Хиперактивност с дефицит на внимание - тема 6

  • 59 016
  • 482
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 17 546
Незабравка Да ти е жив и здрав рожденника!  bdbaloni happy bd smile3510
17 март е след един месец!  Rolling Eyes Или лентичката, или надписа над снимката, са сгрешени.  Laughing

# 436
  • Мнения: 28
Здравейте на всички в тази тема аз не пиша често но когато имам време ви чета.Съжалявам ако въпросите ми са глупави но не знам кого да попитам.В момента сме болни с някакъв гаден грип и много кашляме не трябва да тича защото получава нещо като спазми на дробчетата не знам как да го укротя всяка една кротка игра която измисля той намира дупка за дивее не.По сля започва да кашля до повръщане ooooh!
nadejda.v.l, благодаря за информацията. Изгледах предаването през линка и  останах озадачена как след изказването на двете майки (че децата им можели да се концентрират върху детски филми) никой не отбеляза, че телевизията не е препоръчителна и че това не е активното внимание, което е проблемно при нашите деца.
Смятате ли че детските филмчета са вредни за нашите деца аз му пускам филм че а да си свърша домакинската работа.Иначе просто не мога да направя нищо.Той може да гледа филмчета много дълго време.Даже първия път когато се загледа за 20 мин.му мерих температурата.Притесних се че е много болен.
И още 1 въпрос моето дете ходи на дет. градина както съм споменавала ние имаме проблеми с агресията аз в продължение на 1 год. говоря че не трябва да се бие и положението беше що годе овладяно но за кратко в градината имат едно дете което толкова много издевателства над другите че е просто кошмар /хапи ги до кръв/ и разбира се и ние започнахме старите навици положението е ужасно Embarassed Сега пак си играем сами . Вие срещате ли неразбиране от другите майки.Те странят ли от вас? Аз се събирам само с най- добрите ми приятелки.Другите ни избягват.И аз вече тях защото се наслушах че съм го биела постоя но и тои затова правел така може би съм го удряла 2 - 3 пъти по дупето но само това.Даже  мина повече от година от последното шляпване.Вече приключвам че стана много дълго

# 437
  • София
  • Мнения: 2 351

Смятате ли че детските филмчета са вредни за нашите деца аз му пускам филм че а да си свърша домакинската работа.Иначе просто не мога да направя нищо.Той може да гледа филмчета много
Ако детето не гледа изобщо детски филмчета как ще се чувства сред деца говорещи за Спайдърмен, Супермен, Барби, Мечо пух  Wink
Друг е въпроса колко време седи пред телевизора и какво гледа.Повечето деца се нуждаят от превод в ефир на гледаното филмче.Превода да е дозиран според възможностите за възприемане на детето.

Цитат
Вие срещате ли неразбиране от другите майки.Те странят ли от вас?
Естествено, че ни избягват - нашите деца са малки терминатори  Confused.И аз бих избягвала себе си  Whistling

# 438
  • Мнения: 465
Децата с дефицит на вниманието имат проблем с това за държат вниманието си на неща ,изискващи усилие на волята.Телевизията е най-лесният начин за възприемане на информация.Продължителното време,прекарано пред екранасе счита "лесно" и допълнително стимулирано време.Дечицата се влюбват в картуни,Дисни-филми с много звукова,двигателна, рязка динамика,които радват сетивата им по-начин ,който терапевтите не желаят.
Това не значи ,че не трябва да гледат телевизия.Нека да бъде награда след изпълнено от тях поръчение.Да бъде кратковременно.Може и някоя образователна игра за възрастта му.
Надя,пожелавам ви да излекувате грипа, че всеки физически дискомфорт провокира поведенческите проблеми. Hug
А ти обясняваш ли му защо го наказваш или удряш-конкретно?
Аз не виждам смисъл в удрянето.Това е вид агресия ,която то може да копира и го прави.За агресията ще пиша по-подробно.

# 439
  • Пловдив
  • Мнения: 292
Незабравка Да ти е жив и здрав рожденника!  bdbaloni happy bd smile3510
17 март е след един месец!  Rolling Eyes Или лентичката, или надписа над снимката, са сгрешени.  Laughing

и датата и лентичката са верни и актуални
на лентичката днес пише, че навършва 3 г. и 11 месеца и наистина чак след месец ще има рожден ден, когато на лентичката ще пише, че е на 3 г. и 12 мес. или за по кратко направо 4 години Wink

# 440
  • Мнения: 2 448
Моето дете беше се кротнало, но напоследък, колкото повече разбира и пораства, толкова по ужасен става нравът му.  Tired
Днес отивам да го взема от градина и го заварвам тръшнал се на земята и госпожата му се кара. Дори не искаше да стане и заради мен, рев, та рев.  ooooh!
Целия ден бил ужасен, а и вече втора седмица изобщо не иска да ходи на градина, а не казва причината и всички гадаем. Не искал да спи и дори пречел на останалите деца да спят. Като правел бели ги приписвал на други деца. Сигурна съм, че е така, защото и вкъщи постоянно обвинява баща си за всички пакости,които прави.  Twisted Evil
Трябваше ми половин час да го успокоя и да го накарам да се извини на госпожата и да обещае утре да се държи прилично.
Освен това проявявал нечувана ревност. Ако учителката прегърне и друго дете, докато той е при нея изпадал в яростно сърдене.
Не знам какво да го правя.Когато не е на неговата ме обижда без да му мигне окото.  Confused

# 441
  • Мнения: 28
Извинете  че пак съм аз но забравих да попитам как би му се отразил някакъв вид спорт на моето дете.Аз мисля че добре но е малък.Може би някакъв самостоятелен плуване или нещо друго най лошото е че живеем в малък град и тук има само на едно място но нещо не ми допада техниката им.Рядко се навива да вземе такова малко дете защото ги хвърлят в басейна и ако не се изплаши го вземат Това наистина не ми харесва.

# 442
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
как така ги хвърлят - егати и подхода!!!! Това можа да застраши здравето на детето.  Не може ли да потърсиш преподавател, който да се занимава само с твоето дете в този басейн? Не начина да стресират едно малко човече, все пак не сме в Съвайвър, нали така.

# 443
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
  .Рядко се навива да вземе такова малко дете защото ги хвърлят в басейна и ако не се изплаши го вземат 

 #Crazy  това направо си е за съд. Има ли майки, които са се съгласили на това.

# 444
  • Мнения: 28
как така ги хвърлят - егати и подхода!!!! Това можа да застраши здравето на детето.  Не може ли да потърсиш преподавател, който да се занимава само с твоето дете в този басейн? Не начина да стресират едно малко човече, все пак не сме в Съвайвър, нали така.
Да точно така правят.Не мога да намеря човек да се занимава само с моето дете защото е само един в града и той го прави това.Ако детето не се изплаши го взема изплаши ли се ти го връща. Това е положението аз не мога да плувам  Embarassed иначе бих го научила и бихме ходили заедно. Някой записал ли е детето си на някакъв спорт. Този който взе 8 те златни медала на олимпиадата забравих му името Embarassed също е бил с тази диагноза Joy това ми го каза една колежка не разбрах базика ли ме нещо или наистина е така newsm78

# 445
  • Мнения: 549
Този който взе 8 те златни медала на олимпиадата забравих му името Embarassed също е бил с тази диагноза Joy това ми го каза една колежка не разбрах базика ли ме нещо или наистина е така newsm78
Абсолютна истина е! Казва се Майкъл Фелпс.

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 17:54 от nadejda.v.l

# 446
  • Мнения: 82
Незабравка Да ти е жив и здрав рожденника!  bdbaloni happy bd smile3510
17 март е след един месец!  Rolling Eyes Или лентичката, или надписа над снимката, са сгрешени.  Laughing

и датата и лентичката са верни и актуални
на лентичката днес пише, че навършва 3 г. и 11 месеца и наистина чак след месец ще има рожден ден, когато на лентичката ще пише, че е на 3 г. и 12 мес. или за по кратко направо 4 години Wink

Съжалявам Embarassed Embarassed Embarassed!

# 447
  • Пловдив
  • Мнения: 292
След консултации с  най-различни детски специалисти (невролог, психиатър, психолог, логопед, спец. педагог) стигнах до "под кривата круша"  Rolling Eyes  Никой от тях не посмя да се обвърже с окончателна диагноза. Психиатъра каза разтройство на развитието на речта и езика от което следвали поведенческите и емоционалните проблеми и че детето говорно отговаряло като за дете на 2 години.  Confused Всички обаче са единодушни по отношение на това, че трябва детето да се занимава с логопед.
Тръгнахме на индивидуална терапия (случайно), но нещо почнаха изцепки от сорта на липса на часове и т.н., което ме кара да се откажа от това място.
Та ... търся логопед в Пловдив при който се постигат максимално положителни резултати и да има възможност да ни приеме в графика си с индивидуални занимания.
Моля, да споделите кой логопед от Пловдив ползвате (или само познавате) и с какви отзиви сте за постигнатите резултати. Очаквам и координати!

# 448
  • Мнения: 1 234
Незабравка, мамите от Пловдив ще се включат да ти препоръчат логопед, но само да вметна, че аз лично не съм чувала за групова терапия точно при логопеда  newsm78 Разбира се, че са му нужни индивидуални занимания, дефицитите на всяко дете са различни, колкото и да са сходни проблемите им, и да са примерно с една и съща "диагноза".  А лекарите-специалисти всъщност незнам доколко са ти помогнали, след като ти и преди да отидеш при тях пишеше в тази тема и си имаше своите подозрения, а така или иначе, и те не са казали нищо категорично. Най-важното е да намерите подходящия логопед за детенце и да започнете работа скоро Peace

# 449
  • Пловдив
  • Мнения: 292
martin4e, напълно съм съгласна с казаното от теб.
Има групови занимания с логопед. В Пловдив аз знам за три такива места вече. Групите са от около 6-7 деца. Дори вчера разбрах за нова такава група, която е започнала 5 дни след като ние бяхме на консултация при същия този логопед, но на нас не спомена нищо.  Thinking Разбрах за това от тук.
Продължавам да търся инфо за подходящ за сина ми логопед в Пловдив, но попадам все на едни и същи. А тези за които знам - имат проблем със свободните часове за индивидуална терапия. Мами от Пловдив, моля помагайте! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт