Момичета,дайте идея как да се науча да спестявам?

  • 11 427
  • 80
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 63
Друг е въпроса дали ти остават за да спестиш.
Аз лично работя на 3 места, съсипвам се от работа, изкарвам не лоши пари, но за сметка на това се грижа за майка и брат (родителите са ни разведени). Е повярвайте ми, не мога да спестя. Бях си заделила в края на месеца 50лв. и си викам "най-после, малко парички да заделя". Е да, ама не. Вечерта брат ми ми звъни дали мога да му дам 50лв., защото им искали в училище за някакви помагала. Е кажете ми, как да заделя. Не мога!

# 46
Последното определение което бих си`залепила`е егоист!И аз им правя подаръци и пазарувам за вкъщи и и да се изнеса пак ще имам пари за които да похарча за сиби си и за нашите но,единствената разлика е че,ще съм сама а,това не ми харесва!
Въпрос на гледна точка,можеби факта че,се замислям върху спестяването като полза е и първата крачка!?
Благодаря ви за съветите истината е че,някои от постовете  наистина ще са ми от полза,други ги възприемам като различни гледни точки и това е добре  Peace
Вярвам че,ще мога да ви се реванширам по теми в които мога да бъда полезна!
  bouquet  bouquet  bouquet

# 47
  • Мнения: 1 289
Купи си касичка без гумена тапа Peace

# 48
Доби,имам жълто прасе на сини цветя Grinningно,почти е пълно но,ако го счупя се съмнявам че е побрало повече от 50-60лв! Blush

# 49
  • Мнения: 1 289
Аз пък имам жираф с голямо дупе Simple Smile
Ама има тапа отдолу и 2-3 пъти съм прегрешила Blush

# 50
# 51
  • София
  • Мнения: 38 476
Когато работех /ех че хубави времена/ и си получавах заплатата по карта,
си оставях по 100 лева всеки месец, без да ги харча. Така и следващата ти заплата ти изглежда по-голяма и някакси веднага получаваш стимул да оставиш още 100 следващия месец.

Това сама си го измислих и при мен действаше!

И още - не си тегля заплатата наведнъж, както правят много хора, а след като платя големите харчове в началото на месеца си тегля лека-полека по 10-20 лева на ден.

А, и разбира се - разпредели си бюджета и си направи сметка по колко лева можеш да харчиш на ден и се придържай към определена сума. Защото в много случаи превишаването на точно тези дребни ежедневни разходи пречат да се спестява.

# 52
  • Мнения: 14
Момичета, а чухте ли за новите монети които ще се пускат за продажба в ПИБ. Звучи страшно готино.
http://gossip.erogance.eu/news/index.php?bl=true&n=3053&t=n

Е, това не е много за спестяване, ама си е инвестиция ... Wink

# 53
единствената ми покупка от ПИБ е сребърен медальон със риба Скат,ако не се лъжа около 50лв.!
Това е за друга тема нпр.`за какво да си похарчим парите`а,аз там ще блесна с куп оригинални предложения!Монетите са хубав подарък за добър приятел,според мен!

 Sunglasses Wink

# 54
  • Мнения: 22 430
Момичета, а чухте ли за новите монети които ще се пускат за продажба в ПИБ. Звучи страшно готино.
http://gossip.erogance.eu/news/index.php?bl=true&n=3053&t=n

Е, това не е много за спестяване, ама си е инвестиция ... Wink

Те отдавна са пуснати в продажба въпросните монети. ))) И са изключително красиви, аз си взех птиците и сега смятам да се сдобия с ретро колите. )

# 55
  • Мнения: 14
Аааа, птиците ги имам и аз. По ретро колите не си падам много – предпочитам нещо ново 
Но тези монети са с кораби – много са хубави.

# 56
  • Мнения: 2 556
Това със спестяването аз го разбирам, че първо трябва да ти идва отвътре и второ, да имаш какво да спестиш. Едно време взимах хубава заплата, но до края на месеца никога не ми е оставал и лев, а пък да спестявам не съм си и помислила, след като няма какво.

# 57
Да Тес,сега е точно така и с мен,хубаво е обаче да имаш нещо настрана.Аз междудр.съм започнала нещо,но ще се хваля  по-късно когато видя резултат! Wink

# 58
  • Мнения: 2 556
Ами не знам, аз преди да имам деца, за спестяване не съм мислила, пък хич не ми беше зле  Simple Smile

Ти си действай, все пак спестяване не значи непременно пари в банка.

# 59
  • Мнения: 14
Не гледате ли напоследък рекламите за депозитите – много добри лихви! Явно е време за спестяване.  Wink

ДСК, ПИБ, ОББ предлагат по около 9 %.

А онзи ден за първи път гледах Сийка и Кирето с бурканите – умрях от смях  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт