Ремонтни неволи

  • 3 633
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Аз все мърморя на моя мъж, че това инж. отпред само му вреди Joy И плочки може да лепи, и с тръбите се оправя, и от друго поразбира....Защо работи на заплата, като не е майсторска, не знам Laughing

# 16
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
И така...

...за моя огромна и приятна изненада от "Технополис" ми се обадиха, че имат в наличност печката, която съм платила и ще ми я доставят в удобно за мен време. Дори не ми се наложи да ходя до там за да се разправям.

Обаче, тъкмо щях да правя снимки на почти завършилите ремонтни дейности, когато вратите на новозакупеният гардероб паднаха на земята. Това, заедно с отлепящите се кантове и измамата, че вместо дърво ми пробутват ПДЧ, ме кара да цитирам името на фирмата, от която купих "чамовите" мебели, за да не грешите като мен:

"АБИС АЛБА"

  Адрес на магазин:    
  София
  ул./бул. Цар Иван Асен ІІ   № 47    
  телефон: 02 846 51 35    e-mail: matrix99@interbgc.com
  мобилен телефон: 0887 54 20 58    интернет адрес: www.e-mebeli.com


Моят съвет е нищо да не си взимате оттам, има достатъчно други призводители и търговци.

# 17
  • Мнения: 23
Ех, "забавни" неволи - и аз мога да се включа с моите от миналата есен (2007), но едва ли има смисъл. Плюс това вече започнах да позабрявам кое колко усилия и МЪКИ ми струваше (нерви най-вече), кое колко пари струваше и едва ли има смисъл да се връщам назад. По същество:
- това за плочките НЕ Е логично, но и моят майстор така каза "цената за поставяне е толкова колкото струват плочките"- само, че не е нужно да казваме за колко сме купили (на мен ми взе по 14 лв. май или по 13 не помня вече на кв.м). Само, че ...към тази цена се слага цена за фриз, цена за лайсни, цена за кранчета, цена за тоалетна, мивка, батерия, етс.
 - после същия този майстор ми прави стените - и там беше една ...нямам думи (фина гипсова шпакловка + шлайфане + боядисване 12 лв)
- за мебелите какво да кажа - Дивно ПДЧ навсякъде за мое съжаление и за още по-голямо мое съжаление си поръчах кухнята в Еником М (малогабаритна и ритната високо до тавана за да се пести място и без никакви джаджи и механизми, много симпъл версия). Та за тези от Еником М ферман мога да напиша - НЕ ХОДЕТЕ ТАМ.
- С Технополис проблеми нямах - ЗА ЩАСТИЕ.
 - други уреди купих от Модерен дом на Марйия Луиза (печка и хладилник) - пак не беше зле само че не качват покупката до вратата.
 - много ми е мъчно че Моят домашен майстор съм само аз и за някои неща идваше баща ми (лайсни на вратите, контакти). Опитвам се да се уча и поне това, което мога си го правя. А как цапат Майсторите - не е истина. Този уикенд си правих гипсова шпакловка на една стена в коридора (и дори нямах маламашка та действах с една японка). От банята на съседа просмуква влага в моя коридор на най-дългата стена. Хубаво, ама съседа го раздава тип мутра Люлинска превъзходна - разбирай всичко ми е Скъпо, марково ит.н. та не искаше да си кърти вносните ултра-скъпи плочки. Ухажвах го къде любезнно, къде не до там...и накрая след 9 месеца подилни мъки, съседа си свали плочките и му сложиха нови. Било причината в лошото слагане на плочките. Аз все си мислех че тръбите му нямат хидроизолация и не са добре хванати, но той наел видите ли видни майстори, които търсил 6 месеца и те си разбирали от работата. Аз още чакам шпакловката да съхне - е, да ама не...има влага и ме е страх да мина с латекса, а след 2 седмици ще ми монтират обзавеждането за коридора. Него го поръчах при Препоръчан квартален майстор - да видим какво ще излезе. Та, така ...да живее домашния майстор фон Направи си Сам дьо Калени Нерви...ако имаше мъж в обкръжението ми скромно може би щеше да ми  е по-лесно, но какво да се прави ...справям се някакси ....успех на новодомците (аз бях миналата есен и още се чувствам така поради появяващите се Ремонтни Възстановки и коридорни Неуредици).
 

# 18
  • Мнения: 2 467
Ще слагаме ламиниран паркет. Стая 25 кв.м. Намирам "добър" майстор. Скъпо взима - добре ще работи.
Иде човека. Започва. Мисли, реже, мисли, лепи, мисли, мисли... Каза "Паркета ви е дефектен, не става. Връщайте го в магазина. Боклук. " Ама как... Тъй на.
Тръгна си майстора. Нашите ми бяха на гости. С майка излязохме на разходка с детето. Бащата остана да си почине. Звъни след 30 мин - наредил половината стая. Не бил дефектен паркета, майстора го слагал на обратно  #Cussing out Клик клак системата си има начин на нареждане. Бащата се зачел в упътването... За 2 часа го сложи сам без да ми взима пари  Mr. Green

# 19
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
М-даа, за бащите какво друго да кажем - евала. Ама те са от старат школа, дето хем са научени да работят, хем знаят как сами всичко да си направят.

# 20
  • Мнения: 2 255
Поради всички изброени по-горе неудачи и "емоции" аз съм си взела мултифункционален съпруг  Peace ...като тати  Joy и всичко в къщи прави сам...е налагало се е да влиза 1-2 пъти майстор ...но обикновено не повтаря  hahaha
Единственивя проблем е, че малко бавно става  Rolling Eyes, че действа вечер и уикендите, а так ремонтите се разтягат във времето ...ама вече свикнах...всяко зло за добро ...поне стават както трябва нещата  thumbsup

# 21
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
И така дойде време да покажа резултата от ремонтните  ми неволи.
Снимките са станали доста размазани, но или се разваля фотоапарата, или вече съм заспивала права.
Има още някои неща за дооправяне, но нямам търпение да направя снимките.
Целта беше да се направят две спални, кухня и баня за три седмици с минимум средства.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=292740

# 22
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 190
И така дойде време да покажа резултата от ремонтните  ми неволи.
Снимките са станали доста размазани, но или се разваля фотоапарата, или вече съм заспивала права.
Има още някои неща за дооправяне, но нямам търпение да направя снимките.
Целта беше да се направят две спални, кухня и баня за три седмици с минимум средства.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=292740
Извинявам се, колко ти излезна ремонта? Предстои ми ремонт с претрояване, а имам ограничени средства.

# 23
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Извинявам се, колко ти излезна ремонта? Предстои ми ремонт с претрояване, а имам ограничени средства.

Самият ремонт излезе около 2000лв., включително плочките в банята. Подовите плочки и дюшемето бяха поставени  преди години.

Мебелите няма да коментирам, защото не съм доволна, но купих пълно кухненско оборудване за 1100лв - на ВЕКО, но с три години гаранция.

Аз и мъжът ми си направихме всичко, не сме плащали на майстори.
Текстилът и пердетата са купувани от разпродажба /мания ми е да обикалям магазините и да купувам хубави неща на ниски цени/

# 24
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Еее, браво! smile3501 За тези пари сте направо вълшебници Simple Smile
Това под наем ли ще се дава?

# 25
  • Мнения: 1 860
Ееееее номер едно си, за тези пари да направиш толко неща.
Аз също съм в ремонт и търся маистори за лепене на плочки, и направа на баня цялостно.
Днес идва 1 маистор които ми поиска 38 лв на квадрат за поставяне на теракота в банята, което ми се струва много.
Моля помагаите ако имате познат маистор работеш на по-приемливи цени.
Благодаря предварително за помоща

# 26
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Еее, браво! smile3501 За тези пари сте направо вълшебници Simple Smile
Това под наем ли ще се дава?
Да, под наем.

# 27
  • София
  • Мнения: 26
Уфф - и аз направо с тази баня ще се побъркам  smile3511. И при мен "домашния майстор" - в ролята тати като майстор и мъжът ми като калфа с брата барабар ще наредят ламинат, боядисват, замазват и оправят разбитите стени след поставянето на климатик, ама тази баня .. пфу - няма кой да я направи Sad. От два месеца говоря с трима майстори - цената от 35лв е висока ама и времето за започване все не идва и не идва. А трябваше банята да стане първо.
Та и аз търся майстор за баня от до:)

# 28
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Щом е оправна родата, не е лошо да се пробват и за плочките. Моят "майстор" потърси помощ за стените на банята от можещ приятел, преди това си нареди пода на коридора. След урока си нареди сам и фаянса в кухнята Simple Smile Всичко му беше за първи път и се получи идеално, като при майстор.

# 29
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
И моят мъж не беше и помирсвал гипскартон,  но ето че направи преградна стена и скри тръбите. За всичко си има първи път. Най-важното е човек да има желание, тогава всичко се получава добре.

Общи условия

Активация на акаунт