златна гривна-за или против

  • 26 815
  • 170
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 4 841
Е добре де,защо трябва да е опит за изхвърляне.Аз като нося злато..тва кво значи,че се изхвърлям ли??

Ти сигурно и прашки носиш, и се обезкосмяваш, може да имаш и татуировка... Ама тук говорим за деца все пак, при това - в почти бебешка възраст (до 2 години) - децата са ДЕЦА, а не малки възрастни; не всичко, което е приемливо за големите, е приложимо (и полезно) за децата  Peace

# 121
  • София
  • Мнения: 3 064
Твърдо против съм всякакви златни и сребърни бижута на малки деца. Кичозно, опасно, нелепо даже. Виж, шарените герданчета, специално за деца са друго нещо. http://www.krokitoys.com/room_bg.html Тук например има чудесни!

# 122
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Две от нещата , които за мен са проява на крайно лош вкус е да видя :
1. Дете със златно украшение .
2. Малко момиченце с лакирани нокти  ooooh! Това второто ме отвращава истински .




Благодаря ти, че си отговорила вместо мен.

# 123
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Тва кичене със злато на малки деца не мога да го разбера.
Аз поначало не харесвам златото. Но при малки деца пък ми е ябсурдно. ooooh!

# 124
  • Мнения: 540
Не бих кичила със злато невръстните си деца. Освен ако не им търся проблеми, пък и за какво им е злато- да си го показват по площадките ли....
тъпо
Peace

# 125
  • София
  • Мнения: 38 824
Аз пък моята дъщеря я лакирам редовно. Но все пак тя е почти на 4 и знае как да си поиска.
Пак ще кажа - ако има обици, те трябва да са златни - просто няма друг начин, ако се носят постоянно. А те се носят, за да не зарастне ухото.

Но дете на няма две годинки със златна гривна е съвсем друга история!
Обикновено такова бижу се купува да се носи за постоянно. Е, не мога да си представя да рови в пясъка със златната гривна. И след това да се сбие за лопатка с някое друго дете и гривната да изхвърчи набързо.

# 126
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
И дъщеря ми от време на време ме кара да я лакирам, но твърдо отказвам  Naughty

# 127
  • Мнения: 46 577
Всеки си преценява за собственото дете  Grinning
Аз съм на прнципа, че разрешавам всичко, позволено за големите, което не е трайно (пиърсинг да кажем) и не е свърано с консумиране (алкохол, кафе и т.н.), т.е. всичко, което може да се изтрие и свали, лак - мажа/трия, мацотене - мажа/трия, не намирам основателна причина да отказвам Peace

# 128
  • Мнения: 929
Всеки си преценява за собственото дете  Grinning
Аз съм на прнципа, че разрешавам всичко, позволено за големите, което не е трайно (пиърсинг да кажем) и не е свърано с консумиране (алкохол, кафе и т.н.), т.е. всичко, което може да се изтрие и свали, лак - мажа/трия, мацотене - мажа/трия, не намирам основателна причина да отказвам Peace
Съгласна съм с теб. И моята щерка редовно тайно се лакира сама(само да види че съм се обърнала грабва лака и докато аз я забележа тя вече е лакирала няколко нокътя), обаче за киченето - със злато особено съм против. Иначе има обеци но са сребърни.

# 129
  • Мнения: 12 679
А не сте ли малко крайни. И аз не харесвам бижута на малки деца, хеле бебета.  Ама който иска , да си ги носи. В арабския свят е много нормално. Мразя жълто злато - за мен е кич и ужас. Но това е мое мнение. Не ми харесват и бебета с обици.

# 130
  • Мнения: 447
Не изчетох цялата тема, но съм твърдо против. Детето е малко и не може да се пази само, тъй че няма нужда и аз допълнително да създавам предпоставки за нараняване. На мен, както съм си бая голяма, често ми се случва да се одраскам с гривна или да я закача някъде без да усетя. Последния път си бях прежулила ръката бая сериозно. Има време като пораснат да носят каквото си искат и колкото искат. Дотогава на детската ръка гривна на ластик. Мека и безопасна. А относно въпроса как да откажеш аз си казах в прав текст на свекървата, че няма да сложа гривна на детето, като й казах какви са ми опасенията. Последва малко цупене, ама после си призна, че съм права.

# 131
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
и чак до сега ли чака?
слагай ланци, гривни , пръстени , прашки, къса пола ...
да не забравиш да го гримираш и да му лакираш ноктите!
иначе какво момиче ще е ... ха ма ха

# 132
  • Мнения: 781
В нашата градина също е забранено да се носи злато. А по темата, аз не бих купила на децата си злато за тази възраст, обаче на кръщенето на големия ми син / беше на 3 години/ му подариха 3-4 тънички синджирчета с кръстчета и плочки, които явно никой никога няма да носи и ще си останат само спомен, защото са осветени и сърце не ми дава да ги заменям за друго. Той си се кичи от време на време в къщи, но до там Laughing

# 133
  • софия
  • Мнения: 636
и чак до сега ли чака?
слагай ланци, гривни , пръстени , прашки, къса пола ...
да не забравиш да го гримираш и да му лакираш ноктите!
иначе какво момиче ще е ... ха ма ха
добре, че си ти да ми дадеш съвет, щото иначе какво ще правя......направо незнам.

# 134
  • софия
  • Мнения: 636
Още веднъж благодаря на всички за отговорите.   bouquetРешихме въпроса-майка ми сама прецени, че това е неподходящ подарък и купи гумена къща за игра на внучката си. Елена я видя предварително и сега по цял ден стои в нея. Гривните-оставяме за тийнвъзраст и по-сетне.
А за лакираните нокти-тя сама иска, пази си лака, стои докато изсъхне и най-вече не си смуче палеца. Така и за двете ни е удобно. Тя получава каквото иска, а аз съм спокойна, че не си смуче палеца и не си гризе ноктите. Това кой какво позволява е личен избор все пак.

Общи условия

Активация на акаунт