Орторексия

  • 4 749
  • 97
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 541
Хмм...болна не съм май (но ще се проверя ако трябва- кое е първият симптом- да си богат или излиза показател на ПКК-то)  Thinking
Да, храня себе си и семейството си здравословно. Това се изразява в купуване на био- продукти (от плодовете и зеленчуците, зърнени храни, зехтини, доматени сосове, препарати, козметика и др. до каквото се намира на нашия и съседския пазар), избягване на всякакви "обогатени" с Е-та храни (колбаси, готови полу- фабрикати и прочие), приготвяне на храната в къщи и много рядко ядене по ресторанти, които поне силно се надявам, че спазват нужната хигиена и качество на продуктите. И да- не се храним в МакДоналдс и компанията му от Кентъки и детето не яде боклуци и сладки неща. Това лошо ли е?  newsm78
Но не се считам за болна, а за разумна- не изпадам в ужас, ако ми се дояде шоколад или пица и не се лишавам от тях (макар да поръчвам такава с истинско месо, а не с шунки и прочие  Whistling ).



# 31
  • Мнения: 2 386
Джинджър, пожелавам ти здраве и никакви връщания надолу..   bouquet

Не страдам от такова нещо, дори понякога ми се иска да съм с една-две идеи по-орторексична, отколкото съм. Т.е. да не ям сандвича с ръката ми, а да се насиля да ида до Whole Foods..

# 32
  • Мнения: 4 585
Компот не правя, защото не обичам. Правя си сладка от плодовете:)
Иначе ми е безкрайно странно, защо нежеланието да се тровиш с боклуци е окачествено като хранит.разстройство.
А орторексията - като психично.
Плодовете и зеленчуците трябва да се измиват с топла вода и сапун. Или да се обелват.

Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 06:13 от Вълкът с дълъг ник

# 33
  • Мнения: 3 861
КОгато имам пари купувам био продукти, когато нямам не купувам. Хапвам си и боклуци и са ми вкусни. Компенсирам с много плодове, научих и детето.
Никога не купувам обаче питиета от сорта на Аспазия и разните подобни, чипс и зрънчо. А на площадката не мога да се преборя, дребния ходи и рови в чуждите пакети, много ми е неприятно  Crossing Arms

# 34
  • Мнения: 4 585
Много ми е интересно, по какво познавате, че един хранителен продукт е добър, био, а друг - не.
Говоря за България.
Защото ако дръпнете една сводка от митниците, ще се окаже, че внасяме субпродукти за приготвяне на храна за животни в такива количества, все едно че всяко българско семейство отглежда куче санбернар и три котки канадска горска. От то насетне дали кренвирша е народен, сачи, леки, зависи единствено от рекламата.
За плодовете и зеленчуците не говоря изобщо, вяра имам само на тия, които съм произвел собственоръчно.
"Без амониева селитра няма краставици".
Говорите за истинско месо. Как разбирате, че е истинско? Знаете ли с какво хранят прасетата например? Аз видях.

# 35
  • Мнения: 3 861
не знам...надеждата умира последна нали?
Надявам се като пише БИО да е БИО

Крайно време е да си засадя доматки на вилата, но не мога да копая  Crossing Arms

Обаче прасета не мога да гледам ако ще и никога повече да не хапна свинско  Crossing Arms

# 36
  • Мнения: 3 034
не, не страдам от орторексия.
 
хапвам и био-продукти, и чипс. обичам го, гледам да не прекалявам, но не изпадам в крайности.

за мен био-продукти са тези, които ни дава свекър ми. знам как са отгледани и кое точно им е био-то.

другото е въпрос на реклама.

# 37
  • Мнения: 12 662
Много ми е интересно, по какво познавате, че един хранителен продукт е добър, био, а друг - не.

По цената Laughing Месо още не съм виждала, но всякакви други продукти - да. И наистина са много по-скъпи.

# 38
  • Мнения: 2 407
Не страдам от тази болест,ям каквото ми харесва.

# 39
  • Мнения: 9 814
Опитвам се да живея горе-долу здравословно без да се вманиачавам- нито за себе си, нито за детето.

# 40
  • Мнения: 4 841
Със сигурност не страдам. Застъпвам теорията, че човешкият организъм е чудесно саморегулиращо се устройство, което много по-добре от последните модни течения ЗНАЕ какво му е необходимо, за да функционира правилно. И когато организмът ми има нужда от Е-та, аз му ги давам  Laughing
Като тийнейджърка съм страдала от хранително разтройство, което победих с помощта на психотерапия и много, много работа върху себе си. Тогава се научих да разчитам "сигналите", които тялото ми дава, и да не използвам храната като нищо друго, освен като ХРАНА. Всяко прекалено вторачване, вманиачаване и т.н. говори за съвсем други дефицити и няма нищо общо с храненето.
На моменти чак ми става смешно от парадирания "Зрънчо, чипс, бонбони и други боклуци НЕ ДАВАМ" - ами ако искаш давай,  бе мацка, или трябва медал да ти дадем, или значка "Образцова майка"??? Нооо, нека се забавляват хората, щом нямат други начини да привлекат вниманието върху себе си.

# 41
  • Мнения: 459
Опитвам се да се храня възможно най- здравословно. С възможно най- естествени храни.
Колкото по- малко Е-та= по- добър метаболизъм=по- хубава фигура
Има едни питиенца - Аспазия. Съдържат десетина Е-та. Сигурно могат да отпушат канал...

Не можах много добре да те разбера. Но ако мислиш, че добър метаболизъм и лесно изхождане е едно и също- лъжеш се.

# 42
  • Мнения: 2 652
Аз имам поставена диагноза дори! Т'ва чипс, торти, кифли, месо, сладолед, газирано, кравешки млека и прочие са абсолютно забранени вкъщи. А Мак Доналдс и KFC няма да дам и на кучето си, за него поръчвам специално отвъд океана органик водорасли и кълнове люцерна, подсилени с Омега-3, 6 и 9.

# 43
  • Мнения: X
Горкото куче  Tired

# 44
  • Мнения: 4 585
Добре де, какво ядохте снощи, какво ще ядете довечера? За кучето разбрахме.
Аз бих си взел тоалетните принадлежности и бих оставил ключа под изтривалката.

Общи условия

Активация на акаунт