Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 278
Фийлче, много си наблюдателна  Laughing Явно Тинити 16 е родила преди 20-ина дни. Махам я от списъка с чакащите бебчета, а когато се обади и даде данни за малката, ще я запишем при родилите  Wink

# 271
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
Госпожице,и аз така съм чувала,че когато е коластра,беби може да папка и на 30мин.1 час,защото не засищала.Може би наистина е това ,а не че нямаш кърма....Иначе незнам кога слиза кърмата.... newsm78 Мамчетата да кажат.Дано по-скоро беби се упокои и не прибягвате до АМ.  bouquet

Нашия преглед мина,кръвно леко високо,но нищо претиснително.Урина -чиста,бебето е ок и му чух сърчицето с доплерче и това е.Другата седмица пак,ако не съм родила.Голям преглед,а? Whistling

# 272
  • Мнения: 10
Хайде да се запиша и аз,за да не ме мислите.След тежката и кошмарна нощ,която прекарах,поне да бях родила ама..........
Мислех,че са ме хванали по-сериозните контракции и т.н,а то се оказа,че съм залепила ОНЯ гаден вирус -повръщане и разтройство.Беше кошмар цяла нощ не съм спала,сутринта изпратих таткото и детето на ясла опитах да хапна и пак на нова сметка.Отказах се от киселото мляко  Sick,легнах та досега съм наняла Crazy.Как може се питам тоя път нито един вирус да не ме подмина ужас направо.

Да им е живо и здраво името на всички именници  bouquet

Аз това си мислех цяла нощ докато будувах-неискам да е на 13 ,после пък неискам да е на 14,че ще ми е съвестно ако се роди днес,Е то кога да излезе това дете hahahaНакрая реших да излиза когато иска (само да излиза),а името при положение,че сме го избрали мнооооооого отдавна,няма как да го сменя.Както и МАНАНАКА го е казала  те и Светците се овъртолиха вече с тия стар и нов стил Peace
Хайде после пак ще ви навестя отивам да се опна малко,че ми едно отпуснато още

# 273
  • Bulgaria
  • Мнения: 42
Здравейте и от нас, все още сме 2 в 1!ШИВАНИЧЕСТИТО ДЕТЕНЦЕ!ДА РАСТЕ ЗДРАВ И ВИНАГИ УСМИХНАТ! БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ НА ТЕБ! И ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ!   bouquet
Аз да се запиша да не ме мислите че съм родила, не че някой се е за притеснил де, но от 2 дена не сам ви писала, само чета. В четвъртък съм на ЖК дано да ни е последната вече. Абе момичета да ви питам имате ли леки болки в яйчниците.Аз имам вече 4та вечер и се чудя дали е от това дето се е смъкнала надолу и ги притиска. Не знам, но само вечер. И такъв апетит ме е подгонил това в 9 месец е голям глад  Laughing Вечерям в 8 примерно и в 11 пак съм гладна. Ужасс  Crazy  И аз мисля че ако днес се роди моята принцеса, няма да я кръстим Петка или нещо от този сорт. Ние отдавна сме намислили име и ще е то. Но го пазим в тайна, много ни разпитват и тормозят за името. Не знам други дали са така?! Днес е хубаво времето да видим колко бебчета ще имаме днес.Ай де от мен чао и весел ден! Laughing

# 274
  • Мнения: 40
И аз да се запиша в отбора за трудното хранене Sad . Бебо пищи че е гладен, слагам го на гърдата, сукне 5 мин и вече е заспал. И се започва една борба, щипане, мачкане, докато леко се разбуди та да се сети да лапне малко и другата гърда. Уж като се стисна леко много лесно тече кърма ( бяло е , незнам дали още е коластра), ама така се кърмим по 1 час. И след 30 мин пак търси кво да лапне.  Пробвах вчера да се изцедя - около 20 мл. На всичкото отгоре тоя прословут режим за хранене през 3 часа отиде по дяволите още докато бяхме в болницата. Просто е кошмар.  ooooh!

# 275
  • София
  • Мнения: 1 534
Тони, браво за усилията с кърменето. продължавай все така, първите 20 дена са си много трудни. Мисля, че правиш всичко както трябва, само трябва да мине време.
И всички казват, че това по колко се изцежда не е показателно-бебетата си взимат повече от това, което се изцежда.

И ние няма да се Петкосваме ако събитието е днес. Сонята се роди на Лазаров ден, но не е Лазаринка Mr. Green Това което знам, че се прави в такъв случай е, че ако бебето си дойде с името, но не се кръсти на този светец се ходи в църква и се пали свещичка на иконата на този светец, за да не се сърди и да закриля бебето.

Деним, аз съм същата с ядененто EmbarassedВсе набивам нещо.
А и аз имам такива болки и то предимно вечер. Обяснявам си го с натрупаната умора през деня и че бебето се смъква.

# 276
  • Мнения: 217
Да кажа на мамите, които се притесняват, че няма режим и че бебето суче по малко и заспива... Просто бебетата за момента са по-малки и по-лесно се уморяват... Давайте през 30 минути, ако трябва и през 15. Ще дойде момент, когато няма да е така - сега е важно да си поддържате кърмата. И не мислете, че бебо се е нахранил ако е сукал 5 минути  Naughty

За изцеждането пак... не е гаранция колко вие сте изцедили. Не всеки може да цеди толкова, колкото изяжда бебето... Най-добрата стимулация е бебето на гърдата... Иначе, млякото малко по-малко намалява. Знам, че ви плаши неизвестността, но бъдете спокойни, уверени, ако ще и кърменето да се превърне в основно занимание.

Да, възможно е да няма кърма, но има шанс да се възобнови нормалната лактация...

И никакви диети! Достатъчно е, че не се наспивате...

На мен айрян също много добре ми действаше, както и плодово мляко...

Въпреки неувереността ми в началото, че ще се справя и кризите в по-късни месеци, кърмих Денис до 2 години почти! В болницата нямах нищичко, но детето си настояваше и сучеше денонощно през час... Елате да видите после...

# 277
  • Бургас
  • Мнения: 723
Момичета и аз като се цедя едва 20-25мл.изцеждам,ама малката май наистина си взима колкото и е нужно,защото не реве и пълни по 3-4 памперса с ако.
В петък ще ни мерят и тогава ще разбера колко е качила Никол и дали е достатъчно.

Тони продължавай да мъчиш мишлето да суче.
Дори на половин час-не се предавай ще слезе кърма и ще се успокои малкият грахончо.

# 278
  • Мнения: 217
И още нещо.... благодаря за хубавите думи за Денис  Hug Ще му предам колко каки го харесват   Heart Eyes Wink

# 279
  • Мнения: 80
  Тони,привет мила!Мислех да ти отговоря,но Фийл ти е отговорила много точно.Хич не се притеснявай,че иска начесто,ама те мъничетата в началото имат по-малко сила за сучене.Макар че при мойта ламя това не важи,тя на 6-тия час засука коластрата и оттогава се кърмим успешно на 3,а понякога и на 2 часа.Цедя по доста от гърдите,ама и аз незнам колко точно изяжда,ще видим на консултацията.
 Милички в никакъв случай не допускайте да ви спохожда чуство за вина,в никакъв случай не сте лоши майки Naughty!Смело и вярвайте в себе си и се ръководете единствено и само от бебчетата и техните желания Hug!

# 280
  • Мнения: 42
И още нещо.... благодаря за хубавите думи за Денис  Hug Ще му предам колко каки го харесват   Heart Eyes Wink
Лели, лелиииии Фиил! hahaha Joy

# 281
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Да кажа и аз за кърменето - дори и да не дадете на детето да суче, а да изцедите всичко от гърдите си това изобщо не означава, че точно толкова е изсукало детето, защото докато суче то стимулира пройзвеждането на кърма, нещо което липсва при изцеждането /тогава просто извличате това, което се е образувало и чака да бъде извадено/. Единствения начин да се разбере колко точно е изсукало е теглене преди сукане и теглене след сукане, но на всяко хранене, защото в различните часове то може да изсуче различно количество.

Това, което е останало след сукането в гърдите също не е никакъв показател за това колко суче детето. Единственото му предимство е, че пълни запасите с кърма за първия повод за празнуване или излизане на мама без бебе. Laughing
Плюс това - гладно бебе не спи и не пълни памперса. Заспиването и унасянето на детето от глад се получава едва когато е тръгнало да предава богу дух, но дотогава реве преди да се е наяло и след като уж си е хапнало, затова не позволявайте да ви плашат, че кърмата ви не стига или бебето не наддава достатъчно. Някои от педиатрите само хвърлят смут в оркестъра - от недохранено е ще го умориш- до ауу с какво си го хранила - много му даваш, максимума бил кило за един месец, а вие сте ги минали. Давай му по-малко, прекъсвай го като суче  Shocked

Вслушвайте се в тялото си и в бебчето - вие най-добре си знаете, дори и в момента да не го осъзнавате, а най-важното за образуването на кърма е СПОКОЙСТВИЕТО. От стрес и притеснения кърмата спира, така че хвърляйте всички в джаза и следвайте вътрешното си чувство, така че вие и децата ви да сте спокойни.

# 282
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
Момичета, намесвам се с малко страничен въпрос, но се надявам да можете да ми разясните. Днес са ми превели първия болничен (този за 45-те дни) и ето какво пише:

Период на обезщетение - 04.09.2008-19.10.2008   
Месец на плащане - 9
Година на плащане - 2008
Брой дни/ часове - 18
Среднодн. овезщет. - 10,4762
Изчислено обезщет. - 188,57
Изплатено обезщет. - 188,57   
Дата на ведом. - 14-10-2008   

Притеснява ме това Брой дни/ часове - 18 Това означава, че ми смятат 18 работни дни ли? Това си е много малко  newsm78 Да допълня, че ме осигуряват на минимална.
                        

# 283
  • Мнения: 718
Леле, няколко дни не бях влизала тук, а колко нови прекрасни бебоци има! Да са честити на майчетата!
Покрай Дани нямам никакво време.  bouquet
Tsv много съм съгласна със съветите ти за кърменето! Ние сме само на кърма и се справяме отлично засега, та дано и занапред, имахме малко проблеми с млечницата, защото в болницата ми вливаха антибиотик заради високите левкоцити. ЗА 2 седмици е наддал 400 гр. моя юнак и вечната ми параноя , че не яде достатъчно или нямам достатъчно кърма изчезна. Всъщност( понеже вече навлизам в материята, а и hedra ни посети вкъщи и ни даде полезни съвети) няма такова нещо- да няма достатъчно кърма- гърдите произвеждат толкова, колкото е необходимо за бебето, затова не е нужно цедене след кърмене- то най-много да навреди. А ако кърмата ни се струва, че не достига най-правилният начин да стимулираме увеличението и е с кърмене, кърмене и пак кърмене.
Госпойце, нинка-маслинка, аз ви съветвам да зарежете тия помпи, освен ако не са ви разранени зърната и съвсем не може да се издържа. Така се затваряте в затворен кърг от цедене, хранене, миене , стерилизация и става дълга и широка, най-добрата помпа е кърмачето, а както е казала Tsv, това че с помпата сте изцедили еди колко си мл, не значи че бебето яде по толкова. Не че съм върховния специалист по кърменето , че да давам съвети, ама поне така смятам, че е правилно, аз така процедирам и се кърмим успешно.

Последна редакция: вт, 14 окт 2008, 15:30 от Lauren

# 284
  • Мнения: 678
Наде всичко е точно, защото са ти превели болничните само за септември месец. Остатъкът от болничния, който е за октомври ще си го получиш началото на ноември.
Момичета аз нямама какво още да допълня за кърменето, освен написаното от Фийл и Цвети. Всъщност сещам се за още нещо важно за успешно кърмене - спокойствие и сън. Винаги, когато ви остава свободно време лягайте да спите. Дори това да означава къщата да остане неизчистена, чиниите неизмити и да няма сготвена храна у дома. Прехвърлете при възможност всичките дейности на някой друг, а вие се грижете единствено за бебчо и вас.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт