"Една третина от пътя измина наш'та АПРИЛска дружина."

  • 12 884
  • 292
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 123
рони , благодаря за инфото. Най-накрая успях да се свържа и запазя час. Благодаря ти Hug

# 61
  • София
  • Мнения: 333
Kenga честито и от мен, представям си колко е вълнуващо да разбереш, че са 2.

За Марков рони ти е дала контакт. Звъни по-късно следобяд, тъй като само тогава преглежда и май само тогава вдига телефона и записва часове.
Аз като се обаждах ми бяха каза, че няма свободен час месец напред, но с малко настояване и женски чар се намери възможност и няколко дена по-късно ми се обадиха да отида, така че бъди една идея по-упорита.

Мами, днес ми е първи ден от 4 месец Simple Smile Много сме доволни - доколкото четох с това преминавам в най-приятната част от бебечакането и уж по-малко рискова от досегашното тримесечие.
Пожелавам на себе си и на всички вас много позитивни емоции през втората третина.

Може ли мамите с бременни дрешки да качат по някоя снимка да се ориентираме какво има на пазара?

# 62
  • Мнения: 309
Аз мога да споделя само къде съм виждала дрехи за бременни, снимка нямам, защото имам панталон за бременни от 2 дни, а и едва ли ще се вижда сполучливо материята и качеството на панталона!!!Много съм доволна, направо съм нов човек, горещо препоръчвам на всяка мама такова удобство!!!Моят панталон е от един магазин под колоните на графа, на два етажа е, на първия има бебешки дрешки, а на втория са дрехите за бременни!Има сравнително голям избор и според мен панталоните са много качествени, изглеждат чудесно, има спортни и официални, наистина официални!!!Много съм доволна!Продавачката каза, че над 60лв панталон не са имали досега, моят струваше 56лв, но имаше и по-евтини!В магазина са много любезни, има и други дрешки освен панталони!Дадоха ми визитка, ще ви я препиша, ако някой се интересува:
магазин "АСИТА", ул.Граф Игнатиев 3, тел. 986 22 57
получават често нови модели според сезона!!!
Има и един друг магазин, който знам, той се намира зад съдебната палата, на ъгъла с ул. Алабин, отвън не прилича на магазин за бременни, а по скоро за дамски облекла, има изложени якета, костюми по витрините, но вътре има и дрехи за бременни, които не са толкова хубави като в другия магазин, не са толкова елегантни и качествени, но са по-евтини - към 45лв са дънките с ластик!
Горе-долу това е, което знам!Дано да съм ви била полезна!!!

# 63
  • Мнения: 75
Кенга! Честито!!! това е прекрасно!!! Heart Eyes  bouquet Hug

Да кажа и аз за дрехите. Минала бременност посетих точно този хубав магазин на Графа и се сдобих с един много удобен гащеризон. С него изкарах цялата бременност. Но сега, като гледам снимките, мисля ,че добре направих, че подарих таз дреха на приятелка. Защото приличах на достя едър пингвин! hahaha
Сега си накупих клинове и красиви туники в обикновен магазин, една топла пола и дънки в магазин за бременни. Искам да съм модерна Grinning

# 64
  • София/Люлин
  • Мнения: 61
furf много ти благодаря за инфото. В сряда съм на преглед при моята гинеколожка и на другия ден на БХС. И на мен ми се струва, че вече усещам бебето, но не съм сигурна. Нямам търпение да го видя и дано всичко с изследванията мине добре. Дано и при всички бъдещи мами нещата са наред.
Привет и от мен!

В понеделник се записах на ЖК най-после - не ме претупаха - поне 20-тина минути продължи прегледа (и разпита). Ама ме смая тази докторка - първо смята, смята и ме изкара в 14-та седмица. Отиваме към видоезона и аз й казвам, че по моите изчисления (и по тези в интернет) съм в 11-та. Този път сестрата взе да смята и накрая вика - 9-10 седмица. Rolling Eyes Най-накрая по мерките на видеозона бебето излезе 10 седмици и 3 дни (долу-горе колкото си беше).  Crazy После я питам, дали е възможно в толкова ранна седмица да усещам бебето, защото от няколко дни съм 90% убедена, че именно това усещам, и тя ми казва - "Абсурд! По-рано от 18-20 седмица няма как да го усетиш!". На което й отговорих, че предния път съм го усетила в 16-та седмица, а мъжът ми - в 18-та. А тя - "Не е възможно, първескините усещат бебето чак в 20-та седмица!". Е, аз ли не знам какво съм усещала?! Thinking Още повече, за да го усети мъжът ми, значи и отвън се е мърдало ясно. Както и да е, иначе беше внимателна и ми пусна изследвания (взех си резултатите вчера за всичко с изключение на токсоплазмозата, която ще стане след 10 дни). Днес съм на преглед при моята докторка (на частно), ще видим дали всичко е наред. Praynig

За цитонамазка - каза, че ще ми я пусне в 20-та седмица.

1. Какво бельо носите ? Да ви кажа честно миналия път нямах проблем с прашките но сега направо се побърквам не мога да ги търпя и май ще се нало да сменям всичко
2. Ходите ли на кола маска (триъгълник)? Честно казано предния път не събрах смелост през цялата бременност да отида и сега не знам дали не е опасно малко или много.
3. Спането по корем. Имате ли информация дали не е лошо за бебето?

Съни, предния път и аз носих почти постоянно прашки, а сега не мога да ги търпя. Замислила съм се изцяло да си сменя бельото с безшевно. На кола-маска не ходя по принцип, ползвам епилатор, като сега преминах на самобръсначка (и предния път така). По корем не спя по принцип, така че на последния ти въпрос не мога да ти отговоря. Така или иначе след още месец най-много и няма да имаш физическа възможност да спиш по корем. Mr. Green

До сега съм качила 3 кг. На мен пък ми се струват много... особено като се сетя, че предния път в първите три месеца не качих нищо, а накрая завърших с 25 кг. отгоре Twisted Evil.

Eli-G,  Hug мерси за информацията!

# 65
  • Мнения: 10
Здравейте, мамчета!
Толкова се радвам на хубавите новини, а на всички които по някаква причина не се чувстват добре желая бързо възстановяване.
При мен всичко е наред, с изключение на простотиите които ми спретват всеки ден колежките в офиса. Вече не съм сигурна, че искам да съм на работа  до последно. Добре, че е моето момче да ме гушка и успокоява, че вече съм на ръба на нервна криза.Знам че трябва да мисля за бебчо и да не се нервирам, ама как ? Оххх, надявам се всичко да мине.
В събота сме решили да ходим на Витоша, а в неделя ще проверя горепосочените магазини за бремелинки.
много целувки и се пазете!
ДЕЯ, страхотна тема.....както винаги! Браво на теб !

# 66
  • София/Люлин
  • Мнения: 61
По въпроса за дрехите..моя термин е на 07.04 имам малко коремче, но все още мога да нося старите си дънки. Скоро обаче и аз ще имам нужда от нови дрехи. princessa raia радвам се, че си написала адреса на магазина, а бельо продават ли?
Кенга! Честито!!! това е прекрасно!!! Heart Eyes  bouquet Hug

Да кажа и аз за дрехите. Минала бременност посетих точно този хубав магазин на Графа и се сдобих с един много удобен гащеризон. С него изкарах цялата бременност. Но сега, като гледам снимките, мисля ,че добре направих, че подарих таз дреха на приятелка. Защото приличах на достя едър пингвин! hahaha
Сега си накупих клинове и красиви туники в обикновен магазин, една топла пола и дънки в магазин за бременни. Искам да съм модерна Grinning

# 67
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Кенга, честито! Ще си имам компания значи.  Laughing

Аз днес установих, че въобще не мога да издържам в дънките - стягат ми много на талията и това е. Имам един спортен кафяв панталон за бременни от предишната бременност, а днес се сдобих с една джинсова черна дълга пола на волани. Не е за бременни, но е с текстилна част в областта на талията и ми е много удобна. Видях я на една витрина както се разхождах и не се стърпях.  Laughing Ще взема да кача снимки. Някой може ли да ми даде паролата за албумчето на лични, моля.  Peace
Панталона съм го купувала от един магазин до колоните на Пиротска, струваше 45 лв миналата година по това време. Полата и тя е 45 лв.

Последна редакция: пт, 10 окт 2008, 17:11 от Жабче

# 68
  • Мнения: 7 122
Привет след прегледа. Човечето ни се развива като по учебник. Всичко е в норма. Направиха ми БХС изневиделица даже. Утразвуковите машинки много умни са станали. Не пролях капчица кръв. Grinning Нисък риск имам. Д-р Димитрова определено е моят човек в бяла престилка. Заради предишната катастрофа все пак ми препоръча в 16-та седмица и кръвния БХС да направя. След 6 седмици отново имам час за преглед при нея. ЖЗ.

Така се бях настроила аз след прегледа да намажа нещо бременно (баничката не я броя  Mr. Green), но са закрили щанда на бременните дрешки на "Рени" в булчинския магазин срещу театъра зад канала. Утре ще квичкам на милото да ме разхожда по магазините - той много обича, особено като си знае каква капризница си е взел Mr. Green.

# 69
  • Мнения: 2 090
Момичета,благодаря за съчувствието и разбирането Hug Hug Hug.Дребничкия определено е по-добре,днес започна отново с обичайните си пакости и бели(за първи път толкова ме радват поразиите му Laughing,а предните дни беше така умърлушен и вечно хленчещ и сърдит... Confused).Това че ''торнадото'' се завръща определено е добър признак Wink.

Kenga,честито за двойната радост Heart Eyes

рони,радвам се че при вас всичко е о.к,qnika и при вас също,дано е момиченце докрая бебчо Flutter

suny78,дано се поуспокои обстановката в офиса и скоро да се радваш на нормален работен ден,без нерви Peace.И приятно изкарване на уикенда с половинката Simple Smile.

ol4e,какво е това чудо при теб  Sick,незнам.Много гадно... Confused,дано вече да минава,крайно време е Praynig

Прегръщам ви силно и ви оставям вече,че отиваме на рожден ден на майка ми Party.Цял ден си мисля каква ли торта е купила. Mr. Green
Лека и спокойна вечер,милички Heart Eyes Hug

# 70
  • Мнения: 36
Кенга! Честито!!! това е прекрасно!!! Heart Eyes  bouquet Hug

Да кажа и аз за дрехите. Минала бременност посетих точно този хубав магазин на Графа и се сдобих с един много удобен гащеризон. С него изкарах цялата бременност. Но сега, като гледам снимките, мисля ,че добре направих, че подарих таз дреха на приятелка. Защото приличах на достя едър пингвин! hahaha
Сега си накупих клинове и красиви туники в обикновен магазин, една топла пола и дънки в магазин за бременни. Искам да съм модерна Grinning
Здравейте, всички! За дрехите и аз мисля да наблегна на клинове и туники, стои добре и е модерно. Не мога да понасям никакви дънки ooooh!. Днес си купих дънкен сукман, моделът е доста подходящ за бременна, с ниска талия е и връвки отпред. Стои страхотно Grinning!
 Иначе вече съм добре  Praynig. Благодаря на всички за загрижеността и съветите Hug!
Днес доста повървях, почти цял ден меря улиците, преди малко се прибрах вече с болки в подутите крака. Но това е нормално, при такова ходене щяха да се подуят и да не бях бременна, нали newsm78?

# 71
  • Мнения: 6 365
Цитат
Направиха ми БХС изневиделица даже. Утразвуковите машинки много умни са станали.

Това не е биохимичен скрининг, щото няма биохимия в него. Все пак качественият ехограф може да ти каже доста за риска от Даун.

Аз направих това изследване в клиника Малинов, Гоце Делчев 46. Излезе ми 30 лева, после ранен кръвен тест в Майчин дом- 15 лева. Може би най-евтиния вариант за София, а и д-р Сигридов с ехографа е сладък. Риск: 1:26 000.

Записа ми видео, което качих на моя Eee PC и вместо да обявявам, че съм бременна, направо ще показвам на родителското тяло филмчето.

Радвам се, че гаденето намалява при всички.

Относно месото- от три месеца ми се яде телешко с гарнитура пиле. Гади ми се от чушки, а за зеленчуци нямам ентусиазъм.

За корема- не само че нямам, ами е плосък и с плочки. Като мина запекът от първия-втория месец, даже се сви. Ама аз правя лицеви опори, а те прибират много коремната стена, а и е въпрос на стойка.

Само малко модифицирам опорите с по-разкрачени крака, че ме придърпва отстрани ниско около правите коремни мускули.

Имаше тема за придърпването- разтягат се лигаменти. Гадно, но не е страшно.

Спането по корем още не е проблем- ще е гадно, като не мога, защото така обичам да спя. Засега е безопасно, щото матката е много ниско.

Към 16 седмица ще му ударя една фетална морфология, да видим да не е пораснала втора глава, а и да видим пола. Мисля си да запазя ексклузивност на тая информация, а роднините да правят залагания.

Пуснах една темичка за грипната ваксина, ама няма отговори. Нека да питам и тук: Ще правите ли? Как е извън България? Тук срещам доста суеверия по отношение на ваксините.

# 72
  • Мнения: 3 211
Mamacita Bandida, аз съм твърдо против всякакви ваксини, ако можех и на детето си нямаше да слагам, но са задължително.
Никога пък няма доброволно да си причиня противогрипна ваксина. Според мен зорлем да се разболееш не е добър вариант на превенция, освен това грипните щамове всяка година мутират, тези, които СЗО е определила за най-масови за миналата година, въобще не са същите тази година, т.е. и да не си сложиш противопгрипна ваксина няма как да се разболееш от тях, защото са мутирали.
Това е мое мнение и никого не ангажирам с него.

Днес ходих да ми взимат кръв и урина за изследване. Всеки път имам проблем с намирането на вените, но тази сутрин беше трагедия. Повече от половин час се мъчи сестрата, накрая ми взе само от пръстта и се отказа, каза да отида пак към обяд. Направо ми разказа играта. На обяд, обаче, беше там явно по-опитна и много млада нейна колежка, която ми намери вена от раз. Даже мъжът ми вика: следващия път като ходиш, ако я няма нея, въобще не влизай Simple Smile
Сега така ме болят и двете ръце от толкова бодене Twisted Evil

# 73
  • Мнения: 172
Здравейте момичета   Simple Smile
Специални поздрави  и благодарности на Дея за чудесната тема!   bouquet
Радвам се за всички майчета, чиито изследвания са показали добри резултати.
Да се включа по въпроса за дрехите за бременни- честно казано не съм открила нещо, което да ми харесва. Моделите изглеждат малко старомодни и ... не ме радват. Ще се опитам да премина през останалите месеци с анцузи и ... може би някое друго клинче в комрлект с туника  Thinking
Имам запитване към всички вас- когато казахте на родителите си, че ще стават баба и дядо каква беше реакцията- имаше ли бурна невъздържана радост или ... се получи неловък момент на мълчание и незададени въпроси? newsm78 Приятно изненадани ли бяхте от реакцията им или по- скоро разочаровани? Знам, че въпросът не е точно за бременността, но е свързан и ще се радвам ако някой ми отговори.
 Лека вечер ви желая на всички! Много да се пазите, че грипав месец е около нас и ... да нагалите коремчетата си!  Heart Eyes

ПП Двата календара с едни и същи данни ми дават различни оставащи дни  Joy  Въпросът явно стои ... или .... или според желанието на младия господин   hahaha baby_neutral

# 74
  • Мнения: 36
Ами и на мен много ми се засилиха киселините от няколко дни. И най-лошото е че, колкото и сода бикарбонат или Стопацид да пия, те пак си седят. Как е при вас, от какво минават? Направо не знам как ще я карам, ако е така до раждането...Като изключим това и болките ниско в корема, други неразположения нямам  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт