Хиперактивност с дефицит на внимание - тема 6

  • 59 015
  • 482
  •   1
Отговори
# 450
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Незабравка, този курс много ми хареса, но той според мен си е за четящи и много добре говорещи деца. Например голямия ми син, ми прави впечатление, че не поема добре въздух при четене и рецитиране. Тези дни се учехме, ама аз със страх подхождам към такова насърчаване, защото не съм специалист. Малкия не го виждам на такъв курс, определено.

# 451
  • София
  • Мнения: 2 024
Има групови занимания с логопед. В Пловдив аз знам за три такива места вече. Групите са от около 6-7 деца. Дори вчера разбрах за нова такава група, която е започнала 5 дни след като ние бяхме на консултация при същия този логопед, но на нас не спомена нищо.  Thinking Разбрах за това от тук.

Незабравка, искам да ти обърна внимание, че става въпрос за курс "Кажи го правилно" - Курс по техника на говора . При такива курсове съвсем спокойно би могло да се работи в малка група. Тук не става въпрос за корекция, а за усъвършенстване на говорната техника.  Hug
Явно логопедът е преценил, че тези курсове не са подходящи за твоето дете и затова не ти е предложил да се включите.
Успех в намирането на вашия логопед!  Hug

# 452
  • Мнения: 3 504
Незабравка, спокойно, задръж темпото, ще намериш, ще помогна или по-точно ще се опитам, но след месец.

# 453
  • Мнения: 1 809
Здравейте мили мами  Hug
Намерих тази тема ,след като търсих информация за музикотерапия.
Тъй като аз самата едва преди месец разбрах че изобщо съществува такава терапия. А преди 2 дни по стечение на обстоятелствата се запознах с г-жа Росица Христова, която е създала детско студио за ранно развитие чрез музикотерапия, арт терапия и различни творческите игри в помощ на деца и родители,  дори бебета .Не става въпрос само за деца с увреждания , а за всички деца, както тя самата ми каза.
Терапията с музика помагала за детското физическо, умствено, емоционално и психическо здраве. Лично аз смятам, че в днешно време прекалено малко часове отделяме за децата си (тук включвам най-вече себе си и се чувствам ужасно  Sad ) но смятам да променя това в найс-скоро време, поне ще опитам с тази терапия, смятам че е важно.
На сайта на студиото има и доста полезни статии с угри, текстове на песни и обяснения кое как да правиш.

Утре в "Часът на Мама" по БТВ от 10 часа темата за говора ще участва  Росица Христова, ако ви е интересно- гледайте.

На всички ви желая здраве и щастливи детски усмивки   bouquet

# 454
  • Мнения: 3 504
Мерси, за инфото, нека да изгледам предаването, в нета по-късно и тогава може да покоментирам, но наистина музикотерапията им действа добре, доста от нашите деца или почти всички обичат музиката, кой пиано, кой народни с окардион /като моята Гера/, да не казвам, че и по гръцко много си пада, какви танци прави, чупки в кръста Laughing Децата се чувстват щастливи, моята Гера е с много щастлива и с усмивка на уста, не си спомням качвала ли съм това видео на сайт. Ще проверя и ще го пусна тук. Peace

Ето тук лек пример

# 455
  • Мнения: 588
Тъй като аз самата едва преди месец разбрах че изобщо съществува такава терапия. А преди 2 дни по стечение на обстоятелствата се запознах с г-жа Росица Христова, която е създала детско студио за ранно развитие чрез музикотерапия, арт терапия и различни творческите игри в помощ на деца и родители,  дори бебета .
На сайта на студиото има и доста полезни статии с угри, текстове на песни и обяснения кое как да правиш.
    Doll_, би ли ни дала линк към сайта на детското студио на Росица Христова. Peace

# 456
  • София
  • Мнения: 4 412
sladko pate, ето това е линка - http://milamamo.dir.bg/ Ние сме били при нея на курс и е много полезно. Аз съм писала мнението ми в по-стари теми. Днешното предаване "Часът на мама" беше много полезно - имаше за трудното проговаряне, музиката и дислексията. Гост в частта за дислексията беше Валя Кисьова, тя е работила с деца от нашият форум. А първата логопедка Мария /не запомних фамилията/ също ми направи много добро впечатление. Дано да има по-често такива предавания!

# 457
# 458
  • Мнения: 212
Да подкрепя традицията на Bluevelvet  с едни нови книжки, които са пуснати на пазара. Те са на издателство ПАН със стикери и имат добри теми и образи. Децата, които съм наблюдавала много се забавляват с лепенките и могат да улеснят и при трудности във фината моторика и праксиса. Само 2.70 са. Има ги в големите вериги супери от типа на Фантастико и подобни. Темите са Животни, Форми и цветове, Време/вкл. концепции за понятието време/, Цифри/количества/
http://www.pan-bg.eu/?viewID=1&bd_id=467
http://www.pan-bg.eu/?viewID=1&bd_id=465
http://www.pan-bg.eu/?viewID=1&bd_id=468
http://www.pan-bg.eu/?viewID=1&bd_id=466
Ако някой ги е пуснал вече - ще се повторя Simple Smile

 
 

# 459
  • Мнения: 588
      Книжките, за които пише Olia ги има и в книжарница "Пингвинте".
      И аз да се включа с едни полезни книжки за нашите деца. На издателство "Аделфи" са и са подходящи за обогатяване на речниковия запас. Поредицата включва: "На село", "Моите любими места", На училище", "В квартала", "Професиите" и "Превозните средства". Също  може да ги намерите в "Пингвините":
http://www.pe-bg.com/?ds=1&cid=3&title=%D0%92%D0%B5%D1%8 … &description=     

# 460
# 461
  • Мнения: 28
Здравейте и от мене съжалявам че само ви бомбандирам с въпроси но просто няма кого да попитам . Как научихте децата си да ходят до тоалетна и по точно до голяма нужда само вие няма да ми се смеете че синът ми на 3 г. се нааква. Интересното е че ходи да пиша на тоалетната но за акането не ще . Казва че това ако е неговото и да не го пипам. За пишането просто той реши че ще пиша където трябва (след 4 -5 месеца опоритост от моя страна  като му махнах памперса и не го сложих повече )  Но за това акане  #Crazy
Обещах му да му купя рибки  когато спре да го прави но той се стиска и не ака по 2 - 3 дена така че това не става обяснявам му че големите ходят на тоал. но той си знае неговата. Интересно че го прави само в къщи никога не ака в градината . Не разбирам сгреших ли някъде  newsm78

# 462
  • Мнения: 2 448
nadyagogo , Моето дете е нямало проблеми с махането на памперса, към 2 години го махнахме окончателно. Но скоро в една тема четох, че децата имали период, в който приемат акото като част от самите себе си и това продължавало при някои деца по дълго време от обикновено.
Не знам какво да те посъветвам, но при затруднения в тази насока , насилване и наказания не водят до нищо добро. Обяснявай му повече и му показвайте, че и вие ходите в тоалетната като нещо съвсем нормално.

# 463
  • Мнения: 28
pasinet никога не сме му се карали или наказвали за такова нещо . Проблема по точно е че той се стиска и съответно след това се запича. Сега сме го оставили и никой не му говори за това . Защото знаеш колко са опори ти нашите деца като решат нещо за сега мисля да изчакам но ако някой се сети за нещо моля да сподели. За пишкането просто той реши че ще го прави където трябва. После като тръгна на градина започна отново да се напишква нарочно "протест" без да коментирам нещата му сложих памперса отново и така 3 м. После пак каза че няма да се напишква и да му го махна и отново спря но за това акане вече се отчайвам

# 464
  • Мнения: 155
Моят син също до скоро се наакваше  в гащите. В центъра за работа с  деца  от аутистичния спектър, момичетата ми дадоха съвет да го слагам всеки ден по едно и също времзва ох че мирише. Сложех спрея и една негова снимка срещу него как той седи на тоалетната. Като го сложа на тоялетната и му показвам снимката, му казвам Диди ака. Като свърши работа за награда му дам да пръсне и той е много доволен. Дано да съм ти помогнала.

Общи условия

Активация на акаунт