Богатство или бедност

  • 4 328
  • 77
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 840
За пари някои хора са готови на всичко.
То това е ясно. Аз не се учудвам, но е абсолютно вярно, че никой не би си признал.
Аз казах, че е нелепо да се мисли, че богатството задължително означава липса на щастие.
Само това.

# 46
  • Мнения: 145
е нека да е нелепа. Че без малко за пари, детето и мен щяха да ни изкарат с краката на пред.Е нека да е нелепа.Само аз си знам за какво става въпрос.

Цитат
Странно, останах с впечатлението, че си живееш чудесно от някои предишни теми... newsm78
Нормално, не се обиждам.Когато човек не е запознат с реалната обстановка, е нормално да констатира по този начин. Опитах се да приема скъпите му подаръци, но не успях да го направя. След толкова години ми се струваше някак странно това. Знам, че на повечето тук нещата който съм писала им се струват като невъзможни, но факт. Така е.
П.С за уточнение от предишни теми. Това , че е оставал да преспи по някога в къщи не означава ,че е бил с мене. Просто го оставях да спи в стаята на малката заедно с нея.

Последна редакция: нд, 19 окт 2008, 22:49 от tobeornottobe

# 47
  • Мнения: 2 175
Понеже днес явно ти е "ден"..в смисъл - засилено присъствие тук..почвам да "вдявам".

Ок, обаче едно не разбирам - ако нещо ме дразни и не го приемам - то за мен не съществува.
Т.е - не тормозя излишно и без това натовареният си "умствен багаж".
А ти..цял ден..а и в последните дни..все за това се "косиш"..

Извини, но започвам да си мисля, че все едно те е яд на някого за нещо..? newsm78

# 48
  • Мнения: 2 448

Извини, но започвам да си мисля, че все едно те е яд на някого за нещо..? newsm78

И на мен така ми изглежда и някаква обърканост прозира, защото по няколко пъти препрочитам постовете и и все още не мога да схвана съвсем ясно дилемата и.
Но по такъв начин човек обикновено се ядосва или от безсилие или , когато го е яд на себе си.

# 49
  • Мнения: 145
Понеже днес явно ти е "ден"..в смисъл - засилено присъствие тук..почвам да "вдявам".

Цитат
Ок, обаче едно не разбирам - ако нещо ме дразни и не го приемам - то за мен не съществува.
Т.е - не тормозя излишно и без това натовареният си "умствен багаж".
А ти..цял ден..а и в последните дни..все за това се "косиш"..

Извини, но започвам да си мисля, че все едно те е яд на някого за нещо..? newsm78
Да, искам и аз да имам твоя живот, без да се случва това което став в момента.
Цитат
ако нещо ме дразни и не го приемам - то за мен не съществува
- да така е .Шантаво нали, ама това е ситуацията. Повече от някой догатки и неща, не мога да кажа.

# 50
  • Мнения: 145
Хайде стига, че че модераторите ще направят забележка че сме успамили темата. Вече без лични примери, просто глобално по темата.За другите въпроси има личен, или пускайте нова тема

# 51
  • Мнения: 2 175
Мила..не си го пожелавай това "моето"..
ХИч не е чак толкова за "завиждане"..
Но..съм намерила начин да се справям..за момента..
И не вярвам, че ти, както и повечето, би се справила..както и оцеляла душевно..

Айде да не си мерим "драмите" плс..че латино сценаристите дебнат.. Laughing

# 52
  • Мнения: 145
Мила..не си го пожелавай това "моето"..
ХИч не е чак толкова за "завиждане"..
Но..съм намерила начин да се справям..за момента..
И не вярвам, че ти, както и повечето, би се справила..както и оцеляла душевно..

Айде да не си мерим "драмите" плс..че латино сценаристите дебнат.. Laughing
Цитат
ОК, и стеб съм съгласна. Хайде по темата.

# 53
  • Мнения: 2 175
 Peace

Но аз вече се изказах.. Stop

Отивам да погледна при съседите.. Laughing

# 54
  • София
  • Мнения: 397
е нека да е нелепа. Че без маклко за пари, детето и мен щяха да ни изкарт с краката на пред.Е нека да е нелепа.Само аз си знам за какво става въпрос.

Странно, останах с впечатлението, че си живееш чудесно от някои предишни теми... newsm78
Да, и се радваше, че отива на вилата на заек, пък после била прекалено луксозна за нея...нещо като киселото грозде за лисицата ми се струва.
 А по темата според мен не трябва да разчиташ на нищо друго от него, освен определеното по закон, т.е. издръжката. Ако реши да помогне- добре дошло, но тази помощ не трябва да влиза в плановете ти и въобще организацията на живота. Ако наистина си свикнала да се оправяш сама, не би трябвало да е проблем.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 524
Добре де, да се дефинира думата "богат".
Сега седя и се чудя моят богат ли е или не.  newsm78
Джип нямам, луксозна вила също -хмм  Thinking
Добре де - не сме хич бедни, но не сме и богати а сега де?

Да предам близките си за пари - не бих го направила.
Да предам себе си за пари - опитах - не става.

Щастието не е в парите, но при тяхната липса е напълно възможно и щастието да рухне.

Самовлюбени, властни, богати мъже - докато бях свободна бягах от такива, повечето си мислят, че заради високите си доходи имат правото на пълен контрол над живота ти. /или поне аз на такива тъпаци съм попадала/ Да се откъснеш от такъв мъж си е направо изкувство, ако той не го желае.

# 56
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Щастието не е в парите, но при тяхната липса е напълно възможно и щастието да рухне.

 Peace

# 57
  • Мнения: 423
Единственото нещо, което така и не успях да разбера е защо в такива теми вечно се оказва, че за да си богат, трябва да си нещастен, да не си себе си, да правиш компромиси, абе...направо да си някакъв страдалец с мангизи. Thinking

Някой ще ми обясни ли защо, като се заговори за брак с богат мъж/жена винаги се почват някакви безумни разсъждения над дилемата - богат или щастлив?
По силата на каква логика бедните са все щастливи, а богатите все плачат?

Хората се женят, защото се харесват. Откъде тази безумна идея, че някой мъж с пари се жени за жена, за да я прави нещо като весталка на собственото си тщеславие? Да я затваря вкъщи, да я тормози и обезличава?

Изобщо...егати логиката неясна.
Напълно подкрепям това мнение!

# 58
  • София
  • Мнения: 4 041
Мацка, тези въпроси трябваше да си ги зададеш преди да родиш дете. Има една поговорка: " И х.. до края, и душата в рая!" Ей това искаш ти, но не става. Хванала си се за парите на бившия, родила си дете за да го задържиш, но явно него това не го е трогнало. Продължил си е да си хойка човекът и ти се чудиш какво да правиш. Добре де, ти сляпа и глуха ли беше преди да се ожените? И не ми казвай,че не си вярвала,че е такъв, че бил друг и т.н.  Stop По стечение на обстоятелствата твърде много хора познавам от тези среди (новобогаташи да ги наречем), всички са такива. Жената е нещо като колата-перчат се с нея, ъпгрейдват я от време навреме и до там. Въпрос на престиж е да имат любовници, случайни забежки и т.н. Не ми казвай,че не си го знаела, няма да ти повярвам.  Stop
И какво стана сега- не искаш да те командва мъжът ти, но му искаш парите? Алчността ти стигна до там,че да говориш за наследство, докато човекът е жив! Как можел да харчи парите си за новата си жена, като тези пари били наследство на твоето дете! Погреба го без време бащата на детето си. Спри се, жена, опомни се. Имаш си дете, живо и здраво да е, имаш си хубава работа, поне така твърдиш, спри да се чудиш как да вземеш парите на бившия. Надали е толкова прост човек, че да го излъжеш. Като не те устройва животът, който ти предлага, тегли му една и гледай пред себе си. Алчността и завистта никога не водят до нищо добро. Ще съсипеш и себе си, и детето и пак нищо няма да постигнеш. Плюй през рамо,че си се отървала и сте добре с детето. След време, може би, ще срещнеш човек, който да те цени и обича и не непременно беден  Wink,но преди това трябва да се освободиш от омразата,злобата и завистта- те те заслепяват.  Peace

Богатството и щастието нямат много общо. Може да си богат и щастлив или богат и нещастен, няма връзка. Но алчността и нещастието вървят ръка за ръка!

# 59
  • Мнения: 1 559
хайде да си разменим ролите, ела в моята черга, аз ще полежа на твоята.


Ама тя чергата е такава,каквато сам си е постелиш Wink.Навремето като си се омъжила за него,ти е било хубавко нали-пари,лукс......да си мислила тогава ..А не сега след дъжд качулка.
И кво стана...пак ли те иска обратно Sick.Нали си имаше приятелка бившия ти..кво стана с нея.Или трябва и с нея да се примиряваш заради парите.Ох ,пича ви пуснал по малко нишан,и двете с другата ще се избиете,кой да го лапне.. Joy,че то имоти за по 300 000 така ли се оставят. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт