Домашни вафлички. Пълнежи и кремове за тях.

  • 37 733
  • 95
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 56
Здравейте, само искам да ви кажа, че моя колежка от този http://berezka.bg/ магазин купува и вафлени кори и кондензирано карамелено мляко. Аз ще ходя утре да си напазарувам Simple Smile

# 91
  • Мнения: 6 214
Ох, мамо! Потекоха ми лигите. Ех, домашното си е домашно, който и да ми разправя "Виж, какво ще се занимаваш, вече всичко се продава!".
 Аз се сетих сега за едни вафлички, които правеше една наша съседка. Кремът се правеше, като се изваряваше прясно мляко на водна баня, продължително време, докато се сгъсти. Другите основни съставки бяха захар и смлени орехи.
Тя ги правеше за празници, но обикновено не стигаха до разника Simple Smile.

# 92
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
да не ви изпусна,
кой изрови темата , благодаря

Последна редакция: нд, 08 яну 2012, 22:38 от nandi

# 93
  • Варна
  • Мнения: 439
Здравейте има ли машинки за печене на вафлени кори. От къде ги купувате?
Предварително благодаря!

# 94
  • Мнения: 0
ето ви рецепта за вафлички, аз я правя често, и сменям пълнежите

50 мл царевично олио/слагам обикновенно/
50 гр захар ,  80 гр брашно
1 ч.л ванилиня, сметана за украсата
2 малки яйца , сладко от вишни е на рецептата, слагам каквото имам
щипка сол, щипка бакплуверг

Олиото, захарта+валинията+яйцата се разбиват с миксер, прибавя се брашното+солта. Бие се до получаването на гладка смес.
Намазва се скарата за вафли /мисля знаете как изглежда/ всяка порция се намазва с олио и се печат вафличките.

Украсяват се със сметана  желирани вишни, череши, или сладко,/аз ползвам сладко, че не ми се играе

ето снимки на вафлички http://www.snimka.bg/album.php?album_id=297278&pid=8427909


основната австр.рецепта е - 125гр масло,4 яйца, 200 гр брашно, щипка сол, 250 мл мляко, 1 ванилия, 75 гр захар,1ч.л бакплуверг. Жълтъците се разбиват отделно от белтъците и после всичко се смества. Във формата се слага по 1-2 суп лъжици от сместа и се пече 3-4 мин.
има и вафлички с овесени ядки, с шоколад, с кокос,...
да ви е сладко  chef
Сладурче, не знам как изглежда скарата за вафли - може ли да ми пратиш снимка на адреса: savchev@savchev.org (nik4i@mail.bg) или да публикуваш линк и от къде мога да се сдобия с такава скара за вафли, както и нейната цена. Предварително МНОГО БЛАГОДАРЯ!
С уважение: Ники Савчев

# 95
  • Мнения: 1 965
Здравейте има ли машинки за печене на вафлени кори. От къде ги купувате?
Предварително благодаря!
В Гофретник.  Grinning Само рецепта трябва да си нацелиш. Има ги по 20-30-40 лв

Общи условия

Активация на акаунт