Ужасно съм потресена от едни кукли!

  • 27 529
  • 413
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 677
На мен ми прилича на темата за изтребването на тюленчета.

# 361
  • Мнения: 4 892
pasinet, загрубявате. Форумното пространство е позволява да се пише за всиско, което не нарушава правилата и етичните норми. В тоя смисъл  целенасочено и умишлено не бих обидила никого /не знам за щастие биографията и личните драми на никого!/, моля не ми свирете по тънки струни и не ми вменявайте никакво неуважително и нечовешко държание!!!! Прекратявам и дано съм била ясна!!!!

Темата е широка, гледни точки много.

# 362
  • Sofia
  • Мнения: 4 222


Мисля, че още в началото на темата стана дума, че няма да се говори за това, а за евентуалното влияние не тези кукли върху децата. Достатъчно родители преживели загуба има в този форум, та да ги обсъждаме като някакви едва ли не луди и хора върху, които трябва да се експериментира. За тази болка си има време, място, както и отделни форуми да се говори, но не и да се дълбае тук. Моля проявете малко уважение към това.

Напротив. В темата бе написано, че това е терапия, която се използва в подобни случаи. Никой не е злоупотребил целенасочено, нито се е опитал да прояви неуважение към родителите преживяли загуба.
Всъщност намирам именно този постинг като проява на злоупотреба и популизъм.

# 363
  • Мнения: 4 892
На мен ми прилича на темата за изтребването на тюленчета.

Месото, Адриана Лима или тюленчетата.

п.с. За сега не са намалили квотата, само за по-"хуманно" малоумните канадци им режат сънната артерия, ако не се гътнат от първия удар. Да Ви информирам, ако Ви интересува продължението.

# 364
  • Мнения: 335
Холограма, нищо не си разбрала, но ще се направя, че не съм те прочела! ...

Не върви да ти отговарям с твои думи, или може?


Съжалявам, темата си е на авторката, ама тя отдавна се разклони.
Апотресените активистите на ДЧК трябва също да започнат да се ориентират кой и защо не харесва човекоподобните кукли, че да нападат по групи.

Групата на авторката не харесва тези кукли, независимо защо са изработени.
Тя просто не харесва сблъсъка между усещането за живот в тези подобия и мисълта, че няма такъв у тях.
Кофти асоциации един вид.

Други просто разговарят дали човекоподобните кукли са подходяща играчка за деца. Те правят това защото агресивни апотресени ги нападнаха, че щом не харесват куклите за подарък на своите деца, значи не са дорасли за тях.

Трети са възмутени заради единствената възможна според тях причина за производство на такива кукли - вероятни маниакални отклонения у производителите или техните потребители.
Това, че се ползват по клинични пътеки само ги убеждава в това.

Многопластова тема, един вид. Много дълбока, значи  Laughing




# 365
  • Мнения: 516
Не разбирам, как може хипотетично да определяте, дали тези кукли са подходящи за терапия? Колко от вас са психолози с практика? Колко от вас са запознати професионално с проблема? И колко от вас са прилагали подобна практика, за да говорят с факти например?

# 366
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Смятате ли, че е добър следният метод: на дадено семейство им умира бебе, психолози ги съветват да си поръчат копие на бебето и така "преодоляват" загубата. Погребали са своето детенце и отглеждат "вечното бебе", щото то не пораства...Как Ви се струва?

А как ви се струва някакви хора, преживели загуба да ходят да целуват и да се прекланят пред това, което е останало от някакви други хора, починали преди стотици години с вяра, че това ще промени животът им?
За да бъде цялостен ефекта от лечението дори окачват реалистични миниатюри на изпълнение на смъртна присъда върху невинен човек на стената на домът си и портрети на приятелите на същият този мъж - също.

За мен е абсолютно нелогично.

# 367
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
В темата, на мой въпрос, бе дадено инфо, че едно от предназначенията на тези кукли е именно такава терапия. Не съм проверявала достовереността му, приемам, че е така. От там изхождат и коментарите ми.

# 368
  • Мнения: 677
Автомати, мечове, ножове, пистолети, арбалети, гаубици, картечници...Все детски играчки, които са навсякъде около нас. И нито една тема за възмута. Мъка!

# 369
  • София
  • Мнения: 62 595
Ти не разбираш - тва е за самозащита и утвърждаване на авторитета. Коя майка юнашка не иска синчето й да размаха оръжието в защита на достойството и семейството си?! Wink

# 370
  • Мнения: 4 892
Не разбирам, как може хипотетично да определяте, дали тези кукли са подходящи за терапия? Колко от вас са психолози с практика? Колко от вас са запознати професионално с проблема? И колко от вас са прилагали подобна практика, за да говорят с факти например?

Какво значи хипотетично? Хипотеза е нещо, което ползваме ежедневно. Трудно ли е да си задаваме въпроси? Не като психолози.
Даже не я определям като подходяща или не. Но /дай Боже да не се налага/ бих потърсила друг път. И не отхвърлям вероятността тази терапия да е дала и положителни резултати. Не се е разчуло да е революционен метода, де, но пък има време.
Просто гледни точки, хора.

# 371
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Кой ти каза, че няма нито една тема на възмута?
И какво общо има измежду двете?

# 372
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Ти не разбираш - тва е за самозащита и утвърждаване на авторитета. Коя майка юнашка не иска синчето й да размаха оръжието в защита на достойството и семейството си?! Wink

Радостина ги разбира тези неща. Както и всички останали междупрочем  Grinning

# 373
  • Мнения: 2 792
Кифлата, оставете ги тези определения в Уики.
  Садизъм е термин, не пуснах цитат към Уики, а дадох препратка към Гугъл за термина, така че не разбирам тази част от постта, тъй като въобще не съм имала предвид Уикипедия. Терминът е обяснен във всички статии на първа страница на препратката, предполагам и на втората и нататък.
 
Очевидни неща - вие не давате шанс, трудно ви е да разберете, че има емоционални хора, които си се възмущават и припадат и от мишки даже, дребни сиви мишлета, неже ли от бебеподобни изцъклени кукли. И тези хора показаха емоциите си и обекта им.
Трябва да се шегуваш, от къде знаеш толкова много за мен, ти ме познаваш, признай си.

# 374
  • Мнения: 4 892

А как ви се струва някакви хора, преживели загуба да ходят да целуват и да се прекланят пред това, което е останало от някакви други хора, починали преди стотици години с вяра, че това ще промени животът им?
За да бъде цялостен ефекта от лечението дори окачват реалистични миниатюри на изпълнение на смъртна присъда върху невинен човек на стената на домът си и портрети на приятелите на същият този мъж - също.

За мен е абсолютно нелогично.

За мен също е нелогично.   Peace

Задавам си обаче и въпроса как се е стигнало до тук, как е наложено това.

Хубав пример.

Общи условия

Активация на акаунт