Какви витамини се вземат след фолиева киселина?

  • 5 159
  • 75
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 19
Гледам, че всеки се е изказал компетентно ... ми да се изкажа и аз. Фолиевата си я пих през цялата бременност + желязо /Tardiferon - щото съм анемична/ + Centrum Materna. И ... ДА, хубаво е да приемаш допълнително витамини за бременни. Чудесно е, ако си хапваш плодове и зеленчуци, но нима има такива, които все още смятат, че плодовете и зеленчуците са това, което са били преди 20-30 г. - радиацията и замърсяването си казаха думата - и едва ли само витамините в тях ще са ти достатъчни /да не говорим за изобилието на останалите съмнителни вещества в тях!/. Това за витамините и напомпването на бебето е интересна теория, но дано не й повярваш - наистина има лекарства, които те напомпват, но витамините за бременни не са от тях. А, да, .... НЕ се качва от витамините за бременни. Ако качваш килограми то е просто защото СИ бременна, а ако качваш твъъърде много -- то е защото прекаляваш с похапването на определени храни. и още нещо - профилактиката е най-доброто лечение - няма смисъл след бременноста да се окаже, че си анемична, че те е ударило в костите или Бог знае още какво .... и то поради липса на витамини.

# 61
  • София
  • Мнения: 23 098
Гледам, че всеки се е изказал компетентно ... ми да се изкажа и аз. Фолиевата си я пих през цялата бременност + желязо /Tardiferon - щото съм анемична/ + Centrum Materna. И ... ДА, хубаво е да приемаш допълнително витамини за бременни. Чудесно е, ако си хапваш плодове и зеленчуци, но нима има такива, които все още смятат, че плодовете и зеленчуците са това, което са били преди 20-30 г. - радиацията и замърсяването си казаха думата - и едва ли само витамините в тях ще са ти достатъчни /да не говорим за изобилието на останалите съмнителни вещества в тях!/. Това за витамините и напомпването на бебето е интересна теория, но дано не й повярваш - наистина има лекарства, които те напомпват, но витамините за бременни не са от тях. А, да, .... НЕ се качва от витамините за бременни. Ако качваш килограми то е просто защото СИ бременна, а ако качваш твъъърде много -- то е защото прекаляваш с похапването на определени храни. и още нещо - профилактиката е най-доброто лечение - няма смисъл след бременноста да се окаже, че си анемична, че те е ударило в костите или Бог знае още какво .... и то поради липса на витамини.
Мдаа, химията във витамините са по-качествени от тези в зеленчуците и плодовете (това разбрах от поста ти) ... И да знаеш - много са съмнителни плодовете от градината на бабата на мъжа ми, има нещо свръхестествено в тях  Mr. Green
Колкото до компетентните изказвания - само твоето звучеше такова  Peace

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Ти си късметлийка,мойте плодове и зеленчуци са от пазара и понякога имат удивително дървен вкус ,ама си ги хапвам -други няма !
Всеки сам решава дали да пие витамини или не

# 63
  • Мнения: 1 779
Pre-Natal на Jameson - пих ги по време на бременността и след това докато кърмя. Те са изцяло на растителна основа, затова ги предпочетох

# 64
  • Мнения: 19
Мдаа, химията във витамините са по-качествени от тези в зеленчуците и плодовете (това разбрах от поста ти) ... И да знаеш - много са съмнителни плодовете от градината на бабата на мъжа ми, има нещо свръхестествено в тях  Mr. Green
Колкото до компетентните изказвания - само твоето звучеше такова  Peace

 newsm78
Ех, Тонке-Бонке .... радвам се за плодовете от градината на бабата на мъжа ти! Не разбрах само - отговори ли изобщо на въпроса на момичето: "Какви витамини се вземат след фолиева киселина?" - все пак това е темата. 

# 65
  • Мнения: 318
Аз пиех Центрум Матерна  Peace

# 66
  • Мнения: 493
Аз пих Пренатал.Пих ги дори и след като родих,защото ми бяха останали.Бях се надъхала,че ноктите ми се заздравиха,косата ми спря да капе,но скоро разбрах,че това си било от самата бременност. Embarassed.Но са си добри витамините и според мен е хубаво да се пият.

# 67
  • Мнения: 1 919
Аз пиех Центрум Матерна  Peace

и аз

# 68
  • София
  • Мнения: 79
Не съм пила витамини. Всеки път като питах гинеколожката тя казваше, че нямало нужда. Реших, че си знае работата Peace

# 69
  • Мнения: 47
Божкееее, защо се тъпчат хората с хапчета, не мога да разбера! Ако се храниш нормално и показателите са ти в ред, защо ще вземаш витамини? Аз и фолиева киселина не съм пила - едно балансирано хранене ти осигурява всичко необходимо. Единствено желязо ми се наложи да пия, защото съм анемична и като забременях, съвсем закъсах. На такива лекари, които не изписват "превантивно" всякакви илачи, мота да кажа само евала!
И моят не изписва! Но след като повръщам всяка сутрин, а през деня ми се гади дори само от вида на храна, как според теб ще си осигуря всичко необходимо? Бременна съм почти в 6 месец и пия Хип

# 70
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 519
Аз пих Пре-натал на Джеймисън и сега още си ги пия. Доволна съм. Мисля че не се пълнее от тях.

# 71
  • Мнения: 9 973
пренатал,биогейм,но ако трябва ще ти изпишат

# 72
  • Мнения: 2 270
аз също пих Центрум Матерна

# 73
  • Мнения: 14 494
не съм пила никакви. фолиева пих докъм третия месец, защото навсякъде ти промиват мозъка, че трябва да се пие. сега вече знам, че е ненужна

# 74
  • Мнения: 86
Първия път ми преписаха Матерна, а втория на Хип

Общи условия

Активация на акаунт