Отговори
# 30
  • Мнения: 941
за приспиването на ръце каката я приспивах до година и половина, като почнаха зъбите е още по страшно,
Но забелязах че към 19ч се укротява и и се доспива и после се укокорва и няма заспиване до полунощ, затова почнах да я прибирам по рано и най късно в 19ч я приспивах, пак на ръце но си заспиваше спокойно без пъчене и изтерии
Люлката също е вариант но може и да не и хареса,

# 31
  • Мнения: 593
И при нас е такъв периода Shocked Не може да заспива вечер по никакъв начин, нито на ръце, нито в количката  ooooh!, лягам на леглото и го вземам до себе си, но и това не е начина Thinking  Не мога да разбера от какво е, зъби ли е , колики ли е , дано скоро отмине Hug, същото пожелавам и на вас Peace

# 32
  • Мнения: 1 121
Бебето ти е още малко и ми се струва нормално на тази възраст да заспива на ръце, но пък за теб е доста изморително. Аз научих синът ми да заспива сам, когато беше на 12 месеца, но според мен можеш и на 6 да пробваш и да успееш. Аз го изчаквах да се умори и просто го слагах в леглото до мен, гушках го и започвах да му пея. Той в началото плачеше, защото искаше да го люшкам, но постепенно свикна и сега заспива така-оставям го на леглото и до 2 минути е заспал. След това го местя в кошарата. Пробвай и не се отказвай, може да плаче в началото, но след това да се научи да заспива сама.

А защо може да плаче не знам, но на тази възраст синът ми мрънкаше адски много вечер и преди лягане, първо заради зъбите, които избиха в средата на 6 месец-два едновременно и второ-много се превъзбуждаше. Можеш да пробваш да я преспиваш с половин час по-рано.

# 33
  • София
  • Мнения: 537
Здравейте, ние сме на 2.1/2 месеца, и съвсем от началото вечер преди 24 ч. не заспива, иска само да я носим на ръце но вдигната както когато ги слагаме да се оригват,щом се пробваме да я обърнем понеже се притеснявам , че и се натоварва гръбчето почва едно пищене до посиняване..... и така по 3-4 часа всяка вечер. Опитвам да я разсейвам с играчки, песни... какво ли не, но не става.
Незнам мисля, че ние рано да са зъби, къпана е нахранена е, суха е .. неразбирам какво му става на това дете.
Коликите ни минаха още първия месец  и това не е , незнам дайте съвет и само да кажа,ч е и масажи съм пробвала и топла вана ... абе квото изчетох от тук всичко приложих и не и не и не .
 ooooh! ooooh! ooooh! Thinking

# 34
  • Мнения: 518
От зъбките е сигурно, не вярвам да са колики.

# 35
  • Мнения: 518
Здравейте, ние сме на 2.1/2 месеца, и съвсем от началото вечер преди 24 ч. не заспива, иска само да я носим на ръце но вдигната както когато ги слагаме да се оригват,щом се пробваме да я обърнем понеже се притеснявам , че и се натоварва гръбчето почва едно пищене до посиняване..... и така по 3-4 часа всяка вечер. Опитвам да я разсейвам с играчки, песни... какво ли не, но не става.
Незнам мисля, че ние рано да са зъби, къпана е нахранена е, суха е .. неразбирам какво му става на това дете.
Коликите ни минаха още първия месец  и това не е , незнам дайте съвет и само да кажа,ч е и масажи съм пробвала и топла вана ... абе квото изчетох от тук всичко приложих и не и не и не .
 ooooh! ooooh! ooooh! Thinking
Ами глезенко е  Wink! Търси вашето внимание. И моята беборана се сърди когато я държа като бебе, а не изправена да разглежда, даже трябва и да се разхождаме, за да може всичко да огледа  Laughing. На тази възраст всичко им е интересно!

# 36
  • Мнения: 3 034
Здравейте, ние сме на 2.1/2 месеца, и съвсем от началото вечер преди 24 ч. не заспива, иска само да я носим на ръце но вдигната както когато ги слагаме да се оригват,щом се пробваме да я обърнем понеже се притеснявам , че и се натоварва гръбчето почва едно пищене до посиняване..... и така по 3-4 часа всяка вечер. Опитвам да я разсейвам с играчки, песни... какво ли не, но не става.
Незнам мисля, че ние рано да са зъби, къпана е нахранена е, суха е .. неразбирам какво му става на това дете.
Коликите ни минаха още първия месец  и това не е , незнам дайте съвет и само да кажа,ч е и масажи съм пробвала и топла вана ... абе квото изчетох от тук всичко приложих и не и не и не .
 ooooh! ooooh! ooooh! Thinking

бебето ти не е глезено, нищо не му става, то е съвсем малко и се намира в огромен непознат свят и единственото нещо, което го успокоява и го кара да се чувства защитено и спокойно е прегръдката, ласката, усещането за пулса на мама и гласа на мама - това са нещата, които то познава и на тях разчита. не й се натоварва гръбчето, но долепена по този начин е близо до гръдта ти и това й помага да се чувства добре.
на тази възраст синът ми беше постоянно залепен за мен и това е най-нормалното нещо - да приласкаеш малкото бебе, когато има нужда от теб. не можеш да разглезиш бебе на 2.5 месеца, и на шест няма да го разглезиш ако го прегръщаш. не слушай бабини деветини, педиатрите вече доказаха, че бебетата прегръщани и приласкавани често са по-спокойни и по-уверени възрастни. радвай се сега на близостта ви, че много бързо минават тези моменти и после липсват  Sad

# 37
  • София
  • Мнения: 537
момичета, причината се показа Simple Smile, оказа се, че са зъби... не вярвах че толкова рано ще тръгнат , но уви.
Пипнах венците горния е твърд като камък и купихме чесалки с гел от тези дето се слагат в камерата и пада едно чесанеее Grinning
Една приятелка сподели, че на нейна роднина бебето се родило с едно зъбче  Shocked Shocked Shocked
но сега се чудя друго, не плаче постоянно, възможно ли е само вечер да я сърби/боли от зъбките? ooooh! Thinking

# 38
  • София
  • Мнения: 17 592
Зъбите болят вечер и нощем основно - не само като растат, а и когато са болни. Не те ли е болял зъб? Завиждам, ако е така. Аз съм се гърчила нощем... Вземи гел за зъби.

Общи условия

Активация на акаунт