Жени попадали ли сте в ситуация да издържате мъжете си????

  • 6 708
  • 109
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 130
Не съм семейна но,имам мнение по въпроса и то е че,това е възможна единствено ако намерим начин да го забременя и да се напъне да роди след 9м.!
Но,пък ако го измислим ,ще го глезя много,честно! Peace
Значи недай си боже ако мъжът ти остане без работа биеш му шута и толкоЗ newsm78  И то що щото не можел да ражда .Ей, големи героини сме жените ,понеже Господ ни е дал дарба да износим децата си.
С такъв егоизъм по -добре не се омъжвай.
Не знам защо ама като чета за мъже дето жените ги издържат и ми се обръща стомаха. Егати- и това ми били мъже!

Я посочи моля ,къде видя някой съфорумка да издържа мъжът си newsm78

Няма да посочвам съфорумка, но срещнах подобни постове - "мъжът ми не дава пари за семейството, той е мн чувстителен на тази тема, сама се грижа за децата" или един от предните постове, за някаква бременна, дето си издържала мъжът!

# 61
  • Мнения: 4 965
...
О, има доста мнения от сорта - Юкаква съм героиня, изкарвам повече от мъжът ми" или "той не дава пари, мн е чувствителен на тази тема, сама си издържам децата"

Всъщност, ти си единствената в темата, която пише, че сама си издържа детето - в очакване на мъж, който да издържа нея... Tired

# 62
  • Мнения: 130
...
О, има доста мнения от сорта - Юкаква съм героиня, изкарвам повече от мъжът ми" или "той не дава пари, мн е чувствителен на тази тема, сама си издържам децата"

Всъщност, ти си единствената в темата, която пише, че сама си издържа детето - в очакване на мъж, който да издържа нея... Tired
Ми мн ясно, че ще ме издържа! Ако и той иска да имаме деца ще му се наложи!
И да сама си го идържам, не съм си го ибрала сама това положение. И за да не си кривя душата ще кажа, че от както се разделих със съпруга си стана доста загрижен и помага финансово- ама "след дъжд- качулка"!

# 63
  • Мнения: 4 841
Но понеже мъжете станаха все по- лигави се налага и жените да работим за да се поддържа стандарта в семейството, а и така жената се чувста по- независима.  Аз пък да ти имам твоите ценности- ама мерси не ги искам!

 Разсмя ме рано сутринта  Joy Joy Joy
Животът е пъстър, мили дами, а мъжете - различни! И ако някой попада само на един и същи тип мъже (дали "лигави" или друг вид - няма значение) означава само и единствено, че такива ТЪРСИ (съзнателно или не).

# 64
  • Мнения: 139
Не знам защо ама като чета за мъже дето жените ги издържат и ми се обръща стомаха. Егати- и това ми били мъже!

Ако пък мъжът случайно заболее или се инвалидизира - шут и през вратата!
Нали бяхме равни нещо, нали нямаше "мъжка" и "женска" работа, всеки трябваше да върши всичко, щом е за доброто на семейството? Пък сега изведнъж - жените могат да харчат парите на мъжете и да живеят на техен гръб, а мъжете - не?
Да ви имам ценностите и двойните стандарти, честно  ku-ku
Не става въпрос ако се разболее и т.н/ а когато умишлено си клати краката или се прави на разсеян- еее аман от недоразбрали!
И никога няма да сме равни- когато един мъж роди дете тогава ще сме равни! И не- не може мъжът да живее на гърбът на жената-  и в друга тема го писах- Бог е казал- мъжът да изкарва прехраната, а жената да ражда и да се грижи за семейството. Но понеже мъжете станаха все по- лигави се налага и жените да работим за да се поддържа стандарта в семейството, а и така жената се чувста по- независима.  Аз пък да ти имам твоите ценности- ама мерси не ги искам! Аз ако можех да си позволя бих си стояла вкъщи и да си гледам децата (имам само едно, но мн искам още). НО за съжаление се оказа, че мъжът с когото бях не можеше да си позволи лукса да ме издържа и за това съм принудена да работя и да издържам себе си и детето. И докато не намеря мъж на когото мога да разчитам, не мога да си позволя  лукса да имам още деца. Работя по задължение, а не че така ми харесва. За това се води, че жените сме материалистки- или поне част от тях- тези които искат да имат деца и мъж, който да се грижи за материалните блага. Аз сама като жена не мога да си позволя да издържам повече от едно детете  пък на всичко отгоре и мъжът - струва ми се нахално, а пък това, че той когато  да си издържа семейството  означава, че  живея на негов гръб ми звучи адски странно!
Интересно ако моята роля е да съм майка, домакиня вскъщи и да изкарвам и прехраната, тогава каква е ролята на мъжът ми???

 smile3501 smile3501 smile3501
Да, има много вярно в това, което е написано по-горе. Много нещо ги разглезихме тези мъже. И криво разбрахме равноправието. Аз за себе си не искам да съм жената-мъж. Винаги съм работила и честно казано ми харесва и ми доставя удоволствие. Но искам и да мога да се наслаждавам на майчинство без финансови притеснения. Т.е - искам да чувствам сигурността, че мога да преподредя приоритетите си.

# 65
  • Мнения: 958
Ей ужас, тука малко работили мъжете, в съседната тема, хем да работят, хем да ни мият чиниите.
И който не го прави, не става.

Не знам как живеят хората така. Нали е семейство. Какво е това семейство, дето жената ще лежи по цял ден, защото видите е родила, преди н-години, а мъжа ще се къса от работа. И ако не дай си боже остане за два месеца безработен...край.
Не ме разбирайте погрешно, аз също мисля че мъжът трябва да работи, най-малкото заради неговото самочувствие. Ама колко мъже в днешно време изкарват милиони. Айде да си кажем истината, повечето хора се скъсват от работа за никакви пари. Особено в малките градове. И са несигурни, дали утре ще са на работа или не. И ако до този човек има едно мрънкащо създание, ревящо непрекъснато, че не е достатъчно задоволена, този човек, никога няма да се развие. Просто защото няма подкрепа.
Работата на жената не е само да ражда деца,  тя е човека който крепи семейството, и не да комплексира и без това достатъчно комплексирания в днешно време мъж, ами да му помага да върви нагоре.
Какво лошо има в това, че авторката изкарва повече пари днес, ами утре мъжът и може да изкарва 10 пъти повече от нея. От нея зависи, за съжаление мъжете имат нужда от подкрепа, от повдигане на самочувствието. Иначе се сриват по-бързо от нас.

# 66
  • Мнения: 130
И аз работя! Не съм седнала да си пия кафето и да си гледам сериалите! Когато съм вкъщи даже имам повече работа отколкото кагато съм на работа. Харесва микогато дойде време за заплата и си взема паричките- чувствам се самосстоятелна и силна, но ми се иска понякога да съм слаба и да има до мене един силен мъж, който да ме глези, искам да имам още две дечица (общо три) и да си ги гледам и да им се радвам без да се притеснявам, че няма да има пари. Но както пише по- горе- светът е шарен, но категорично отричам да съм търсила лигав мъж. Просто късмет. Сигурна съм, че има страхотни и истински мъже- пример за това е баща ми, мн се гордея с него защото никога не си е позволявал да стои без работа.
Но явно нещо погрешно ме разбраха някои!
И май изместихме темата! И да обобщя- не бих издържала мъж, освен ако нещо не се е разболял или съм сигурна, че има желание да си намери работа, но обстоятелствата са кофти и естествено това не продължава дълго време!

# 67
  • Мнения: 4 841
Ей ужас, тука малко работили мъжете, в съседната тема, хем да работят, хем да ни мият чиниите.
И който не го прави, не става.

Не знам как живеят хората така. Нали е семейство. Какво е това семейство, дето жената ще лежи по цял ден, защото видите е родила, преди н-години, а мъжа ще се къса от работа. И ако не дай си боже остане за два месеца безработен...край.
Не ме разбирайте погрешно, аз също мисля че мъжът трябва да работи, най-малкото заради неговото самочувствие. Ама колко мъже в днешно време изкарват милиони. Айде да си кажем истината, повечето хора се скъсват от работа за никакви пари. Особено в малките градове. И са несигурни, дали утре ще са на работа или не. И ако до този човек има едно мрънкащо създание, ревящо непрекъснато, че не е достатъчно задоволена, този човек, никога няма да се развие. Просто защото няма подкрепа.
Работата на жената не е само да ражда деца,  тя е човека който крепи семейството, и не да комплексира и без това достатъчно комплексирания в днешно време мъж, ами да му помага да върви нагоре.
Какво лошо има в това, че авторката изкарва повече пари днес, ами утре мъжът и може да изкарва 10 пъти повече от нея. От нея зависи, за съжаление мъжете имат нужда от подкрепа, от повдигане на самочувствието. Иначе се сриват по-бързо от нас.


Дааа, за съжаление все по-малко жени си дават сметка, че мъжете са такива, каквито си ги направим. Както казва старата мъдрост - мъжът е главата на семейството, но жената е вратът - накъдето се завърти, натам... Времената са еднакво трудни и за двата пола, но "с рогата напред", с непрекъсната борба за надмощие и надцакване кой е по-по-най нищо не се получава. Две теми напълно "убиват" тази - "Бихте ли работили каквото и да е" в този подфорум, и "Харчите ли парите на мъжете си" в Клюкарника... Затова говорех за лицемерие и двойни стандарти. Затова и казах, че всеки намира това, което търси.

# 68
  • София
  • Мнения: 15 468
Не съм прочела всички мнения, за което се извинявам. Направи ми впечатление ето това:
Цитат
сега проблема от 2 месеца е без работа/ходи по интервюта,но там където го одобрят, му предлагат мижава заплата
и се учудих една мижава заплата не е ли повече от никаква?

# 69
  • Мнения: 139


Дааа, за съжаление все по-малко жени си дават сметка, че мъжете са такива, каквито си ги направим. Както казва старата мъдрост - мъжът е главата на семейството, но жената е вратът - накъдето се завърти, натам... Времената са еднакво трудни и за двата пола, но "с рогата напред", с непрекъсната борба за надмощие и надцакване кой е по-по-най нищо не се получава. Две теми напълно "убиват" тази - "Бихте ли работили каквото и да е" в този подфорум, и "Харчите ли парите на мъжете си" в Клюкарника... Затова говорех за лицемерие и двойни стандарти. Затова и казах, че всеки намира това, което търси.

Никакво лицемерие и двойни стандарти. И в другата тема съм на същото мнение. Аз лично съм работила и много нискоквалифицирана и съответно ниско платена работа, когато се е налагало. И пак бих го направила, ако се наложи. Никой не знае какво го чака утре. Не бих оправдавала мързела си и нежеланието си за работа с криво разбрана гордост. Не мога да оправдавам и мъжът до мен, ако го мързи да работи. Ако трябва ще работи хамалин, общ работник, чистач, но няма да го търпя легнал на дивана. Себе си също.

# 70
  • Мнения: 130
Ей ужас, тука малко работили мъжете, в съседната тема, хем да работят, хем да ни мият чиниите.
И който не го прави, не става.

Не знам как живеят хората така. Нали е семейство. Какво е това семейство, дето жената ще лежи по цял ден, защото видите е родила, преди н-години, а мъжа ще се къса от работа. И ако не дай си боже остане за два месеца безработен...край.
Не ме разбирайте погрешно, аз също мисля че мъжът трябва да работи, най-малкото заради неговото самочувствие. Ама колко мъже в днешно време изкарват милиони. Айде да си кажем истината, повечето хора се скъсват от работа за никакви пари. Особено в малките градове. И са несигурни, дали утре ще са на работа или не. И ако до този човек има едно мрънкащо създание, ревящо непрекъснато, че не е достатъчно задоволена, този човек, никога няма да се развие. Просто защото няма подкрепа.
Работата на жената не е само да ражда деца,  тя е човека който крепи семейството, и не да комплексира и без това достатъчно комплексирания в днешно време мъж, ами да му помага да върви нагоре.
Какво лошо има в това, че авторката изкарва повече пари днес, ами утре мъжът и може да изкарва 10 пъти повече от нея. От нея зависи, за съжаление мъжете имат нужда от подкрепа, от повдигане на самочувствието. Иначе се сриват по-бързо от нас.

Не става въпрос да си лежа по цял ден, и мн ясно, че ще мие чини, като и двамата работим, след работа трябва примерно аз да сготвя, той какво ще прави ще лежи ли??? И не мисля, че трябва да го уча на нещо- това е работа на майка му, аз ще уча моето си дете, а ако той не се е научил какво трябва да прави в семейсството да си се връща при мама да си го донаучи! И какво ще му повдигам аз самочувствието- той да не е малоумен! Щял да се срине- и после ми обяснявайте как не са лигави!

# 71
  • Мнения: 958
За целта има миялна машина, точно за да може малкото време когато сте заедно, не да миете чинии, а да си обръщате внимание, един на друг и на децата  Peace
Дали са лигави или не, ги правим ние. А дали имат самочувствие, да зависи от нас.
Ако мъжа ти се прибира вечер и непрекъснато натяква, че нищо не е като хората.  Ами ти как ще се чувстваш. Ще имаш ли самочувствие? Същото е и с мъжете. Нормално е след цял ден работа, да иска някой да му каже мила дума, или ако след години къртовски труд остане без работа, не да скочиш срещу него, а да му кажеш, да ще намериш, не се притеснявай, ще се справим за няколко месеца и т.н. Не е въпроса да го търпиш години безработен защото го мързи, а да проявиш разбиране в критичен за семейството момент.
Навремето баща ми остана без работа, хващаше се на много места, каква ли не работа, и все така се случваше че или не му плащат или по-малко от колкото се е спазарил, през това време аз бях студентка, редовно, нямаше как да работя, пробвах се нощна ама не стана две дини под една мишница, а майка ми непрекъснато мърмореше, че нейната заплата не стига, просто не беше свикнала да дава пари, винаги мъжът се беше грижил за всичко. Както и да е, след няколко месеца нещата се наредиха много добре, но още помня колко подтиснат беше баща ми и как аз го успокоявах, а не майка ми. На мен това ми повлия, и затова никога не бих го допуснала в моето семейство. Подкрепата в такъв момент и поведението в тежки ситуации, показва какъв е човека до теб Peace

# 72
  • Мнения: 130
ооо май не четете! по- нагоре съм писала за случаите  вкоито си търси работа, неми изкривявайте думите!

# 73
Предния пост беше с доза шега!Но,истината е ,че природата е разпределила функциите между 2та пола,много преди нас!Износването и раждането не е шега работа,за отглеждането даже няма да отварям дума,освен пари трябва и някой да те научи на първите думички,да ти държи ръчичката докато се научиш да оцветяваш в контур ,а после и да пишеш,да се грижи за твойте интереси и проблеми дори и когото ти самия не ги осъзнаваш,с 2думи МАМА!А ТАТКОТО,природата го е направила по-устойчив,физически издръжлив,често прагматичен,с цел да подсигури  част от отглеждането на поколението,прехраната и финансовия просперитет!
Това е според мен! Peace

Последна редакция: пт, 10 окт 2008, 11:45 от anineshich

# 74
Няма вариант плащат му малко. Разбирам, винаги се случва някой да го уволнят, да бъде съкратен, фирмата да фалира и т.н. и т.н. Разбирам известно време жената да носи парите вкъщи. Ама ти да отказваш работа, защото малко ти се било плащало, ай сиктир. Ако ще 300 лева да са, кой ти ги дава, все е нещо и за нещо ще послужи. То пък някои все едно чакат да им се даде начална заплата от 5000 лева. Ами хвани се временно на работа с ниска заплата, колкото някакви пари да се носят вкъщи (сега едно е примерно 1000, друго е 1300, нали?), пък успоредно да се търси друга, по-високо платена работа...

Общи условия

Активация на акаунт