Уволниха полицаят, хванал цигани да късат знамето! Петиция

  • 8 522
  • 232
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 4 586
По НОВА казаха, че трима италианци са в ареста във връзка със запалването на българското знаме.

И престанете да говорите за деца. Уточнете се колко са под 18 и колко над.
До колко години говорим дефинираме един индивид за дете?

# 196
  • Мнения: 6 155

Ако е имало отупване и е било на следващия ден /по твоята версия/, то тогава - да има произвол.


Мерси. Мисля че и за децата е ясно вече точно кога и как е станало понатупването.
И от къде е ясно? От медии, от вестници или...? Щото аз на тях не вярвам.


Умисъл има - сами са си признали, че са решили да се катерят по пилона за каса бира.


Закона не наказва по един и същи начин умишленото унищожаване на символи и случайното такова, и слава Богу.
Аз не говоря за случайно . Но не е тук мястото да ти разяснявам разликата между евентуален и пряк умисъл /забележи, че е в мъжки род/, или случайно деяние. Освен това законът има предвид "опетняване", а не унищожаване. Човек когато не е наясно с някои неща е по-добре да не се изказва неподготвен...


Вярвам на доказателства....

Искам и аз да видя доказателствата. Моля, кажи къде да ги видя.

# 197
  • Мнения: 12
NervousDad, звучиш ми като представител на някоя от безбройните организации, защитаващи уж човешките права, а всъщност подтикващи циганите да съдят страната си, когато някой най-накрая се е осмелил да ги осъди за извършено престъпление.Принципът е ясен-каквото и престъпление да е извършено-кражба, изнасилване, убийство, щом негов автор е циганин значи има физическо насилие, съдебна грешка, пропуск в разследването, погазване на човешките права и т.н.Просто трябва да ни е ясно-законите са само за нас, за циганите няма правила, има само права...

Притеснявам се за теб малко. Всичко това от личен опит ли го знаеш или някой ти го разказа на маса, около маса или в пълно отсъствие на маса?

Ако е от личен опит съм готов да поговорим още по темата която ти повдигаш.  В другия случай хайде пак обратно на темата мили деца. За или против полицейския произвол?

Представител съм само на собствения си мисловен процес.

# 198
  • Мнения: 12

Или ги уважаваш, или не-ти, ако се напъваш-твой проблем.Недей-разбрахме, че за теб нищо не означават...


Смехотворно изказване със опит за извъртане на темата отново...този път към лични нападки от тип ad hominem. Слабо.

1. Никъде не съм казвал че одобрявам късането на знамето. 

2. Подписването на петиция против решение на Българския Съд при пълна неинформираност за фактите е проява на висша форма на неуважение към символ на България не по-малко важен от знамето.

Ха сега спри и помисли малко върху точка две....и после пак ще ти проверя домашното.

# 199
  • Мнения: 662
NervousDad, звучиш ми като представител на някоя от безбройните организации, защитаващи уж човешките права, а всъщност подтикващи циганите да съдят страната си, когато някой най-накрая се е осмелил да ги осъди за извършено престъпление.Принципът е ясен-каквото и престъпление да е извършено-кражба, изнасилване, убийство, щом негов автор е циганин значи има физическо насилие, съдебна грешка, пропуск в разследването, погазване на човешките права и т.н.Просто трябва да ни е ясно-законите са само за нас, за циганите няма правила, има само права...

Притеснявам се за теб малко. Всичко това от личен опит ли го знаеш или някой ти го разказа на маса, около маса или в пълно отсъствие на маса?

Ако е от личен опит съм готов да поговорим още по темата която ти повдигаш.  В другия случай хайде пак обратно на темата мили деца. За или против полицейския произвол?

Представител съм само на собствения си мисловен процес.

Темата не е за полицейски произвол-така, че си отвори своя, ако желаеш.Изглежда си говорим за различни неща, ние коментираме служител, който си е изпълнил съвестно задълженията, ти говориш за някакви твои драми.
Кажи, заинтересува ни, какви са безспорните доказателства? Бил си на мястото ли? Говорил си с "невинните дечица"? Или единственото "доказателство" е думата на полицая срещу шестимата? М-да, какво неоспоримо доказателство...
Прочете ли още нещо, което е коментирано вече доста в темата-решили са да подадат оплакване, защото са били подучени от "съвестни" адвокати.

Последна редакция: нд, 12 окт 2008, 20:12 от melinda_

# 200
  • Мнения: 12

И от къде е ясно? От медии, от вестници или...? Щото аз на тях не вярвам.


Ами няма и нужда да вярваш на каквото и да е, просто мисли.

Ясно е че факти няма освен един - Прокуратурата (която има всички факти за разлика от теб и мен) явно е намерила за основателно да повдигне обвинение а пък Съда (отново същото отношение към фактите) дори пък е намерил основания за осъдителна присъда. Какви други факти искаш?


Човек когато не е наясно с някои неща е по-добре да не се изказва неподготвен...


Скъпа Биби аз не претендирам за екселенц в правната терминология. Смисъла е важен или с теб мога да говоря само ако имам поне 3 сместъра в ЮФ ли, що ли? Преди малко Мелинда зе да ме напада сега и ти...тцтцтц. И на теб ще ти кажа...ad hominem е слаб аргумент...ако освен няколко семестъра по право си се и дипломирала сигурно си наясно за това. Тъпо е да ми парадираш с някакви знания като не можеш да изкажеш аргументи.

А пък като си толкова правно ангажирана, как ще ми разтълкуваш от правна гледна точка въпрос от форумец към друг форумец: 'Ти ром ли си?' Освен чисто заяждане аз бих го разтълкувал, като имплицитна расова дискриминация. Не претендирам за терминологична чистота.



Искам и аз да видя доказателствата. Моля, кажи къде да ги видя.


Пробвай да отидеш до съда и да поискаш делото. Можеш да кажеш че представляваш граждански интерес на група безделници от форума БГ - Мама...ще ти дам и данните си да ме цитираш Simple Smile....може пък и да разберем фактите....на мен лично не ми трябват...ама гледам теб те гложди нещо по въпроса....

# 201
  • Мнения: 12

Темата не е за полицейски произвол-така, че си отвори своя, ако желаеш.Изглежда си говорим за различни неща, ние коментираме служител, който си е изпълнил съвестно задълженията, ти говориш за някакви твои драми.
Кажи, заинтересува ни, какви са безспорните доказателства? Бил си на мястото ли? Говорил си с "невинните дечица"? Или единственото "доказателство" е думата на полицая срещу шестимата? М-да, какво неоспоримо доказателство...
Прочете ли още нещо, което е коментирано вече доста в темата-решили са да подадат оплакване, защото са били подучени от "съвестни" адвокати.

Съжалявам че съм малко груб ама пак НЕ! Темата Е точно за това. 'Служителя който си е изпълнил съвестно служебните задължения' фактически е осъден от Български СЪД за произвол. Съда е символ не по малко важен и значим от Бългаското знаме. А фактите ги знае Съда и точно затова смятам да му се доверя в случая. Нито ти ги знаеш нито аз.

Никога не съм казвал че съм бил на мястото. Никога не съм казвал че децата са невинни. Никога не съм казвал че не са подучени от адвокати. Казвам само че каквото и да са направили са били бити. Това е произвол и не го казвам аз, а прокуратурата и съда. И ми писна да повтарям, че преди човек да подпише нещо трябва да се замисли....затова си губя и времето да пиша тука!

Единствената ми лична драма в контекста на тази тема е същата като на Паисий. Общото ниво на българския народ, което за жалост пада стремглаво през последните 20 години, започвайки от една общо взето не особенно висока стойност. Но да, това е друга тема....просто тука блести със страшна сила!

# 202
  • Мнения: 12
Дори не. Проблемът ни е безсилието. Проблемът ни е, че в тази държава всеки може да си прави каквото си иска без санкция от съд и прокуратура, а го отнасят само някои хора - избирателно.

Е това как го реши. Защо си мислиш че ако ти сформираш група за грабене на селски къщи теб ще те хванат а циганите не?

# 203
  • Мнения: 4 678
Запис Peace
Взе да ми става интересно Hug

# 204
  • Мнения: 6 155


Ами няма и нужда да вярваш на каквото и да е, просто мисли.

Ясно е че факти няма ...
Щом няма факти - няма върху какво да мисля. В противен случай само ще си чешам клавиатурата.

Тъпо е да ми парадираш с някакви знания като не можеш да изкажеш аргументи.
Аз мога да изкажа аргументи, но няма да ги разбереш.


А пък като си толкова правно ангажирана, как ще ми разтълкуваш от правна гледна точка въпрос от форумец към друг форумец: 'Ти ром ли си?' Освен чисто заяждане аз бих го разтълкувал, като имплицитна расова дискриминация. Не претендирам за терминологична чистота.
От правна, житейска, филологична, лингвистична и пр. гледни точки това е просто въпрос.
Същото като да попитам "ти мъж ли си?".
Как ти си го тълкуваш си е лично твой проблем.
Расова дискриминация намя по простата причина, че с въпросът си не засягам, нито ограничавам каквито и да било твои права!
Та как го каза ..."слаб аргумент", неадекватен опит за заяждане.



Пробвай да отидеш до съда и да поискаш делото. Можеш да кажеш че представляваш граждански интерес на група безделници от форума БГ - Мама...ще ти дам и данните си да ме цитираш Simple Smile....може пък и да разберем фактите....на мен лично не ми трябват...ама гледам теб те гложди нещо по въпроса....
Аз пък си помислих, че наистина знаеш какви са доказателствата по делото.  Tired
Груба грешка от моя страна да се доверявам на човек, който твърди "вярвам на доказателствата"...а всъщност нищо не знае.
Тъпо е мен да пращаш в съда, след като ТИ си човекът с "доказателствата". Не мислиш ли?

Както и да е. Какво всъщност искаше да кажеш? Wink

# 205
  • Мнения: 12
Факти има достатъчно и те са пред теб. Ама явно не ти се мисли. Няма лошо ..неделя вечер е....дано да е доброволен отказ, а не status quo.

Факт е че в случая си чешем езиците. Пред избора на кого да вярвам: на противоречивите публикации в нашите жалки платени вестници и телевизии или на прокуратурата (военна прокуратура в случая !! ) и съда, за мен избора е ясен.

Факт е че има пореден случай на полицейски произвол. И преди да подпиша каквато и да е петиция в защита на полицая искам да чуя доста по солидни агрументи от това че циганите са си го просили. Ако имаш някакви аргументи давай, дори и да не те разбера какво толкова...нали е форум все някой ще те разбере....

Не ме интересува вината на 'децата' и как точно са скъсали, съдрали или осквернили знамето. Това е друга тема.

# 206
  • Мнения: 6 155
Факт е че в случая си чешем езиците.
Peace И аз това казвам.

Спорът е безсмислен. Всеки има право на мнение, съответно има право, ако иска да подписва, ако иска да не подписва петицията. Затова и нападките са излишни!

При липсата на достоверни факти, не мога да вярвам нито на медии, нито на прокуратура или съд.
Вярно е, че последните две са институции призвани да разкрват и бранят истината. Но е факт, че не винаги това става.

# 207
  • Мнения: 662
Цитат
Единствената ми лична драма в контекста на тази тема е същата като на Паисий. Общото ниво на българския народ, което за жалост пада стремглаво през последните 20 години, започвайки от една общо взето не особенно висока стойност. Но да, това е друга тема....просто тука блести със страшна сила!

Нивото на човек се вижда и от правописа му.Много е смешно да коментираш нивото, на който и да е оттук, при положение, че със страшна сила блести твоята неграмотност.Мислех си да не оспамвам темата и да ти го напиша на лични, но при положение, че ти ни обиждаш вече в няколко твои мнения, не намирам причина да не споделя и аз мнението си за теб.
Един въпрос-в България ли живееш? Защото имаш странни твърдения, най-малко за правосъдието ни.

# 208
  • Мнения: 12

При липсата на достоверни факти, не мога да вярвам нито на медии, нито на прокуратура или съд.
Вярно е, че последните две са институции призвани да разкрват и бранят истината. Но е факт, че не винаги това става.

А трябва да се вярва на съда. Защото без съд и от знаме нямаме нужда и от език за чесане. Имаме нужда от дупе...което трябва да е яко!...

Понеже ме попита какво съм искал да кажа преди малко, ето: http://www.capital.bg/show.php?storyid=559433 ... нещо такова.

# 209
  • Мнения: 2 386
Така. Първо предлагам NervousDad / Voyage да си изпие хапчетата, защото не от вчера ни обстелват новаци с еднакви първи мнения и еднаква дата на първа изява. Овце сме, ама не пасем трева.

Второ, не разбирам проблема чужбинските майки да изразяват мнение тук. Дискриминация ли надушвам, о, не? Crazy А и аз не съм майка и съм българка, отдъхнах си.

Трето, недоумявам защо все още се опитвате да оборите тази шизофренна логика. И защо темата се изкриви в това колко лоши полицаи има? Може и да има, ама този явно не е от тях, защото е направил косвено добро на всеки един от нас. И добри цигани има, ето, казвам го, да не ме вините в дискриминационно отношение повече, ама точно пък тези не са - тези, дето пият, често бият. Или вандалстват. Или и двете. Особено когато са 6:1. И българите го правят, ама случаят не е такъв сега. В случая добрият е наказан, лошия - помазан. И ние негодуваме. Другите какво правите, не ми е ясно, честно.  Tired
Обясних го с най-простички думи, ако пак не се разбере - ще си помисля нещо нехубаво.

Общи условия

Активация на акаунт