Уволниха полицаят, хванал цигани да късат знамето! Петиция

  • 8 519
  • 232
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 6 155
А трябва да се вярва на съда.
Трябва, но насила хубост не става.  Tired

Понеже ме попита какво съм искал да кажа преди малко, ето: http://www.capital.bg/show.php?storyid=559433 ... нещо такова.
Ако се върнеш по-назад в темата ще видиш, че моето мнение се припокрива с това от статията, относно изнесеното по случая.

# 211
  • Мнения: 3 827
националното ни знаме е подпалено насред София  Grinning
Искали са сигурно да направят шоу на домакините и очевидно са успяли! Колко им трябва на овцете?!!! Laughing
Stop
знаех си , че веднага ще свиеш перките

# 212
  • Мнения: 662

При липсата на достоверни факти, не мога да вярвам нито на медии, нито на прокуратура или съд.
Вярно е, че последните две са институции призвани да разкрват и бранят истината. Но е факт, че не винаги това става.

А трябва да се вярва на съда. Защото без съд и от знаме нямаме нужда и от език за чесане. Имаме нужда от дупе...което трябва да е яко!...

Понеже ме попита какво съм искал да кажа преди малко, ето: http://www.capital.bg/show.php?storyid=559433 ... нещо такова.

Цитат
Факт е че в случая си чешем езиците. Пред избора на кого да вярвам: на противоречивите публикации в нашите жалки платени вестници и телевизии или на прокуратурата (военна прокуратура в случая !! ) и съда, за мен избора е ясен.

Последно? Вярваш или не на вестниците? Или селективно-във в-к "Капитал" е истинската история, в останалите жалки платени вестници-тц... Много се обърка, спри се.

# 213
  • Мнения: 4 586
В тая статия се казва, че ако българи късат знамето, никой няма да им обърне внимание.
Това е само предположение на автора.
Второ, няма такъв случай, има българи, загинали в защита на това знаме.

# 214
  • Мнения: 4 678
В тая статия се казва, че ако българи късат знамето, никой няма да им обърне внимание.
Това е само предположение на автора.
Второ, няма такъв случай, има българи, загинали в защита на това знаме.
ЗАЩИТА.....кво е това newsm78
Ние трябва да се радваме ,че не си си избърсали гъза с него Peace

# 215
  • Мнения: 12
Цитат
Единствената ми лична драма в контекста на тази тема е същата като на Паисий. Общото ниво на българския народ, което за жалост пада стремглаво през последните 20 години, започвайки от една общо взето не особенно висока стойност. Но да, това е друга тема....просто тука блести със страшна сила!

Нивото на човек се вижда и от правописа му.Много е смешно да коментираш нивото, на който и да е оттук, при положение, че със страшна сила блести твоята неграмотност.Мислех си да не оспамвам темата и да ти го напиша на лични, но при положение, че ти ни обиждаш вече в няколко твои мнения, не намирам причина да не споделя и аз мнението си за теб.
Един въпрос-в България ли живееш? Защото имаш странни твърдения, най-малко за правосъдието ни.

Живея предимно в България, сега по-малко от друг път, защото не съм фанатик...

Това за грамотността мила, остави на публиката да прецени Simple Smile Очевидно е, че наистина вече няма смисъл да говорим с теб...ти или ме нападаш или се сърдиш нещо...така че зарежи, не се поти....отказвам се от урока ... отчайващо е.

Ако съм обидил някой нека да кажа че съжалявам. За обидата съжалявам, не за думите си, защото мисля всяка дума която съм написал. Наистина смятам, че повечето хора просто спират да си упражняват мозъка и както пазаруват полуфабрикати от магазина така го правят и с разни полуфабрикати на идеи от медиите. А нивото на медиите в БГ е пъти по ниско от това на съдебната система.

# 216
Мдаа, интересно е станало. Пак се връщам с надеждата, че хората може и да решат да се замислят, преди да скачат първосигнално на тенденциозни репортажи, щом има думата циганин.
 
Ясно е, че никой от пишещите тук не знае точно какво се е случило. Но, без да имат факти (щото по-горе се спореше за фактите), мнозинството тук веднага скача да подписва петиция, да връща полицая на работа и да заклеймява късащите. Защо?

За разлика от вас, ние само се опитваме да ви покажем, че може да има и друга гледна точка. Аз лично искам само да се замислите какво ви подпали толкова.

Без да имате фактите, веднага решавате, че полицая е герой, че късащите са нахъсани мразещи България роми, че съдийката е подкупена, а военна прокуратура не знам какво, и т.н. И веднага подписвате! Не вярвате на "късащите", въпреки медицинските, въпреки съда, въпреки присъдата. Вярвате на полицая без да го познавате. Защо? Защото те са роми. "Абе ти на цигани ли ще вярваш или на мен? А това е расизъм.

Не вярвате, че полицаите бият, защото не ви се е случвало. Ми те не бият нас.... Предполагам, че трябва да си го виждал, за да го повярваш, и да знаеш, че си е обичайна практика. Но не ми се разказва сега. И без това няма да ми повярвате или ще ме попитате дали съм ромка.

Дори и да са бити, са си го заслужили (Вълчо беше дал примера с Македония, имаше и много други изказвания в този стил). А това е подкрепа за полицейски произвол. Дано не се случи на вас някой ден, но ако се случи, аз няма тогава да подпиша петиция.

Ядосани сте заради джебчийката, ромските деца в квартала, и т.н, и затова сте сигурни, че тези 6-та са виновни и искате да бъдат наказани. Без да имате всички факти. А това е расизъм. В блока на майка ми тормоза (и побои, до степен страх да се прибираш) идва от шепа чистокръвни български тийнейджъри наркомани и полицията вдига рамене. Аз да намразя ли всички тийнейджъри и каква подписка да направя?

Вълчо, по-рано беше казал, че искаш закони, правила. Едно и също искаме, но за всички българи, включително и циганите. Истината е, че всички вкупом страдаме от лошо управлявана държава, от слаба полиция, съд, администрация, и вместо това се вторачваме как тези или онези били привилегировани... Глупости просто.

Изумява ме колко лесно се палят хората от тенденциозни публикации и не виждат как ги водят за носа, колко лесно е да избухне етническа нетърпимост. Холограма се е вторачила в чужди организации, а не вижда, че плодовете на тази омраза я берат наши си политици или партии като Атака, например.

И последно, за знамето, Холограма, то е толкова твое, колкото и на 6-та цигани. Не ме карай да ти припомням дефиницята на Левски за "чиста и свята" република, в която "от каквато и народност да живеят в този наш рай, те ще бъдат равноправни с българина във всичко, ще имаме едно знаме." Ти вкара патетиката за проливаната кръв, та не е лошо и да се замислиш за какво е проливана.

Стига ми толкоз трошене на стена с глава за днес. Чао и бъдете щастливи в тесногръдието си. Не забравяйте, че ако някой случайно ви представи различна гледна точка, той най-вероятно е ром, представител на чужда организация с кой-знае-какви интереси, луд, и т.н. 

# 217
  • Мнения: 3 827
знаем си я Мелинда , тя като няма какво да каже ,  за правописа се хваща ,
ако този разговор беше в живота , какъв ли щеше да бъде нейния аргумент ?

# 218
  • Мнения: 4 678
NervousDad не си имал проблеми с мангали..това ти личи...та чак дрънкаш Peace
Па и да си имал сигурно са били  анални Hug
Твой проблем...щом ти харесва Peace
Ама моля те не ми защищавай мангалите тук...защото аз си плащам данаците, те не  Peace
И не ми говори за съд..защото тва е смешно Joy
Съдът сме ние Peace

# 219
  • Мнения: 12
Така. Първо предлагам NervousDad / Voyage да си изпие хапчетата, защото не от вчера ни обстелват новаци с еднакви първи мнения и еднаква дата на първа изява. Овце сме, ама не пасем трева.

Много ти благодаря за аналогията ама не, не съм Voyage. Приемам го като комплимент обаче. Това за хапчетата също ме радва. Ти какво дърпаш Екстази или Спийд...аз обичам да дъвча по три-четири витамин цета.

Второ, не разбирам проблема чужбинските майки да изразяват мнение тук. Дискриминация ли надушвам, о, не? Crazy А и аз не съм майка и съм българка, отдъхнах си.

Олеле, айде по-бавно че нещо не ти хващам логиката....ясно е че е не-майчина и очевидно българска...но дотам...

Трето, недоумявам защо все още се опитвате да оборите тази шизофренна логика. И защо темата се изкриви в това колко лоши полицаи има? Може и да има, ама този явно не е от тях, защото е направил косвено добро на всеки един от нас. И добри цигани има, ето, казвам го, да не ме вините в дискриминационно отношение повече, ама точно пък тези не са - тези, дето пият, често бият. Или вандалстват. Или и двете. Особено когато са 6:1. И българите го правят, ама случаят не е такъв сега. В случая добрият е наказан, лошия - помазан. И ние негодуваме. Другите какво правите, не ми е ясно, честно.  Tired
Обясних го с най-простички думи, ако пак не се разбере - ще си помисля нещо нехубаво.

Ти си интересен човек. Сигурно пет пъти го написах ама айде пак ше го драсна...Не ми пука какво са правили...пили, шмили, трошили или дали са ти бръкнали в кошничката на пазара...хич няма значение даже. Има значение следното:

1. Полицията не може да раздава правосъдие. Това е работа на съда.
2. Работата на полицията е да събира доказаталества за престъпления. В случая очевидно не е свършена, защото няма основание за дело срещу циганите.
3. Прокуратурата и Съда са единствените, които знаят фактите и за тях очевидно полицаят си е превишил правата.

Какво тука не е факт?
Аз мисля че нищо.

И какво е шизофенно?
Аз мисля че нищо.

И какво знаете в повече от това, ама със сигурност, всички вие, дето сте подписали петицията за връщане на полицая на работа?
Аз мисля че нищо.

И още един въпрос: Колко от вас ходиха на сайта на съда? Колко прегледаха делата там? Колко публикации четохте на темата?....и вобще защо сте толкова убедени че сте прави да му се невиди.....не ви ли е страх поне малко да подписвате без да мислите....така ли правите и като подписвате договори?

# 220
  • Мнения: 6 155

И още един въпрос: Колко от вас ходиха на сайта на съда? Колко прегледаха делата там? Колко публикации четохте на темата?....и вобще защо сте толкова убедени че сте прави да му се невиди.....не ви ли е страх поне малко да подписвате без да мислите....така ли правите и като подписвате договори?
Ходих на сайта на съда и четох делата от 2008г., но уви - това го няма. Качени са делата до средата на годината. Но ще чакам...искам да видя решението и мотивите към него. Тогава пак ще коментираме.
Колко публикации по темата - доста. Все глупости. Ту били 6 цигани, ту 4, ту 3...
И какво като съм свършила тези неща?
Не съм подписала, именно защото не съм убедена кой крив и кой прав.
Но това не ми пречи да коментирам темата и да се възмущавам на постъпката на циганите, пък били те и неосъдени.
Същевременно и да кажа "евала" на полицая, че си е направил труда да вземе отношение към катеренето по пилона. Щото можеше и да се направи на разсеян и да си спести главоболията.

# 221
  • Мнения: 843
   Добре, бе Поци.    Въпреки, че ми допадаш като съфорумник,  предлагам вариант, и не е идеята да се караме.
   / въпреки , че по- горе / много по- горе/ защитих полицая и продължавам./

    Примерно моят синковец направеше това " Нещо", как  да го нарека,  гадория!  Пиян, олян ,  бас,  фукане, ...или все тая.  Направил
    Полицая и му забива два шамара  /  честно казано съм съгласна, за това, но примера го отрича/    и аз пускам тема тук с моята гледна точка.
       Ама гледната точка на ощипан родител/бял/ и разпуснато хлапе.   Щяха да са други репликите.     Щеше да има и ощипвания   "  как си гледате децата?!, какви гамени , ама как може  пр",  но полицая щеше да е разчекнат , че си е позволил шамари, които аз самата бих зашибала на синковеца си, иначе.
. точка.
   М ноого недолюбвам мангалите.   И съм наясно, че за да направи такава идиотия моят син , трябва да е много пиян  и да не различава  цветове/ не, че това ще го оправдае  от Моето правосъдие/.   И съм наясно , че едно цигане би могло да е нахъсено  мооого лично към това знаме. и искрено да го мрази.
     Да не  развяваме  флагове.
     НервоузДад, дразни те неизяснеността на ситуацията или посоката на мненията.? Хубав ник, прочее.   повечето си имаме по един такъв.


  

# 222
  • Мнения: 335
Нервният потребител може да е таткото на някое от пълнолетните деца от пилона.
Проявете разбиране.


НервенБаща, толкова нисък старт не е за такъв маратон, какъвто го докарваш, ако искаш и да те прочат.

Щом не искаш да пишеш по темата, би ли отворил своя, в която да те попитам три неща:
   Ти какво наказание за себе си очакваш, ако скъсаш на някой мегдан националния флаг?
   Какво наказание заслужава избран от теб полицай, ако, докато се катериш на пилон с националното знаме, паднеш и си разбиеш носа и си извадиш медицинско с твърдението, че си бил набит.
   Какво наказание заслужава същият полицай, ако не ще да те бие нито на мегдана, нито в полицейското, но ти се напиеш и се самонараниш със или без помощта на друг пиян циганин.

# 223
  • Мнения: 12
NervousDad не си имал проблеми с мангали..това ти личи...та чак дрънкаш Peace
Па и да си имал сигурно са били  анални Hug
Твой проблем...щом ти харесва Peace
Ама моля те не ми защищавай мангалите тук...защото аз си плащам данаците, те не  Peace
И не ми говори за съд..защото тва е смешно Joy
Съдът сме ние Peace

Прав си бате не съм. Ти от друга страна очевидно си имал проблеми с 'мангали'...и май не ти е харесало...съжалявам...поне си опитал и другата страна на убавото  Hug

Ако си фен да спреш да си плащаш данъците и да живееш във Факултето мисля че можеш веднага да се пишеш 'мангал' ...и да пробваш как е.

Ако на теб съда ти е смешен мога само да те съжалявам....

...и кои сте вие: Скинхедс, SS, Куклукс клан?

# 224
  • Мнения: 4 678
  Добре, бе Поци.    Въпреки, че ми допадаш като съфорумник,  предлагам вариант, и не е идеята да се караме.
   / въпреки , че по- горе / много по- горе/ защитих полицая и продължавам./

    Примерно моят синковец направеше това " Нещо", как  да го нарека,  гадория!  Пиян, олян ,  бас,  фукане, ...или все тая.  Направил
    Полицая и му забива два шамара  /  честно казано съм съгласна, за това, но примера го отрича/    и аз пускам тема тук с моята гледна точка.
       Ама гледната точка на ощипан родител/бял/ и разпуснато хлапе.   Щяха да са други репликите.     Щеше да има и ощипвания   "  как си гледате децата?!, какви гамени , ама как може  пр",  но полицая щеше да е разчекнат , че си е позволил шамари, които аз самата бих зашибала на синковеца си, иначе.
. точка.
   М ноого недолюбвам мангалите.   И съм наясно, че за да направи такава идиотия моят син , трябва да е много пиян  и да не различава  цветове/ не, че това ще го оправдае  от Моето правосъдие/.   И съм наясно , че едно цигане би могло да е нахъсено  мооого лично към това знаме. и искрено да го мрази.
     Да не  развяваме  флагове.
     НервоузДад, дразни те неизяснеността на ситуацията или посоката на мненията.? Хубав ник, прочее.   повечето си имаме по един такъв.


  

Аз няма да ти говоря...работя с мангали...ама те са прости беееееееее............идва ми да хвана пушка......баси простото племе ooooh!
....имам предвит и турци...ако някой не е  разбрал  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт