Жени попадали ли сте в ситуация да издържате мъжете си????

  • 6 702
  • 109
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 620
Предния пост беше с доза шега!Но,истината е ,че природата е разпределила функциите между 2та пола,много преди нас!Износването и раждането не е шега работа,за отглеждането даже няма да отварям дума,освен пари трябва и някой да те научи на първите думички,да ти държи ръчичката докато се научиш да оцветяваш в контур ,а после и да пишеш,да се грижи за твойте интереси и проблеми дори и когото ти самия не ги осъзнаваш,с 2думи МАМА!А ТАТКОТО,природата го е направила по-устойчив,физически издръжлив,често прагматичен,с цел да подсигури  част от отглеждането на поколението,прехраната и финансовия просперитет!
Това е според мен! Peace
Ами при нас мама и тати са едно -родители.И като такива И ДВАМАТА  отглеждат и възпитават детето.И ДВАМАТА са част от добрите и лошите моменти на детето .
Не знам природата какви роли е разпределила ,но игнорирането на бащата от развитието на детето хич не ми се нрави.
Колкото до износването и раждане не го смятам за мъчение или нещо, за което трябва да бъда възнаградена.

 

# 76
  • Мнения: 130
    ходи по интервюта,но там където го одобрят, му предлагат мижава заплата и така се въртим в един кръг/-
Като стана въпрос за заплатата- И аз започнах с мижава заплата- преди 3г, но нямах друг избор- очаквах бебе и си правех сметките. Сега когато се върнах отново след майчинството съм с двойно по- голяма заплата. Никой неможе да очаква, че ще започне с шефската заплата нали. Мисля, че това е извинение и може да си намери нещо временно колкото да не стоите без пари и през това време да си търси нещо друго! От както съм завършила училище не съм стояла без работа, следвах и работех а докато следвах бях и бременна и след това и с дете. Така, че на мен не ми минават подобни извинения. Щом аз като жена съм се справила какво му пречи на един мъж да се справи!

# 77
  • Мнения: 130
Предния пост беше с доза шега!Но,истината е ,че природата е разпределила функциите между 2та пола,много преди нас!Износването и раждането не е шега работа,за отглеждането даже няма да отварям дума,освен пари трябва и някой да те научи на първите думички,да ти държи ръчичката докато се научиш да оцветяваш в контур ,а после и да пишеш,да се грижи за твойте интереси и проблеми дори и когото ти самия не ги осъзнаваш,с 2думи МАМА!А ТАТКОТО,природата го е направила по-устойчив,физически издръжлив,често прагматичен,с цел да подсигури  част от отглеждането на поколението,прехраната и финансовия просперитет!
Това е според мен! Peace
Ами при нас мама и тати са едно -родители.И като такива И ДВАМАТА  отглеждат и възпитават детето.И ДВАМАТА са част от добрите и лошите моменти на детето .
Не знам природата какви роли е разпределила ,но игнорирането на бащата от развитието на детето хич не ми се нрави.
Колкото до износването и раждане не го смятам за мъчение или нещо, за което трябва да бъда възнаградена.

 
Никой не е казал, че трябва да се игнорира! И никой не е казал, че жените трябва да се възнаграждават за това, че са родили- то бебето е достатъчна награда! Май всеки си чете и си го възприема както си иска! А и още нещо- всяка раждаща жена е с един крак в гроба! Така, че не може да сравняваме раждането с работата!

Последна редакция: пт, 10 окт 2008, 13:19 от Мария Н.

# 78
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Не съм изпадала в такава ситуация. Но и да изпадна, не бих негодувала и мрънкала. В живота обратите са много и никой не знае какво ще се случи на следващия ден. Двамата души, от които се състои семейството, са равноправни. Което означава, че имат еднакви права, но и еднакви задължения. Щом единият в даден момент не е в състояние да внася средства в семейния бюджет, другият трябва да го подкрепи както може. Това за мен не означава "издържане", а просто адаптиране към временните обстоятелства, които са наложили промяната. Както една жена трябва да разчита на мъжа си, така и един мъж трябва да може да разчита на жена си. Не знам защо е всеобщо прието, че непременно мъжът трябва да издържа семейството финансово и ако някой път остане без работа или я загуби по някакви причини, трябва да му се натяква, че е неспособен, некадърен, не е мъж и т.н. А що се отнася за мързела, има и много жени, които от мързел не искат да работят, но тях никой не ги обвинява, че са в тежест на семейството и са некадърни.

# 79
  • Мнения: 130
Не знам защо е всеобщо прието, че непременно мъжът трябва да издържа семейството финансово
Еми ако искаш да имаш деца ще трябва да той да издържа семейството! А ако не е способен преди да имате деца не мисля, че ще е по- способен след идването на децата. Но тогава вече жената е пред свършех факт и ако мъжът не издържа семейството жената се нагърбва и с тази задача! За това е всеобщоприето!
А на авторката мъжът от три години е с по- ниски доходи от нейните а от два месеца не може да си намери работа заради високите си изисквания! Ако е искл жена му дасе чувства добре е щчл да се хване нещо временно са да не лежи на неин гръб! Ама ходи обяснявай- заболяхаме пръстите едно и също да пиша а някои си рупат ли рупат!

# 80
  • Мнения: 4 841
Ама ходи обяснявай- заболяхаме пръстите едно и също да пиша а някои си рупат ли рупат!

 Joy Толкова ли е трудно да разбереш, че има хора с мнение, различно от твоето? Всички разбрахме вече как се справяш и сама. Е, не си само ти, успокой се. Медал ли да ти дадем, що ли? Като са те заболели пръстите - пощади ги, че наистина става смешно вече...

# 81
  • Мнения: 6 620
Мария Н. що не оставиш пръстите ти да си починат малко ,тъй и тъй схванахме мисълта ти и не беше кой знай колко трудно. newsm78

# 82
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ама ходи обяснявай- заболяхаме пръстите едно и също да пиша а някои си рупат ли рупат!

Ами продължавам "да си рупам ли, рупам". Защото не съм длъжна да приема твоето мнение и защото жените като искаме да сме равни с мъжете, ще трябва да свикнем и с това понякога да ги "издържаме". Два пъти съм била в майчинство, което не ми е пречело да си вземам надомна работа.

# 83
  • Мнения: 958
Въртим, сучем и все се стига до това, как ако жената иска дете, трябва да си седи в къщи а мъжът и да носи пари.
Първо авторката няма дете, даже не е женена. Второ, колко държави в света имат майчинство колкото нашето.
Защо жената да не работи, ако е на зор, ще работи. За детето се грижат двама, най-обичам някоя майка в градинката, да ми се перчи колко добра майка е, защото си седи при детето, а след малко да ми заеква, че нямала пари за обувки на детенцето си, защото мъжът и взимал малка заплата. Ами саката ли е? Или е по лесно да си седиш в къщи, от колкото да работиш и да гледаш дете, и за всичко да е виновен мъжът ти. Много ни е криворазбрана "цивилизацията".
Колкото до това мъжът да работи за 300 лв, докато търси нещо по-добро, аз лично бих била против.
Защото се подценяваш като специалист, няма нищо по-постоянно от временното и защото много трудно се търси читава работа, като не можеш да излезеш да отидеш на интервю.
В такава ситуация, аз предпочитам няколко месеца да издържам мъжът си, от колкото да го бутам да работи за без пари.

# 84
Мария,подкрепям позицията ти с две ръце! Peace

# 85
  • Мнения: 130
Еми за медал съм, какво да се прави! Давайте ако ще давате!
Не, просто давам елементарен пример със себе си, за да не съм голословна! И още нещо завещано от дядо ми (лека му пръст)-
"Който иска намира начин, който не иска търси поправдания"
Не искам да променям ничие мнение, то е ясно, че сме различни хора с  различни мнения, но аз мързелът не го оправдавам, сори!
И все пак само мъдрият си променя мнението! Може пък аз да си го променя.....не, не мисля, защото съм била на вашето мнение преди и да ви кажа мн полза нямах- освен празните надежди! Но всеки си знае!

# 86
  • Мнения: 6 620
Мария Н. на кое наше мнение си била преди?

# 87
  • Мнения: 130
Мария Н. на кое наше мнение си била преди?
Явно ти е трудничко все пак да схванеш!

# 88
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996

Интересно ако моята роля е да съм майка, домакиня вскъщи и да изкарвам и прехраната, тогава каква е ролята на мъжът ми???


Задавам си този въпрос всеки ден. След безбройните пресмятания кога и колко плащания имам и кога ще имам приходи. След като съм прехвърлила и обмисла десетки идеи за начини, по които да имам повече приходи.

Докато единствената грижа на моя мъж е дали ще му останат пари да си купи някоя нова глезотийка за новия му джип или за увлечението му по лова.

Зная, че ако аз се разболея, той със сигурност няма да остане до мен, да ме издържа и да се грижи за мен.

Ако някой ме попита, какво правя още с него, ще кажа че и аз не зная. Може би защото е биологичният баща на децата ми.

Наистина е грозно жената да бъде консуматорка и щом изцеди мъжа докрай, да го захвърли и да си намери друг.
Но смятам, че в едно нормално семейство, мъжът трябва да се грижи за финансовото благополучие, а не да разчита на жена си за това.

Последна редакция: пт, 10 окт 2008, 17:19 от luda

# 89
  • Мнения: 6 620
Мария Н. на кое наше мнение си била преди?
Явно ти е трудничко все пак да схванеш!
Не мила, просто се чудя какво си схванала  newsm78


Интересно ако моята роля е да съм майка, домакиня вскъщи и да изкарвам и прехраната, тогава каква е ролята на мъжът ми???


Зная, че ако аз се разболея, той със сигурност няма да остане до мен, да ме издържа и да се грижи за мен.


Ако си написала това сериозно , е ужасно .Виж поне илюзии да имаше щеше да е друго.

Общи условия

Активация на акаунт