Ужасно съм потресена от едни кукли!

  • 27 542
  • 413
  •   1
Отговори
# 180
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
не знам само как ще реагирате като почнете да ги виждате по варелите тея кукли... дишащи  Rolling Eyes

Требе да ти кажем, че дишащи кукли има по варелите в изобилие, а лицата които са ги хвърлили не са си играли с кукли за по 300 долара.

# 181
  • Мнения: 1 174

Това е съвсем друго нещо - свързване на две неща, които нямат никаква причинно-следствена връзка помежду си. А ако не ги беше видяла тези кукли точно няколко теми след зова за помощ, а на някоя витрина на скъп магазин с известно име? Тогава също толкова ужасни ли щяха да ти се струват?

Затова писах ,че тук има твърде много естрогени, бих добавила и пролактин - повечето жени са с бебета или малки деца и приемат нещата буквално - щом прилича на бебе, значи трябва да е непременно истинско бебе, а не кукла.

Също толкова ужасни щяха да ми се струват, именно заради нивата на пролактин, естроген, че и прогестерона, Радостина. Laughing
Ако бях на 8, 9, 10, 13 години и ги бях видяла в списание, из нет-пространството, щях да се възхитя на таланта на този, който ги е правил.Но и сега да ги видя на витрината на ''скъп магазин с известно име'', пак щях да се стресна и без да съм минала през заглавията на първите теми в Клюкарник.
Пък...по повод хормоните, ще те питам за творецът на тези създания: дали е някоя мама, отгледала вече децата си или? Кой?

# 182
  • Мнения: 5 370
Показах куклите на мъжа ми. Все пак, той не е прекарваща голямата си част от времето пред компютъра скучаеща домакиня.
В първия момент каза "Еми бебе", после се загледа втренчено.....и повече нищо не каза.

# 183
  • Мнения: 1 775
Намирам куклите, по скоро моделите на бебета, за изключително реалистични и красиви. Оценявам високо трудът и старанието, вложени в изработката им. С удоволствие бих притежавала такъв уникат, ако някой реши да ми го подари, защото аз толкова пари за кукла не бих отделила. Вероятно ще си поиграя с куклата 2-3 дни, след което ще си я държа за красота, като произведение на изкуството.

# 184
  • Мнения: 2 388
Аз пък ги показах на майка ми.
В първият момент каза: "Душичка, много е сладка " ( беше без очила ).
Казвам и: "Майко, кукли са. Не ти ли приличат на "препарирани" бебета?"
Тя: "Не, много са сладки".

А пък на мен си ми докарват неприятно чувство и това е. Confused

# 185
  • Мнения: 1 715

Ужасно е, като мъртви бебета, а още повече ме потресе, че има хора, които надават за това..... що за човек би си взел такава "кукла"  Shocked

Peace

# 186
  • София
  • Мнения: 62 595
Не зная кой ги е направил, но ме кефят. Вероятността да са направени от мъж или жена е 50:50. Повече бих заложила на една майка, която е вече е отгледала децата си (но няма нужда от заместители) или като е била малка много е искала да има точно такава кукла. Все пак за цялата работа е нужно доста време и средства.

 И за да стане още по-шокиращо - показах снимките на мъжете в семейството. Големият мъж каза, че са много хубави кукли и попита колко струват. Подозирам, че ако бяха на по-ниска цена като нищо щеше да поръча за щерката. А малкият мъж каза, че момичетата сигурно много ще ги харесат, защото куклите изглеждали сладки, но изрично подчерта, че са за момичета, а той вече бил голям за кукли. И за протокола - двамата бяха подложени на експеримента самостоятелно и всеки изказа независимото си мнение. Направо заприличахме на семейство Адамс, а?  Laughing Wink

# 187
  • Пловдив
  • Мнения: 647
не знам само как ще реагирате като почнете да ги виждате по варелите тея кукли... дишащи  Rolling Eyes

Требе да ти кажем, че дишащи кукли има по варелите в изобилие, а лицата които са ги хвърлили не са си играли с кукли за по 300 долара.


точно! Ама пък нищо чудно детето, което си е хвърлило куклата от 300 долара (парите в случая не са от значение), което прилича на истинско бебе, след 10 години да си хвърли и истинското бебе. Абе тъпо е някак си... хората не трябва да стават кукли, а куклите не трябва да стават хора. Ако искате ме заклеймете като консерва  Peace

# 188
  • Мнения: 4 965
Всъщност, неприятното усещане за изкуственост и поза може да идва само и единствено от това, че за снимките съвсем нарочно са облечени, нагласени и позиционирани като истински бебета. Убедена съм, че наредени на щанда в някой магазин или захвърлени на пода в детската /както се случва на "редовите" кукли/ изобщо не биха навявали подобни асоциации...
И наистина приличат на сладки спящи бебета. Умрелите бебета изглеждат твърде различно...

# 189
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
не знам само как ще реагирате като почнете да ги виждате по варелите тея кукли... дишащи  Rolling Eyes

Требе да ти кажем, че дишащи кукли има по варелите в изобилие, а лицата които са ги хвърлили не са си играли с кукли за по 300 долара.


точно! Ама пък нищо чудно детето, което си е хвърлило куклата от 300 долара (парите в случая не са от значение), което прилича на истинско бебе, след 10 години да си хвърли и истинското бебе. Абе тъпо е някак си... хората не трябва да стават кукли, а куклите не трябва да стават хора. Ако искате ме заклеймете като консерва  Peace

Тц! Не си ме разбрала правилно.
Исках да кажа, че тези които си хвърлят "дишащите кукли" почти никога нямат достъп до подобни играчки, че да се притесняваме за изкривената им психика.

Това ахкане и охкане е излишно. Децата ги възприемат като кукли и толкова. Също както и камиончетата, колкото и да са истински са си камиончета, не истински коли.

# 190
  • Пловдив
  • Мнения: 647
е, на тоя етап са много скъпи, наистина, и нямат достъп, но като надушат китайците, ще ги пуснат на килограм на много по-ниски цени. А за камиончетата... не знам... може би ако ги направят в реални размери и с двигател, няма да си на същото мнение  newsm78

# 191
  • Мнения: 3 447
Ама пък нищо чудно детето, което си е хвърлило куклата от 300 долара (парите в случая не са от значение), което прилича на истинско бебе, след 10 години да си хвърли и истинското бебе.
Оо, да, те точно богаташите си хвърлят децата по кофите  Simple Smile
Толкова истински деца биват раждани по кенефи, изхвърляни в кофи, изоставяни във вързопи или пребивани до смърт. И майките им със сигурност не са влачили кукли от по 300 долара и със сигурност са знаели, че това, тяхното не е кукла. А вие тука седите и ми се потрисате. Хайде, осъзнайте се, излезте малко от форума и влезте в истинския живот.

Последна редакция: нд, 19 окт 2008, 13:36 от Dona

# 192
  • Мнения: 5 710
Аз обаче съм склонна да се съглася с по-консервативните.
Куклите не са ли стилизирани образи. Не разбирам много чисто психологически темата за куклите, но явно има значение за оформяне на определени нагласи ( така си обяснявам Барби бунта) у децата, развиват фантазия и т.н. Децата обичат света на цветовете, чудесата, приказките. Една такава играчка не е ли твърде натуралистична. Какво следва? Играчка-живо бебе?

# 193
  • Мнения: 2 786
Не само, че не съм потресена, но ще се радвам някой да ми подари такава кукла Whistling /'щото цената ме потриса/

И какви са тези асоциации със смърт newsm78  Та нали са също истински бебета? Нима вашите бебета ви напомнят смърт? Confused

НАН, разликата между куклата и истинското бебе е, че в бебето има живот.
Дори когато спи.
И като погледнеш в очите на истинското бебе, там има искрица живот.
Затова и подобията на бебета изглеждат страшно - на пръв поглед го възприемаш като бебе, в което обаче няма живот - мъртво бебе!
Отпуснати телца, безжизнен поглед и в същото време перфектно копие на човешко бебе ... какво да си помисли човек!

# 194
  • Мнения: 2 786

Тъй че, ако ще си говорим за деца, Джепето не случайно си е дялкал Пинокио.
Човекът определено е имал проблем. Представете си го обаче надвесен над силиконова кукла да рисува родилни петна, алергични обриви и белези от незряло кръвообръщение.

В оживяло парче дърво има послание. В надуваема кукла и силиконов вибратор с изпъкнали вени - диагноза.


Точно така!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт