Засилване на имунната система

  • 33 806
  • 100
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 140
на мен свеки ми обясни, че ще го прави с червено вино, такава била рецептата.
аз сега ще измия алоето и ще го нарежа на дребно, после щяло да се смеси с виното, да престой 24 часа и след това се прецежда с марля/ изтисква се и се пие сутрин по една лъжица. Това знам за сега подробностите като го направим.

# 76
  • Мнения: 2 241
Синеоч, очакваме отзиви  Grinning

# 77
  • Мнения: 5 140
непременно ще опиша всичко подробно, само дано ми хареса на вкус, чееееееее ако не ми кво ще правя незнам  ooooh!

# 78
  • Мнения: 2 241
Еее, все пак една лъжичка нищо не е  Wink

# 79
  • Мнения: 40
Здравейте, искам да попитам по запознатите каква е разликата между имуностимулиращите и имуномоделиращите препарати. и двата вида ли са пртивопоказни при автоимунни заболявания. Благодаря .

# 80
  • Мнения: 5 140
Диманкааа, сигура ли си че се запичаш от цвеклото, а не от морковите?
Аз нямам никакъв проблем  Thinking

алоето още не е направено  ooooh!, нямаме мед

# 81
  • Мнения: 1 650
Здравейте, искам да попитам по запознатите каква е разликата между имуностимулиращите и имуномоделиращите препарати. и двата вида ли са пртивопоказни при автоимунни заболявания. Благодаря .


А при ремисия пак ли са противипоказни?

# 82
  • Мнения: 681
Здравейте, искам да попитам по запознатите каква е разликата между имуностимулиращите и имуномоделиращите препарати. и двата вида ли са пртивопоказни при автоимунни заболявания. Благодаря .

Имуностимулаторите подсилват действието на имунната система. При автоимунни заболявания те са противопоказни, освен ако няма съпътстващи заболяваания които да налагат приема на имуностимулатори.
Имуномодулаторите нормализират действието на имунната систама - няма значение дали даден организъм е с отслабнала, или  действаща повече от нормално имунна система. Това ги прави идеални при автоимунните заболявания, защото намаляват действието на имунната система и я нормализират.

# 83
  • Мнения: 6
Здравейте мамита, имам дъщеричка на 1г. и 3м. и постоянно прави гнойни ангини.JP-то каза, че има нужда от закрепване на организма и ми изписа Имунобор - който не ми вдъхва доверие. Една позната ми каза за Саменто, но незнам дали може да се дава на 1годишно дете.Моля ви ако някой има такава информация нека я сподели.Благодаря ви!

# 84
  • Мнения: 40
bistra_m, благодаря ти. Реших да започна да приемам алое тъй като доколкото знам то е имуномодулатор.

# 85
  • Мнения: 6
Някой може ли да ми отговори каква е дозата за дете на 1 година от сока алое вера и боровинки. Вматериалите които прочетох дневната доза е 60-120 мл., за дете дали е също толкова?

# 86
  • Мнения: 2 898
Синеоч, сега видях, че си ми писала тук. Да, със сигурност е от морковите, но с какво друго да го пия?

Имуностимулаторите подсилват действието на имунната система. При автоимунни заболявания те са противопоказни, освен ако няма съпътстващи заболяваания които да налагат приема на имуностимулатори.
Имуномодулаторите нормализират действието на имунната систама - няма значение дали даден организъм е с отслабнала, или  действаща повече от нормално имунна система. Това ги прави идеални при автоимунните заболявания, защото намаляват действието на имунната система и я нормализират.

  Не ги знаех тези подробности. Добре, кои точно са имуномодулатори / примери, наименования / ?

Последна редакция: сб, 05 сеп 2009, 14:46 от dimana27

# 87
  • Мнения: 681
Със сигурност знам, че от билковите продукти гела от алое вера е имуномодулатор. Не съм сигурна, но жен-шена и гинкото май че също са такива.  Хубавото при тях е, че се пият нонстоп без опасност за здравето.
А от лекарствените препарати всички кортикостероиди са имуномодулатори, само че за разлика от гела от алое довеждат до един куп проблеми на организма - най често срещаните са увреждане на стомаха и черният дроб. Такъв например е хидрокортизона. Ето нещо от уикипедия за хидрокортизоните " Могат да имат странични ефекти като повишаване на телесното тегло, акне, повишаване на окосмяването по лицето, високо кръвно налягане, загуба на костно вещество, диабет, рязка промяна на настроенията. По тази причина, не е препоръчително да се ползват дълго време" Друг лекарствен имуномодулатор е Изопронозин

# 88
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
бистра_м, не знам дали това, че си консултант по лайфстайл прави релевантна консултацията ти по-горе.
кортикостероидите са имуносупресори. имуномодулаторите стимулират едни и подтискат други отговори на имунната система. освен това зависи от вида на автоимунното заболяване, ремисията дали е на фона на терАпия, от колко време е и конкретния медикамент. растенията не са по-малко опасни, осбено в концентрирани извлеци. нищо не може да се пие нон-стоп без опасност за здравето. другото е реклама и печалбарство. както знаете, повечето от тези "безопасни" добавки, билки и пр. са със статут на хр. добавки и не подлежат на контрол и регулация!

# 89
  • Мнения: 681
бистра_м, не знам дали това, че си консултант по лайфстайл прави релевантна консултацията ти по-горе.
кортикостероидите са имуносупресори. имуномодулаторите стимулират едни и подтискат други отговори на имунната система. освен това зависи от вида на автоимунното заболяване, ремисията дали е на фона на терАпия, от колко време е и конкретния медикамент. растенията не са по-малко опасни, осбено в концентрирани извлеци. нищо не може да се пие нон-стоп без опасност за здравето. другото е реклама и печалбарство. както знаете, повечето от тези "безопасни" добавки, билки и пр. са със статут на хр. добавки и не подлежат на контрол и регулация!

Извинявам се за спама, но просто това е абсурдно.
В България има контрол и регулация на хранителните добавки и всичко което се пуска на пазара подлежи на разрешителен режим от Министерство на здравеопазването. Вече е въпрос на информираност от страна на всеки относно продуктите които приема дали имат подобно разрешително. За всичко останало, което си написала просто ще замълча защото няма смисъл. Никъде не става въпрос за реклама или нещо подобно. Както и написах цитирам Уикипедия. Всеки който борави с интернет може да се допида до въпросната енциклопедия и ще прочете сам това. Не мисля да влизам в безсмислени спорове.
Още веднъж се извинявам за офф-а

Общи условия

Активация на акаунт