ОКТОМВРИЙСКА мама бърза вече-ей го новото човече!

  • 12 394
  • 298
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 217
Аз имам някакъв спомен за 8ми ден след раждането, относно първото посещение на педито. Не съм родила още, но май педито дето си избрах така ми каза и от още някаде го чух това. А сега се сетих, че и Пуки беше споменала за 8ми ден.
Я като вече има толкова родили мами да ми кажете за помпите, толкова ли е важно помпата да е скъпа? В смисъл, верно ли е това, че са болезнени помпите под класа на ръчната на Авент? Примерно тази на Чико, която е за около 50лв. как е? Много ми се струва да давам 80лв. за един месец ползване! Каква е реалната разлика между скъпите и евтините помпи като цяло? В голяма дилема съм каква да си взема?! Помогнете ми! Hug

Да споделя за моя опит с помпите - с голямата ми дъщеря си взех от аптеката една съвсем обикновена, струваше около 4 лева, две части - едната се слага в другата... Реших, че ще пробвам как е с нея и ако не ми е удобна ще я сменя с някоя по-скъпа - е, не се наложи, много добре се справях и се цедях много бързо, като имаш предвид, че аз се изцеждах изцяло и й давах от шише, защото не искаше да суче от мен.... Но като гледам една приятелка сега, която се цеди с ръчната помпа на Авент, явно си зависи от каналите доколко са широки и тесни - тя се цеди по половин час, а аз се справях за по-малко време, просто явно ми бяха по-широки каналите и си течеше доста силно.... така че според мен пробвай с някоя по-евтина, ако ти е удобна и се справяш с нея няма смисъл от друга....   bouquet

Последна редакция: чт, 23 окт 2008, 08:44 от Megche

# 256
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Оф, Хеленке, това е много неприятно. Дано се оправите по-скоро и да не се налага до понеделник да стоите в болница. Praynig

Зори, аз на третия ден още нямах газове, казаха ми че ще ми слагат някаква газова тръба, при което ми се изправи косата. Звъннах н лекарката си, тя им каза да ми сложат някаква инжекция и нещата се оправиха без тръби и простотии.

# 257
  • Мнения: 42
Мерси много Megche! Точно това мисля да направя! Wink

# 258
  • Мнения: 498
Helenka, мила имаш прегръдки от нас и вярвам че всичко ще се оправи, само бъди позитивно настроена!

# 259
  • Мнения: 817
Здравейте, мили мами! Влизам да ви питам нещо. Съжалявам, че все още не мога да прочета всичко и да ви отговоря, но все още свиквам с новата обстановка, с грижите по бебето се справям,  но с моя режим съм много зле - не знам кога ям, кога спя и т.н. Извинявам се пак, че само влизам за въпроси (успях само последната страница да погледна).
Та искам да попитам дали е рано на 10 дни да ни се появят колики? Нахранени сме, със сменен памперс, добре облечени и пак плачeм  Sad Ритка с крачета по-активно и се чудя дали не я боли коремчето.освен това от днес взе да ми повръща по малко. Ще съм много благодарна, ако ми отговорите.

Хеленка, много е неприятно това с бебчо, от сърце ти желая съвсем скоро да сте вече добре.

Пуки, прочетох, че те е боляло при пишкане след свалянето на катетъра. Колко време продължи така? Мен все още ме боли като ходя по малка нужда, а оня ден беше ужасно болезнено. ама доки каза, че е от катетъра и да пия чай от нещо, ама не помня от какво  Blush Crazy или бира. Бирата добре, ама не знам как ще се отрази на бебка, нали все пак се кърмим.

Към мамите със секцио - тъй като на мен нямаше кой да ми обясни да питам вие след кой ден започнахте да ядете всичко, т.е. от кой ден ви беше вече разрешено? Чудя се дали мога да ям мед, ядки, мляко и т.н. Също да попитам от кой ден/седмица можем да си махаме окосмяването отдолу? Мен вече много ме дразни да стоя така, ама сапун не ми дават да ползвам, за да се обръсна, а за кола маска мисля, че не е време още.

Благодаря ви предварително и ви пращам много целувки   bouquet

П.П. Качила съм малко снимки на бебка в албумчето http://www.snimka.bg/album.php?album_id=298946

# 260
  • Мнения: 24
честита принцеса на Дезирела!!!!
 newsm51 newsm51 newsm51



Хелнкамного неприятно,но бъди силна.всичко ще се оправи.с теб сме Hug Hug Hug

# 261
  • Мнения: 44
Дезирела ,честита ти дъщеричка

Пуки ,не унивай така  заради това кърмене .Знаеш ли на моменти се чудя кое е по-добре ! Rolling Eyes По цял ден  да се цедиш -нямаш грам почивка ,не си сигурна дали яде достатъчно  или въобще  колко яде .
А аз пуснах газове на 3 ден вечерта -вече бях умряла от глад,и след инжекциите нищо не се случи

Сев , недей бързай с обезкосмяването ,а за яденето щом си пуснала вече газове и внимателно захранена с бульон ,супа и т.н. можеш почти всичко да ядеш ,но по -често и по-малко .
И мен ме боли като ходя да пишкам,надявам се скоро вече да отшуми

Енигма ,Мая благодаря за отговорите ви .

Хеленке ,дано да не е нещо страшно , бързо  да се приберете в къщи  и да се оправяте !Успех!

# 262
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152

Момичета чакайте меееееееееееееееее Cry

Лилянка,аз съм ден след теб по разписание,ще се подбутваме,а? Simple Smile

Хеленка,добре ,че е навреме майчиния ти инстинкт ,нали!Всичко с бебко ще е наред.  bouquet

ЧЕСТИТА КУКЛА НА ДЕЗИРЕЛА!!! newsm51 newsm51

Пуки,няма да се отчайваш ,заради това кърмене ,ей!Вашното е беби да е добре,нахранен и спокоен,нали! Hug

Последна редакция: ср, 22 окт 2008, 22:45 от gale

# 263
  • Мнения: 678
ЧЕСТИТ МОМЪК НА МЪЖКАТА МАМА ЙОАНКА   bouquet
Много да те обичат и много да те радват всичките мъже вкъщи.
ЧЕСТИТО БЕБЕ И НА ДЖИДЖИБИДЖИ    bouquet
ЧЕСТИТА ПРИНЦЕСА НА ДЕЗИРЕЛА   bouquet
Надявям се да ме извините, че минавам на бегом, но с две хлапета не остава много време, а и гадните колики  Rolling Eyes Струва ми се, че ми влизате в положение  Laughing С баткото не ги разбрах, ама сега май ще ми се върне двойно  Confused
Само да ви покажа двете ми слънчица

# 264
  • Мнения: 2
Здарвейте на всички!!! Не ми е останало време да се "отчета" и аз  Simple Smile Simple Smile На 23.09.2008 г. се роди моето ангелче - бебче Ивайла - 3140 гр, 51 см - термин 19.10. - секцио!!! От тогава съм най - щастлива и си се гледкаме в къщи, но за това не ми остана време да ви пиша! Пожелавам на всички чакащи майки - много късмет и на всики здрави бебчета!!!  Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 265
  • Lovech
  • Мнения: 28
Северинка, много е сладка малката Михаела, да ти е жива и здрава.
Относно коликите, да, може да започват толкова рано, и нашите почнаха към десетия ден, в началото бяха съвсем лески, само леко мрънкаше и свиваше крачета към коремчето, после се позасилиха. За повръщането - не знам дали има връзка с коликите, Деян е повърнал досега само два пъти, иначе когато преяде /доста често/ просто връща по малко, явно излишното, но сериозно повръщане - не. Бира мисля, че можеш да си пийваш по малко, аз лично си позволявам или малко бира, или чаша червено вино вечер.
 Хеленка, стискам палци да се оправите бързо! Късмет!  Hug

ЧЕСТИТА ДЪЩЕРИЧКА НА ДЕЗИРЕЛА!
Лека нощ, момичета!

# 266
  • Мнения: 558
Ха, честито на новото попълнение мамчета!!! Да сте живи и здрави, и да се радвате на спокойни и добри дечица!!!   Hug Heart Eyes

Мананка, страхотни сте!!! Гледам ви и ви се радвам... Май не изглежда чак толкова страшно деца с малка разлика... или само на снимка, а? Веско как се държи с бебето? Има ли промяна в поведението му като цяло?

Мен в момента ме тормози екзистенциалния въпрос какво ще правя след няколко седмици, когато ще сме четирима, таткото ни ще си ходи на работа, аз ще изляза с децата и голямото ще хукне да се пребива от високата пързалка, а малкото- да реве за цица... засега решение не виждам, но се надявам да се наредят някак нещата...  Confused ooooh! baby_neutral

Не искам да лазя по нервите на никой, ама да споделя- нямам никакво разкритие  Mr. Green... днес бях на консултацийка... И доктора ме похвали, че по "чист" корем от моя не бил виждал...  newsm78... май имаше предвид че нямам стрии... (те на корема ли излизаха?!?)...  Joy

Надявам се с Хеленка и малкия нещата да се оправят бързо... важното е, че са в добри ръце... случва се понякога по- упорита жълтеница, ще им мине и ще забравят за нея скоро - стискам палци...

# 267
  • Мнения: 3 453
   Ах, че хубави дечица..  bouquet  Октомврийчетата май наистина са най-хубавите бебета.Невероятни чаровници са всички  bouquet

  Сега да ви кажа на бързо за мен..Въпреки чудесните размери на таза и положението на бебчо се наложи да съм секцио, защото рано сутринта на 14ти водите ми изтекоха и разкритието спря на 5-6см.Приспаха ме и се събудих в стаята си в болницата. На следващия ден сутринта ме раздвижиха и през деня ми носеха бебо или аз ходех да си го видя и да се раздвижвам.На втория ден след операцията си ми го дадоха и от тогава забравих за операцията..леко ме опъваше, но само това.Възстановяването вървеше чудесно.Пуснах газове на втория ден, а на третия вече ходих и до тоалетна.Сега сме си в къщи и таткото страшно много ми помага.Взел си е отпуска и е неотлъчно до нас.Става на всяко хранене с нас, сменя памперси и дори ме замества в храненето.Най- тъжно ми е от това, че имах малко коластра в болницата, но след това пресъхнах и просто нищо не потича вече.Много исках да го кърмя, но да е жив и здрав, другото ще се оправи.И аз не съм кърмена, а съм била здраво дете.Свалих 11-12кг с раждането и остават още 8, които вече тръгнаха надолу.Храня се здравословно, нямам намерение да гладувам..и така.


   Стискам палци на Хеленка и на нейния сладкиш Praynig


Честито на всички новообебили се мами  bouquet Да са им здрави децата и много да ги радват  bouquet

# 268
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Севче,колики имаха много бебенца още в болницата на 4-5 ден. Там акушерките им даваха Саб симплекс. Нормално е да почнат по-отрано и всъщност това се случва в повечето случаи. Аз съм много доволна от инфакола.Притъпява коликите страшно много и няма писъци и рев, а по-скоро мрънкане,което може да изкара и в кошарата си, без да го нося на ръце а той да се гърчи както беше.
За катетъра, болките ми минаха около 5-6 ден. Като гледам че вас още ви боли, значи все пак добре са ми го сложили. Доколкото знам при усложнения или възпаление изписват Уринал.
Ние вече качваме килограми, тоест грамове. До сега само възтановявахме изгубеното тегло,но вече минахме това и почваме да качваме. Имаме кантар в къщи и го теглим през ден. За два дни качва по около80- 100 грама, което надявам се е добре.Дано тази тенденция продължава.

# 269
  • София
  • Мнения: 278
Добро утро, момичета  Flutter
Снощи пак реших че раждам, писна ми вече с тези фалшиви тревоги  Sad
Започнаха някакви странни контракции към 1 часа, доста силни и с тъпа болка в кръста. Засичах ги до към 4 часа, бяха на около 9,10,11 мин. ама така и не зачестиха, нито пък болката се засили. Нито аз успях да спя дотогава, нито горкия ми мъж, само подскачаше при всяка и доста време се чудихме какво да правим. Най накрая го оставих да си гледа някакви филми на компютъра и си легнах да засичам в леглото. Боля ме в началото, даже тръгнаха и някакви остри болки към корема, ама на 5-тата поредна, гледам че съм заспала  Joy Тюююю, днес ми е термина по мои изчисления, пък и датата ми харесва  ooooh!
Сега, като станах пак ме почнаха, което ме обнадеждава малко, ама се чудя дали тоя кръст не ме боли от висенето на стола пред компа  Laughing
Както и да е, ако има някакво развитие, ще пиша, преди да тръгна към болницата, а и щъркелче си имам, едно нетърпеливо такова  Laughing

Айдееее на скорпиончетата вече! Кой се вредил с везничка, вредил се! Да му мислим другите  Laughing

Ще помоля само някой друг да се заеме с новата темичка, че не се знае, знае ли се  Laughing
Целувки на всички мами и бебоци от мен, да стискате палци  Hug

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт