"Една третина от пътя измина наш'та АПРИЛска дружина."

  • 12 878
  • 292
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 211
Io_io, честит рожден ден и от мен!
пожелавам ти много здраве и да си обградена с много любов!
sashimama, много неприятно това със Сашко, дано да се оправи по-бързо.
ol4eto, а ти от какво вдигаш кръвното, открила ли си причината и само като си бременна ли вдигаш? Щом ти е толкова високо не пиеш ли хапчета? На мен ми изписа Dopegit 1/4, ако стане над 120 горната. Иначе сигурно знаеш да си сложиш краката в много гореща вода и компреси с вода и оцет на челото. Също помага и 1г. вит.С наведнъж.

# 46
  • Мнения: 6
    Йо Йо, честит празник и от мен!
Пожелавам ти най-прекрасния и безценен подарък...през април!




Здравейте всички! Днес моя преглед се отложи за утре  smile3518
sashimama много неприятно ,но ви пожелавам Сашко да се оправи по-бързо newsm10
Относно бельото ,аз от 1 година след операцията нося боксерки ,а сутиен трудно си намирам нося 75 Е сега  bombs
За спането знам и се мъча да спя наляво  Hug

# 47
  • Мнения: 36
Здравейте Hug!
Искам да ви се оплача нали имах една дълга бъбречна криза, отидох на специалист уролог- той ми казва че нищо ми няма. Като усетя болка да пия но шпа и да лежа. Е, не можах да му обясня, че когато дойдат нечовешките болки пия но шпа, от което започвам да повръщам и като лежа ме боли повече. Не знам къде вече да ходя и моята лекарка с тоя неин Дуфастон...направо съм бясна Close!!! Добре, че няколко дни нямам никакви болки Praynig!Тревожа се за бебето. Боли ме от ляво точно над кръста, този доктор каза, че било от бременността. Ама болката е неееееееепоносима, при някоя от вас случвало ли се е нещо подобно newsm78?
Аз винагти съм спяла на една страна и сега така. Нося си прашки, но скоро ще премина на боксерки-всяка зима правя така. Използвам от скоро бръсначка, иначе епилатор. Не съм чувала епилацията или кола-маската да са противопоказни при бременност. От както съм бременна месото никак не ме блазни или поне до днес, ужасно ми се прияде месо Thinking. И имам един друг проблем, не мога да спра цигарите Embarassed, паля по 1-2 на ден. Мед. лице ми каза, че щом организма ми го понася и си го иска...може.
Желая ви лека и спокойна вечер Hug!!!

# 48
  • Мнения: 6
Добро утро !  bouquet
Днес пак съм на преглед,като се върна ще ви пиша. По въпроса за цигарите аз още първия месец ги спрях ,защото ми става лошо от тях и не мога да търпя миризмата им.Ще се опитам повече да не ги почвам  Naughty За хапването - нямам проблем всичко си хапвам и  си готвя ,имам голям апетит - ще стана   261uu  Grinning
Little-Big Girl, дано да спре тази болка вече и да се оправиш по-бързо Praynig Hug
Лек и слънчев ден на всички  newsm51  love001

# 49
  • Мнения: 8
Добро утро и от мен!
 HugНе съм писала скоро.днес съм на преглед и нямам търпение да видя дали всичко е наред.Стускам си палци.Даа, цигарите са трудни за отказване, така си е .Но аз успях да го направя още преди тази бременност и се гордея със себе си.Не знам дали е редно да се пуши и по една -две на ден...Така казват,ама...Аз имам две по-големи сестри.Едната ги отказа веднага след като разбра, че е бременна и като роди и спря да кърми пак ги почна.А другата и при двете си бременности не можа да ги спре и така си палваше по една две на ден.Все пака не е края на света, ако пушиш по една две, ама моето мнение, че не трябва и толкова.Така мисля аз. newsm78

# 50
  • Мнения: 8
и аз спрях да пуша доста преди да разбера ,че съм бременна.Веднага след като решихме да бебеправим:)
Знам,че при страстните пушачки момента на рязко спиране на цигарите довежда до сериозен стрес за организма,затова е по-добре по- плавно и по малко.Аз не бях голям пушач и ми беше лесно (пушех по 1-2 на ден,след вечеря ) ,но знамч,е е тежко ,затова мами-пушачки стискам палци лесно да се преборите.  Simple Smile

# 51
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Little-Big Girl , неприятна ситуация.  Confused На ехограф гледаха ли те? Изследвания на урината правиха ли ти? Ако трябва иди другаде на лекар, не може вечно да ги търпиш тези болки. Дуфастона вече може да го спреш спокойно, не ти е нужен.

Сашимама, и вие големи приключения сте имали. Дано е здравичко вече детенцето.

# 52
  • Мнения: 8
Little-Big Girl , неприятна ситуация.  Confused На ехограф гледаха ли те? Изследвания на урината правиха ли ти? Ако трябва иди другаде на лекар, не може вечно да ги търпиш тези болки. Дуфастона вече може да го спреш спокойно, не ти е нужен.

Сашимама, и вие големи приключения сте имали. Дано е здравичко вече детенцето.

сори ,момичета вас ви проспуснах ,дано всичко е ок скоро и да има усмивки по лицата ви

# 53
  • Мнения: 309
Здравейте и от мен!!!Честито на всички мами, които вече знаят пола на бебчо и които имат хубави резултати от изследванията!!!
Относно цигарите, аз по принцип бях страстна пушачка, пушех по 15 цигари на ден, сега обаче ми става ужасно лошо от цигарите, не мога да ги понасям, мъжът ми пуши на балкона, и него не мога да понасям като ми мерише на цигари!Дано така да продължи, искам да се оттърва от тях!За месото, аз също не го ям в момента, особено пилешко, до скоро и кайма не можех да понасям, но напоследък започнах да прояждам това онова!И по-добре, защото ми писна от картофи, хляб, сирене и ябълки!Мисля, че вече взеха да отшумяват неразположенията!Момичета, да ви се похваля, аз днес си обух панталона за бременни, мъжът ми ми го подари като изненада за първата ни годишнина от сватбата- на 7.10., много беше мило, горкият се потил от притеснение цял час в магазина за бременни!Много е удобен, изобщо не личи, че е за бременни и е много хубав!!!Много съм горда и си пъча коремчето напред!!! newsm03
От все сърце желая на всички, които имат някакви притеснения, скоро всичко да се оправи и да бъдат спокойни!!!Искам да ви кажа, че човешкия организъм не е толкова кекав, и според мен бременната жена е много по-силна, защото природата я закриля повече заради бебчо!!!Бъдете щастливи и усмхнати, и вярвайте в доброто!!! Hug

# 54
  • София
  • Мнения: 5 079
ol4eto, а ти от какво вдигаш кръвното, открила ли си причината и само като си бременна ли вдигаш? Щом ти е толкова високо не пиеш ли хапчета? На мен ми изписа Dopegit 1/4, ако стане над 120 горната. Иначе сигурно знаеш да си сложиш краката в много гореща вода и компреси с вода и оцет на челото. Също помага и 1г. вит.С наведнъж.

И аз незнам от какво...  Rolling Eyes Като съм си правила изследвания всичко ми е излизало 6 - и сърце, и бъбреци... Не съм си обръщала по - сериозно внимание, защото явно това ми е нормално състояние и съм се чувствала добре. Лошо ми става, като го сваля... Но сега с бременност няма как да продължа да поддържам такива граници. Затова др. седмица с мойта лекарка имаме среща със специалист, който да ми обърне сериозно внимание, откъде произтича тази гадост и да ми предпише лечение.

Little-Big Girl, sashimama, ужасни перипетии сте имали, дано не се повтарят никога повече...  Praynig Първата да смени лекаря/мнението  Naughty, а на последната съчувствам от сърце и душа, че нали и мойто е на абсолютно същата възраст и не мога да си представя какво ти е било в болница, бременна...  ooooh! Да оздравява Сашко и ти много спокойно и леко да се радваш на сестричката.  Wink

Момичета, това  Sick не отминава при мен... Много ми е зле. не повръщам толкова, да не кажа, че почти хич, но много ми се гади. Вече се отчайвам, нямам сили за нищо, къщата е на кочина, на малкия не мога да обърна никакво внимание... Нямам търпение да се почувствам по - добре и да се юрна по магазините... Blush

Много мами ми се губят (например Мария newsm78), дано всичко е наред при тях. Praynig

# 55
  • Мнения: 481
Здравейте мамита!

ol4eto - и аз бях зле до към 14-та седмица, после почна едно подобряване. Търпение,още съвсем малко и всичко ще се оправи  Hug А Мария беше казала, че отива в Шумен и не знае колко време няма да има интернет. Много ми липсва  Heart Eyes

Момичета, които все още пушите - по-добре е да ги спирате тия отрови. То на вас може да ви понася организма, ама питате ли малкото бебе какво му е? Приложете малко повече воля, сигурно ще е трудно, но не и невъзможно...и успех Peace


Дея - пропуснах да кажа, че темичката ти отново е супер  Peace Heart Eyes
Хайде лек ден!

# 56
  • Мнения: 7 114
sashimama, добре сте се прибрали у дома с юначето ти. Да не ви се повтаря вече да изживявате същото.  Hug
Little-Big Girl, не си ли мислила за вариант да влезеш за 1 седмица в болница, където да ти направят необходимите изследвания и да те лекуват адекватно според резултатите?
Олче, ще мине - до седмица две. Аз си мислех, че вече съм останала само с безвкусните тенекиени усещания в пастта ми, но вчера едни ябълки свършиха чудеса.   Laughing Изригнах. По този повод вече някой е ли станал горд собственик на киселини? Не ми се яде сода или Талцит още от сега пък.  Crossing Arms
За цигарите - съвършено лесно ми е да раздавам акъл. Никога не съм пушила. Никога не ми се е пушило. И аз съм чувала това, че рязкото спиране на цигарите и другите "хобита" от сорта не са препоръчителни. Но никотинът има едно "хубаво" свойство - действа леко кръвосъсирващо. Това може да бъде пречка да се захранва плацентата. Можете да се сетите за това нещо, когато ви се припали пак.  Peace

Аз от сутринта съм със зверски световъртеж. Кръвното е малко ниско и по-скоро съм със събрани граници. 95/75. След обяд съм на преглед при д-р Димитрова. Предполагам, че след този преглед ще се уредя с някое и друго изследване, БХС-то даже не го броя.

# 57
  • Мнения: 123
Здравейте, момичета. Не съм писала тук май от както се регистирах, макар че често ви четях. В общи линии нямаше кой знае какво да споделя, а и не можех да се включа с нито един съвет- вие сте доста по запознати от мен по темата. Но днес бях на преглед и се оказа, че всъщност нося 2 бебета. Толкова съм щастлива, че не можех да се стърпя да не го споделя. С ваша помощ бях започнала да се ориентирам и за количка, и за кошарка и за какво ли не, а ето че ще трябва всичко да избирам на ново x2 Grinning. Исках да ви попитам дали някой има телефон, на който да се запиша за фетална морфология при д-р Марков (става въпрос за София), тъй като моята докторка ме изпрати при него, но на телефона, който ми даде не отговаря никой. Благодаря предваритено Hug

# 58
  • Мнения: 6
Здравейте отново! Бебо е добре ,през целия преглед риташе и мяташе ръчички Hugмного съм щастлива  Simple SmileПод секрет ми каза ,че може би е момиче,но не е още 100% сигурна и аз не посмях да кажа на таткото и баткото да не се настроят  newsm03но исках да го споделя с вас. Дано да е познала Praynig
Приятни почивни дни ви желая   bouquet до понеделник  Hug

# 59
  • Мнения: 7 114
 Kenga_, че то е и радост по 2.   bouquet
http://www.mc-markovs.com/ - това е сайта на МЦ, където работи д-р Марков. Но не съм сигурна, че има свободни часове в близкия 1 месец.  Peace
qnika, важното е, че всичко е наред. Ако момиченце е голямото ти желание, дано докторът да е познал пола.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт