постовете си явно са били спам в темата СТРАСТИ - класиране, записване, ГРАДИНИТЕ В СОФИЯ !

Ами миличка виж само,че тези които пишем тук сме около 40-50 човека.И мисля,че нямаме право да решаваме съдбите на хилядите други майки,които не пишат тук,но са и не по малко заинтересовани от нас.Затова според мен преди да се приеме новия регламент,трябва да се направи една добре омислена анкета,така че да се разбере и мнението на хилядите други майки,които са регистрирали децата си в системата.И тогава да се рашава кои критерии да ги има и кои да отпаднат.А и към анкетата да има право всяка една майка да предложи допълнителен критерий.Пък тогава каквото сабя покаже.
Така,че аз с вас и смятам,че сте напълно прави.

# 1 686
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
 Ей,ядосах се накрая!!
 Моли Саара Кол отново е първа на опашката ,с предимство.
 За пропусналите-тя две седмици не се записа-първо. И второ-склонна съм да мисля,че мястото беше отворено за нея (отдавна там няма мместа). И трето-след като отпадна след втората седмица,на третата не се класира следващото дете. Място ни се обяви,нито се зае.
http://kg.sofia.bg/?page=stat-rating&stat=YTo1OntzOjk6InJhdG … 7czoyOiJfdyI7fQ==
 Не ме касае лично, ама ще ги питам вече на Обратна връзка.

# 1 687
  • Мнения: 223

Благодаря за списъка.В такъв случай ще кандидатсвам за останалите 6 ОДЗ в район Надежда,май там ще имаме шанс. Laughing
Ние нямахме и в тях...

Ами затова сега е справедливо да ти дадат точка,че си кандидатствала миналата година.
И дано да имаш късмет.Но мен ме боли,защото незнам ти дали си кореняк Софианка,но аз съм тук от 35 години и знаеш ли ,че около моя блок има две детски градини,които ги направиха читалища и които са приютявали на времето доста дечица в това число и мен и сестра ми,а сега ги няма.Така,че просто трябва да искаме вместо тепърва да строят да ни ги върнат.

# 1 688
  • София
  • Мнения: 12 554
Ей,ядосах се накрая!!
 Моли Саара Кол отново е първа на опашката ,с предимство.
 За пропусналите-тя две седмици не се записа-първо. И второ-склонна съм да мисля,че мястото беше отворено за нея (отдавна там няма мместа). И трето-след като отпадна след втората седмица,на третата не се класира следващото дете. Място ни се обяви,нито се зае.
http://kg.sofia.bg/?page=stat-rating&stat=YTo1OntzOjk6InJhdG … 7czoyOiJfdyI7fQ==
 Не ме касае лично, ама ще ги питам вече на Обратна връзка.

Блан заело се е ама по другия начин. Явно някое друго дете от целия този списък е изчезнало т.е е прието и името му вече не е сред чакащите. Ма нямам време да преглеждам. А го пиша - щото вече видях нагледно как се получава това нещо.

# 1 689
  • Мнения: 3 886
Аз смятам,че трябва да има 1 т.за всички тези деца които не са приети миналата година и са все още чакащи в списъците.
Преди време ме "изядоха" , защото изказах същото мнение.  ooooh!
даже не една а поне 4 тири точки аман от предимства и прииждащи и нови регламенти

# 1 690
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
 Разбира се,Нана. Надали точно в най-близката до седалището на столичната власт градина ще цари принципност и справедливост.
 Пък и нищо-ще отворят местенце и за Моли Саара...

# 1 691
  • София
  • Мнения: 4 051
Reniris, не помня ти или друга майка изскочихте с довода,че дошлите от другаде могат да си ходят там, а видиш ли, родените в София не могат. Ей за това казах,че всичко може.  Wink Ако едни са дошли от Долно Нанагорнище и плащат квартира тук , то и други могат да отидат , да плащат квартира там. Ама никой не иска, интересно защо?  newsm78  И защо едните да могат да си сменят квартирата, а други не? Това също би ми било интересно да разбера.

Хайде ако може някой да намери къде в закона пише,че за да имаш постоянен адрес , трябва да имаш имот на твое име! Аз лично не мога , но  нека някой ме обори.

# 1 692
  • София
  • Мнения: 12 554
Хайде ако може някой да намери къде в закона пише,че за да имаш постоянен адрес , трябва да имаш имот на твое име! Аз лично не мога , но  нека някой ме обори.

Това супер лесно може да се поправи. Просто с предимство ще са тези деца, чийто родители притежават имот на свое  име в съответната община  Wink

# 1 693
  • Мнения: 1 380
A защо да не се дават и точки за това, че си българин....аман от Ахмед, Айше, Сали и т.н....
http://kg.sofia.bg/?page=stat-rating&stat=YTo1OntzOjk6InJhdG … 7czoyOiJfdyI7fQ==
Все първи в списъците и все с някакви неизяснени предимства...
Не ме разбирайте грешно, БЕ СЪМ РАСИСТКА....
Просто ми писна да пререждат нашите Калина, Иван, Николай и Иванка(примерно).... Peace

# 1 694
  • Мнения: 7 821
Lovi - татко.

Това е списъка на ОДЗ-тата, в които свободните места за набор 2006 бяха запълнени само от деца с предимство през 2008 г:

....
93 ОДЗ 'Чуден свят', Красно село



Лови- татко не съм съгласна с така изнесената информация за 93 ОДЗ. Вярно, че са приети само деца с предимство и то всичко на всичко 4, но това е поради факта, че въпросното ОДЗ всъщност приема голям прием само за 1-ва яслена група, а не защото видиш ли се приемат само деца с  предимство. За илюстрация ето списъка на приетите от набор 2007-ма. Огромен прием на деца без предимство. Е като го имаме в предвид как мислиш тази година за вече 2-ра яслена колко деца изобщо ще се приемат? И за каква квота може да става въпрос като те я има я няма ще вземат 3, 4 деца? И каква справедливост-несправедливост ще се търси тази година за набор 2007, като за тях приема всъщност ще е малък, защото е започнал миналата година, а за ЦДГ ще кандидатстват догодина.

Общи условия

Активация на акаунт