Как качвате количка с бебе на горен етаж без асаньор?

  • 6 878
  • 115
  •   1
Отговори
# 105
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Когото бебка беше малка- първо свалям количката после се връщам за бебето.Взимах по 2 етажа на бегом.Сега, когато е голяма я държа в една ръка , а с другата количката на задни гуми.Качвам първо дъщеря ми, слагам я в столчето за хранене, пускам ТВ и тичам надолу.Ако има  багаж качвам него и накрая количката.

# 106
  • Мнения: 3 453
  На задни гуми

# 107
  • Мнения: 210
Аз пробвах по всички описни варианти(разглобена,едно по едно ,всичко заедно  Crazy) и най-лесно е на задни гуми.

# 108
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
Моята количка е от тежките-почти 14 кг. , когато е празна.И при свалянето и при качването я тътря по колелата.На излизане първо количката, после бебето, на връщане първо се качвам да си отворя, после качвам бебето и го слагам в леглото му и накрая прибирам количката.Колко са 3 етажа  Whistling

# 109
  • Мнения: 1 558
Аз я свалям на задните колела,но при мен са 9 стъпала,а не 2 етажа Peace

# 110
  • Мнения: 119
И аз, много е неудобно.  Confused

# 111
  • Мнения: 3
Аз съм на 3 етаж. Като избирахме количка най-важното беше да е лека и да се разглобява, т.е. кошът да се отделя от шасито. Купихме Loola на Bebe Confort - лека е и шасито се сгъва много лесно. Купих си и верига за заключване на колело, закачам с веригата шасито на количката за радиатора на партера и качвам само коша с бебето.

# 112
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Аз също я ''влача'' на задни гуми.Много ми е удобно.

# 113
  • Мнения: 121
Аз имам gemma на chipolino.Доста е тежичка.На излизане хващам бебо в едната ръка, количката на задни колела и така 2 етажа.По-трудно ми е на връщане, защото на задни колела не е удобна да се влачи на горе, бебо почти винаги спи когато с прибираме.Та аз първо качвам него, оставям го в кошарката и слизам да взема количката.И аз с нетърпение чакам да ни пуснат асансьора, ама кога ще стане това Rolling EyesТакива бицепси съм направила, не ти е работа Joy
П.П.Това с кенгурото много ми допадна PeaceНе се бях сещала ooooh!

# 114
  • Мнения: 62
От това дрънкане на задни гуми, количката ми вече на галено е "каручка". Пак започнах да я мъкна като Конан Варварина, барабар с детето вътре. Ето ми я количката –> http://www.vitodesimone.com/content/view/18/28/ , не е тежка, но като я задърпам по стълбите - с бебенце, без бебенце, все се троши. Ако не са ви много стабилни количките, не ви препоръчвам тази система. А и като дигнеш количката с дечко вътре, няма изпускане, ставаш най-силната, пък и помага за тонуса Laughing Wink

# 115
  • Мнения: 11 818
На задни гуми. Но всичко зависи преди всичко от модела количка и от тежестта на бебето, детето в нея!

Общи условия

Активация на акаунт