ОКТОМВРИЙСКА мама бърза вече-ей го новото човече!

  • 12 392
  • 298
  •   1
Отговори
# 270
  • Варна
  • Мнения: 1 576
На Тони исках да напиша , по-скоро да питам, засичала ли си по колко кърма изпива Грахчо? Защото както го описваш кърменето ми се струва че той не се наяжда хубаво, а пие малко и след това бързо огладнява пак. Ако нямаш против шишетата, пробвай да изцедиш 100 мл. например и да му ги дадеш от шише, след което да засечеш колко време ще е сит.

# 271
  • Бургас
  • Мнения: 723
Честита кукличка на Дезирелка. newsm51

Хеленка  Hug ще оправят малкият бонбон.

Криси важното е бебоне да е добре,а дали е на цица или на биберон е все тая.


Deseto честита дъщеричка мила.  bouquet

Пуки браво на Дани за напредъка -само така. Peace

Сисилия мила,а дано щом си харесало този ден да стане далаверата.

Севче колики може и от втория ден да имат бебчовците.За повръщането не се шешкай ,ако е малко то си е нормално,ако бебка е  хапнала повече.
Никол почти след всяко хранене връща ,защото е малка лакомиика.
Михаелка е страшно сладка.Я и цункай хубавите бузки от мен.

Мананче страшен тандем са баткото и дребосъка.
Дано продължат с разберателството и занапред.

# 272
  • Мнения: 42
Добро утро и от мен!  bouquet
Снощи за първи път си помислих, че момента настъпва! Имах болки в кръста, толкоз... Днес нямам. Като "мило дневниче" стана работата! Имах и няколко контракцийки, но мисля, че не това са болезнените такива. Аз по принцип хич не държа на болка, така че ще ги усетя със сигурност дори да са леки болките. Само ми беше много неприятно, като да съм глътнала камък, чак в гърлото си ги усещах. И така де...още сме си 2 в 1 и туй то!
Добре дошла на новата мама!  bouquet
Сега ще изляза малко да се поразтъпча...
Лек ден на всички, за тези на които днес им е деня Hug, на другите мамчета здрави нерви им пожелавам и малко проблеми!  bouquet

# 273
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
Xайде и ние за портокола....тука сме и сме 2в1 все още! Mr. Green
Контаркции неболезни си ги имаме,болки в кръста и ниско доло,от вървене ,леки спазми и опъвания в корема,от 3 дена неходене до тоалетната.... ooooh!
Като някоя диагноза съм си направила,а!! Joy

Успех на всички ,които днес ще им е деня!

Целувки на всички бебенцааа!!  bouquet

Последна редакция: чт, 23 окт 2008, 10:47 от gale

# 274
  • Пловдив
  • Мнения: 33
ЧЕСТИТА БЕБКА НА ДЕЗИРЕЛА! newsm51
Хеленка много кофти това, но стискаме палци да се оправяте бързо. И нашата жълтеница не е отшумяла още.

Хайде, момичета в очакване, не остана.

Мен от катетъра не ме боля въобще, но като ми го махнаха не можах да отида до тоалетна, та ме заплашиха че ще ми го сложат пак.

# 275
  • Мнения: 156
Честито на мама Дезирела!
Десето, Честито и на теб!
Хеленка, бързо да се оправяте и много  Hug Hug Hug fingerscrossed
Успех на всички днес  Peace

# 276
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Честито бебонче на Дезирела   bouquet

На Тони исках да напиша , по-скоро да питам, засичала ли си по колко кърма изпива Грахчо? Защото както го описваш кърменето ми се струва че той не се наяжда хубаво, а пие малко и след това бързо огладнява пак. Ако нямаш против шишетата, пробвай да изцедиш 100 мл. например и да му ги дадеш от шише, след което да засечеш колко време ще е сит.
Пуки, вече тотално се обърках-да, мисля че не му стига от мен, суче по повече от час от гърда, вече обърках и цялата си схема-първо му давах само от едната гърда на ядене, после и от двете, после пък сучене от двете гърди и накрая от помпата , каквото съм успяла да изцедя и единственото му дълго спане и спокойствие е след като е изкъпан и нахранен с Аптамил-60мл

Веднъж само успях да събера 100мл кърма в помпата-дадох му я и излязохме с мъжа ми по работа, забавихме се-звъня на майка ми да питам реве ли-а той спял, и това бяха единствените 3 часа  на непробуден сън.Явно от мен не може да събере тия 100гр, а той вече кара 3та седмица, трябва да яде по 120-130гр на ядене.... Confused

Знам че след кърма огладняват по-рано децата,отколкото след АМ, но то нашето вече е нон-стоп висене на мен, останах без кръст и рамената ми направо се превиха...
И айде, аз все някак ще си изкарам болежките,ами поне бебето да е нахранено, пък то и затова нямам гаранция

Ти в какъв кантар го теглиш, и как го теглиш-голичък ли или с дрешките и само засичаш разликата преди шише и след шише?

# 277
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Тони, кантара ни е на Чико. Тегля го винаги преди къпане, когато е гладен, изпикан, изакан и чисто гол.  Не ми харесва как ги мерят на консултациите с памперси, защото знаете понякога пампата е суха, но понякога толкова са изпикали, че пампата тежи много.

# 278
  • София
  • Мнения: 2 110
Момичета, влизам само да ви се оплача - майчиния инстинкт пак не ме е излъгал  Sad. Добре че пуснахме ново изследване на билирубина - не само че не е спаднал, ами се е качил двойно /вече е 233/. Моя позната уреди една доцентка да ни приеме за преглед и резултата от прегледа - утре влизаме в болницата за изследвания и лечение, ще останем поне до понеделник. Няма да ви казвам що рев изревах  Cry, сега приготвям багажа. Дано бързо и лесно го излекуват мъника, че сърцето ми се къса  Cry.

Късмет на всички все още неродили!

Хеленка, не се притеснявай, миличка! С два сеанса фототерапия ще се оправи мъничето и ще му падне под 200 билирубина. Калоян още като бяхме в болницата мина през това и за 2 дни от 286 падна на 189 и се прибрахме...ама и аз голям рев му дръпнах. После с една посестрима се смяхме, че дечицата ги водим на спа-процедури  Heart Eyes Ще видиш, че събота-неделя ще сте си пак удома!

Честити нови бебенца и днес! Да растат здрави и щастливи за радост на семействата им!
Дано още щъркели да дойдат днес и само хубави новини  Hug!

# 279
  • ПЛОВДИВ
  • Мнения: 39
ОХ,аз също съм още от чакащите, почити не пиша във форума,
но редовно съм вътре и го чета,информирана за всичко ставащо тук.
Взе вече да ми писват вече постоянните проверки по телефона
 и еднотипните въпроси "Айде де,к'во става?".
Ама какво да се прави като вътре им е по-добре,ще чакаме.
Лек ден от мен!

# 280
  • Мнения: 275
Хеленка, ще се оправите бързо, ще видиш  Hug

Тони, и ние бяхме така - по час - час и половина на гърда и така си и заспиваше бебка на гърдата. Но когато я оставя в креватчето да си спинка, откарва така не повече от 10 минути и надава вой, че е гладна. Оказа се, че изобщо не суче от мен, а по-скоро си ме ползва за биберон.
Сигурна ли си, че грахчо засуква правилно ? Ако има кой да ти покаже да си по-спокойна

# 281
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Тони, кантара ни е на Чико. Тегля го винаги преди къпане, когато е гладен, изпикан, изакан и чисто гол.  Не ми харесва как ги мерят на консултациите с памперси, защото знаете понякога пампата е суха, но понякога толкова са изпикали, че пампата тежи много.
Пуки, а откъде купихте такъв кантар? Не се издържа това незнание, ще си взема и аз, поне да знам яде ли достатъчно, ами той още не са го почнали коликите и се дере,а ако реве и от стомах и от глад направо ще си измъчвам детето
Хеленка, не се тревожи, по-хубавото е че сама си усетила проблема и не си чакала консултацията. В моята стая в болницата имаше едно бебенце с висок билирубин, направиха му фототерапията и за ден и половина му спадна.
Кофтито е,че толкова скоро пак трябва да се върнеш в болницата, но ще изтърпиш Heart Eyes.

# 282
  • Мнения: 966
Добър ден мамчета и бебенца   bouquet
Ние се храним на компа и ползвам времето за четене и писане.
Пуки то и на мен ми биха инжекция ама нямаше газове......Да кажа само на мамите на които им предстои секцио да не се плашат от газовата тръба  Simple Smile  на мен ми я сложиха за да имам газове( ама пак нямах) нещо като клизмата е,една пластмасова тръба с дупка.Понеже много се оплаквах че съм гладна затова ми направиха клизмата без да ме чакат повече ,поне след нея ядох вече.
Захранването започнах с бисквити с кисело мляко,сок ябълка,компот от сливи пасиран,вафли с кисело мляко,вода много,айрян,прясно мляко и чай.Тези неща ги ядох 2 дни ,после обща храна на малки порции,но често и мед ядох  Simple Smile
лек ден   bouquet

# 283
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Тони, кантара го взех ето от тука http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=574
Гледам има и по-ефтино механично http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=3870  в случай че не ти се дават толкова много пари.

# 284
  • Мнения: 206
Честито на Дизарелка сладкишката, да ги радва и слушка много!  bouquet
Хеленка с теб сме мила, не плачи сега всичко ще се оправи и отново ще бъдете вкъщи, децата усещат нашите емоции, бъди силна, от личен опит ти го казвам, всичко ще бъде наред Hugважното е че ще бъдете сред специалисти и те ще положат най-добрите грижи за бебока!
МИЛИЧКИ ИСКАМ ДА ВИ ПОЧЕРПЯ ЗА ТОВА ЧЕ ДНЕС СТАВАМЕ НА 1 МЕСЕЦ-но понеже не ме бива по прикачването на лакомства, почерпката виртуална нека бъде с нещо което всяка една си пожелае - тя е от сърце Blush После ще ви кача снимчици колко сме пораснали Blushи в цифри ще мога да ви кажа след прегледа. Днес е малко несокойничък милия, спи му се но се буди с плач от време на време и пак докато се отпусне и пак го хване кризата. Отивам да простирам, че не зная с колко време разполагам.
За майчетата които срещат трудности с кърменето не мога да дам конкретен съвет, но бъдете упорити и потърсете подкрепа от майки с опит. Свържете се с някоя мама от кърмаческия форум и във Варна трябва да има такива, които да ви кажат, подкрепят и насърчат. Аз примерно съм безкрайно благодарна на Асето от септемврийските мами, опитайте да се свържете с такава мама Hug, незнам какъв съвет друг да ви дам, тя ми каза да следя памперса, ако е пълен значи бебко си хапва добре, да не се притеснявам че не му стига, както и ми забрани да цедя и да му давам от шише, но все пак всичко е индивидуално. И пийте течности! Вярвам че ще успеем да си кърмим дечицата. Hug
Лек ден засега от нас Hug

Общи условия

Активация на акаунт