Момичета,дайте идея как да се науча да спестявам?

  • 11 431
  • 80
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 407
По принцип харченето на пари не е лошо - та нали парите са за това, да се харчат. Лошото е като свършат постъпленията в един момент, а на теб все още ти се харчи. Иначе варианта с изплащането на кредит не е лош, стига той да стои зад спестовна инвестиция. И не знам защо питаш само момичетата. Може и да дадеш част от парите на близък мъж и той да ги спести, ако нямаш доверие на себе си. Wink Peace

# 76
  • Мнения: 5 710
Според мен си млада още, иска ти се всичко и веднага.
В това няма нищо лошо, самия факт, че ти минава през ум, че не правиш нещо полезно е вече добър знак.
Аз лично съм.. укротена от съпруга си, просто той беше човека, който ми показа какво са парите и какво означава
да ги цениш. И още една жена ми е повлияла много, една баба, швейцарска милионерка, която ми говори кратко по темата и беше много поучително.
Знам, че евреите едно време са делили дохода си на 3 - не помня точно как беше..май  1/3 отивала в инвестиции, 1/3 спестявания и 1/3 за ежедневието. Айде, не всички сме евреи и можем да живеем за да пестим, но мисля, че 10-20% задължително трябва да оставяш настрана. Или да си поставиш по-висока  цел от 'новата стока" в Макс Мара.

# 77
Прави сте на 100%,аз съм във форма за сега Winkпокупките за Коледа ще ги направя с аванса,като за първи път съм направила списък на кого какво и съм разпределила с точност всичко Whistlingаз се харесвам лошото е ,че губя контрол и сега съм си измислила стратегия ако проработи ще я напиша след НГ.
Сега съм малко като наркоманите Mr. Greenне се събирам със старите дружки,не посещавам `опасни`места,засега съм `чиста` Joy
Мерси,приятно посрещане на предстоящите празници на всички!  bouquet Hug

# 78
  • Мнения: 387
ако някой даде правилната формула как да се научим да пестим пари, да ми се обади и на мен...за какво са ни пари, ако не да ги харчим...разбира се винаги с мярка...но ако ми останат на края на месеца винаги ще намеря какво да ги направя, освен да ги спестя...
другото е да си намериш мъж като моя...той взима хубава заплата, от която успява да пести...аз не работя и затова и добре харча...да ми е жив и здрав да ме гледа...

# 79
Това с мъжа който да ме глези е много добре,но не става много съм устата,даже зла понякога Blushнамирам ги все едни послушни,но не и по-добре платени от мен Rolling Eyes
А пестенето,е до желание аз сериозно се бях размислила и преди да се обърна за съвети към момичетата от форума  bouquetИ МНОГО БЛАГОДАРЯ  Heart Eyes Hug
Ето криза,безработица.........всичко се случва да ни пази ГОСПОД,но парите настрана са си спокойствие и е добре да се заделя,благородно завиждам на хората които умеят да го правят без откачените усилия ,които правя аз Tired

# 80
  • Мнения: 2 110
За да се радва човек на повече пари,той трябва най-малко да се научи да ги харчи. Ако не за друго ,то поне да освободи място за нови попълнения.Със сигурност не искам да приличам на онези мой познати -недоволни маркови хора.Искам да умея да ги харча,да се радвам на покупките си,да обичам работата си,да общувам с хората дори и само заради радостта от общуването.

Общи условия

Активация на акаунт