Отговори
# 255
  • Мнения: 678
Здравейте и от мен  Grinning
Честит син на Шивани   bouquet Да им носи само радости на нея и таткото.
Фийл можеш да кажеш, че баткото го е докопал хапчето и пуснал в чаша с вода, пък на теб ти е било неудобно да искаш друго  Wink
Честит имен ден на всички именници   bouquet
Аз по принцип съм привърженик на теорията, че човек си идва с името на тая земя, обаче като сме го избрали това име още като бяхме решили, че ще има второ бебе, е не мисля да го сменям сега. Да не говориме, че вече имаме стар, нов стил и сигурно и светците се объркват кога им е деня  Crazy
Трикси, ако малката не желае да пие от биберона, защо не пробваш да я слагаш по-често на гърдата да суче.Примерно на час, час и половина. Прегледай и кърмаческия - предполагам, че има съвети за сънливи бебета. Не си спомням дали сподели някъде по колко кърма изцеждаш от гърдата.
Инче защо не пробваш да се цедиш по- често с помпата. Кърмата е на принципа на търсенето и предлагането. ОСвен това не е казано, че само от посочените течности и храни става образуването на кърма. На мен се оказа, че най-добре ми действаха белите компоти (кайсии, праскови), а също така и тестените изделия. Уточнявам, че не надебелях от яденето на курабий и други подобни.

# 256
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
Добро утро и от нас.

ШИВАНИ,ДА ВИ чЕСТИТО ДЕТЕНЦЕТО!ДА РАСТЕ ЗДРАВ И ВИНАГИ УСМИХНАТ!
БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ НА ТЕБ!


Честит имен ден на всички именици днес!
Да са ви живи и здрави имениците !

Днес сме на консултация ,може би за последно.Да видим дали поне бебка е слзнала на стартова позиция!Дано. Peace

За наименуването на детето,ако днес се роди,не мисля да го кръщавам с друго от избраното.Майка ми каза,че ако се роди днес дете,ще си има ангел-пазител!! Party

Фийл,голямо сладурче е бъдещия батко! Blush

# 257
  • Мнения: 42
Честит син на Шивани!!!!!!! Трябва всички да сме настроени като нея, вижте какъв е прекрасен ефекта!


feel_u, малкия е голям жабчо Joy! И приеми го както искаш ама аз те сънувах снощи! Не си спомням точно какво беше, ама си те спомням ясно с огромната ти усмивка! Hug Може пък да те хвана днес в АГ-то Wink или да те изчакам там...?  bouquet

# 258
  • на Земята
  • Мнения: 174
ЧЕСТИТО НА ШИВАНИ! ДА Е ЖИВ И ЗДРАВ МАЛКИЯ ОЛЕГ И САМО РАДОСТ ДА И НОСИ! smile3525
ЧЕСТИТО И НА МАМИТЕ ,КОИТО ПРОПУСКАМ,МНОГО ЩАСТИЕ ИМ ЖЕЛАЯ!
Малко останахме на опашката,но ще дойде и нашия ред.Аз нещо ме е хванала хремата точно накрая и много неприятно се чувствам.
Абе къде се загуби Зори,трябваше вече да е тук.Дано всичко е наред.Госпойцата и тя ни поизостави нещо.
Личи си че ги няма редовните ,темите едвам едвам се дописват.

# 259
  • Мнения: 42
Забравих другата важна част на деня! Честит имен ден на всички Петьовци и Петки Hug! Както и конкретно на татковците на Алис и Надето!  bouquet

# 260
  • Мнения: 678
А аз днес се чудя къде е Ванче_мамче  newsm78
Вчера се позачудих за Шивани  Wink

# 261
  • Мнения: 678
И нещо забавно за четене, ако не сте го видяли още  Twisted Evil
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=278525.0

# 262
  • Мнения: 498
Мананче, е от вчера пробвах на всеки 3 часа да се цедя едва на 5 цедения докарах за едно ядене на бебс към 120 мл... ми ям всичко, в смисъл не се ограничавам, ама сега ме е подкарало нещо... демек ми се е разстроило стомахчето от 3 дена и гледам пък и да не прекалявам с нещата(((((( бе оправия няма))))

Трикси, не се нервирай мила и не се ядосвай, че бебка усеща. Сигурна съм че е наддала малката принцеска!

# 263
  • София
  • Мнения: 1 476
хахахаа, manana, страхотна тема, ще се позабавлявам днес с нея, мерси   bouquet

и аз забравих...честит имен ден на всички празнуващи днес. Специални поздрави за татковците на Алис и Надето   bouquet

# 264
  • Мнения: 48
Здравейте и от нас.Александра спинка сега и аз използвам времето да драсна някой ред.Честито на всички нови мами, да са ви живи и здрави дечицата и много да ви радват.
Ние сме на кърма, но педито каза за всеки случай да взема АМ, ако нещо през ноща ме притеснява че е гладна да и давам по 30 мл. до сега е изяждала това количество само 2 пъти, предпочита да папка от гърда.Като идем на консултация след 10 дена,ще видим как е положението.В родилното едвам засукваше. все и се спеше, а сега усвои сукането.Нощем понякога е по кротка, друг път не, не е от съвсем кротките де.Много плаче като я обличам и сменям памперса, е такова пищене прави това дете.Изкарвам я по за няколко минути на терасата, струва ми се малка да ч извеждам още, незнам и аз самата нямам готовност, така го чувствам.За сега майка ми я къпи вечер, а аз през деня дупето на чешмата, но още малко и аз ще си я поема да я къпя,тя е една мъничка та малко ме е страх да я държа в коритото.
Аз от няколко дена така си хапвам, иначе ми беше едно свито на стомаха, не мога нещо да се отпусна хич не се сещах да хапвам, но за да имам кърма трябва да се храня.
Може да ми е малко разхвърлян поста, ама още не мога напълно да се концентрирам.Успех на всички на които им предстои среща с малките слънчица.
Кажете ми паролата да кача някоя снимка

# 265
  • Мнения: 206
Привет и от нас, нека се запиша, че не се знае кога отново ще имам шанс.
Честито на мама Ани и бебко Олег, да расте здраво и жизнено дете за радост на цялото семейство! Очакваме още щъркелови новини.
И ние ще излизаме след мъничко, не мога и не мога да се организирам по-раничко Hug
Целувки и лек ден!

# 266
  • София
  • Мнения: 1
Добро утро, момичета Hug (вече май е добър ден, де ... )

Да е жив и здрав малкият Олег! Hug Да расте здраво, красиво и спокойно дете, да носи само усмивки на мама и татко!   bouquet  bouquet  bouquet

Честит имен ден на всички празнуващи!!!  bouquet

Аз също няма да кръстя дъщеря си Петка, Петкана и т.н., ако се роди днес, макар че по принцип си мисля, че дацата си идват с името. Ние сме избрали името мнооого отдавна и не мисля да го променям. Решили сме да я кръстим на свекър ми,  който е много позитивен и весел човек. До вчера си мислехме, че ще успеем да го изненадаме приятно, но се оказа, че някой го е информирал вместо нас Sad В първия момент много се подразних, а мъжът ми направо се вбеси от това "вмешателство" и сега издирва "предателя"  #2gunfire
Алис, честита ти количка, много е хубава, моя приятелка се е насочила също към този модел  Peace Ние още не сме купили возилото, но поне от миналата седмица решихме най-после каква марка и модел ще бъде и мислим да отидем да я капарираме, поне.
Фийл, твоят мъник е голям сладур, аз отдавна съм му фен, като му видя личицето винаги се сещам за Денис-белята  Grinning

# 267
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Честито на мама Ани, честито на всички нови мамчета
Да са ви живи и здравички бебонките и хубаво да хапват

И аз се присъединявам към групата на неядящите и ревящи бебоци.
Голям проблем имаме с храненето, още в болницата трудно ядеше, сега вкъщи пищи и реве -слагам го на гърда на всяко реване, засуква малко и заспива.
 Пощипвам го, потупвам, ушета, крачета, раменца-не и не, спи и не суче, а като го махна от гърда и след 30мин пак е гладен

Другото,което ме притеснява е че яде малко, цедя се-и просто нищо не изкарвам, едва по 20гр и то от двете гърди
Правя си топли компреси,за да се отворят каналите, пия течности, супи, млека, лешници, какво още.....

Не искам да минаваме на АМ, въпреки че два пъти дохранвах на своя глава с 30мл след като изсуче от мен -заспива си и кротва-явно моята кърма или коластра не му е достатъчна
Педиатърката пък ми казва,че имам коластра-да суче само от мен,за да ми слезе млякото-вече сме на 8дни кога слиза задната кърма?
Извинявам се ако повтарям въпросите, но хич нямам време да се ровя назад в темите... Confused

# 268
  • Мнения: 10
Честит имен ден на всички именяци  няколко пъти наздраве за тях  
тази нощ е била наситена със знакови сънища и бодуване  Flutter
Денис е страхотен акробат  Hug и аз много обичам да ме хвърлят в морето и да се плацикам  Grinning
Алис честита количка Simple Smile много е готинка   bouquet
нинка маслинка мацка зареди се с цялото търпение на земята и не се нервирай а гледай ад си спокойна около Александра  Hug звучи добре на думи и е отврат за изпълнение но аз мисля че реването при преобличане е ............ като необходимо зло (но не знам как се издържа)  Blush
успех с кърменето мацки  Hug да папкат сладките бонбони да радват мама  Hug

# 269
  • Мнения: 275
Честит син Олег на мама Шивани. Да расте здрав и щастлив и много да радва мама и тати!


Госпойце, кога слиза кърмата зависи от това колко суче бебчо. Аз имах коластра едва на четвъртия ден, а едва днес успявам да изцедя по 70-8- мл от двете гърди. Цедя се през 3 часа. Бебка все така отказва гърдичката, макар че продължавам да я мъча на всяко хранене. За съжаление и аз дохранвам с Фризолак. Храня и плача - сама си затъвам в чувството на вина...

Общи условия

Активация на акаунт