Кой слага бебето в корема на мама

  • 5 288
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 867
Габа в момента е на шест и половина. Знае "чистата истина" отпреди повече от година, значи е била около 5-годишна, а вероятно и по-малка. Не помня точно, защото винаги обяснявам нещата каквито са и използвам възможно най-точните думи.

ОФФ: Първият й самостоятелно прочетен на глас пасаж от книга се случи да е точно обяснение на зачеването от една детска книжка, където използваните думи са именно "пенис" и "влагалище". Преди това ние многократно сме й чели същата книжка.

# 31
  • Мнения: 2 479
Аз с ужас установявам, че просто не мога да употребя думата "пенис" в разговор с четиригодишното си дете. Crazy Явно съм много по - задръстена, отколкото винаги съм смятала Crazy. Като се има предвид, че децата ми имат завиден речников запас от псувни, благодарение на несъобразителността и невъздържаността на баща си, картинката е интересна...Ще трябва да поработя върху себе си. И аз съм за назоваването на нещата с истинските им имена, винаги досега съм се придържала към този си принцп, ама какво ми става? newsm78

# 32
  • Мнения: 544
Благодаря ви мами! Много ми помогнахте със съветите си. Засега си изяснихме въпроса. Амежду другото последваха въпроси като "Как се раждат кучетата? А ябълките? А раците?" и т.н.  Laughing

# 33
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Аз с ужас установявам, че просто не мога да употребя думата "пенис" в разговор с четиригодишното си дете. Crazy ...

Сигурно и аз щях да се притеснявам, но ме пита още на година и нещо "Ко има тати?" и още тогава директно обясних. Днес вече дъщеря ми сама няма никакви притеснения с използването на думите "пенис" и "вагина". Даже тя сама си казва, че е момиче и има вагинка  Laughing

П.П. Анда, къде сииииии?  Hug
Твоите приказни обяснения в тези теми винаги са ме карали да съжалявам, че майка ми не е говорила по такъв начин с мен.

# 34
  • Мнения: 1 159
И аз,като повечето от вас смятам,че винаги истината е по-добрия вариант за едно дете,независимо от възрастта му.Също така мисля,че не е правилно да се крия от него,къпем се заедно,преобличам се пред него и т. н.За съжаление,нито таткото,нито бабите са на моето мнение,този факт малко ме разколебава.
Обяснила съм на сина си за семенцето,което тате дава на мама,за мое облекчение тогава той не се заинтересува как по-точно става този номер.Но пък на другия ден любезно предложил услугите на татко си,защото,видите ли,госпожата в градината искала бебе!Мъжът ми не искаше да ходи да го взема 2 седмици след това от срам! Embarassed

# 35
  • by the sea
  • Мнения: 98
Моя син пък изобщо не ми даде шанс да разисквам въпроса, въпреки, че се бях подготвила. Реши, че щом като бебето е в корема, значи съм го глътнала...дори от време на време ми правеше забележки какво и по колко ям, да не взема нещо да го оцапам или затрупам.. Joy

Общи условия

Активация на акаунт