Хиперактивност с дефицит на внимание - тема 6

  • 59 069
  • 482
  •   1
Отговори
# 420
# 421
  • Мнения: 588
Аз давам пикногенол на малкия от няколко месеца.

Би ли ми казала това капсули ли е или хапчета. Проверих информацията за него, но това не се споменаваше. Защото ако е хапчета не знам как бих могла да го давам, той не иска да ги гълта, дъвче ги и като са горчиви ги плюе.  Confused
     Пикногенола в магазин "Лечител" е на таблетки от 20 мг. и 40 мг.
  http://www.lechitel.bg/product.php?p=24
      Bluevelvet,   bouquet.

# 422
  • Мнения: 798
Аз давам пикногенол на малкия от няколко месеца.

Би ли ми казала това капсули ли е или хапчета. Проверих информацията за него, но това не се споменаваше. Защото ако е хапчета не знам как бих могла да го давам, той не иска да ги гълта, дъвче ги и като са горчиви ги плюе.  Confused
Да, купувам ги от магазин Лечител , на хапчета. Аз също се притеснявах, как ще ги давам на малкия, защото и той отказва да пие лекарства под такава форма. За мое учудване той си ги пие съвсем спокойно , с малко вода. На вкус са безвкусни към блудкави. Той понякога даже ги дъвче и след това ги преглъща с вода.

# 423
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Здравейте на всички.Някой знае ли каде във Варна специалисти  работят по Монтесори терапията?(освен в Карин дом)Попадала съм на информация в форума,но сега не мога да я открия.Ако някой има и впечатления за това как се отразява този метод на проблемните деца....  bouquet

# 424
  • Мнения: 465
При нас съществуват Монтесори училища.От детската градина до 12 клас.Те са частни,с развита спонсорска програма и всъщност най-добрата форма на интегрирано обучение.Виждала съм класове в парка(имат доста програми на открито)в които всяко дете отговаря и подпомага друго с проблеми.Невероятно човеколюбива гледка.
Напиши в гугъла "монтесори"-има информация и на руски език.
Пловдивските майки го обсъждаха.
Ние предлагаме хранителните добавки или таблетки разбъркани в кутийки от кисели млекца,кремчета или желе.Директно преди употреба, за да не се разтворят или променят вкуса драстично.
Желетата се плъзгат по-лесно в гърлото.Позволяваме на децата сами да отворят ампулките-да не върви против волята им.Важното е след това да приберем шишетата на недостъпно място.  bouquet

Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 17:44 от veselcheto

# 425
  • Мнения: 588
Биофидбек-методът е интернационално етаблиран метод в медицината, клиничната психология и психотерапията. Дълги изследвания и наблюдения са доказали неговата значимост и успеваемост. В САЩ Биофидбек-методът се използва в работата с хора още от 70-те години. С негова помощ се повлияват положително както много болести, така и проблеми на здрави хора, примерно: често забравяне, неустойчивост на стрес, недостиг на концентрация и други. Процедурите с апарата се отразяват благотворно на хиперактивни и на деца с аутизъм. За да имат ефект, те трябва да се проведат между 10 и 15 пъти.

Българската Асоциация по Биофидбек (БАБ) има за цел да разпространява научното познание за този метод и да създаде мрежа от кабинети, където квалифициран, лицензиран персонал да предлага Биофидбек-тренинг и терапия. На нашата страница ще намерите списък на кабинетите, които предлагат Биофидбек-метода.

Освен това ние ще публикуваме актуална информация за семинари, научни новости и изследвания от областта на биофидбека.

28 февруари е ДЕН НА БИОФИДБЕКА В БЪЛГАРИЯ. Кабинети

В цялата страна, регистрираните и лицензирани от нас кабинети ще са отворени за безплатни консултации от 9:30 до 16:30.
      Сайта на Българската Асоциация по Биофидбек /БАБ/:
http://bulgaria-biofeedback.com/index.html
      Сайта на Станние Ненхоф терапевта, който работи в София по биофидбек:
http://www.nenhof.com/Bulgarisch/index.html

# 426
  • Мнения: 82
sladko pate,идеята е чудесна,но дали наистина специалистите ще бъдат обучени на ниво,дали ще работят съвестно/все пак в България сме/.Може би стресът е болест на нашето съвремие и затова възникват все по-нови методи за преодоляване,но е трудно да се прецени кое точно е най-добро...и дали в повечето случаи не е просто бизнес. Thinking
Ние сме доволни от монтесоритерапията,но всичко пак опира до конкретния специалист-едни могат,други не.
 Hug

# 427
  • Мнения: 4 451
Момичета, сложила съм два нови линка от галерията на Bluevelvet. За по-лесно откриване, съм написала пред тях Ново!.

# 428
  • Мнения: 435
Здравейте момичета!
От днес и аз се присъединявам.Не успях да прочета всичките теми и затова въпросът ми може да ви се стори не на място, но ще съм ви благодарна ако ми отговорите.Има ли центрове за работа с деца страдащи от синдрома хиперактивност и липса на устойчиво внимание?Имам предвид педагози и психолози които да работят съвмесно и това да не е училище а просто център!

# 429
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Здравейте момичета!
От днес и аз се присъединявам.Не успях да прочета всичките теми и затова въпросът ми може да ви се стори не на място, но ще съм ви благодарна ако ми отговорите.Има ли центрове за работа с деца страдащи от синдрома хиперактивност и липса на устойчиво внимание?Имам предвид педагози и психолози които да работят съвмесно и това да не е училище а просто център!
     Да има,пиши ни от кой град си и мамите от същия ще се включат с информация.Разкажи ни повече за детенце,тук можеш да получиш добри съвети и емоционална подкрепа. Hug

# 430
  • Мнения: 435
Много благодаря!Аз всъщност нямам такъв проблем а просто искам да помогна.Живея във Варна,но имам близък приятел уважаван доктор от Израел /който всъщност е българин емигрирал дванадесет годишен, сега е на 54г./страшно запален по темата т.к. има две момченца страдащи от хиперактивност и липса на концентрация.Знае колко е трудно и желае да помогне с каквото може на деца и родители с неговия проблем.Обещах му да проуча въпроса и да му помогна да осъществи идеята си.Реших да се обърна към всички мами в този форум т.к.не съм запозната, а  знам че тук ще разбера най-добре как и от какво имат нужда семействата с този проблем.Изграждането на подобен център може би ще помогне.Всъщност интересувам се от всичко което би могло да  помогне.Ще съм ви благодарна ако споделите с мен.... Hug
Имаме още една идея да изградим център за болни в будна кома т.к. разбрах от един репортаж на Валерия Чанкова че тези боли нямат към кого да се обърнат дори за успешна рехабилитация и доста от болните са насочват към специалистите от Израел.Реших че ако е възможно наши добри рехабилитатори да специализират в Израел и доктори от Израел да идват да оперират тук в Бг има шанс живота на тези хора да се подобри поне малко.Свързах се вече с майката на едно момченце Ники от филма "Събуди се" който е в будна кома при спасяване от одавяне бил е на седем годинки.Тези хора наистина имат нужда от помощ..Това е общо взето за моето участие тук.Запалена съм с темите т.к. имам и личен мотив.

# 431
  • в моя свят
  • Мнения: 849
gyga ,писах ти на лични,надявам се да съм била полезна.Поздравления за добрите намерения,които имате   bouquet

# 432
  • Мнения: 549
Момичета, днес гледах предаване за хиперактивността по БНТ , програма "Здраве". За тези, които искат да го гледат има го тук .

# 433
  • Пловдив
  • Мнения: 292
nadejda.v.l, благодаря за информацията. Изгледах предаването през линка и  останах озадачена как след изказването на двете майки (че децата им можели да се концентрират върху детски филми) никой не отбеляза, че телевизията не е препоръчителна и че това не е активното внимание, което е проблемно при нашите деца.

# 434
  • Мнения: 82
Незабравка Да ти е жив и здрав рожденника!  bdbaloni happy bd smile3510

Общи условия

Активация на акаунт