АвгУстОвскИ инат сме ние, но усмихнем ли се - мама няма да ни бие

  • 14 681
  • 285
  •   1
Отговори
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
- ЦЪК-ни



ЦЪК-ни кога сме родени

                          СТАТИСТИКА:

Най - продуктивна дата: 07.08.2006г - 8 бебета
Най - разпространено име: Никола, Николай, Николета - 9 бр.
Най - тежко бебе: Калоян на nana77 - 4.350 кг.
Най - леко бебе: Явор на punita - 1.150 кг
Най - дълго бебе: Андреас на Ljubica - 56 см.
Най - късо бебе: Стефан на KoRn4e, Кари на Lorexa, Александра на Val_ Stef - 47 см.
Първото ни зъбче: Ивайло на Netty


          ЛЕКЦИИ И ВАЖНИ СТАТИИ:

Ред на въвеждане на хрина при алергични деца
Запичащи и разхлабващи храни
Имунизационен календар на Република България
Основни въпроси свързани с кърменето

НЕЩА ОТ ПЪРВА НЕОБХОДИМОСТ:
Парацетамол-сироп или свещички(Ефералган, Панадол, Калпол и др.)
Спирт или кислородна вода 3%
Стерилни марли
Памук
Хипоалергичен лейкопласт и цитопласт
Топоцин пудра или Бивацин спрей(за подсушаване на мокрещи и сълзящи рани)
Сироп за кашлица(Проспан, Хустагил,Стодал и др.)
Капки за нос или спрей за нос(Виброцил, Низита, Стеримар и др.)
Витамин Ц на ампули 2мл
Осцилококцинум(хомоепатично лекарство,което се дава при първите симптоми на разболяване)

НЕЩА ОТ ДОПЪЛНИТЕЛАНА НЕОБХОДИМОСТ:
Дуфалак(за разхлабване)
Сока на Хип против разстройство или активен въглен
Фенистил гел за мазане при единични пъпки
Зиртек или Фенистил капки при цялостни обриви или други алергични реакции
Гентамицин крем(вече няма производство, новия се казва Банеоцин)
Калгел или Дентинокс
Камомила или Осанит
Фуроталгин(капки за уши при оставане на вода в ушите)


НАШЕТО АЛБУМЧЕ

Детски клубове в софия

Детски песнички и стихчета за сваляне

Тема за лесно пазаруване

 Благодарности на Mama_Galia_66 за заглавието на темата  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 970
ДОбро утро Grinning Аз ли съм първата разписала се.... Crazy
Бланк, Галя..мерси за темичката  bouquet  bouquet
В този час за благодарност нищо освен кафе не ми идва да предложа
Хубав ден от мен Hug

# 2
  • Мнения: 2 722
Пу втора, кафето изпито Simple Smile
Рака ми е убегнал от погледа, като се сложи раци отпред римата не се губи.
Блан, мерси за темата.   bouquet

# 3
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Embarassed

blanc, ми, трябваше да ми напомниш  Mr. Green а аз се чудя ния защо е голямо диване Laughing Hug

Благодаря за темичката и кафето newsm51

# 4
  • София
  • Мнения: 12 554
Добро утро.

Мерси за кафенцето. Имам нужда.  Wink

Тази сутрин аз водих Кало на градина. Ами не плака. Опита се да се разплаче, но лелята го заведе вътре при Софи и не е ревал. Ама на мен ми се схвана ченето от говорене, откакто го събудих, докато го заведа. От цялата ситуация има само един извод. Баща му явно не може да се справи с говоренето и успокояването. Ама как да стане само аз да го водя не е ясно.
После ще ви разказвам за сблъсъка ми с родителя на едно от децата тази сутрин. Простак и див селянин от класа. Вдигна ми кръвното рано рано. Сега излитам за офиса, ще пиша пак.

# 5
  • софия
  • Мнения: 1 745
запис придружен с благодарности към виновните,за новта тема   bouquet!

# 6
  • Мнения: 743
Добро утро  Hug

запис придружен с благодарности към виновните,за новта тема   bouquet!

Лори днес регистрира първото си падане от спалнята и то по чело  ooooh! Милата толкова се уплаши, едвам я успокоих, имаше и пориви на повръщане, от които аз се притесних, но после се сетих, че най-вероятно са от уплахата  Rolling Eyes Сега върви и само разказва, че леглото било лошо и си ударила челцето. Трябвало да я цункаме с баща й та да минело  Laughing

Нана, радвам се, че Кало днес е отишъл спокоен  Peace Hug

# 7
  • софия
  • Мнения: 1 745
вст,милата лори  Confusedа,вие защо сте будни  толкова рано?

# 8
  • София
  • Мнения: 12 237
  Хайде и аз в темичката. Днес заведохме в яслата малките с майка ми, че от понеделник тя ще ги води и взима, а аз се връщам на работа. Таткото пък забягва за две седмици в командировка, та промяната за тях ще е сериозна, ама няма какво да направим. Ваня си влезе съвсем спокойно, дори се усмихна и зарадва като чу, че има и музика. Но Никиии..... Още като наближихме яслата почна да се дърпа и да квичи и да пита за баща си... Накрая влезе с рев и постоянно повтаряще татееее. Две години и нещо я гледам само аз, а като я взема сестрата ми обяснява, че цял ден ревяла и питала за баща си.... Ама ха, как да не се ядоса човек.
   Това е от мен, от понеделник съм на работа, което още не мога да го осъзная и ми е много странно, а и ще е само за пет месеца някъде, тоест докато вляза в час и ще приключа, но важното е после да получавам хубави парички девет месеца или година ако го увеличат.
    Така като чета, май моите зверове са единствените останали неговорещи от августинския отбор. С таткото ваче се майтапим, че малкото ще се роди и ще проговори преди те да започнат  Mr. Green

# 9
  • София
  • Мнения: 5 763
Привет!  Hug
Блан, Галя, благодарности!  bouquet Hug Heart Eyes
Гушки за Лори!  Hug Вст,  сигурно по-дълго ще помниш падането  Rolling Eyes Дано не се случва пак!  Praynig
Браво на Кало и Ваня! Hug  А Ивчо понякога прави същите номерца като Ники - реве за баща си  Crazy , даже напоследък искаше и двамата да стоим при него, докато заспи, както и сутрин като се събуди, не му даваше да излиза от спалнята  ooooh! Добре че сега не се сеща за него, че днес е на работа  Crazy
Айла, аз ще съм на по-високи осигуровки само 4м  Rolling Eyes , ама нямаше начин при мен. А и в момента съм фиктивно на работа  Crazy Лека!  Peace

# 10
  • Мнения: 535
Здравейте!
blanc, Мама Галя,   bouquet!
Vst_80, цункай Лорито и от нас, та да й мине по-бързо челцето  Hug.
Aila и мойте, като са с мене питат за баща си и обратното  Grinning.
Нана, ще му трябва още малко време на Кало и ще свикне  Peace.
Миленка, бързо да оздравявате  Hug.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 763
Миленка, бързо да оздравявате  Hug.
Peace Hug
пропуснах това да напиша Blush , че го четох снощи, а не исках да пиша, беше ме страх да не заключат темата, без да има нова  Crazy
туберкулоза едва ли е, но и аз се замислих за пневмония  Rolling Eyes , дано всичко е наред!  Praynig  Peace

# 12
  • Мнения: 743
Дани, паденето ни обърка програмата днес  Laughing Иначе си поспиваме до към 11  Mr. Green
Ади, целувката е предадена  Wink Hug
Елфче  Hug , сигурно, а и сега съвсем няма да мога да спя като е при нас  Rolling Eyes Лори е голям въртел, обикаля из цялото легло, за малко да се унеса и веднага я намирам в краката ни или върху главата на баща й  Crazy
Айла, дано и Ники се адаптира бързо  Peace
А за татито - Лори го търси по цял ден, и понеже аз й говоря, че като се наспинка тати си идва, тя вече си придърпва един стол и виси на прозореца още от 5 ч, а той си идва към 7ч  ooooh! И не само виси, ами и крещи - Татиииииии, елаааа, татиииии, дойдииииии Crazy Добре че е студено и са затворени прозорците, че комшиите ще ми се смеят  Laughing

# 13
  • Някъде там...
  • Мнения: 795
записче и от  мен.

Ние сме добре, Вики вече почти 2 седмици ходи на ясла , сутрин малко примрънква, но гушка лелята и влиза вътре, ноооо големия рев е следобеда като го взимам, само как ме види през прозореца и се наддава такъв рев  Sick. Иначе лелите били доволниот него-спи, яде, играе, но колко е верно незнам  newsm78. Иначе нашата ясла е под карантина-варицела.
Аз още не съм почнала работа, от 3.11 , та сега само си оправям документите. И си почивам , направо се чудя по цял ден какво да правя- то не са обикаляне по кафетата, магазините и т.н.  Mr. Green

Всички болнички да оздравяват, аз като усетя ,че Вики се разсуполява му давам веднага Парагрип да си смуче или Хомеожен. И да чукна на дърво от как тръгна на яслата е добре засега  Praynig


Айде лек ден на всикчки!

# 14
  • Мнения: 535
Аз още не съм почнала работа, от 3.11 , та сега само си оправям документите. И си почивам , направо се чудя по цял ден какво да правя- то не са обикаляне по кафетата, магазините и т.н.  Mr. Green
Същата работа съм и аз. Не съм си представяла, че е възможно да имам толкова свободно време  Grinning. И аз на 3-ти започвам работа.
Кайли, Мис, вашите деца не трябваше ли да тръгват на ясла тази седмица?

Общи условия

Активация на акаунт