Хората в будна кома!?

  • 16 773
  • 123
  •   1
Отговори
# 90
# 91
  • Мнения: 835
.Надявам се един ден да има сила,която да ги накаже.Това не са хора...пари,пари,пари,пари....ами вози се в опел,рено,не в мерцедес или бмв като няма пари.БОЖЕ<БОЖЕ ,как няма кой да ги спре!
Сутринта гледах и репоратажа за момичето,което починало в Пирогов (мисля че) ,имало киста и от нищо станала трагедията.И се обажда някакъв Идиот(шеф на болница или нещо подобно) и започва да ръси глупости,няма ли кой да поеме отговорност,поне веднъж smile3511


Да правосъдие няма и естествено, че няма от какво да ги е страх!

То затова от време на време чуваме по новините за пребити лекари!!!Ако човек не се "саморазправи" и да си потърси собствено правосъдие-няма на какво друго да се надява. Аз съм за това - око за око-зъб за зъб!!!

# 92
  • София
  • Мнения: 226
           По този въпрос за съжаление има какво да кажа. Аз преживях нещастието да ми случи състоянието кома в семейството. Е, такъв кошмар няма ви казвам - това е все едно тухла да ти падне на главата както безгрижно си се разхождаш по улица с цветни лехи. Но не ми се навлиза в подробности - важното е, че благодарение на Бог всичко е зад гърба ни. Всъщност след такова нещо няма финиш линия, но имахме късмета да минем доста по-леко от случаите, които напоследък нашумяха. Вече 2 години след преживяването психиката ми не се е успокоила, макар че аз съм оптимист човек и след това ни се случиха много хубави неща.
           Та по същество - как се лекува кома в БГ. След лежане около месец в болница, ако не си за операция хич и не ти обръщат внимание после буквално те изритват и ти казват гледайте си го вкъщи. В прав текст. Ама как да го гледаш, какво да правиш, каква помощ да търсиш - оправяй се сам. Добре че сестрите в болницата даваха телефони на други подобни семейства и така се научаваш стъпка по стъпка какво се прави.
           Сега като гледам тези хора не мога да сдържа сълзите си и как близките им намират сили да се справят, макар че и аз съм се справяла - просто непосилно ми се струва. И се чудя как в Израел например може да постигат резултати, а тук кучета те яли. Скъпо било - не е толкова скъпо, просто трябва адекватна и пълноценна рехабилитация, естествено аз за леките случаи мога да кажа. Бог да ни е на помощ.

# 93
  • Мнения: 2 577
Знам, че ще прозвучи много грубо това, което ще напиша, но трябваше ли Максим Стависки/ защото е известен/ да направи тази катастрофа, да стане така с Мануела Горсова, че да разберем в какъв кошмар живеят други хора с подобна на нейната съдба #Cussing out

И трябва ли Мануела да я наричаме "късметлийка" за това, че все пак я е осакатил известен човек, че сега да има поне шанса да се лекува адекватно...


Ами другите?

# 94
  • Мнения: 110
Не мога да спра да мисля за Елвира, 2 год и 8 мес в кома е най9големия кошмар който мога да си представя, а как се държи семейството й не знам, дано господ им дава сили да продължат да се борят защото затова се иска психика не всеки ще издържи, аз просто не знам какво повече да кажа дано настина се случат чудеса.

# 95
  • Мнения: 15 265

Спасяват се по единично.
Дори да се събуди човека пак няма къде да отиде. Никоя болница или рехабилитационен център не искат такива болни. Възстановяването е бавно и продължително.
Ако сте гледали филма - доцентката беше събирателен образ на цялата система в момента. Какво толкова леталния изход също е изход.
Да не дава Господ на никой такова нещо и да бъде милостив към потърпевшите.

# 96
  • Мнения: 2 961
Снощи гледах "Събуди се" по Бтв и толкова съм плакала ... И от мъка и от яд.
Пълно безхаберие, пълно ...
Дано се направи нещо за тези хора, защото някои от тях имат шанс.

# 97
  • Мнения: 1 572
много гадно беше и аз го гледах , а някой знае ли какво става с мъжа на Елвира , той нещо изчезна от хоризонта или аз се бъркам

# 98
  • Мнения: 110
много гадно беше и аз го гледах , а някой знае ли какво става с мъжа на Елвира , той нещо изчезна от хоризонта или аз се бъркам

и аз това се чудех, нищо не се казва за него

# 99
  • Мнения: 413
много гадно беше и аз го гледах , а някой знае ли какво става с мъжа на Елвира , той нещо изчезна от хоризонта или аз се бъркам

и аз това се чудех, нищо не се казва за него
Следя случая на Елвира от самото начало, информирам се от нета, тв....
никога не съм чувала нещо за мъжа и, но това не е и най важното, просто на някой хора не им издържа психиката в такава ситуация, нормално.  А е възможно да си  е при нея, просто да стои инкогнито. Моля се, това момиче да се оправи, никой не заслужава такава съдба.

# 100
  • Мнения: 22
АКО ИСКАТЕ ДА ДАРИТЕ СРЕДСТВА ЗА ХОРАТА В БУДНА КОМА ОТ ФИЛМА НА БИ ТИ ВИ, МОЖЕТЕ ДА ГО НАПРАВИТЕ СЪС SMS С ТЕКСТ DMS BUDNI НА ЕДИНЕН ДАРИТЕЛСКИ НОМЕР 17 777 ( ЗА АБОНАТИ НА GLOBUL, VIVATEL И M-ТEL). РАЗХОДВАНЕТО НА СРЕДСТВАТА СЕ КОНТРОЛИРА ОТ СТОЛИЧНАТА ОБЩИНА.

# 101
  • Мнения: 22
МОЛЯ ЗА ВНИМАНИЕ!
На 6 декември 2008г. от 18 часа в зала България, София ще се състои благотворителен концерт “Да събудим хората в будна кома”
Концертът се организира от Столичната община, дирекция Социални дейности, Международна музикална програма Клуб на пеещите дипломати и Co" и община Враца.
Концертът е с медийната подкрепа на bTV.
Участници: „Клубът на пеещите дипломати и Co”, Врачанската Филхармония, изпълнители от България, Украйна, Молдова, Русия, Грузия, Великобритания и ЮАР.
Под почетния патронаж на Бойко Борисов, кмет на Столична община, Албена Атанасова, зам.-кмет на Столична община, Н.Пр.Мартин Клепетко, посланик на Р Чехия, Н.Пр.Михеил Уклеба, посланик на Р Грузия

Събраните средства ще подпомогнат:
Елвира Бохос Керемян, 28г., гр. Варна
Николай Иванов Банков, 7г., с. Граф Игнатиево
Кристиян Каменов Иванов, 17г., гр. Радомир
Ивайло Енчев Стефанов, 24 год., гр. Велико Търново
Михаела Петрова Нацева – 26 год., гр. София

Кампанията включва и набиране на средства чрез банкова сметка и номер за SMS дарения.
Сметките и номерът са отворени до края на 2008г.

За SMS дарения изпратете SMS с текст dms budni на единен дарителски номер 17 777 ( за абонати на GLOBUL, Vivatel и M-Тel)

Банкова сметка:
ДСД при СО
IBAN BG 16SOMB91303126292900
BIG SOMBBGSF
Общинска банка АД
Бул. Кн. М. Луиза № 8
Основание за плащане:
1. Да събудим хората в будна кома
2. За будна кома

# 102
  • Мнения: 109
Половин час седя и не намирам думи, с които да изразя какво чувствам. Мислите ми само се срелкат, а очите ми се пълнят.
Какво хубаво дете.
Ще помогана. Трябва да помогна.
Как ли спят някои хора в тая държава?

# 103
  • Мнения: 144
Ето го и линка на смс кампанията ( http://www.dmsbg.com/projects_details_actual.php?id=79&start=0 ).

# 104
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт