"Една третина от пътя измина наш'та АПРИЛска дружина."

  • 12 908
  • 292
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 64
poem, родителите ми се зарадваха много, защото искаха още внуци.Много ме зарадва реакцията им, но не съм и очаквала друга Peace.
very nice, за ваксините съм на същото мнение Peace.
Аз също си пуснах изследвания и всичко е добре.Изключение прави кръвното ми, че е много ниско Confused.
за дрехите- имам панталони с ластици, които са ми доста удобни Peace.
Иначе синковеца е добре и много ме радва напоследък.Много ми е умничък, но това определено го е наследил от баща си.Дано другото не е глуповато, като майка си Embarassed.

# 76
  • Мнения: 6 365
Тези, които са твърдо против ваксините- ама наистина ли против всички ваксини?

Явно никога не сте чували какво е Iron Lung и защо вече не ги използваме за дечица с полиомиелит.

Аз пък съм твърдо ЗА ваксинациите- едно от великите човешки открития, което ми е спестило преживяването на баба ми да си загуби детската приятелка от обикновена детска болест.

За противогрипната- глупаво е да мислиш, че тя те разболява. Просто няма цял вирус, който да се разиграе из клетките ти. Да, има реакция на имунната система, но това не е болест.

Относно щамовете- те са от тази година, от южното полукълбо (оттам екзотични имена като Соломонови острови). Лекарите следят кои там са най-активните щамове и си правят извод, че те ще са горе-долу такива и в зимния сезон в северното полукълбо. Е, понякога излиза някой нов. То е като залагане на конни надбягвания- знаеш кой кон е най-бързият, но някой те изненадва и излиза от опашката.

В модерното общество може да минеш и без ваксиниране на децата си, щото има стаден имунитет. Но като падне под 70 процента, почват болести- както се случи във Великобритания последните години след антиваксиниращата мания на някои будни родители. Доста дечица не пораснаха заради "опасните" и "неестествени" ваксини. Антиваксиниращите трябва да бъдат глобявани и да гледат снимки на деца, прекарали полиомиелит.

# 77
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 997
Добро утро!
Аз никога не съм се ваксинирала против грип така че няма какво да го мисля и в сегашната ситуация. По принцип рядко настивам, дано ми се размине през бременността.

Реакцията на родителите - страх, страх, страх.  Confused Ама то няма как иначе в нашата ситуация...

Вчера по собствено усмотрение си пуснах обикновена и стерилна урина, а другата седмица ще пусна микробиология. На ЖК съм чак на 03.11, така че ако чакам на тях ще взема да пропусна нещо.

Киселини и аз имам, при мен си вървяха комплект с гаденето и повръщането. Сега намаля гаденето, но киселините си останаха. Особено вечер е много неприятно, снощи успях да си върна и вечерята заради тях.  Sick Помагат ми ядки и кока кола, понякога прясно мляко. Талцид още не ми се дъвче с неговия тебеширен вкус.

Ето дрешките:
Панталон за бременни, току-що изваден от забвение: http://media.snimka.bg/0987/008228675-big.jpg   http://media.snimka.bg/0987/008228676-big.jpg
Полата, която купих вчера: http://media.snimka.bg/0987/008228679-big.jpg  http://media.snimka.bg/0987/008228678-big.jpg
Като споменахте туники, се сетих че имам една с връвчици под гърдите, но е много тъничка, може би ако я комбинирам с боди с дълъг ръкав ще мога да я нося още малко. И един блузон дебел имам за студените месеци, само нещо като клин да му измисля. Дали има такива за бременни или и обикновените ще събират тумбаците?  newsm78

Последна редакция: сб, 11 окт 2008, 15:37 от Жабче

# 78
  • Мнения: 2 090
Добро утро!

За ваксините и аз съм като Жабче Peace.Жабче,дрешките са много сладки Heart Eyes,в полата се влюбих.

poem,родителите ми и първият път,и вторият бяха изненадани...и безкрайно щастливи.Много се зарадваха и развълнуваха,че (пак) ще имат внуче Hug.Докато при свекърва ми реакцията(поне за мен) беше доста разочароваща-първият път само смотолевиха:"Ами честито,да сте живи и здрави..."(това с хладен тон и без грам вълнение Rolling Eyes),и като допълнение:"То ние подозирахме,ти нали спря да пиеш  Shocked ).Вторият път знаех че отново реакцията ще е същата и не съм се надявала да ги разчувстваме с новината.Права бях ooooh!.

За дрехите за бременни-имам два панталона с ластик,които са ми много удобни и само тях нося последните дни...дънките нещо много некомфортни ми станаха(в кръста),като седна особено Blush..Като ми остане време мисля да се впусна малко в бременен шопинг Crazy.Взех си засега само две блузки,които са много подходящи за панталоните с ластици(и за шкембенцето отдолу Heart Eyes).Имам една хубава пола отпреди,може по-късно да пусна снимки+на коремчето(че то нещо много хвръкна последните дни Party).Сега изчезвам,че имам работа.

Хубав и слънчев ден на всички Hug

# 79
  • Мнения: 343
Ей, докато се усетя и вече сте на 4-та страничка.
Знам, че някои от вас имат същия проблем като мен - събуждам се почти винаги в 3-3.30ч и веднага до WC по малка.След това не мога да заспя почти 2 часа. Само тази сутрин заспах едва в 6ч сутринта. То не бе въртене, даже в 4ч гледах "Часът на мама" Sad.
Месо също не мога да хапна, нещо безвкусно ми се струва.
Аз по принцип имам ниско кръвно, но сега по време на бременността ми се нормализира.
Засега не ми се налага да сменям дрехи, тъй като още ми стават.
И аз съм против ваксините.
Кожата ми също се лющи, но гледам да се мажа.
И още нещо: ям като съдрана кисели краставички и портокали.

# 80
  • Мнения: 7 130
Реакцията на родителите - страх, страх, страх.  Confused Ама то няма как иначе в нашата ситуация...
И при нас така стоят нещата. Т.е. засега сме казали само на моите родители, защото един ден ги юрнах да ми донесат най-киселите ябълки от двора, че бяха ходили на гости на село. Като дойдоха у нас, получиха обяснение защо те ни ги носят, а не ние да отидем да си ги вземем. Не че бяха питали де.  На свекърите още не сме им казали. Сигурна съм, че те предполагат обаче. През лятото им избягахме на пожар, защото се опитваха да ми излекуват разстройството с ракия и сол и още не знам какви чудни медицински творения  Laughing.  
sashimama, погледни от веселата страна на реакцията на свекърите ти - едва ли си предполагала, че си сърфоч (попийваща си в превод) Hug Живи и здрави да сте само.
За ваксините - както всичко останало и те не са със 100% гаранция. Аз съм от наборите, когато е правена ваксина против заушка. Заушката ме пипна, а заедно с нея и менингит. Според лекарите, менингитът се беше получил като усложнение от заушката. Така че, ваксината за мен не е панацея за здраве. За противогрипната ваксина - родителите ми онзи ден си направиха. Пета поредна година се ваксинират, основно заради майка ми, която приема страшно много лекарства по необходимост.  

Жабче, панталона не мога да повярвам, че е находка от бременния магазин под колоните. Много е готин.  Ако нямах съображения, че не желая разни познати (познавам собствениците на магазина от години) да узнават за бременността ми, бих се замъкнала да разгледам какво имат в момента.

# 81
  • Мнения: 4 362
За казването-при мен ситуацията е доста деликатна,тоест моите родители гледат брат ми,защото след време според тях той ще ги гледа и нямам контакт,но научих какво е казала като е разбрала ,че съм бременна,но не искам да го напиша,за да не ви занимавам,мен достатъчно ме нарани.

За дрехите-ами май все още ми стават,ще мисля по натам,но няма да си взема за бременни сякаш  Rolling Eyes

Моето ниско кръвно продължава, Tired повръщането също от време на време  Tired

# 82
  • Мнения: 8
Здравейте мами!
Вчера не успях да се отчета.Прегледа мина много добре, бебчо ни направи няколко пируета, то не беше обръщане, въртене, дори пръста си смучеше Hug.Развива се за сега точно по учебник дето се казва, отговаря си точно на възрастта.Нямам търпение да мине месец.
По въпроса за дрехите, не бих казала, че във Варна няма откъде да се пазарува, Poem newsm78.Има един магазин"Рени".
Тъй като мен вече старите дънки ме стягат си купих от там мн хубав, модерен /и по модел и по цвят/ панталон .И мисля, че  има избор.От м-н Runners пък си взех мн хубави долнища на анцуг.
За казването на едните и другите родители...И от двете страни радостта е голяма и неуписуема.Аз не съм очаквала и други де.
Айде чао за сега, че трябва да готвя ЛЕЩАаааа.

# 83
  • Враца
  • Мнения: 2 369

Минала бременност посетих точно този хубав магазин на Графа и се сдобих с един много удобен гащеризон. С него изкарах цялата бременност. Но сега, като гледам снимките, мисля ,че добре направих, че подарих таз дреха на приятелка. Защото приличах на достя едър пингвин! hahaha
Мамочка, много ми харесва колко точно си казала това за пингвина hahaha
още много, много преди да мисля за бебе, бях решила за себе си никога да не си купувам тази дреха, когато съм бременна. колкото да е удобна...
да не се обидят мами, които носят гащеризони. разбира се, че всеки има избор, но сега има толкова хубави и модерни дрешки....
жабче, много сладки дрешки си взела, изглеждат и удобни, а това, от собствен опит вече знам, е най-важното. аз засега нямам бременни дрешки, но понеже всичките ми панталони и дънки много ми стягат, и си взех по-големи номера...
мили бъдещи мами, мисля че дотук не е засегнат въпроса в тази темичка /освен ако не съм пропуснала нещо  Mr. Green/, но имам предложение всяка да каже колко е наддала досега. време ни е  Blush
аз съм наддала цели 4 кг, до края на 12 седмица. и честно казано се чудя откъде са се взели, при положение, че допреди 2-3 дни повръщах почти всичко... впрочем от съвсем скоро не повръщам, дано да се задържа така.

Последна редакция: сб, 11 окт 2008, 17:30 от petjoff

# 84
  • Мнения: 12
Аз вече съм към края на 16 седмица и съм качила 1 кг. засега, като в началото и аз доста повръщах.  Надявам се до края да не кача повече от 12-13 кг дано успея със задачата, която съм си поставила Wink

# 85
  • Мнения: 2 090
sashimama, погледни от веселата страна на реакцията на свекърите ти - едва ли си предполагала, че си сърфоч (попийваща си в превод) Hug Живи и здрави да сте само.
Joy Joy Joy

petjoff,аз дотук съм +2 кг preggo(13 седмица).

# 86
  • Мнения: 7 130
ДеяHug Hug Hug Лошо е, че все още има хора, живеещи векове назад във времето. Такива хора един ден при нужда биват гледани от дъщерите си в крайна сметка.

Килограми не съм качила все още никакви. Всъщност едни форми са се пренасочили от едни депа отзад и са се преместили на друго място - отпред. Картинката с дрехите в резултат на това е смехотворна. От няколко дни няма да ви казвам като какъв потурник съм се хванала, че се разхождам. Гащник и половина. За да не ми стягат панталоните на тумбака, ги смъкван по-надолу, а отзад потурите няма на какво да се задържат. По случая ходя с ръце в задните джобове, но влача крачоли въпреки това. Та днес поправих за известно време (дано да е за повече от месец) положението. Взех един панталон за бременни. Изборът е размер S и всякаква номерация над XXL. Поне панталонченцето държи топло. И с известна скромност даже мога да отбележа, че имам приличен вид с него. Та е те така - изфуках се. Картинка нямам. Тези от сайта на Дева не са качили зимните дрехи, за да онагледя. Ще трябва да ми повярвате, че съм прекрасна.  Mr. Green 
Вече имам и мазило против стрии на Мамма Дона. Остава сега да не ме мързи и да го ползвам съвестно. 

# 87
  • Мнения: 14
За казването,моите родители особенно майка ми мн се зарадва чак пусна и сълзи.Сега вече само и марсианците дето не знят че съм бремнна Laughing,когото срещтне на всеки казва.За свекървата не знам,защото им каза приятелят ми и на мен каза,че не са проявили кой знае какви възторзи,но...майната му.Важното е ние да сме добре и здрави Heart Eyes
Иначе аз тези дни качих първото си килце,понеже нямам все още апетит и хапвам колкото ми се яде и каквото ми се яде.Даже бях свалила в началото 2 кила и се притеснявах,викам хората ядът като за свтовно имат си апетит,а аз нищо.Надявам се вече да започне да ми се прияжда Sad

Момичета искам да ви питам нещо.Вчера вече ми направиха картон взеха ми мерки и там подобните работи,назначими изследвания и така.Лекарят ме пита дали все още получавам болки и колко често,та аз му казах,че си имам почти всеки ден поне по 2 ме приболява.Съшо му казах че ще пътувам за една семица няма да ме има/в страната ще пътувам де/и той каза така.Нош па-то максимум да гопия още седмица и да го спирам,защото вече го пия доста дълго.Изписа ми Магнерот 3x2 около седмица и после 10 дни 3X1.Каза да започна да го пия един ден преди да тръгна на път и по време на пътя също да си го взимам.купших го аз прочетох за него че не е опсно за бременни,но пише че предпазвал от аборти и намалявал болките.Малко се притеснявам да не ми стане нещо Praynigзащо ми го изписа,имали защо да се тревожа Rolling EyesА някой от вас да пие същото newsm78?
Да не ви казавм колко са големи хапчетат,поне за мен де цели джанти.Както не мога да ги гълтам Sick че и по две на веднъж че и 3 пъти ужас ама ще пия щом е за доброто на мъничето слушам и изпълнявам Naughty

# 88
  • Мнения: 172
За килограмите - кантара показва , че не съм качила, но вчера моята половинка се изцепи , че съм качила 8-9 кг до сега и сигурно вече нямала съм да качвам  #Crazy Първо приех думите на шега, ама той си и вярваше  newsm78 Пулих се, пулих се ... накрая изпаднах в истеричен смях. А това, че кантара показва, че не съм качила ми е мн странно - чувствам се подута от всякъде- сякаш кожата ми е тясна, не знам вие дали усещате така телата си. А корема ми...ако не знаех в кой месец съм щях да съм убедена, че съвсем скоро ще раждам  Thinking Не хапвам чак толкова, често  Sick, а корема ми ще се пръсне- дуе се та ще се скъса  ooooh!
За родителите- моите ме шокираха с безразличие- едно пресилено честито и ... бърза смяна на темата с ... новата печка  Thinking До скоро ми беше много ... не точно обидно, по- скоро болно, но все пак не са длъжни да се радват за мен, те си знаят. Просто ми стана любопитно, дали само при мен е така или винаги първите внуци се приемат неохотно...Няма значение, ние да сме живи и здрави, за да си се радваме на детето  Heart Eyes
Ох, днес бях принудена от обстоятлствата да обуя едни дънки...беше болезнено, но аз съм мъжко момиче и си изтърпях до край, но когато се прибрах не бях прекрабила прага и дънките бяха хвърлени в ... коридора до вратата  Blush
Ще се купува нещо по официално за тумбака, ама какво да бъде  newsm78
В магазин Рени ходих преди около месец и нищо не ми грабна окото- материите ми се сториха едни дървени...пак ще наобиколя да видя за нещо новичко.
Лека вечер момичета и да се пазите   bouquet

# 89
  • Лудогорието
  • Мнения: 107
Ето, че и аз се престраших да се включа във форума за априлските бебета. Моят термин е на 20 април. В началото на 14 седмица съм и съм качила около 4 кг. Счетоводител съм и по цял ден съм седнала и каквото хапна ми се лепи. От това обаче изобщо не ми пука-важното е да се роди живо и здраво. Вчера бях на лекар и всичко беше наред. Активни движения и добра сърдечно дейност. Имах лека контракция на матката така че съм на но-шпа 3Х1. Имам вече две неуспешни бременности и това сега е ново за мен. Тази седмица предупредих шефката. Е успех на всички  Hug и лека нощ!

Общи условия

Активация на акаунт