Екзотично име?

  • 18 666
  • 105
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 489
мохито нинов е супер hahaha

при тази фамилия може да избереш по-дълго и с повече други гласни и съгласни име

# 16
  • Мнения: 340
Тино Нинов е върха!! Супер сладко...

Имам позната, която си кръсти детето Кай.  Свикнаха близките доста бързо, но му викат Кайо и Кайчо.  Имай го това предвид.

На мен ми се струва, че фамилията предполага да изберете по-българско име, защото е доста традиционна и ще си противоречи с някакво много чуждо име.  Като Ричард Груев, малко.  Ако беше Ричард Петров като че ли щеще да звучи по-добре...

Та според мен Гавраил е добро предложение.  Или някакво "ханско-царско" име (тя и без това тая история е толкова неясна, че е малко като приказна) като Борил, например.  Или Сабин (много си върви звуково с Нинов).  Или давай направо Боромир от "Властелина на пръстените"-- хем е напълно приказно, хем звучи добре на български. 

# 17
  • Мнения: 6 993
Сиси, аз имах предвид точно Боромир, Еомер, Фарамир...Ама не ми се връзват с българска фамилия. Rolling Eyes
Обаче Кай е хубаво. Екзотично някак не е, защото е скандинавско  Laughing, но е хубаво.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 508
Ееей, страхотни сте! Точно за такива имена си мислех и аз! Simple Smile Аз съвсем се чалнах и реших да проверявам имена на звезди. Има някои страхотни:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_traditional_star_names

Ако ме види мъжа ми, ще ме убие просто... Не че го знам той какво иска, той думичка не ще за име да обели. Като му викам, кажи едно име, и той: УНУФРИ! Joy

# 19
  • Мнения: 340
Сиси, аз имах предвид точно Боромир, Еомер, Фарамир...Ама не ми се връзват с българска фамилия. Rolling Eyes


Еомер и на мен не ми се връзва, ама Боромир е почти като Борислав или Боримир, така че според мен става.  Толкова много измишльотини се ползват в стремежа да се задоволят бабите и дядовците (имам предвид имена като Иванела, Цветимила, Валимир, и тем подобни), че ми се струва, че Боромир, че дори и Фарамир стават идеално... Болшинството хора ще мислят, че Боромир е на дядо Борис и дядо Красимир кръстен  Grinning

Прегледах списъка със звездните имена, ама не видях нито едно приемливо.  Изар, може би защото Изи ми звучи като готино галено, ама е прекалено странно.  Сарин звучи добре също, но освен име на звезда е и много отровен газ  Grinning

Последна редакция: вт, 14 окт 2008, 21:38 от Сиси Боата

# 20
  • София
  • Мнения: 2 508
Обаче Кай е хубаво. Екзотично някак не е, защото е скандинавско  Laughing, но е хубаво.

А скандинавските имена много ми харесват. Всичко северно си е приказно и магическо... Simple Smile

# 21
  • Мнения: 6 993
Работя с доста скандинавски клиенти, ще ти препиша няколко утре  Mr. Green
Иначе знам повече фински имена, защото фински уча, но те са смешнички, не са екзотични.
Юкка-Пекка ми е трепач просто  Laughing

Я ей тука един списък:
http://lowchensaustralia.com/names/fantasy.htm

# 22
  • София
  • Мнения: 2 508
Елфско име искам, да... (Малеее, не знам кви ги говоря... Горкото дете! ooooh!)

# 23
  • Мнения: 6 993
ЛеголАС  Joy

# 24
  • Мнения: 3 804
от тук посо4ените Кай най много ми харесва-и като ще е северно да предложа още Ерик,Винсент,Адам,Тим
и нещо с руски корен Руслан
абе що не Брус Лий-Брус Лий Нинов  Sunglasses

# 25
  • UK
  • Мнения: 3 959
Моите любими мъжки имена са все чужди, но никак не ти отговарят на условията. Вместо Кай бих го кръстила Каян, много, много ми харесва, иначе Лукас (Люк, Лука), Натан (Нейтън), Валимир (но ме потриса възможността да му викат Вальо), ъъ, много харесах едно от имената на героите в Колелото на времето - Самаил, Томас, което е доста по нормално, убедена съм, че има и още, но сега не се сещам. Simple Smile

# 26

Боромир е славянско име, има го и в книгата 'Имената на българите", харесва ми.  Simple Smile
Ярослав бих добавила - звучи ми като име от приказка, има и княз с това име в руския православен календар - Ярослав Святославич, княз, 21 май. Името е славянско, пожелателно детето да постигне ярка слава.
Сибин - името е старинно, използвано е от Е. Станев в ' Легенда за Сибин, преславския княз'.
Алес - според някои автори то и Алесандар са славянски, от лес 'гора' и 'дар', означават 'дар на (от) гората'.
Ян - славянски вариант на името Йоан.


 

# 27
  • Мнения: 3 675
Както казах по-горе Гавриил /Гавраил/ и Михаил са добри идеи за име.Станимир също е много красиво име със значение владее мира и възстановява мира. Никога няма да кръстя детето си с името Самаил, това е равносилно на това на кръстиш Луцифер, защото двете са тъждествени.Имена като Винсент, Нейтън,Лукас само, ако живеете в чужбина или бащата е чужденец, иначе горкото дете ще го спукват от подигравки. ooooh!

# 28
  • Мнения: 3 675
Сега се сетих, че много харесвам името Воловар, име на съзвездие, звучи много по-скандинавски, но за жалост не става за име на човек.

# 29
  • UK
  • Мнения: 3 959
Никога няма да кръстя детето си с името Самаил, това е равносилно на това на кръстиш Луцифер, защото двете са тъждествени.
Защо пък да са тъждествени? Самаил си е измислено име, вярно, че самия Самаил е отрицателен герой, но това значи ли че и Агинор, Ашмодеан, Балтамел, Бе Лаал, Демандред, Грендал, Ишамел, Ланфеар, Месаана, Могедиен, Рахвин, и Семирага са равносилни на Луцифер?

Общи условия

Активация на акаунт