Екзотично име?

  • 18 681
  • 105
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 675
Ето защо - Според древната юдейска митология, “Самаел е Принцът на Демоните –
съблазнител, обвинител и разрушител. Името му се превежда буквално
като "Отровата на Бог". Много хора го отъждествяват и с Ангела на смъртта.
Други считат, че Самаел е еквивалент на сирийското божество Шемал...”

# 31
  • Мнения: 3 675
Това име няма нищо общо в скандинавските саги или героите на Толкин - В мидраш[29] Самаел, командващия сатаните (специален чин ангели, различни от демоните) е могъщ принц на ангелите на небето. Самаел идва на бял свят чрез жена[30], тъй че той е сътворен и не е вечен. Като всички свръхестествени същества, той лети[31] и може да приема всяка желана форма, както на птица[32], елен[33], жена [34], просяк или младеж [35]; упоменато е, че той подскача[36], алюзия към превъплъщението му като козел.

# 32
  • Мнения: 14 491
Гита, направо ме срази  bouquet
не го знаех това за самаел, даже за първи път чувам това име. Tired


все пак трябва да се гледа значението. името има много голямо влияние върху съдбата на човека, не е само да мислиш как ще му викаш на галено или дали ще му се подиграват децата в училище.
още повече че винаги и при най-обикновеното име ще се намери някой да го изкълчи ако иска да се подиграе Peace

# 33
  • UK
  • Мнения: 3 959
Това е Самаил, не Самаел, промяната на една буква може да значи много, никой няма да приеме Луцифер сериозно, ако беше Луцибер или нещо такова. Ако му сменя една буква става Самуил, което си е пък нормално българско царско име. По скоро Ишамаел е някаква вариация на Самаел, отколкото Самаил.

Използвай едит, плюс - Колелото на времето няма нищо общо с Толкин.

# 34
  • Мнения: 3 675
Тук, не сте прави.Наставката -ил, -ел е валидна за всички ангели, дори и падналите.Самаил и Самаел е едно и също.Самуил не идва от там е от пророка със същото име в Стария завет.

# 35
  • Мнения: 14 491
Гита е права . ел и ил са едно и също, разликата се получава от звученето на различните езици

# 36
  • UK
  • Мнения: 3 959
Подлежи на вариации, не може за едните "със сигурност" да важи дадено правило, а другите просто да "не са оттам". Все тая, името е хубаво, и Луцифер е хубаво, за котка. Пък и никой няма да си кръсти детето така и без това, просто го споменах като име което харесвам.

# 37
Кай е хубаво, значи океан на хавайски. Но няма да се върже с нашите фамилии. Представи си (примерно) Кай Иванов Петров. Хич не ми звучи добре.
Като казахте имена, завършващи на -ил, Михаил е много хубаво. А ако искаш нещо по-изчанчено, имаме си двама ханове в миналото - Севар (макар че аз лично, колкото и да харесвам името, не бих го кръстила така) и Маламир, което ми се струва по-добрия вариант в днешно време.

# 38
  • Мнения: 14 491
моля ви се  Naughty маламир звучи като маламашка (нещо за шпакловане беше) воловар като волован (кроасан)

# 39

Да добавя Кин - име на сина на Радой Ралин. Не знам какво означава, но има арабско мъжко име Кина - название на цвете.
Маламир ми харесва. Има го във всички учебници по история - едва ли някой ще си помисли за маламашка.
Баян, Влад, Дан са също старинни имена.


 

# 40
  • Мнения: 1 796
http://www.vorname.com/skandinavische,vornamen,0.html

Ето тук има доста скандинавски имена, на мен ми харесват-
Фредерик, Едвард, Едвин, Елис, Хенрик, Ивер, Йоаким, Микаел, Микел, Никлас, Стиан, Йорик

но с българска фамилия малко от тях биха се вързали newsm78

# 41
  • Мнения: 3 675
Интересно име е Сава, което идва от арабски и не е чак толкова срещано.От БГ царе - Светослав /Тертер/, Гавриил-Радомир, Калоян, Страцимир, Иван-Владислав, Севар /име на хан/
Даниил или Данаил е също много хубаво библейско име, Лазар, Рафаил също.
Мисля, че скандинавските имена са хубави, но не подхождат на нашите фамилии.

# 42
  • София
  • Мнения: 2 508
Лелееее, момичета, вие ме разбихте! Shocked Страхотна дискусия сте заформили! Аз казах на приятеля ми за Самаил днеска, много се смяхме, ние си падаме по тежката музика (има една група "Самаел") и по всички истории за Луцифер като "Изгубеният рай" и ни хареса идеята. Rage

Казах му и за Кай и той само направи ужасена физиономия и избяга в другата стая... Така че и това отпада... Не мога да излеза на глава с тоя човек...

Но вие продължавайте с идеите, има много добри попадения.  bouquet

Последна редакция: ср, 15 окт 2008, 15:49 от autumnsphere

# 43
  • Мнения: 1 763
На мен ми харесва Алекзандър ( наблягам на з-то). Малко прилича на хубавото, но прекалено често срещано име Александър, но все пак е по-различно и звучи царски.
Данаил пък ми е едно от любимите мъжки имена, гледам, че е споменато в един от предишните постове.

# 44
  • Мнения: 3 675
Знам я тази група, нали само зи рок слушаме с мъжа ми, преди слушахме Ей Си / Ди Си, но сега твърдо минахме на алтернативен рок, дори и да сте фенове на тази музика, според не е редно да избирате такова име на детето си.

Общи условия

Активация на акаунт