Засилване на имунната система

  • 33 811
  • 100
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 957
Статията е интересна. Доста от нещата съм намирала и другаде, но защо ли всичко ми мирише на пари, много пари...

 hahaha Ами защото всичко в медицината е свързано с пари! Най-вече "нелечимите" болести!
 Hug

# 61
  • Мнения: 2 898
hahaha Ами защото всичко в медицината е свързано с пари! Най-вече "нелечимите" болести!
 Hug

  За съжаление.

 [ quote author=tonimar link=topic=335450.msg11739737#msg11739737 date=1246451120]
в книгата си "Вяра имам" психоаналитичката Мадлен Алгафари описва случай на излекувано автоимунно заболяване. Автоимунните заболявания са вредна насоченост навътре. Самият организъм се самоунищожава. В описания в книгата случай, жената с автоимунно заболяване е подложена на психоанализа, за да се разбере проблема, който я кара да се "яде" отвътре. Така е настъпило излекуването.
[/quote]

  Чудесно, но защо само един единствен човек? Болните от тия гадни заболявания са хиляди / поне в България /. Ако беше толкова лесно, кой щеше да избере да е болен? Между другото тези заболявания може да са в ремисия с години. Кой гарантира, че това е излекуване, а не период на ремисия? Знам, че звуча много песимистично, но това е реалността. Това са хора с много тежки заболявания, които според традиционната медицина са на доживотна поддържаща терапия. Обикновено са здравноосигурени /ходенето по доктори и болници е толкова много, че не биха си позволили да не са / . Ами хайде, щом има начин, да се поемат разходите за психотерапията и да се лекуваме...

 

# 62
  • Мнения: 957
"Защо само един човек" мога само да гадая! Все още малко хора се обръщат към психоанализата. Освен това излиза скъпо тъй като не се поема от здравна каса, а не е лечение за седмица-две. Никой не гарантира, че това е излекуване, както и никой не гарантира, че това е нелечимо заболяване! Традиционната медицина и фармацевтиката са базирани на печалби и докато това е така различни болести ще остават "нелечими".  Така че, dimana27, това не е реалността. Както има случаи на излекувани от рак без лекарства, така съм сигурна, че има начин човек да се излекува от всяка болест. Не говоря на "сляпо", аз самата имам две обявени от традиционната медицина "нелечими" заболявания. Изходът е да се интересуваш от всичко извън традиционната медицина и да опитваш.
Оказа се, че различни заболявания се лекуват с подсолена вода или по метода на Новата Германска медицина. Това става без употребата на лекарства. Но точно по тази причина традиционната медицина ги отрича. Няма печалба - това е. Печалбата е да има болни и "нелечими" болести. А изборът е на всеки болен - дали да продължи да вярва единствено на лекарите или да търси спасение другаде.  Hug

# 63
  • Мнения: 2 898
Както има случаи на излекувани от рак без лекарства, така съм сигурна, че има начин човек да се излекува от всяка болест. Не говоря на "сляпо", аз самата имам две обявени от традиционната медицина "нелечими" заболявания. Изходът е да се интересуваш от всичко извън традиционната медицина и да опитваш.

  Така е. Аз също в началото отказвах да приема диагнозата. Майка ми, ако не друго, поне ме "снабдява"  с всевъзможни статии и рецепти откъдето свари. Няма да забравя как реших, че с глад ще реша проблема. Резултатът беше гърч, който и до днес ми държи влага щом си спомня.
  Поводът да пусна тази тема беше , че не ме подминава никаква инфекция, а не трябва да пия инуностимуланти. Дадох доста пари за "алтернативни" лечебни средства, пак не ми помогнаха. Вярно е, че човек се надява до последно и търси изход. Дано и ние да успеем.

# 64
  • Мнения: 957
Опитай да промениш мисълта си! Вместо да мислиш, че не те подминава никоя инфекция, мисли, че винаги си здрава! Съпругът ми е доста по-здрав и як видимо от мен. Но през последните години всяка зима той изкарва по 2-3 пъти грип. А аз - нищо! От години. А според лекарите трябва да боледувам честичко, но отдавна не ги слушам.   Wink
Повярвай си, че си здрава. Не е гаранция, че всеки щъкащ вирус ще те подмине, но пък нищо не струва да опиташ! Няма да има гърчове!  Hug

# 65
  • Мнения: 2 898
Привет на всички  newsm53 ! Есента наближава и темичката става отново актуална. Аз започнах всяка сутрин на гладно сок - цвекло и моркови. Давайте и вашите идеи и опит!

# 66
  • Мнения: 2 241
Хубаво е да добавиш и връзка магданоз към този сок  Peace

# 67
  • Мнения: 2 898
Права си. Мислех си дори и за целина, защото тя спомага за изхвърляне на течностите, а на мен ми е необходимо. И още - също сутрин след сока вземам по 1 лъжица сусамов тахан с мед.

# 68
  • Мнения: 5 140
Димана и в тази тема ще сме заедно  Hug Heart Eyes

аз също започнах с целина, морков и ябълка, но също си мислех да вкарам и целина. Сега свеки ще ми прави алое с вино, като го направи ще ви кажа как е.  Hug

# 69
  • Мнения: 2 898
Мама е фенка на алоето, но аз не мога, много горчи newsm61...А Саментото и женшена стоят от миналата година, но не смея да ги пия.

# 70
  • Мнения: 5 140
като го пробвам, ще споделя  Hug

# 71
  • Мнения: 2 241
Бях пила от тези сокчета, които са с парченца алое, но не съм сигурна колко полезно е самото сокче и какво точно се съдържа вътре. Ако е само алое и няма консерванти, сигурно е полезно  Thinking

# 72
  • Мнения: 681
И ние започваме алоето. Само че от комбинацията с боровинка  Peace

# 73
  • Мнения: 2 241
А как точно го приемате алоето?

# 74
  • Мнения: 681
Пием  го сутрин на гладно чисто, без добавяне на вода или сок или нещо друго.

Общи условия

Активация на акаунт