Отговори
# 15
ехо, май съм позакъсняла:)
как сте? Надявам се сте станали с усмивка тази сутрин!
на кюбит искам да кажа, че доста ни помага и че все още не съм казала на доктора си че съм имала кондиломи. Просто защото досега само веднъж съм ходила при него след раждането. Другата седмица би трябвало да ида и да си направя цито.
Искам да знам дали въпреки вируса в организма ми цитонамазката може да е чиста?
може и да съм питала вчера.. не помня

# 16
  • Мнения: 1 280
     cubbit      страхотно си оформила темата.
     Бях обещала преди време да пиша как е минало при етърва ми, на която правиха LETZ. Моля да ме извините, че не писах просто не е било нищо особено и затова. От това, което ми разказа тя е било по-скоро като обикновено обгаряне без изрязване, с местна упойка е било и си е тръгнала около 1час след процедурата. Сега обаче започна да кърви, минала е една седмица и кървенето е като при цикъл, т.е. не е оскъдно  Rolling Eyes Според вас нормално ли е?

# 17
  • Мнения: 149
Ive,извинявай ,че те питам, но ти беше писала в по-предишни твои постове и затова си позволявам-ти с ЦИН 3-Ка ин ситу ли беше.Защото това е и моята диагноза.Моля те пиши ми ако решиш- и на лични също става- колко време мина от операцията ти, как са цитонамазките и въобще всичко, което решиш да споделиш ще ми е интересно.При мене все още първата цитонамазка не е минала и..... ти знаеш как е.Имаш ли спомени колко дълго си усещала раната си.Това е.Хубав ден.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 521
Привет момичета!

cubbit - страхотна си!   bouquet

Пробвах абонирането с бутона извести, но номера май не работи!

# 19
  • Мнения: 1 929
Здравейте,пред мен са резултатите на майка ми от цито.Пап 2 и другите термини разбрах какво означават ,но искам да попитам какво е псевдопаракератоза? Съжалявам ,може би се споменава някъде в темите,но не можах да открия?

# 20
  • Мнения: 213
Здравейте и от мен момичета!Cubbit,Ще можеш ли да ми кажеш нещо по подробно от тези резултати от биопсията ми,защото доктора каза добри са и нищо повече?! И на двете места ендометриум в средна пролиферативна фаза,малки ленти плосък епител без дисплазия! Това пише само,ще съм ти много благодарна!Целувки от мен!

# 21
  • Мнения: 48
здр бях ви писала че чакам резултати от HPV test  е готови са вече ТИП 16.Сега какво следва и аз не знам.Говорих с лекарката ми по телефона и по скоро ме успокояваше каза ми да отида и ще проведем курс на лечение.някой ако знае или се е лекувал моля да пише

# 22
  • Мнения: 819
                        bouquet  bouquet  bouquet Кубит, огромно БЛАГОДАРЯ за положения труд.

# 23
здравей крем84, тип 16 означава че имаш вируса на чпв. Най важното е да проведеш една добра терапия за имуностимулация на организма колкото може по-скоро! не се притеснявай всеки от нас носи по някакъв вирус в себе си.
Кога за последно си правила цитонамазка?

# 24
  • Мнения: 1 280
Ive,извинявай ,че те питам, но ти беше писала в по-предишни твои постове и затова си позволявам-ти с ЦИН 3-Ка ин ситу ли беше.Защото това е и моята диагноза.Моля те пиши ми ако решиш- и на лични също става- колко време мина от операцията ти, как са цитонамазките и въобще всичко, което решиш да споделиш ще ми е интересно.При мене все още първата цитонамазка не е минала и..... ти знаеш как е.Имаш ли спомени колко дълго си усещала раната си.Това е.Хубав ден.
 
 
         Точно така с ЦИН 3 и карцином ин ситу бях. Конизацията беше скалпелна в МД при д-р Славчев на 04.05.2007г., т.е. преди година и половина. Кървих малко повече от месец след това. Рана не съм усещала, конците ми паднаха след около 40-50 дни мисля. Чувствах се много добре. Първата цитонамазка я направих 3 месеца след конизацията, ПАП 2, след това имам още 3 цитонамазки правени през 4 месеца, всички са с резултат ПАП 2. Лекарят каза, че всичко е наред, дори разредихме цитонамазките, вече ще ги правя на 6 месеца и колпоскоп веднъж годишно. Даде ми разрешение за забременяване  Laughing но каза задължително със серклаж. Мен обаче още ме е страх  Confused Общо взето това е. Добре съм, но страха си остава. Напрежението преди всеки преглед е ужасно, едва дочаквам резултати. Дано на всички ни това остане зад гърба. Много здраве пожелавам  Hug   bouquet 
          Мая кога беше твоята конизация? Пиши кога ти предстои цитонамазка да стискаме палци и не се тревожи  Hug

# 25
  • Мнения: 48

[/quote]
Цитат
Цитат
Кога за последно си правила цитонамазка?

Миналия месец беше пап 3 а аз затова си правих и този тест

# 26
крем84 моля те пиши ми след като отидеш при докторката си какво ти е казала че трябва да правиш? Иначе това първата ти цитонамазка ли е? Предполагам не си имала кондиломи, защото от този вирус мисля не се появяват?
Както и да е стискам ти палци!

# 27
  • Мнения: 328
Поздравления за огромното количество полезна информация на едно място!Дано повече жени я прочетат!Искам само да добавим в списъка от лекари д-р Божидар Славчев,който е помогнал и спасил много жени точно с такива проблеми(включително и мен).Ако някой има под ръка точните му координати,моля да ги даде.Поздрави на всички!

# 28
  • Мнения: 1 280
здр бях ви писала че чакам резултати от HPV test  е готови са вече ТИП 16.Сега какво следва и аз не знам.Говорих с лекарката ми по телефона и по скоро ме успокояваше каза ми да отида и ще проведем курс на лечение.някой ако знае или се е лекувал моля да пише


        Не знам какво има в предвид под лечение твоята лекарка  Rolling Eyes Колпоскоп и биопсия правени ли са ти? С ПАП 3а и ЧПВ 16 може би ще се наложи конизация. Отиди при лекарката ти да каже какво смята да прави и не се тревожи   Hug 

         Точно щях да пиша ЛС на Кюбит  Peace
        МЦ "д-р Божидар Славчев" гр. София, ж.к. "Стрелбище", ул. "Костина" 6
тел. 02/ 408 18 43
02/ 859 60 71
GSM 0885/ 65 49 25

# 29
  • Мнения: 149
Ive,благодаря за бързото ти включване.Мене ме конизира проф.Карагьозов на 08.08.2008.Оттогава минаха 2 месеца и малко.Още не съм правила цитонамазка.И на мене ми казаха тя да е след 3 месеца.Мисля си, че доста са ми резнали от шийката, щото до скоро все ме попридърпваше без да имам болка.Не зная метода на правене, но мисля ,че е било със скалпел.При мене дисплазията се е получила в следствие на запушена мастна жлеза-от една съвсем малка пъпчица, за която  #2gunfireгенеколожката казваше, че това никога не може да ми докара проблем.Нянам думи.Ама това е друга тема.

Общи условия

Активация на акаунт